תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 8 מ 8
    הצטרף בתאריך
    11.06.2017
    שלום לכולם,

שמי דורון אני בן 19 וגיימר מגיל 13. משחק בעיקר במחשב, וכבר שנים גם בקונסולת ה- "PS". הספרייה שלי כוללת כ- 200 משחקים (ששיחקתי ברובם) במגוון ז'אנרים וסוגים. רציתי לפתוח פינה שבה אפרסם מדי שבועיים ביקורת על משחק ששיחקתי (לרוב "Indie"), ואחשוף אתכם דרך העיניים והחוויות שלי למשחקים שלא הכרתם ואולי לא הייתם גם מכירים.
    לפני כן אני רוצה לתת מספר דגשים לכתבות שלי:

1. סוג המשחק – הביקורות שלי יהיו בעיקר למשחקי Indie על מנת לחשוף אתכם.

2. שעות משחק – הביקורות שלי מבוססות על לפחות 4+ שעות של משחק או משחק שסיימתי.

· אציין את כמות הזמן שנדרש לי לסיים את המשחק, ואיזה חלק ממנו ביצעתי.

3. תוכן הכתבה – הכתבות שלי יחולקו לשני חלקים:

· חלק אובייקטיבי לחלוטין אשר יתאר את מהלך המשחק, מטרתו, הדברים הטובים, והדברים הרעים מנקודת מבט טכנית (FPS", "LAGS", "CRASHES"").

· חלק סובייקטיבי שיתאר את תחושותיי האישיות על המשחק, ממה נהניתי וממה פחות.

4. ציון – בשלב זה אני לא מתכוון לתת ציון למשחק עצמו אלא אני אוסף קריטריונים שבעתיד יבנו מעין טבלת ניקוד.

· קריטריונים – במידה ויש לכם קריטריונים שהייתם רוצים שיופיעו בטבלה אתם מוזמנים להציע לי בתגובות.

5. סרטונים – בכל ביקורת אני עומד לשים שני סרטונים לפי סדר קבוע, הסרטון הראשון יהיה טריילר למשחק. בסרטון השני אוסיף גיימפליי של המשחק שיכלול ספויילרים.

· מדריכים – במידה ותרצו אוכל להוסיף בהמשך מדריכים מועילים שיעזרו לכם במשחק

6. "DLC" – בחלק מהמשחקים שעליהם אעביר ביקורת יכללו "DLC" של המשחק, אם שיחקתי באותה הרחבה אציין את שם ההרחבה שבה שיחקתי בראש המשחק.

7. אביזרים – כל המשחקים שעליהם ארשום שיחקתי באמצעות המקלדת והעכבר, אך הרבה מהם ניתן לשחק גם באמצעות "Controller". למשחקים בעלי אפשרות זו אציין בראש הכתבה.

8. פרטים נוספים – בסוף כל ביקורת אוסיף "פרטים יבשים" על המשחק (מחיר, ז'אנרים, מולטי פלייר/סינגל פלייר/ קו-אופ , DLCS ועוד...)

9. דרישות מערכת – בסוף כל ביקורת אוסיף תמונה עם דרישות המערכת למשחק.

לאחר שדיברתי על הדגשים אני רוצה בעיקר להתייחס לכתבה זו כפתיח לכתבות הבאות. בכתבה זו אני רוצה בעיקר להתמקד בשני מושגים בשוק הגיימינג שייתנו לכם קצת רקע לסוג המשחקים שעליהם אני הולך להעביר ביקורת.
    על מנת לאפיין את המונח Indie נצטרך לאפיין את ההפך הגמור מסוג המשחקים הזה והוא משחקי ה AAA"".

"AAA" – או בקיצור "triple A" מיצג את הדברים הבאים:

1. A lot of time – הרבה זמן

2. A lot of resources – הרבה משאבים

3. A lot of money – הרבה כסף

הביטוי נועד לתאר משחקים בהם מושקעת כמות אדירה של זמן, פיתוח תקציב ואנשים, ונדרשות מכירות רבות על מנת להרוויח כלכלית. לשם השוואה מדובר על כך שבשנות האלפיים בקונסולות הדור השלישי ("PS3", "XBOX 360") תקציבי משחקים מסוג זה היו כמה עשרות מיליוני דולרים. כיום בקונסולות הדור הרביעי (("PS4", "XBOX ONE" ניתן למצוא משחקים בעלי עלויות דומות לסרטים. דוגמא טובה לכך תהיה ""GTA V שעלה בערך 265 מיליון דולר. העלויות כללו בתוכן פרסומות בטלוויזיה, בעיתון , בשלטי חוצות, באתרים ועוד.....
    מאפיין נוסף ומשמעותי בסוג המשחקים הזה הוא הסיכון הנמוך אותו החברות הגדולות מוכנות לקחת על מנת להימנע מהפסדים שיכולים לגרום לפירוק החברה. חברות גדולות יעדיפו להמשיך להוציא משחקים בסדרה מצליחה ולא לשבור את "התבנית".
    מאפיין שלישי ואחרון ומשמעותי לא פחות בימינו הוא לתת לשחקן "חוויה קולנועית" , כלומר לספק איכות גבוהה ברזולוציית המשחק וסוג גרפיקה מציאותי ככל שניתן. חלק נוסף הוא לתת סיפור שמספק משיכה עלילתית ושעות רבות של משחק (בממוצע בין 20-40+ שעות). טרנדים חזקים שנכנסו בתקופה האחרונה הם עולם פתוח, ואפשרות לבצע בחירות שמשפיעות על המשחק.

