תפריט ראשי

123 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 50
    הצטרף בתאריך
    28.04.2007
    *חבר'ה, אני מנסה ליצור פה תוכן איכותי ובוגר. הצלחה תגרום לפריחת דיונים מסוג זה. הדרדרות תגרום להפסקתם*

ניתלקתי בסירטון הזה היום בYNET, וחשבתי לשתף אותכם בו ולראות מה אתם חושבים.
    בקצרה, בסרטון מנסים להפריח את בריאת העולם כפי שהיא מוצגת בתנך(באופן די מרשים אני חייב להגיד) באמצעות עובדות מדעיות. הם לא חוזרים על תאוריית המפץ הגדול או משהו שאי פעם שמעתם, הם לא מדברים על תאוריות מדעיות. אך ורק על עובדות שנבדקו והוכחו(כמו למשל - צמחים חייבים שמש בשביל להתקיים, אז איך יתכן שהשמש נבראה לפני הצמחים?)

יהיה נחמד לשמוע דעות פה. אני רק מבקש שהדעות לא יפגעו באף אחד, ואיש איש באמנותו יחיה.
    http://www.youtube.com/watch?v=wwmFK-vbhXE&feature=player_embedded#!
    לפניות: [email protected]
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.08.2010
    אם כבר העלאת את זה יש פה סרטון מרשים של סטיבן הוקינג על בריאת העולם לחצו פה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.10.2006
    עיר
    ראשון
    אחת הסוגיות המעניינות שקימות אבל אני ממליץ לך לראות את זה

זה הפרק ראשון ויש בערך כ20 פרקים שווה כל שניה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    הוא לוקח פסוקים מהתנ"ך ומפריך אותם על פי שההבנה הבסיסית שלו.

למרות שהוא אומר שרבנים רבים אומרים שניתן ליישב את הסתירות, הוא לא מביא שום דרך שהרבנים מסבירים את גילויי המדע, ולא מפריך אותם.

בתחילת הסירטון הוא מדבר על בריאת העולם וכיצד זה נסתר על ידי בדיקת גיל הסלעים.

פרשנות אחת היא שהעולם לא נברא בשבע ימים כמו שיש לנו היום. הרי עד שה' ברא את השמש וסידר את מאורעות השמיים עבר זמן, על פי התנ"ך "יום", מבלי שתיהיה אינדיקציה לכמה זמן זה על פי המידות שלנו. כך שהעולם היה יכול להיברא אלפי שנים על פי קנה המידה שלנו כיום. (בסוף הסירטון הוא מתייחס לזה רק במילה "זה מגוכך" וזהו זה, בלי טיעון רציני).

על דוגמת הצמחים שנתתה - נאמר שהצמחים נבראו לפני השמש, איך ייתכן שהתקיימו ללא אור השמש? אלוהים ברא את האור לפני השמש. והוא, בהיותו אדם ריאלי לחלוטין לא יכול לקבל שייתכן אור ללא מקור אור.
    הוא מראש שולל את עובדת האלוהים - "יצור" כל יכול.

אני יכול לתת עוד כמה הסברים מעולם המאמינים, לדוגמא אם הוא היה יודע שהאמונה היא שהבריאה נמשכת בכל יום, עם כל זרע שנובט, וכל יצור חדש שנולד, לא היה שואל איך ייתכן שנוצרים כוכבים גם היום אם ה' סיים כבר את הבריאה, אבל אין בזה טעם.

ובכלל, בכל מהלך הסירטון הוא קורא את התנ"ך, פשוטו כמשמעו, בראייה די צרה, ובלי להתייחס לשום פרשנויות. רואים שהוא לא דיבר אף פעם עם אדם מאמין על הדברים האלה. לא כזה מרשים. כל ילד יודע שיש סתירות בתוך התנ"ך עצמו, בלי קשר לגילויי המדע האחרונים.

