תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 21
    הצטרף בתאריך
    08.10.2006
    עיר
    תל אביב
    אנונימיות זו לא מילה בסינית – פרוקסי.

כמה פעמים חשבתם לעצמכם "מישהו יכול לפרוץ לי למחשב בקלות לא?", "ווי, לילד בונטרילו יש את האייפי שלי!", אני מנחש שלא פעם יצא לכם להרגיש "בבקשה בבקשה שלא יהרוס לי את המחשב!!!", טוב אז כמובן שלא הכול בחיים ניתן לעצירה, אבל יש דברים שכן אפשר לעצור, ובשביל זה המדריך הזה.

טוב, אז כל פורץ בד"כ מתחיל מאותה נקודת התחלה, גילוי האייפי של הקורבן שלו, אייפי (IP) בא מהמילים Internet Protocol ובשפה יותר פשוטה, האייפי הוא המיקוד/כתובת האינטרנט שלכם. לכל אדם המתחבר לאינטרנט יש כתובת מסוימת, זוהי כתובת שהוא מקבל מספק האינטרנט שלו והי בעצם בינלאומית, אייפי הוא מספר שנראה כך 255.255.255.255 כמו שבטח הבנתם, כל ספרה באייפי היא מ-0 ועד 255. בחשבון קצר זה יוצא שיש בעולם 255 בחזקת 5 אייפיים (זה יוצא משהו כמו 1078203909375). אז מה בעקרון האייפי עושה, כשיש לאדם את הכתובת שלך הוא יכול לבדוק את כל הפתחים שיש לך במחשב, כל מיני תכנות שעובדות עם האינטרנט, כל מיני סוסים טרוייאנים למיניהם ועוד הרבה. ברגע שלאותו האקר יש את האייפי שלך ואת הכניסה שהוא מצא, הוא יכול להיכנס לכם למחשב וככל שהוא יותר מיומן הוא יעשה יותר נזק. מה שהיום אני אלמד זה להסתיר את כתובת האייפי שלכם מלכתחילה.

טוב אז בואו נתחיל, אני מעדיף להשתמש בתכנה הכי פשוטה שיש, שמה Tor, זוהי בעצם תכנה המשלבת שתי תכנות, האחת privoxy – תכנה העוזרת למצוא שרתי פרוקסי (נגיע לזה בהמשך), השנייה Vidalia, תכנת בת של Tor שמתחברת לשרתי הפרוקסי בצורה הטובה ביותר.

אז קודם כל, מה זה שרת פרוקסי, שרתי פרוקסי מאפשרים פרטיות, על ידי שימוש בשרת פרוקסי המחשבים איתם הגולשים יוצרים קשר מזהים את כתובת ה־IP של שרת הפרוקסי במקום את כתובת ה־IP של הגולש. בנוסף ישנם שרתי פרוקסי שלא מאפשרים לאתרים ולמחשבים שאיתם גולשים לדעת שהם מתקשרים עם שרת פרוקסי. הגלישה בשרתי פרוקסי אנונימיים היא לרוב איטית יותר מהרגיל, בשביל זה אנחנו משתמשים ביותר מתכנה אחת, כדי למזער את הנזק למהירות הגלישה.

בעזרת פרוקסי אנחנו מסוגלים להתחבר לעוד שרת באמצע ובעצם ליצור לשרת האחרון (שליו אנחנו רוצים להגיע) אשליה שהמחשב שלנו הוא השרת פרוקסי, ובעצם במקום שלשרת יהיה את האייפי שלנו יהיה לו את האייפי של הפרוקסי. זה נראה בערך כך:

טוב, אז הגענו למסקנה שיש אפשרות להסתיר את הזהות שלנו, אבל כמונו גם ההאקרים כבר מצאו דרכים לעבור את זה, בשביל זה קיימת התכנה שלנו, התכנה מקשרת בין כמה שרתי פרוקסי (המהירים ביותר כלפינו) וכך יהי קשה מאוד להאקרים להצליח להגיע לזהות האמיתית של המחשב שלנו. זה נראה בערך כך:

טוב, אז איך משתמשים בתכנה Tor, קודם כל כמו כל תכנה חינמית נוריד אותה פה במידה והלינק שבור יש להיכנס לפה. לאחר שהתכנו את התכנה היא תרוץ לנו אוטומטית עם כל הפעלה של המחשב. יש לנו על שולחן העבודה אייקון חדש בשם Tor שאנחנו ממש לא צריכים אז פשוט נמחק אותו. אבל מצד ימין למטה יש שני אייקונים חדשים. האחד כחול עם האות P עליו, זוהי privoxy והשני אייקון של בצל, זוהי Vidalia.

