תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 12 מ 12
    הצטרף בתאריך
    18.04.2012

Dynamic Events

Dynamic events היא מערכת אירועים מורכבת שבאה בעצם להחליף את מערכת ה-QUESTS
    שכולנו מכירים.
    הרעיון הוא שברחבי עולם המשחק (הכוונה ב-PVE), מתרחשים אירועים שונים. כל אירוע מתחיל שרשרת של אירועים, כך שבעקבות כל אירוע שנגמר יתחיל אירוע חדש. האירוע החדש יהיה תלוי כמובן באופן שהאירוע הקודם נגמר. לדוגמא- אירוע שבו יצורים תוקפים כפר מסוים. אם היצורים נכשלו ולא הצליחו לכבוש את הכפר, קיים אירוע מסוים שימשיך את האירוע שנגמר, ואם היצורים אכן הצליחו לכבוש את הכפר, קיים אירוע אחר לגמרי שימשיך את השרשת.
    עוד משהו מיוחד באירועים האלה, זה שהם קורים עם או בלי שחקנים שישתתפו בהם, עוד דבר שיוצר כמובן את ההרגשה של עולם משחק שהשחקן לוקח בו חלק, והעולם ממשיך להתקיים גם בלעדיו.

מה זה "אירוע" ?

אירוע, או Event באנגלית, יכול להיות כל דבר מהגנה על כפר, ליווי של NPC'S, איסוף חפצים ואין ספור אחרים שתוכלו למצוא בסרטונים וכאלה שעוד לא התגלו.
    האירועים מופעלים לבד, ואין צורך בשחקנים שיתחילו אותם. שחקנים בוחרים האם לקחת חלק באירוע, או לחלוף על פניו בלי להשתתף.

לשם מה צריך מערכת אירועים חדשה ? מה רע במערכת ה-QUESTS שכולנו מכירים ?

המטרה היא ליצור מערכת שבה לכל שחקן יש את הכוח להשפיע ולשנות את עולם המשחק. לא עוד QUEST של: "צריך להרוג 10 מפלצות" ובזה נגמר הסיפור. יש כאן כוונה ליצור שיתוף פעולה בין שחקנים ולהוסיף עניין למשחק ה- PVE.

עוד כמה דברים שחשוב לדעת:
    * כמות האויבים ורמתם באירועים משתנה לפי כמות האנשים שמשתתפים באירוע, (לפי סקלה) כך שככל שישתתפו יותר אנשים באירוע כך יהיו יותר אויבים, וההפך.
    * האירועים מתרחשים בכמה מקומות קבועים, והם יכולים להתרחש בכל עת. (אמנם יש אירועים מסוימים שיכולים להתרחש רק ביום או רק בלילה).
    *יש אירועים המתרחשים מתחת למים !

יתווסף בהמשך:
    -אליט אוונט
    -מאטה אוונט

למי שראה סרטונים או שיחק בבטא יודע על כמה וכמה אירועים, אבל למי שאוהב להיות מופתע, אני אמנע מלציין פה אירועים ספציפיים ואני אשמח אם אחרים יעשו כמוני.

כך נראה שמסיימים אירוע בהצלחה:

כך נראה אזור שבו מתרחש אירוע (מוקף בכתום):

סרטון דוגמא:

ההסבר נכתב על ידי, אני יודע שהוא לא ממש ארוך אבל זה בעיקר כדי שזה יהיה נוח לקרוא.
    אם יש משהו חשוב שצריך להוסיף אני אשמח.
    ראיתי פה שמישהו פירסם הסבר על מערכת ה-Crafting ורציתי להמשיך את המנהג המבורך. יש הרבה נושאים לסקר, אז קדימה, שמישהו ימשיך! (לא חסרים נושאים).
    נערך לאחרונה על ידי MisterChaos; 21.04.2012 בשעה 23:06.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.07.2008
    קודם כל תודה על ההשקעה, המדריכים האלו חשובים ועוזרים להבין עד כמה הקהילה יודעת ומעורבת.