עריכה: הלינק של דורון קצת יותר טוב, אבל גם שם צוחקים בעיקר על אדם לא חכם במיוחד, ועל התלמוד - ספר שאותו לא נתן האלוהים, אלא גם על פי האמונה היהודית רשמו אנשים.
    נערך לאחרונה על ידי Necromancer; 27.05.2012 בשעה 00:22.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.08.2010
    נכתב במקור על ידי Necromancer
    למרות שהוא אומר שרבנים רבים אומרים שניתן ליישב את הסתירות, הוא לא מביא שום דרך שהרבנים מסבירים את גילויי המדע, ולא מפריך אותם.
    על פי התורה גיל כדור הארץ הוא 6,000 שנה בערך שלא קרוב בכלל לאמת שהוא קיים 13.7מליארד שנה(חישוב מדעי)זה לא סתירה?..אז אני לא יודע מה זה כן... אוקיי נמשיך

בסרטון של Narcan האיש שמדבר בהחלט סותר הרבה מן התנ"ך שלדעתי נכתב על ידי אנשים בלי שום קשר לאלוהים אבל זאת דעתי בכל אופן אם תשאל רבנים זה כנראה התשובות שתקבל:
    נברא את אדם בצלמינו כדמותינו למה אלוהים מדבר ברבים?
    הדעה הדתית:אלוהים התייעץ עם המלאכים
    דעתי האישית:בשביל מה אלוהים צריך להתייעץ עם מלאכים הוא כל יכול?...

למה סיפור הבריאה של בראשית א לא תואם לבראשית ב לדוגמא האדם נברא עם הנקבה ביחד ואילו בבראשית ב' הנקבה נוצרה מן האדם
    הדעה החילונית:נכתב על ידי שני סופרים שונים
    הדעה הדתית:בראשית ב' נכתב בהרחבה.

בכל אופן התשובות שתקבל הן תשובות פופוליסטיות ולא רציניות משום שרבנים הם לא חוקרים ובטח לא תמצא אותם באוניברסיטת תל-אביב אלא במאה שערים ובבני ברק מקומות שהרבה השכלה אין שם
    הבחור הראה בסרטון סתירות קיימות אם תרצה תבין אם לא תמשיך להאמין מקווה שהבנת חג שמח.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.04.2007

בתחילת הסירטון הוא מדבר על בריאת העולם וכיצד זה נסתר על ידי בדיקת גיל הסלעים.

פרשנות אחת היא שהעולם לא נברא בשבע ימים כמו שיש לנו היום. הרי עד שה' ברא את השמש וסידר את מאורעות השמיים עבר זמן, על פי התנ"ך "יום", מבלי שתיהיה אינדיקציה לכמה זמן זה על פי המידות שלנו. כך שהעולם היה יכול להיברא אלפי שנים על פי קנה המידה שלנו כיום. (בסוף הסירטון הוא מתייחס לזה רק במילה "זה מגוכך" וזהו זה, בלי טיעון רציני). כנראה לא הבנת נכון. הטיעון שהוא מציג נגד ההסתכלות על "יום" בתור תקופת זמן היא שסדר האירועים לא הגיוני מבחינה מדעית: לא יכול להיות שהיה אור לפני שהיה שמש, לא יכול להיות שהיו צמחים לפני שהייתה שמש, לא יכול להיות שהיו בע"ח יבשתיים לפני דגים וכו'.

על דוגמת הצמחים שנתתה - נאמר שהצמחים נבראו לפני השמש, איך ייתכן שהתקיימו ללא אור השמש? אלוהים ברא את האור לפני השמש. והוא, בהיותו אדם ריאלי לחלוטין לא יכול לקבל שייתכן אור ללא מקור אור.
    הוא מראש שולל את עובדת האלוהים - "יצור" כל יכול.
    מסכים. אפשר לפתור את הסוגיה הספציפית הזאת באמצעות "אלוהים הוא כל יכול". אבל את הסוגיה של "דגים היו לפני בע"ח יבשתיים" או שהשמים והמים הם אחד, אי אפשר לפתור באמצעות המשפט הזה.

אני יכול לתת עוד כמה הסברים מעולם המאמינים, לדוגמא אם הוא היה יודע שהאמונה היא שהבריאה נמשכת בכל יום, עם כל זרע שנובט, וכל יצור חדש שנולד, לא היה שואל איך ייתכן שנוצרים כוכבים גם היום אם ה' סיים כבר את הבריאה, אבל אין בזה טעם.
    הטענה הייתה שאם הכוכבים נוצרו בשביל שלאדם יהיה אור בלילה, למה אנחנו רואים רק מספר אחוזים בודדים מן הכוכבים?

ובכלל, בכל מהלך הסירטון הוא קורא את התנ"ך, פשוטו כמשמעו, בראייה די צרה, ובלי להתייחס לשום פרשנויות. רואים שהוא לא דיבר אף פעם עם אדם מאמין על הדברים האלה. לא כזה מרשים. כל ילד יודע שיש סתירות בתוך התנ"ך עצמו, בלי קשר לגילויי המדע האחרונים.