"AAA+" – המונח הוגדר ע"י החברה ""CD PROJEKT RED ונועד לתאר את המשחק החדש שלהם כבעל איכות גבוהה מאוד. מאז שונתה משמעות המונח, וכיום הוא נועד לתאר משחק גדול שגם לאחר יציאתו ובמשך מספר רב של שנים ממשיך להרוויח כסף בעזרת DLC'S, קופסאות/ תיבות, מוצרים קוסמטים ועוד....

"Indie" - לעומת זאת, הוא קיצור למילה .Independent המונח מתייחס לסטודיו שפועל בצורה עצמאית. עקב העלייה בתחילת שנות האלפיים בהשקעה הכלכלית שנדרשה ליצירת משחק "AAA" , והעובדה שחברות שיצרו משחקים מסוג זה לקחו פחות סיכונים החלו לקום "studios" מסוג שונה. התקציב וכמות הפתחים של המשחק היו נמוכים בהרבה אך הביאו איתם חידוש לשוק ואפילו פרצו דרך (""Minecraft). הבדל מעניין שתוכלו לראות היא הדרך בה החברות בשני הסוגים משיגות מימון. בחברות גדולות המימון הוא עצמי של החברה אך בחברות הקטנות לעיתים תוכלו לראות מצב שבו הקהילה עצמה תומכת כלכלית במשחק ומספקת תקציב לחברה לפתח את המשחק. היתרון הברור בכך הוא שאין הגבלה לחברות הקטנות ביצירתיות, בתוכן או במועד השחרור של המשחק לשוק.

אחרי שלמדנו קצת בו נעבור לביקורת (מיני) הראשונה...
    הכירו את-

Refunct

משחק שמטרתו היא להגיע ולהפעיל את כל הכפתורים האדומים ע"י שימוש בקפיצה גלישה ועוד עד להשלמת המפה. הן מבחינת רמת המורכבות שלו והן מבחינת ההבנה שלו המשחק פשוט מאוד, ואין לו ."tutorial" מבחינת הגרפיקה, היא בהחלט טובה והאפקטים נעימים לעין. בנוסף המוסיקה טובה ומרגיעה ותוכלו לשחק בזה בקצב שלכם בלי שום לחץ. אי אפשר למות, להיפצע, וכן הלאה... מה שהופך את המשחק למתאים לכל הגילאים. המשחק משנה בצורה אוטומטית בין מצבי היום מה שנותן רעננות למשחק. מבחינה טכנית המשחק אמור לעבוד אם כל מחשב (ראו דרישות מערכת) אין לאגים, הFPS רץ בצורה קבועה ותוכלו ליהנות מרזולוציות שונות של המסך לטעמכם.
    אני אישית מאוד אהבתי את המשחק, קניתי אותו במבצע הקיץ של סטים ונתן לי שינוי מרענן לעומת שאר המשחקים שאני משחק בהם. בהחלט חוויה של 40 דקות שנותנת סיפוק עצום בסיומה ללא שום צורך של סיפור.

משך הזמן: משחק מאוד קצר, לקח לי לסיים אותו 40 דקות בצורה מלאה.

מחיר : 3 דולר

ז'אנר: פארקור, מרגיע, 3D

פרטים נוספים : סינגל פלייר, תומך בController , Steam achievements + trading cards.

DLC: אין

עמוד ב Steam : http://store.steampowered.com/app/406150/Refunct/

דרישות מערכת:

טריילר:

גיימפליי :

תודה שקראתם וניפגש בפוסט הבא

הצטרף בתאריך
    22.05.2016
    אחלה של רעיון!! אני מאוד אוהב את הדיונים שלך ואני מחכה בקוצר רוח לעוד פרסומים כמו זה!!

הצטרף בתאריך
    03.10.2016
    באמת שקלתי אם לקנות את המשחק או לא והביקורת שלך על המשחק עזרה לי לבחור. תודה רבה על הכתבה

הצטרף בתאריך
    11.06.2017
    נכתב במקור על ידי Xaipen
    אחלה של רעיון!! אני מאוד אוהב את הדיונים שלך ואני מחכה בקוצר רוח לעוד פרסומים כמו זה!!
    שמח שאהבת, תודה על הביקורת.

נכתב במקור על ידי LaRaza
    באמת שקלתי אם לקנות את המשחק או לא והביקורת שלך על המשחק עזרה לי לבחור. תודה רבה על הכתבה
    תגיד לי אם אכן אהבת או לא כשתסיים, שמחתי לעזור.

הצטרף בתאריך
    02.03.2014
    עיר
    קריות
    אחלה של כתבה! אבל אני לא אוהב סוגי משחק כאלו אז אני כנראה לא אקנה .

הצטרף בתאריך
    11.04.2015
    נראה משחק מעניין שוקל על לקנות

הצטרף בתאריך
    20.12.2007
    עיר
    מודיעין
    יופי של כתבה מחכה בקוצר רוח לעוד כתבות מבית דולוניה!
    Squirtle.

הצטרף בתאריך
    11.06.2017
    נכתב במקור על ידי Aiz
    יופי של כתבה מחכה בקוצר רוח לעוד כתבות מבית דולוניה!
    Squirtle.
    תודה רבה, בקרוב יוצא.

- - - Updated - - -

נכתב במקור על ידי NadavAC
    נראה משחק מעניין שוקל על לקנות
    מקווה שתהנה ממנו מאוד.

הרשמה