תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 7 מ 7
    הצטרף בתאריך
    24.10.2006
    עיר
    קרית אתא
    בינתיים למדנו איך בונים בינד פשוט ובדרך גם כמה פקודות והוראות. עכשיו נלמד משהו באותה רמה אבל קצת יותר קשה.
    למדנו שהפקודה היא bind ואחריה מגיעה מקש (x) כלשהו.
    בבינדים למתקדמים נעסוק במה מגיעה אחרי המקש הזה בעיקר - איזו פעולה הוא יעשה ואיך להמשיך אותו.
    הפעולה שהוא יעשה זה הפעולה שתגידו לו לעשות כמובן. הפעולות האלה הן פקודות בפני עצמן כגון:
    cg_fov zzzz - הפקודה ל"הרחבת התצוגה שלך במעלות" כך שאם נרצה להקצות מקש לפעולה זו זה יראה כך:

bind x cg_fov zzzz

אבל אם אתם רוצים שבאותו זמן זה גם ישנה את גודל הכוונת שלכם בשביל יותר יעילות, אתם לא יכולים להקצות מקש פעמיים נכון?. בשביל להקצות מקש בשביל שתי פעולות אתם מוסיפים את המקש ; (ף בעברית ותשימו לב שלא יוצא לכם נקודתיים) אחרי הפקודה ורווח ואז את הפעולה השנייה. משהו כזה:

bind x cg_fov zzz; cg_crosshairsize zzz

הבעיה היא שאם תכתבו את זה כך אז זה ישנה את גודל ה-fov ברגע שתלחצו על המקש ואת גודל הכוונת ברגע שתאשרו את הבינד. אז בשביל ששתי הפעולות יעבדו באותו זמן על המקש שבחרתם אתם מוסיפים מרכאות ("") בשני צידי הפעולות שאתם רוצים שיהיו על המקש:

bind x "cg_fov zzz; cg_crosshairsize zzz"; cg_crosshaircolor 2

אם שמתם לב הוספתי עוד פעולה אבל היא לא בתוך המרכאות, זאת אומרת ששתי הפעולות יוקצו למקש אבל הצבע (הפקודה שלא במרכאות) ישתנה ברגע שתאשרו את הבינד (ברגע שתלחצו enter למי שלא הבין) והוא לא יהיה קשור למקש שהקצתם.

עד עכשיו מובן ופשוט נכון? אז עכשיו מגיע הקטע הקצת מציק.
    נגיד שאתם רוצים רוצים לעשות את הפעולה הנ"ל אבל מה קרה? אתם לא יודעים או ששכחתם מה הפקודה של שינוי גודל הכוונת, בעיה רצינית מאוד כי אז אתם לא יכולים לעשות את הבינד הרצוי. אז הנה טיפ קטן ויעיל ממני: אתם לא חייבים לזכור את הפקודות במלואן.
    אתם יכולים או לכתוב אותם על דף אם זו פקודה שחשובה לכם ואתם כבר יודעים אותה וגם אתם רק צריכים לדעת לאיזו קבוצה שייכת הפקודה. כשאני אומר קבוצה אני מדבר על: קול, גרפיקה, תצוגת המשחק (hud) ופעולות בו והעברת מידע. נגיד אתם יודעים שגודל הכוונת שייכת לקבוצה "תצוגת המשחק ופעולות בו" אז אתם כבר יודעים שהפקודה מתחילה ב: cg_xxx אם זו פקודה בקול אז : s_xxx ואם בגרפיקה: r_xxx ואם בהעברת מידע אז: cl_xxxx.
    ישנן עוד קבוצות אשר אליהן אני לא מתיחס כגון: g_xxx , com_xxx ועוד כמה לאדמינים ושופטים, כמובן יש גם את הפקודות שלא שיכות כמו readyteam - "קבוצה מוכנה" שהן פקודות "סנוביות".

הצעד הבא הוא להשלים את הפקודה ואת זה עושים ע"י לחיצה על tab (מעל לcaps lock ומשמאל ל-Q), כאשר תלחצו tab המשחק ירשום רשימה של כל הפקודות המתחילות במה שרשמתם ככל שתזכרו יותר מהפקודה כך טוב יותר, לחיצות נוספות על tab יגרמו למחשב להשלים את הפקודה לפי הסדר שיש ברשימה. אם כבר השלמתם את רב הפקודה אבל אתם לא זוכרים את ההמשך אז לחיצה על tab תשלים את הפקודה מידית אם לא יהיו עוד פקודות שמתחילות כך, זאת אומרת שאם תכתבו: cg_crosshair ותלחצו על tab הוא יתן לכם רשימה של כל הפקודות שמתחילות כך. דרך זו טובה גם לחילוק הקבוצות הגדולות לתת-קבוצות.

אז זהו אתם יודעים איך להקצות מקשים לפעולות וקולות של המשחק.
    בקרוב (אני מקווה) תגיע רשימה של איך כותבים כל מקש - אני מתכוון איך תקצאו למשל את 5 במקשים הנומריים (צד ימין של המקלדת), אני לא מבטיח שהרשימה הזו תגיע אי פעם.

ושוב, קרדיט ל tictac (:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.10.2006
    עיר
    ישראל
    יפה מאוד עומרי
    אני חושב שגם חדשים יכולים ללמוד את זה :}
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    עיר
    ירושלים
    נכתב במקור על ידי Raikou
    יפה מאוד עומרי
    אני חושב שגם חדשים יכולים ללמוד את זה :}
    כם גם אני חשוב יפה עומרי
    וגיא הפיצה אתמול היתה מגעילה :mad:
    (13:12:54) (usound^beNyy) אני אפס במשחק מחשב וזהו
    (13:12:56) (usound^beNyy) מרוצים?

!sharif#
    QuakeNet
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.10.2006
    אני יודע לעשות ככה נגיד:>bind i vsay cheer lol/
    אם אני רוצה שזה יעשה vsay cheer ושיגיד lol :> אבל לא בצבע אחד בהרבה צבעים איך אני יעושה את זה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.05.2007
    אחלה שהקעה אחי
    בלי כוס אין חיים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.12.2006
    נכתב במקור על ידי midnight
    אני יודע לעשות ככה נגיד:>bind i vsay cheer lol/
    אם אני רוצה שזה יעשה vsay cheer ושיגיד lol :> אבל לא בצבע אחד בהרבה צבעים איך אני יעושה את זה
    /bind i vsay cheer ^6l^7o^6l ^6:> 6 = pink 7 = white

עומרי D בדיוק אתמול ראיתי את סימון

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.10.2006
    עיר
    ראשון
    עומרי אהבתי את החתימה שלך
    שתף ב-Google+

הרשמה