עריכה: הלינק של דורון קצת יותר טוב, אבל גם שם צוחקים בעיקר על אדם לא חכם במיוחד, ועל התלמוד - ספר שאותו לא נתן האלוהים, אלא גם על פי האמונה היהודית רשמו אנשים.
    חיכיתי לתגובה כזאת ממישהו.

בשביל ליצור סדר, עניתי בתוך הציטוט בטקסט אדום.

אגב, ראיתי עוד סרטונים שלו היום, ובהם הוא מפריח את הטענה האחרונה שלך שהתנך נכתב ע"י אלוהים.

זה רצף של שלושה סירטונים שכל אחד מהם מפרט את הסירטון הקודם: הסרטון הראשון מסביר למה זה לא הגיוני, הסרטון השני מציג את הכותבים השונים של התנך, והסרטון השלישי מחבר את כל המידע לכדי ספר אחד.

ודבר אחרון: זה נושא רגיש. אם אני אחשוד שהדיון יורד למקומות לא נכונים הוא ימחק. השמעת דעה אפשרית כל עוד זה לא מגיע לפסים שפוגעים באדם אחר("פחחחח אידיוט, איך זה יכול להיות שX" לא יתקבלו בברכה וימנעו מכולנו את הדיון המעשיר הזה).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    נכתב במקור על ידי snAkzy
    על פי התורה גיל כדור הארץ הוא 6,000 שנה בערך שלא קרוב בכלל לאמת שהוא קיים 13.7מליארד שנה(חישוב מדעי)זה לא סתירה?..אז אני לא יודע מה זה כן...
    זה לא גיל כדור הארץ על פי התורה.
    זה כביכול הזמן שבו נולד האדם הראשון, שחושב די בפשטות על ידי חיבור כל הגילאים הרשומים בתנ"ך, וגם הוא לא נכון.

ונראה לי שדי הרבה דברים אפשר להסביר בדקויות.
    רשום שאלוהים ברא את הצמחים, ואומנם רשום על הארץ, אבל לא רשום מתחת למים בשום מקום אחר. אם כך ייתכן שבריאת הצמחים התחילה במים, ונמשכה על פני האדמה, מה שמסתדר עם התפיסה המדעית.
    רק אחר-כך נבראו הדגים, ואחר-כך הבהמות על הארץ, שגם זה תואם את המדע.
    לגבי הציפורים - זה בעייתי. לפי הסרטון לפחות.

מבחינה מדעית: לא יכול להיות שהיה אור לפני שהיה שמש
    דווקא שמעתי פעם טיעון בעד אלוהים מהפסוק הזה.
    האדם הקדמון לא ייתכן שיידע שאור ייתכן ללא השמש.
    אנחנו יודעים היום שאור הוא חלקיק, פוטון, וייתכן אור ללא השמש, מנורה או נר (כגון בהתנגשות של חלקיקים, עירור האטום, ופליטה של פוטון).

טענה הייתה שאם הכוכבים נוצרו בשביל שלאדם יהיה אור בלילה, למה אנחנו רואים רק מספר אחוזים בודדים מן הכוכבים?
    ציטוט מהתנ"ך
    טז וַיַּעַשׂ אֱלֹהִים, אֶת-שְׁנֵי הַמְּאֹרֹת הַגְּדֹלִים: אֶת-הַמָּאוֹר הַגָּדֹל, לְמֶמְשֶׁלֶת הַיּוֹם, וְאֶת-הַמָּאוֹר הַקָּטֹן לְמֶמְשֶׁלֶת הַלַּיְלָה, וְאֵת הַכּוֹכָבִים. יז וַיִּתֵּן אֹתָם אֱלֹהִים, בִּרְקִיעַ הַשָּׁמָיִם, לְהָאִיר, עַל-הָאָרֶץ. יח וְלִמְשֹׁל, בַּיּוֹם וּבַלַּיְלָה, וּלְהַבְדִּיל, בֵּין הָאוֹר וּבֵין הַחֹשֶׁךְ; וַיַּרְא אֱלֹהִים, כִּי-טוֹב.
    זה לא נוצר בשביל האדם (למרות שיש שיאמרו שכל הבריאה היא בשביל האדם), אלא כדי להבדיל בין היום והלילה.
    וזאת לא סתירה מי-יודע-מה, אלוהים גם ברא את גן העדן בשביל האדם, ואז גירש אותו משם. הוא ברא את האדם, רק כדי לחסל את כולם במבול של נוח. ביחד עם כל היצורים שחיו על פני הארץ. נשמע הגיוני באותה המידה.