בשביל להפעיל את ה-Tor עלינו ללחוץ על הVidaliaולבחור Start. עכשיו אחרי שהפעלנו את זה זה לא מספיק. אנחנו גם צריכים להגדיר לתוכנות מסויימות להשתמש בזה, אז מה שאנחנו עושים זה קודם כל הInternet Explorer שאחראי על חלק גדול מן הפרוקסים של Windows, ניכנס בתוך Internet Explorer לtools (למעלה) ואז Internet options, משם נבחר בלשונית Connections ברגע שאנחנו בלשונית הזו נלחץ על הכפתור Lan settings ואז ייפתח לנו חלון חדש. בחלון החדש נמלא את הדברים הבאים.
    נסמן ב-וי את: use proxy server for your lan....
    נכתוב ב-address: localhost
    וב-port: 8118

במידה ואתם משתמשים בשרת ביתי של אתר או משהו דומה שנועד רק למי שאתכם ברשת סמנו גם את הוי התחתון.

מה שבעיקרון עשינו פה היה למלא קודם כל את העובדה שאנחנו רוצים להשתמש בפרוקסי, אחריו אמרנו בעצם לאיפה אנחנו רוצים להתחבר אבל בגלל שהתקנו תכנה מיוחד, אנחנו מתחברים אל עצמנו ולבסוף אמרנו מהי הכניסה שדרכה יעבור הפרוקסי. הכניסה/פורט תמיד יהיה 8118 והכתובת תמיד תהיה localhost בכל תכנה שבה נגדיר את הפרוקסי.

לדוגמה שימוש בפרוקסי, יך מגדירים את הפרוקסי למירק. כמעט בכל תכנה יש באפשרויות חלק של התחברויות ואחת האפשרויות שם היא פרוקסי, אז במירק יש את זה גם.

נכנסתי לtools ואז options בחרתי בתפריט את firewall(לפעמים זה הולך ביחד) ושם כתבתי את הכתובת והכניסה (localhost ו-8118).

אז שתהיה לכם גלישה נעימה ובטוחה.

כל הזכויות שמורות ל-LucifeR / שגיא ©

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    03.10.2006
    עיר
    תל אביב
    אחלה מדריך
    הוסף לשימושונים :>
    זקן מדי בשביל החרא הזה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    רגיל לכאלה כתבות ממך אבל בכל מקרה פצצה....
    Vgames - vG|sentioN#
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.10.2006
    עיר
    בש
    יפה ומושקע
    רק חבל שעשיתה את זה דרך תוכנה!
    אפשר לעשות גם בלי התוכנה וזה עובד אותו דבר פחות או יותר!
    (וזה יותר נוח-לא צריך להוריד דברים ולהתקין...)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.10.2006
    עיר
    תל אביב
    אל תשכח שלא כולם פה רוצים להתעסק יותר מדי בדברים מסובכים. מצדם של רוב האנשים היה שאני פשוט אתן לינק, אגיד ללחוץ start ולכתוב באינטרנט אקספלורר localhost ופורט. זה ממש לא הרעיון, אני רוצה שיבינו את הרעיון ומה שמעומד מאחוריו ועדיין לא להסתבך מדי. אם מישהו מבין את הרעיון ורוצה לדעת עוד הוא עכשיו מסוגל לבד ללכת לגוגל ולהבין. אני לא חושב שרוב האנשים פה ממש רוצים להסתבך עם דברים שיכולים לעשות להם נזק או סתם דאגה. רציתי לעשות מדריך על אוברקלוקינג ופינוי מקום ram, שיפור כרטיסיס מסך ועוד דברים כאלה, אבל בסוף החלטתי שלא, מהסיבה הפשוטה שיש גם ילדים שלא קוראים הכל, הם רואים שאפשר להגביר את המעבד באיזה 20% אז הם דווקא ישימו עד הסוף וישרפו את הלוח אם. זה בדיוק אותו דבר, אין לי עניין בלתת כלי, אני רוצה לתת את הדרך שבה הכלי עובד ואיך להשתמש בו בצורה נבונה. מה שכן, הדכים האחרות מסורבלות ולא יעילות, לקחתי תכנה פשוטה עם הרבה מאוד שרתים שגם נותנת אמינות מירבית. אני אישית משתמש בה.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    איזה השקעה אחי בטח ישבת על זה שעות!!!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.10.2006
    עיר
    מרכז
    איך היה לך כוח לירשום את כל זה אלוהים:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
    מי איים עלייך? בשביל שתכתוב את כל זה?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    14.10.2006
    עיר
    חולון
    נכתב במקור על ידי indigo^flow
    איך היה לך כוח לירשום את כל זה אלוהים:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
    מי איים עלייך? בשביל שתכתוב את כל זה?
    חחחח , אבל אחלה מדריך , אני בטוח ישתמש בזה שיהיה לי יותר זמן =\

