מנהיגי הוונגולה - Vongola Bosses


הוונגולה הראשון (פרימו - Primo)
הבוס הראשון של משפחת המאפיה, וונגולה. 400 שנים לפני תחילת הסדרה הקים את המשפחה. הוא כמו טסונה משתמש בכפפות כנשק, והוא הראשון שהשתמש בנקודת שבירה אפס, שיצר בעצמו. הוא היחידי כפי שאמר ריבורן, שקיבל אל תוך הוונגולה את כל מי שרצה להיות במשפחה, בין אם זה מלך או חבר במשפחת מאפיה יריבה. הוא פרש מוקדם יחסית, ועבר לגור ביפן. שלאחר 400 שנה נולד טסונה, צאצאו.

הוונגולה השני (סקונדו - Secondo)
הבוס השני של משפחת המאפיה, וונגולה. הוא נראה לראשונה שריבורן הזכיר שזאנזס משתמש באש של השני בשילוב של האקדחים של השביעי. זאנזס אמר שהראשון פרש ליפן כי פחד להתמודד עם 'להבות הזעם', שהם להבות רצון המוות, שרק השני וזאנזס יכולים להשתמש בהם. כמו כן יש דימיון בין זאנזס והשני.

הוונגולה השלישי (טרזו - Terzo)
הבוס השלישי של משפחת המאפיה, וונגולה. הוא נראה לראשונה בסאגת העתיד, והוא משתמש בסכינים כנשק.

הוונגולה הרביעי (קווארטו – Quarto)
הבוס הרביעי של משפחת המאפיה, וונגולה. הוא נזכר לראשונה ע"י ריבורן שאמר שהנשק של אחד מראשי המאפיה של הוונגולה השתמש במזלגות ככלי לחימה.

הוונגולה החמישי (קווינטו – Quinto)
הבוס החמישי של משפחת המאפיה, וונגולה. הוא נראה לראשונה בסאגת העתיד, ולא ידוע מהו נשקו. דמותו מזכירה את גוקודארה.

הוונגולה השישי (ססטו – Sesto)
הבוס השישי של משפחת המאפיה, וונגולה. הוא נראה לראשונה בסאגת העתיד, והוא משתמש בבומרנג כנשק.

הוונגולה השביעי (סטימו – Sesttimo)
הבוס השביעי של משפחת המאפיה, וונגולה. מבין כל ראשי הוונגולה הלהבה שלו היא החלשה ביותר, לכן הוא משתמש באקדחים כחיזוק, והוא נחשב לכוון הטוב ביותר. נאמר עליו לראשונה בסאגת הואריה שריבורן הזכיר שזאנזס משתמש באקדחים עם כדורים של רצון מוות, כדי לחזק את התקפותיו.

הוונגולה השמיני (אוטאבו – Ottavo)
הבוסית השמינית של משפחת המאפיה, וונגולה. היחידה מבין כל ראשי המאפיה של משפחת הוונגולה שהייתה בת. רואים אותה לראשונה בסאגת העתיד, שעל פניה יש קעקוע והיא אוחזת בקשת אוטומאטית ((CrossBow, המשמשת אותה כנשק כנראה.

הוונגולה התשיעי (נונו – Nono)
הבוס התשיעי של משפחת המאפיה, וונגולה. בהווה הוא ראש הוונגולה הנוכחית. נרמז שהוא חלש מידי מכדי להמשיך להיות ראש הוונגולה התשיעי ולכן הוא מתחיל בחיפושים אחר יורש בעל דם וונגולה. כאשר מבקר את אימיטסו בתקופה שטסונה היה ילד, הוא אומר לו משרק ראה את טסונה, שהוא יהיה הבוס הבא של הוונגולה. ידוע שהתשיעי בעל בעיות ברגליים, דבר המקשה על תזוזתו. בסאגת הואריה הוא נחטף ע"י בנו המאומץ, זאנזס, אשר שם אותו בתוך גולה מוסקה הפועל ע"י שאיבת החיים שלו. סקוואלו מזכיר שב'קריב' - הפעם שבה הואריה פלשו אל בסיס הוונגולה, זאנזס נלחם מול התשיעי אשר משתמש בנקודת שבירה אפס על מנת לעצור אותו, מכיוון שאינו רוצה להרוג את זאנזס, אותו הוא מחשיב לבנו האמיתי למרות העובדה שהוא מאומץ. בקרב זה רואים אותו משתמש בנשקו, מטה קטן המשמש אותו גם כמקל הליכה, בעזרתו מפעיל את נקודת שבירה אפס.
HG: דמות זו השתתפה בסקר דמות השבוע, וזכתה ב8 נק' מתוך 10 אפשריות. נונו

הוונגולה העשירי (דסימו – Decimo)
סאוודה טסונהיושי, האחד שעתיד להיות הבוס העשירי למשפחת המאפיה, וונגולה. הוא מאומן ע"י ריבורן, וככל שעובר הזמן הוא מגלה יותר אחריות ומתחזק. הוא היורש האמיתי עליו המליץ התשיעי וראש ארגון היועצים החיצונים של משפחת הוונגולה, שהוא בעצם אביו, אימיטסו. בסאגת העתיד על טסונה לעבור את ה'משפט', בו הוא פוגש את כל ראשי הוונגולה לשעבר, וביניהם את התשיעי, ומתחיל לתהות אם הוא גם מת כמו כל שאר ראשי הוונגולה. טסונה דומה מאוד לראשון, ושניהם משתמשים בכפפות ככלי נשק, וטסונה התאמן באותה צורה כמו הראשון בסאגת הואריה, כדי לשלוט במתקפה של הראשון, נקודת שבירה אפס.