ולא, אני לא אדם דתי.
    אבל בניגוד לחלק ממכם כן התעניינתי בנושא. וזה לא נכון להניח שכל הדתיים הם סתומים ולא מאמינים במדע. כמו שהציטוט הזה מוכיח:
    בכל אופן התשובות שתקבל הן תשובות פופוליסטיות ולא רציניות משום שרבנים הם לא חוקרים ובטח לא תמצא אותם באוניברסיטת תל-אביב
    לא בתל-אביב, אבל יש הרבה מהם קרוב, ברמת-גן, באוניברסיטת בר-אילן.
    ויש גם כמה פרופסורים לפיזיקה, שהם במקרה גם דתיים.

עריכה:
    דרך הגב, המדע הוא לא אמת מוחלטת בעצמו, ולכן לא כדאי להאמין בו. או לפחות, לא רק בו, ולא לחלוטין.
    כנראה שכוח הכבידה היה קיים מאז שנוצר היקום, בדרך כזו או אחרת, את כוח הכבידה "גילו" לפני פחות מ 500 שנה.
    כל הנוסחאות שאנחנו יודעים שהעולם עובד על פיהם, הם נוסחאות שנוסחו על ידי צפייה בניסויים, ולא קביעה חד-משמעית. כמו שלמשל, בהתחלה מצאו שכל הגופים בעולם מצייתים לנוסחאת המהירות שמופיע בפיזיקה הקלאסית (של ניוטון), אחר-כך, כשהצליחו להגיע למהירויות גבוהות מאוד, ראו שהנוסחא לא נכונה. ואיינשטיין ניסח נוסחא מורחבת, שנכונה גם למהירויות הגבוהות, וממנה נובע שלא ייתכן שיש גוף בעל מסה שיכול לנוע במהירות האור (וששום דבר לא יכול לעבור את מהירות האור, היא המהירות הגבוהה ביותר). אך איזה פלא, בניסוי במאיץ החלקיקים סרן לפני כחצי שנה נמצא חלקיק שעבר את מהירות האור. אנשים מאמינים קיצוניים יגידו שאפשר לזרוק את כל הפיזיקה לפח, אבל ברור שזה לא המקרה. פשוט ייצטרכו למצוא תפיסה שמתאימה לעובדות.

גם מודל האטום שלמדתה בבית הספר הוא לא נכון. אתה יכול לקרוא כאן מה הבעיה שלו, ומה ה"ניחוש" לכך שהאלקטרונים ממשיכים להסתובב סביב האטום ולא נופלים לתוכו.
    http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%...95%D7%A8%D7%93

ואתה יכול לקרוא גם על הבלבול שיצר המיואון כאן:
    http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%...A1%D7%95%D7%9F
    נערך לאחרונה על ידי Necromancer; 27.05.2012 בשעה 02:12.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.04.2007
    אני מדבר על המילים "להאיר על הארץ". שעל פי התנ"ך, זהו התפקיד של הכוכבים.

הרעיון הוא להגיד "יש המון בעיות, כנראה מי שכתב את זה לא ידע שככה עובד העולם". הטיעון המרכזי הוא סדר הבריאה, טיעון שבאמת אי אפשר להפריך.(סדר הבריאה לא מתאים לסדר שהדברים התרחשו באמת).

אני לא אנטי-דתיים. אני אנטי אנשים שלא משתמשים במתנה הכי גדולה שאלוהים/האבולוציה/מפלצת הספגטי המעופפת/כל דבר אחר שאתם מאמינים בו נתן לנו, שזה היכולת לחשוב ולנסות תמיד לראות מחוץ למה שאומרים לי. "תפקידו של האמן הוא ליצור את השמש בשעה שאיננה" המשפט הזה מתאר הכי הרבה את המתנה של האנושות, הדעת. ולצערי חלק מאוד גדול מהאנושות לדעתי הולך בצורה עיוורת אחרי עקרונות שנאמרו לו שהם נכונים, ואפילו לא מנסה להתמודד על הטענות של החלק השני של האנושות בצורה ריאלית. והרבה יותר גרוע: מנסים לבטל את הידע המדעי שהאנושות צבר.