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    בואנה לוציפר מאיפה אתה מביא את כל הדברים האלה?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    אחירטחדרט
    אחי, כל הכבוד על ההשקעה!!! באמת מעולה!!!:barbaric:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    מגניב, תודה.
    אבל איך אני יוצר את השינויים בפיירפוקס? הלכתי ל-Tools ומשם ל-Options. שם בחרתי ב-Advanced ואז ב-Networks והלכתי ל-Settings של Connection. בחרתי ב-Auto-detect Proxy Settings כי לא ידעתי מה צריך לשים בשאר, זה בסדר, או שעדיף לשים פרטים?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.10.2006
    עיר
    תל אביב
    נכתב במקור על ידי ShmilS
    מגניב, תודה.

אבל איך אני יוצר את השינויים בפיירפוקס? הלכתי ל-Tools ומשם ל-Options. שם בחרתי ב-Advanced ואז ב-Networks והלכתי ל-Settings של Connection. בחרתי ב-Auto-detect Proxy Settings כי לא ידעתי מה צריך לשים בשאר, זה בסדר, או שעדיף לשים פרטים?
    אתה חייב לשים פרטים. אם לא תשים אז יש שתי אפשרויות:
    1. אתה לא תהיה מחובר לשום פרוקסי.
    2. אתה תתחבר לסתם פרוקסי מטיזאן-אמו שיש לך בprivoxy.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.11.2006
    עיר
    יבנה
    אחלה מדריך, באמת אחד החזקים.
    אפשר להשתמש גבר בתוכנה בשם ProxyFinder, התוכנה מוצאת כ10,000 פרוקסים ומעלה מעודכנים כל יום חדשים כל יום.

- רומן.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    06.08.2007
    כל הכבוד איזו השקעה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    30.05.2007
    עיר
    ראשון לציון
    אחי אל תקפיץ פעם הבאה<_<

קרדיט לזאוס D:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.08.2007
    Objection!
    לדעתי המדריך בסדר, לא מוזהב, בסדר.
    ולמה?
    IP - זוהי כתובת - בדיוק כמו כתובת רגילה שלכם בבית, לדוגמא (סתם):
    ברחוב איפרגן 9999 בתל-אביב גר מישהו בשם מיכאל......ומה? אז? נו???
    נכון שאתם יכולים לעקוב עם משקפת על מיכאל, לחטט לו בתיבת דואר (בדיוק כמו שהאקר יכול לדעת איזה תוכנות שלכם ניגשות לאינטרנט), אבל כדי לפרוץ יש להשקיע מאמץ (אני לא אומר שהרבה) - לדוגמא PING FLOOD, אבל אם יש לכם תוכנת FIREWALL הגונה, היא לא תרשה זאת, ובכל אופן ניראה לי שפריצה ישירה דרך כתובת IP לא תמיד מצליחה, ויש דרכים טובות יותר.
    אם אין לכם מסמכים סודיים של הכור האטומי בדימונה (או משהו דומה) מי ירצה לפרוץ אליכם, חוץ מזה אם תעבדו דרך שרת פרוקסי יש סיכוי שהאינטרנט שלכם יהיה יותר איטי, אז מי שאין לו דברים חשובים על המחשב או לא פרנואיד, אני ממליץ להשתמש בראוטר (NAT) ובתוכנת FIREWALL לצרכים האלה.

זוהי רק דעתי - אז מי שכתב את המדריך - לא להעלב.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    30.05.2007
    עיר
    ראשון לציון
    תודה על הערה... לפחות הייתה לך סיבה טובה להקפיץ<_<

קרדיט לזאוס D:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.08.2007
    נכתב במקור על ידי Cortez.D
    לפחות הייתה לך סיבה טובה להקפיץ<_<
    Meaning WHAT?!

החלק הראשון של החיים שלנו נהרס ע"י ההורים שלנו והחלק השני של החיים נהרס ע"י הילדים שלנו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    30.05.2007
    עיר
    ראשון לציון
    meaning שהתגובה שלך הייתה עיניינית וסיפקה מידע.

קרדיט לזאוס D:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.08.2007
    .....Hmmmm
    !!!Thank's

החלק הראשון של החיים שלנו נהרס ע"י ההורים שלנו והחלק השני של החיים נהרס ע"י הילדים שלנו.
    שתף ב-Google+

הרשמה