תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 3 מ 3
    הצטרף בתאריך
    30.10.2017
    שלום. השאלה הזו כבר נשאלה פעמיים בתגובות של שתי ביקורות, ואשאל זאת שוב כי אני באמת רוצה לקבל על כך תשובה. פעם שלישית גלידה: מדוע האתר החזיר את הציונים המספריים לביקורות המשחקים? מדוע החלטה זו נקבעה אך ורק על ביקורות משחקים ולא על סרטים?
    פעם מערכת האתר האמינה בהפסקת מתן הציונים למשחקים במטרה להפוך את קהילת הגיימרים לצרכנים נבונים יותר, מדוע אמונה זו השתנתה?
    אתם לא חושבים שגיימרים רבים עלולים לדלג לחלוטין על הביקורת כולה רק כדי לקרוא את המספר שכתוב בגדול בתחתית הדף?
    https://m.vgames.co.il/article/19418.html
    זוהי כתבת הדעה באתר שהצליחה לשכנע אותי בנזק שציונים עלולים לגרום.

תודה מראש: siegfried
    נערך לאחרונה על ידי siegfried; 31.12.2017 בשעה 13:46.

הצטרף בתאריך
    21.04.2013
    עיר
    תל אביב
    היי siegfried,

למעשה קיימות 2 סיבות שהאתר החזיר את הציונים:
    הראשונה: כמות הבקשות החוזרות ונישנות מצד הקוראים במשך תקופה ארוכה למערכת האתר - מה שהוביל גם לכתבה שאור כתב בזמנו.
    השניה: נוצר חיבור בין האתר לבין מטאקריטיק שהוסיף גם הוא את הדרישה לציונים.

אנחנו מסכימים עם הטור דעה שאור כתב ואנחנו גם מאמינים שכשמשתמש מסתכל על הציון מבלי לקרוא את הביקורת זה לא משקף והקורא לא באמת יכול לדעת אם המשחק שווה קניה ואיזה חוויה המבקר קיבל מהמשחק.

בסופו של דבר מדובר בהחלטה שכל משתמש צריך לעשות עם עצמו אם לקרוא את הביקורת או לא ולהבין על מה הציון ירד - ואם החלק שירד מהציון באמת רלוונטי אליו. לדוגמא: נניח אני שחקן מולטיפלייר וחלק מהציון ירד בגלל שהסינגלר פלייר של המשחק לא מצא חן בעיניי המבקר מסיבות כאלו ואחרות.

מעבר להנאה של קריאת הביקורת והתעניינות בעולם המשחקים, ביקורת משחק היא לכל דבר ועניין ביקורת מוצר - במידה והלכת לרכוש מוצר מסויים באתר כלשהו באינטרנט אני מניח שאתה לא מסתפק בציון. אתה עושה מחקר ורואה מה אנשים כתבו על המוצר והחנות וקורא את היתרונות והחסרונות של המוצר ובודק אם הוא מתאים לך לפני שאתה קונה.

רוצה לסיים בלהגיד שהכתבים עושים עבודה מבורכת בכתיבת הביקורות ובכלל השנה יש עליה גדולה בכמות הביקורות שהאתר מפרסם בזכות הכתבים הרתומים למלאכה.

הצטרף בתאריך
    27.09.2016
    עיר
    ירושלים
    היי, שמואל כאן.
    אני מבין מאיפה אתה מגיע - ציון מספרי לרוב ידביק לנו סטיגמה לגבי משחק עוד לפני שקראנו את הביקורת והוא בהחלט אחד הגורמים שמשפיעים על קנייה של משחק.
    מצד שני, יש כמה דברים חיוביים לגבי ציונים של משחקים:

-אנשים שאין להם זמן לקרוא ביקורת שלמה ורוצים לדעת את הדעה הכללית שלי ירדו לתחתית הביקורת ויקבלו את הדעה שלי בסיכום קצר של הפסקה האחרונה, דברים טובים ורעים במשחק וציון שנותנים אינדיקציה זריזה לשחקנים שרוצים לקנות את המשחק. שים לב שהביקורות החדשות עם הציונים עדיין משאירות את החלקים של "הטוב והרע" ככה שעדיין יש אינדיקציה במילים של מה הכותב חשב.

- שמתי לב שאנשים שמגיעים לביקורת שלי מסתכלים על הציון ונשארים כדי להבין על מה ירד הציון או למה המשחק X קיבל ציון כ"כ גבוה. זה גורם לדיון יותר עמוק לגבי המשחקים עצמם וגם מחזיר אנשים לביקורת לקריאה שנייה לפחות.

- אם להיות כנה, להיות בMetacritic נותן סוג של לגיטימציה כלל עולמית באתר, אני חושב שזה גם עוזר לנו לקבל יותר משחקים מחברות שונות שמודעות לכך שהביקורת שלנו תופיע באתר כמו Metacritic, אבל זה אני לא יודע בעצמי שכן אני לא מנהל את הקשר שלנו מול חברות חיצוניות.

בשיא הכנות - גם לי יש בעיות עם ציונים (זה גם למה פיתחתי שיטה מסודרת לנתינת ציון למשחק, והיא לוקחת לי זמן לגיבוש בכל ביקורת), אבל בסופו של דבר, אם התוכן בתוך הביקורת איכותי, אני מאמין שאנחנו מצליחים לגשת לכל העולמות כאן: גם אלו שרוצים לקרוא ביקורות מפורטות שמסבירות על אלמנטים שונים במשחק ומה הם עשו יותר טוב ופחות טוב, וגם העולם של אלו שרוצים לקבל דעה חד משמעית לגבי המשחק בדמות ציון כלשהו ולהסיק לבד אם לקנות את המשחק או לא (בן אדם אחד לא יקנה משחק עם ציון 8 ובן אדם אחר ינסה משחק שקיבל 6).

אני ממש שמח שיש דיון ער לכך בעברית ובאתר שאני כותב בו

הרשמה