אני ממש לא בא לפגוע במאמינים. אני בא לפגוע באוכלוסיה מאוד ספציפית. כמה מהחברים הכי טובים שלי הם דתיים, וגם איתם יוצא לי לנהל דיונים כאלה. ההבדל הוא שהם לא מפגרים והם יכולים להגיד "צודק" לפעמים, בעוד שאנשים אחרים אומרים "בטל ומבוטל, זה סותר את חז"ל אז זה לא יכול להיות".

מצד שני, קראתי פעם ספר על תורת המשחקים. הספר מציג מין טבלת אמת של דוקטורט למתמטיקה, מרצה מאוד חשוב, שמסביר למה כדאי להאמין באלוהים:

יכולות להיות רק שתי אפשרויות. קיים אלוהים או לא קיים אלוהים. ויש גם רק 2 סוגים של אנשים, מאמין באלוהים או לא מאמין באלוהים. הטבלה הולכת ככה:

מעניין להסתכל על זה ככה.
    נערך לאחרונה על ידי Narcan; 27.05.2012 בשעה 02:16.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    אני לא אנטי-דתיים. אני אנטי אנשים שלא משתמשים במתנה הכי גדולה שאלוהים/האבולוציה/מפלצת הספגטי המעופפת/כל דבר אחר שאתם מאמינים בו נתן לנו, שזה היכולת לחשוב ולנסות תמיד לראות מחוץ למה שאומרים לי.
    שים לב שללכת רק אחרי מה ש"אומר" איזה מדען הוא בידיוק אותה צורה של ראייה עיוורת וחסרת כל חשיבה עצמאית כמו ללכת אחרי איזה רב.

ודרך הגב, אבי ה"פיזיקה" והראייה הראלית שלך, ניוטון, היה בעצמו דתי, וחקר את התנ"ך. הוא ראה בחקר התנ"ך וחקר העולם אותו הדבר - ניסיון לגלות את סודותיו של האלוהים.

הספר שקראתה הוא כנראה "שיחות על תורת המשחקים" של חיים שפירא

ולשאלת מיליון הדולר - כיצד נוצרו החיים?
    על פי התורה אנחנו יודעים איך, אבל איך לפי המדע? יצירה של חלבונים.
    לאדם רציונלי שכמוך, נראה לך סביר הסיכויי שיווצר חלבון, שגם אחרי שנוצר יש לו ייכולת להישאר "בחיים", במקרה יש לו גם היכולת לקלוט מזון מהסביבה שלו, מילא. אבל אם היה ככה הוא היה היחיד, היה מת, ולא היינו נוצרים. לא, זה לא היה מספיק, הייתה לו גם היכולת המוזרה, שלא ברור מעיין באה, להתחלק לשניים ולהתרבות. עכשיו תגיד לי אתה מה הסיכויי שבאמת יווצר דבר כזה?
    שפתאום מחלקיקים דוממים יווצר תא חלבון, שהוא גם חי, גם יכול לקלוט מזון, וגם יש לו היכולת להתרבות? וגם במקרה יש לו את אותו מזון שהוא צורך בשפע לידו.
    ואם יודעים את כל זה, למה לא מצליחים לייצר חיים חדשים כך כיום?
    נערך לאחרונה על ידי Necromancer; 27.05.2012 בשעה 03:24.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.04.2007
    דבר ראשון, דורון אני מודה לך מקרב לב על הסידרה שפירסמת פה. אני רואה אותה ונשפך מצחוק.

ספר

שמעון, אני יודע שאתה אדם חכם, ולכן אחוד לך חידה. אבל לפני זה אני אזכיר לך משפט נחמד(שגם הוא מתוך הספר הזה של חיים שפירא): "סטטיסטיקה זה כמו ביקיני, זה נחמד והכל אבל זה מסתיר את הדברים החשובים באמת".

בו נניח שיש הסתבורות של 0.000000000000000000000001 שהפלא הזה שנקרא הטבע יווצר בכוכב לכת. אבל, יש מיליארדי כוכבי לכת. ככה שכן, יש סיכוי סביר מאוד שהעולם נוצר לפי חוקי המדע והאבולוציה.

