תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 26
    הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    האלו כולם,

אני חושב שיהיה נחמד אם כל אחד יספר על איזה קורס או שניים חדשים שהוא לוקח, ומה בעצם הוא לומד בהם.

התחלתי השנה את שיעור ההמשך במטאפיזיקה, אחת ההתמחויות שלי במסגרת פילוסופיה, ובינתיים הוא נחמד מאוד. רוב הקורס נעסוק באחת השאלות הבסיסיות ביותר של הפילוסופיה - מיהו בעצם "אני", למה לעזאזל, ומה מאפיין אותו. עד כה אנחנו בעיקר שואלים שאלות, כדי להיכנס לאווירה ולראות עד לאן התחום הזה מתפרש (רמז: הכל). עם כי ברור, מאחר ומדובר בפילוסופיה, שגם בשיעור האחרון כל מה שיהיה לנו זה רק יותר ויותר שאלות. ובגלל זה אני אוהב פילו'.

בתחום אחר, סוציולוגיה, התחלתי ללמוד שיטות מחקר איכותניות. אני לא רוצה - אני מעדיף את כמותיות, בגלל הדיוק שבעניין - אבל אין לי ברירה. איכותניות עוסקת בשאלה "איך בעצם אני יכול להוציא אמירה מדעית ממשהו כמו ראיון או הסתכלות", שאלה חשובה במיוחד באנתרופולוגיה, שמנסה כל הזמן להוכיח שהיא מדע. (היא לא. אני לומד את זה, תאמינו לי.) זה נראה כמו קורס קל למדי, אפילו שהוא נגמר בעבודה רצינית, יחסית, של 15 עמודים. זה בגלל שמאחר ואין פה שום מספרים ושום חישובים, בסך הכל צריך ללמוד להכיר את התיאוריות וללכת לפיהן. לא נראה לי כמו סיפור גדול.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    אני בטכניון כך שהשבוע הראשון שלי הוא רק בשבוע הבא...

לוקח בסמסטר ראשון קורסים סטנדרטיים למדי. חדו"א, אלגברה, מבוא למדעי המחשב, etc.
    אבל נשמע מעניין ובסה"כ אני מצפה לזה בקוצר רוח.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.10.2006
    עיר
    תל אביב/ירושלים
    לומד בבצלאל, המחלקה לאנימציה.
    שנה ג', שנת התמחות. מסלול ההתמחות שלי הוא אנימציה קלאסית.
    קורסי הבחירה המחלקתיים- לימוד Flash ו- Mirage ורישום.
    קורסי חובה מחלקתיים- בימוי Live, אנימציה קלאסית (קורס ראשי), עריכה, תסריט לפרויקט גמר (ססמסטר ב' - לקראת הפרויקט של שנה ד'), Art לאנימציה קלאסית.
    קורס רב מחלקתי- קומיקס.
    היסטוריה ותיאוריה (עיוני)- סמינר (4 נ"ז) הגוף כרוח האדם (קורס אנתרופולוגיה). פלוס, ההגשה האחרונה של הסמינר משנה שעברה שדחיתי להגשה השנה- מוטיבים פגאנים ונוצריים בתרבות החילונית (על הקשר בין אמנות העבר לפרסום/קולנוע/תקשורת היום).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    06.11.2006
    עיר
    אראקין
    לא בדיוק שבוע ראשון, אבל אחרי לבטים רבים החלטתי לנסות לשלב בין עבודה במשרה מלאה לתואר שני, ובסמסטר הבא אני לוקח "נושאים נבחרים באלגוריתמים" באו"פ כדי לראות עד כמה זה ישים. הקורס אמור לעסוק באלגוריתמים מעניינים יותר ויותר בהרחבה מכאלה שרואים בתואר הראשון.

שיהיה בהצלחה לכולנו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    שבוע ראשון בסמסטר ראשון עבר בינתיים אחלה. כלומר, לא למדתי משהו מעניין במיוחד. יש לי 4 קורסים הסמסטר: מערכות ספרתיות, מבוא למדעי המחשב, חדו"א1מ ואלגברה. חדו"א היה מעניין אבל עברתי כבר על כל החומר לפני תחילת הסמסטר כך שזה משעמם במקצת. במבוא למדמ"ח בינתיים רק עשינו שטויות (למדנו איך מחשב עובד, מה זה יחידת עיבוד ומרכזית וכו'...סתם שטויות) כך שהיה די משעמם. מערכות ספרתיות, גם כן בינתיים את החומר של ההתחלה כבר למדתי בתיכון אז קצת משעמם אבל מתחיל להיות קצת אקשן. אלגברה ממש ממש מעניין ויש לי גם אחלה של מרצה בקורס (צילג, אגדה טכניונית).