שים לב שללכת רק אחרי מה ש"אומר" איזה מדען הוא בידיוק אותה צורה של ראייה עיוורת וחסרת כל חשיבה עצמאית כמו ללכת אחרי איזה רב.
    ממש לא. אני בדקתי, אני חקרתי, אני ניסיתי לחשוב. אני השתמשתי בידע ובהיגיון שלי ובסוף הבנתי שהמדע צודק. בניגוד למאמינים העיוורים שאומרים "נעשה ונשמע". אולי טעיתי, אבל לפחות חקרתי את הנושא והצלחתי לגבש דעה מתוך מכלול מרכיבים.
    נערך לאחרונה על ידי Narcan; 27.05.2012 בשעה 02:53.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    נכתב במקור על ידי Narcan
    בו נניח שיש הסתבורות של 0.000000000000000000000001 שהפלא הזה שנקרא הטבע יווצר בכוכב לכת. אבל, יש מיליארדי כוכבי לכת. ככה שכן, יש סיכוי סביר מאוד שהעולם נוצר לפי חוקי המדע והאבולוציה.
    ומוזר שעדיין לא מצאנו עוד כוכב כלשהו שיש עליו חיים. לעזאזל, אנחנו עדיין לא קרובים למצוא כוכב שבכלל מאפשר חיים. ועם כל הידע על היווצרות החיים והחיים לא הצלחנו ליצור כאלה בעצמנו.

ממש לא. אני בדקתי, אני חקרתי, אני ניסיתי לחשוב. אני השתמשתי בידע ובהיגיון שלי ובסוף הבנתי שהמדע צודק. בניגוד למאמינים העיוורים שאומרים "נעשה ונשמע". אולי טעיתי, אבל לפחות חקרתי את הנושא והצלחתי לגבש דעה מתוך מכלול מרכיבים.
    כמו שהדגמתי למעלה, המדע בעצמו נשען על אמונות שמתאימות למציאות, בדיוק כמו שבגשם יש קשת בענן, והיא מופיעה בסיפור של נוח. כמו שבתורה יש סתירות, גם במדע כיום יש סתירות, (דוגמא בהודעה למעלה), ועדיין זה לא הופך אותו ללא נכון. אנחנו חיים כך או כך, והטלויזיה שלנו עובדת גם עם הבעיות הקיימות במודל האטום של בוהר. בין אם זה איזשהו כוח פנים-אטומי שעוד לא התגלה, או יד האלוהים שמחזיקה את האלקטרונים מליפול לתוך הגרעין, אנחנו יכולים לשבת בנחת על הספה ולראות טלויזיה ללא הפרעה של אלקטרון כזה או אחר.

לא אמרתי עליך, או על אדם אחר שהוא הולך עיוור. אני לא מכיר אותכם. אמרתי שאמונה בדת ואמונה במדע זאת בידיוק אותה אמונה. הנשענת על מה שנראה בעיניכם נכון. הדתיים אומרים שיש אמת אחת, והיא הדת. החילונים אומרים שיש אמת אחת, והיא המדע. נראה שרק מדענים אומרים שהכל יחסי ולא וודאי, והם גם חילונים וחלקם גם דתיים.

ואם כבר בנושא התורה עסקנו, אני חושב שאנשים רבים כל-כך מאמינים בדתות הגדולות בגלל שרשומים בהן דברים נכונים לגבי דרך החיים. אם כולם יחיו על פי עשרת הדיברות, אפילו פחות, נניח בלי הדיברות על אלוהים אחרים, כנראה שנחיה בחברה טובה יותר.
    זה בערך כמו הורוסקופ, דברים שהם כלליים מאוד, ותמיד נכונים.
    למרות שגם רשומים שם דברים כמו למשל כשרות, שאי אפשר להבין.

יש אנשים הרואים ביחס הזהב, שמופיע בהמון מקומות שונים בטבע, כי העובדה לעצם קיומו מוכיח כי העולם הוא מעשה בריאה מתוכנן. בעולם שנוצר בצורה כאוטית, והטבע עבר אבולציה עצמאית, לא ייתכן שיופיע יחס אחד בכל כך הרבה מקומות, והדבר היה חייב להיות תחת השגחה של יד אחת שתיכננה זאת.
    אתה יכול לחפש מהו מספר הזהב/יחס הזהב/ חיתוך הזהב. יש המון המון אתרים וספרים המוקדשים רק לו.
    נערך לאחרונה על ידי Necromancer; 27.05.2012 בשעה 04:08.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.04.2007
    לא אמרתי עליך, או על אדם אחר שהוא הולך עיוור. אני לא מכיר אותכם. אמרתי שאמונה בדת ואמונה במדע זאת בידיוק אותה אמונה. הנשענת על מה שנראה בעיניכם נכון. הדתיים אומרים שיש אמת אחת, והיא הדת. החילונים אומרים שיש אמת אחת, והיא המדע. נראה שרק מדענים אומרים שהכל יחסי ולא וודאי, והם גם חילונים וחלקם גם דתיים.
    ההבדל הוא שאני לא מאמין בטעויות של ארכימדס, ניוטון ואיינשטיין. המדע מתקן את עצמו כל הזמן, בעוד שהדת מקובעת במקומה.

ומוזר שעדיין לא מצאנו עוד כוכב כלשהו שיש עליו חיים. לעזאזל, אנחנו עדיין לא קרובים למצוא כוכב שבכלל מאפשר חיים. ועם כל הידע על היווצרות החיים והחיים לא הצלחנו ליצור כאלה בעצמנו.
    ההסתברות שיש עוד כוכב כזה נמוכה, אבל אפשרית.
    ובנוגע ללייצור חיים, תזכיר לי בבקשה איך קוראים לאמא ואבא של הכבשה דולי?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    הכבשה דולי היא שיבוט, רחוק שנות אור מהפיכת גוש של חומר דומם, ליצור חי.

ואם אתה לא מאמין במדע של ניוטון ואיינשטיין, אז מה זה המדע הזה שאתה מאמין בו?

דרך הגב, החוק הראשון של ניוטון הוא אקסיומה - אי אפשר להוכיחו.
    זה כמו שאי אפשר להוכיח את קיומו של האלוהים.

אדם אחד מסתכל על זה הקומקום שלו רותח, ואומר שזה הישג מדעי נטו, ואדם שני מסתכל על זה שבמזל הוא ניצל מתאונה קטלנית ואומר שיש אלוהים.
    נערך לאחרונה על ידי Necromancer; 27.05.2012 בשעה 04:15.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.04.2007
    הכבשה דולי היא שיבוט, רחוק שנות אור מהפיכת גוש של חומר דומם, ליצור חי.

ואם אתה לא מאמין במדע של ניוטון ואיינשטיין, אז מה זה המדע הזה שאתה מאמין בו?

דרך הגב, החוק הראשון של ניוטון הוא אקסיומה - אי אפשר להוכיחו.
    זה כמו שאי אפשר להוכיח את קיומו של האלוהים.

אדם אחד מסתכל על זה הקומקום שלו רותח, ואומר שזה הישג מדעי נטו, ואדם שני מסתכל על זה שבמזל הוא ניצל מתאונה קטלנית ואומר שיש אלוהים.

הרעיון היה שניוטון ואיינשטיין עשו טעויות, אבל המדע תיקן אותם. אני לא חושב שהטעויות שלהם נכונות.

אנשי דת לאורך ההיסטוריה עשו טעויות, אבל הדת לא תיקנה אותם. היא רק המציאה תירוצים שהופכים את הטעות שלהם לפחות טעות, או למשהו שאי אפשר להוכיח שהוא טעות מוחלטת.

המדע בוחן עצמו ומתקן את עצמו כל הזמן, בעוד שדת נשארת תקועה איפשהוא לפני 2000 שנה. ומספיק להסתכל על הלבוש הממוצע של החרדים בשביל להוכיח את הטענה הזאת.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.03.2011
    נכתב במקור על ידי snAkzy
    על פי התורה גיל כדור הארץ הוא 6,000 שנה בערך שלא קרוב בכלל לאמת שהוא קיים 13.7מליארד שנה(חישוב מדעי)זה לא סתירה?..אז אני לא יודע מה זה כן... אוקיי נמשיך

בסרטון של Narcan האיש שמדבר בהחלט סותר הרבה מן התנ"ך שלדעתי נכתב על ידי אנשים בלי שום קשר לאלוהים אבל זאת דעתי בכל אופן אם תשאל רבנים זה כנראה התשובות שתקבל:
    נברא את אדם בצלמינו כדמותינו למה אלוהים מדבר ברבים?
    הדעה הדתית:אלוהים התייעץ עם המלאכים
    דעתי האישית:בשביל מה אלוהים צריך להתייעץ עם מלאכים הוא כל יכול?...

למה סיפור הבריאה של בראשית א לא תואם לבראשית ב לדוגמא האדם נברא עם הנקבה ביחד ואילו בבראשית ב' הנקבה נוצרה מן האדם
    הדעה החילונית:נכתב על ידי שני סופרים שונים
    הדעה הדתית:בראשית ב' נכתב בהרחבה.