למרות שלא למדתי הרבה דברים מעניינים השבוע, אני אוהב את הסביבה הטכניונית והיה קל להסתגל אליה. וכל יום אני מוצא איזה משהו מעניין שם (פסלים וכל מיני דברים).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    אחירטחדרט
    אני לקחתי קורס מקיף בכל המקצועות הנקרא " כיתה ו'" באוניברסיטה ביה"ס יסודי...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    באר שבע
    אני אהיה מקורי מאוד ואספר שיש לי קורסים באלגברה1, חדו"א1, מבוא למדעי המחשב ומערכות ספרתיות. אכן עונג צרוף. בינתיים הכל בסדר, אין תלונות. אני לומד בבן-גוריון ולא בטכניון, כך שאין לי את ההווי של מבחנים סיביריים ומרצים נאציים, אבל מצד שני יש פה אווירת קולג' מטורפת וחיים סטודנטיאליים עשירים. Win some lose some.

נ"ב - שנעשה את כל העסק לעוד יותר חנוני ונפרסם גם ציונים, או שנוותר על התענוג?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    בחינה ראשונה שלי היא בחינת אמצע סמסטר באלגברה והיא רק בעוד שבוע. כך שציונים בינתיים אין. למרות שבהתחשב שמדובר בטכניון, כשיהיו כנראה שלא יהיה הרבה מה להתגאות בהם :\
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    יהוד
    אז מארק בטכניון,
    מזל שהלכתי לבר אילן!

מדעי המחשב בבר אילן -> בדידה1, לינארית1, אינפי1 ומבוא למדמ"ח.
    בחנים כבר היו, עוד פחות מחודש תקופת מבחנים. יהיה בסדר אני מאמין
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    well, החדו"א מכה שנית, הפעם on my behalf. קיבלתי 68 במבחן אמצע סמסטר וזה עוד נדיב ביחס למה שאנשים אחרים קיבלו. באלגברה, מאידך גיסא, ניכר כי אני שולט שליטה מלאה. אני לא רוצה להשוויץ, אבל אני אשוויץ בכל זאת: 87
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    טוב, לאחר מלחמות רבות, הצלחתי להביא להעלאת הציון שלי בבחן אמצע בחדו"א ל-70 וזה עדיין לא הסתיים. הגשתי ערעור רשמי על אחת מהשאלות בה כיסחו אותי באופן לא נעים. אני לא מבין מה לא בסדר בלהוכיח יחידות של גבול לפי ההגדרה כאשר משתמשים בכל מיני משפטים ואז מוכיחים אותם בעזרת ההגדרה, בחיי. אני אלחם איתם מלחמת חורמה עד שאני אקבל את ציון ה-80 המיוחל.

And on other news, ככל הנראה אני עובר למסלול כללי במתמטיקה ובזאת עוזב את מסלול מערכות מידע בפקולטה למדמ"ח.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    ואם כבר הקפיצו את ההודעה והגיעה תקופת בחינות.
    רציתי להגיד לכל מי שלומד:
    כל הזין לכם באינפי/חדוו"א!
    תמיד רציתי להגיד את זה...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    חפיף. החומר בחדו"א/אינפי הוא לפחות מעניין, בניגוד לדברים אחרים...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    22.10.2006
    זה נכון שהטכניון הוא הנקודה במרחב שבה כל העקומות פוגשות את המרובעים?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    נכתב במקור על ידי CommandoGuard
    חפיף. החומר בחדו"א/אינפי הוא לפחות מעניין, בניגוד לדברים אחרים...
    אני לא יודע איזה חומר לומדים אצלכם, אבל הוכחת למה של קנטור היא אולי הדבר הכי מיותר שראיתי בחיים שלי.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    אולי זה כי זה דבר בסיסי יחסית של תחילת הקורס ויש תחושה שכאילו מוכיחים שטויות ועושים משחקים. אבל הקורס צובר תאוצה די מהר, ואני חושב שמרגע שמגיעים לרציפות ורציפות במ"ש, החומר של הקורס מתחיל להיות מעניין ויש שם גם משפטים לא אינטואיאיטביים שיש להם הוכחה ממש יפה (ע"ע סידור איברים מחדש בטורים).

ו-Sagist, זה שחוק כמו לא יודע מה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    22.10.2006
    נכתב במקור על ידי CommandoGuard

ו-Sagist, זה שחוק כמו לא יודע מה.
    זה שחוק למי שלומד בטכניון. בשביל כל השאר זה מרענן ומשעשע.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    באר שבע
    כן, מרענן בערך כמו לראות עוד מפת קרנו אחת. יאללה שגיא, אתה בא איתי לתאילנד? זה או זה או מועד ב' בחדו"א. אני מתלבט.
    I rode a tank
    Held a general's rank
    When the blitzkrieg raged
    And the bodies stank
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    22.10.2006
    אי אפשר לשלב? לשבת בבונגלו בקופנגן ולעבור על החומר במדעי המחשב נשמע מבטיח. אגב אני גם הולך ללמוד בב"ש כנראה, אז אם לא תאילנד, בטח נתראה שם.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    באר שבע
    שמע, ללמוד בבאר-שבע זה דיי דומה למזרח. ההבדל היחידי הוא שפה יש יותר סמים.
    I rode a tank
    Held a general's rank
    When the blitzkrieg raged
    And the bodies stank
    שתף ב-Google+

הרשמה