בכל אופן התשובות שתקבל הן תשובות פופוליסטיות ולא רציניות משום שרבנים הם לא חוקרים ובטח לא תמצא אותם באוניברסיטת תל-אביב אלא במאה שערים ובבני ברק מקומות שהרבה השכלה אין שם
    הבחור הראה בסרטון סתירות קיימות אם תרצה תבין אם לא תמשיך להאמין מקווה שהבנת חג שמח.
    אין לי כוח לקרוא את כל מה שכתוב.. אבל חשבתי שכדור הארץ בן 6 מליארד שנה.. :O
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.10.2006
    הייתי מצטרף אבל המוח שלי לא יעמוד בזה מצטער
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.12.2006
    נכתב במקור על ידי Dafy
    אין לי כוח לקרוא את כל מה שכתוב.. אבל חשבתי שכדור הארץ בן 6 מליארד שנה.. :O
    אין לך כוח לקרוא?
    אני מקווה שעוד נשאר לך מעט כוח כדי לנשום.
    או להתקשר לאמבולנס כבר עכשיו?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    לא יודע איך אפשר להאמין לסיפורים בתנ"ך , יש שם כל כך הרבה דברים הזויים..

אדם וחוה ילדו את קין והבל , קין והבל הלכו.. ומצאו לעצמן כלות והתרבו
    איזה כלות? אין נשים בעולם חוץ מאמא שלהם

הסיפור עם התיבה.. נוח בנה תיבה שהייתה קטנה יותר בנפח מהטיטאניק,
    ולמרות זאת כל החיות בעולם נכנסו לשם , עם מספיק אוכל ל40 יום.
    מלבד העובדה שאין שום אפשרות לחיות מהיבשות אוסטרליה ואמריקה להגיע לטורקיה , בטיטאניק היה מקום לכ3000 איש ואוכל לשבועיים. בתיבה היה צריך להיות מקום למיליוני מינים שונים ואוכל ל40 יום.. הגיוני..

חציית ים סוף - סופר הגיוני

אלוהים לא נגלה לפחות כמה אלפי שנים לאף אחד - מאוד הגיוני

וזה ממשיך.. אבל כל אחד ומה שטוב לו
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.08.2010
    נכתב במקור על ידי Enforcer
    אדם וחוה ילדו את קין והבל , קין והבל הלכו.. ומצאו לעצמן כלות והתרבו
    איזה כלות? אין נשים בעולם חוץ מאמא שלהם
    תיקון קטן בגלל שנשים לא נחשבו לדבר חשוב בתנ"ך הן כלל לא נכתבו בתנך למקרים נדירים כמו אשת מלך כמו איזבל בת שבע וכ'ו לכן,קין והבל התרבו מאחות שלא הזכירו אותה בכתוב וגם אומרים שהם רבו בגללה זאת אחת הסיבות שאר הסיבות הן קנאה לאלוהים(הסיבה הרצינית)ויש האומרים שהם רבו איפה יבנה בית המקדש אצל איזה שטח של מי
    אבל באופן כללי אתה צודק גם אני לא מאמין לסיפורים כמו חציית ים סוף,היה גם את נחש הנחושת שאומרים שהוא החיה אנשים במדבר :/..ועוד כל מיני..
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    נכתב במקור על ידי snAkzy
    תיקון קטן בגלל שנשים לא נחשבו לדבר חשוב בתנ"ך הן כלל לא נכתבו בתנך למקרים נדירים כמו אשת מלך כמו איזבל בת שבע וכ'ו לכן,קין והבל התרבו מאחות שלא הזכירו אותה בכתוב וגם אומרים שהם רבו בגללה זאת אחת הסיבות שאר הסיבות הן קנאה לאלוהים(הסיבה הרצינית)ויש האומרים שהם רבו איפה יבנה בית המקדש אצל איזה שטח של מי
    אבל באופן כללי אתה צודק גם אני לא מאמין לסיפורים כמו חציית ים סוף,היה גם את נחש הנחושת שאומרים שהוא החיה אנשים במדבר :/..ועוד כל מיני..
    שני דברים :
    א) לא חשובות אוקי , אבל את חוה הזכירו , וזה לא שיש לך המון דמויות גבריות שאתה מתעלם מהנשים. שנית, מי החליט שהבנות האלה היו קיימות ולא הוזכרו? אם זה לא כתוב מישהו המציא את זה.

ב) מהניסיון שלנו בימינו , נישואים כאלה בתוך המשפחה גורמים לליקויים גנטיים, מערכת חיסונית חלשה וכו וכו'.. אני די בטוח שזה לא היה נגמר טוב אם הם אכן התחתנו והתרבו בתוך המשפחה..
    שתף ב-Google+

הרשמה