בכתיבה הייתי ממליץ להתייחס לנושאים הבאים:
    • מכניקה של האוונט- מה זה אוונט, כיצד הוא מופעל, מי לוקח בו חלק. בנוסף לספר קצת על המשימות שלוקחים בהן חלק.
      • סקאלה של אוונט- העובדה שהוא נעשה מאתגר יותר ככל שישנם יותר אנשים.
      • אליט אוונט- מדובר באוונטים הרבה יותר מורכבים וקשים.
    • מאטה-אוונט- אוונטים שנועדו לתאר עלילה והתרחשות באזור מסוים.
    • מה מקבלים בסיום אוונט. [שווה לדעת: ב-WIKI ממש ישובים על נוסחה לנסות להבין איך זה עובד].
    • מניפולציות שקשורות לאוונטים- האם משתמשים יכולים להכשיל אוונטים? מה זה אומר שאוונט נכשל או מצליח?
    כמו ששמת לב יש הרבה מידע שאפשר לתאר הקשור לאוונטים, וחבל לא לנצל את הבמה כדי לעשות זאת. ממליץ בחום לערוך את האשכול ולהוסיף כמה שאתה יכול, גם ללמידה שלך וגם ללמידה של שאר הקהילה.
    ~( iBlog - בלוג פיתוח אתרים )~

"מתכנת זה אדם שפותר בעיה שעל קיומה לא ידעת, בדרך שאינך מבין"
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.04.2012
    נכתב במקור על ידי iBot
    קודם כל תודה על ההשקעה, המדריכים האלו חשובים ועוזרים להבין עד כמה הקהילה יודעת ומעורבת.

בכתיבה הייתי ממליץ להתייחס לנושאים הבאים:
    • מכניקה של האוונט- מה זה אוונט, כיצד הוא מופעל, מי לוקח בו חלק. בנוסף לספר קצת על המשימות שלוקחים בהן חלק.
      • סקאלה של אוונט- העובדה שהוא נעשה מאתגר יותר ככל שישנם יותר אנשים.
      • אליט אוונט- מדובר באוונטים הרבה יותר מורכבים וקשים.
    • מאטה-אוונט- אוונטים שנועדו לתאר עלילה והתרחשות באזור מסוים.
    • מה מקבלים בסיום אוונט. [שווה לדעת: ב-WIKI ממש ישובים על נוסחה לנסות להבין איך זה עובד].
    • מניפולציות שקשורות לאוונטים- האם משתמשים יכולים להכשיל אוונטים? מה זה אומר שאוונט נכשל או מצליח?
    כמו ששמת לב יש הרבה מידע שאפשר לתאר הקשור לאוונטים, וחבל לא לנצל את הבמה כדי לעשות זאת. ממליץ בחום לערוך את האשכול ולהוסיף כמה שאתה יכול, גם ללמידה שלך וגם ללמידה של שאר הקהילה.
    תודה על התגובה, אני לא מפרסם הרבה מדריכים ואני יחסית חדש למשחק הזה. לכן גם ביקשתי הצעות מה להוסיף.
    הוספתי כמה דברים שציינת, וחלקם כבר היו כתובים. כרגע אין לי זמן להוסיף עוד, אבל רשמתי מה אני מתכוון להוסיף ובמהלך שבוע הבא אני יוסיף אותם.

עוד תגובות והצעות שיפור יתקבלו בברכה !
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.11.2007
    עיר
    פתח תקווה OWNESSS
    כל הכבוד על ההשקעה, מחכה לראות עוד מאמרים בהמשך!
    מנהל קהילת Guild Wars, לפניות : [email protected]

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    כיף לראות עוד ועוד מדריכים על נושאים שונים שנראו לי טריוויאלים אבל חשוב לכתוב עליהם. GW2 הוא משחק שמחדש המון בהמון תחומים.

רק בקשה להבא, שנוגעת לכל מי שהולך לכתוב מדריך (כי כבר היו מדריכים קודמים שעשו את זה), אם אפשר לשמור שהתמונות שאתם שמים לא עוברות את הרוחב של ה-500 פיקסלים זה יהיה נהדר. גם מבחינה מקצועית זה נראה יותר טוב כשאין את הצהוב הזה מעל התמונה שאומר שהיא גדולה מדי, וגם כשמגיבים, אם יש תמונה גדולה זה מותח את המסך וזה ממש לא כיף להגיב ככה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.12.2009
    כל הכבוד!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.11.2007
    עיר
    פתח תקווה OWNESSS
    נכתב במקור על ידי ShmilS
    כיף לראות עוד ועוד מדריכים על נושאים שונים שנראו לי טריוויאלים אבל חשוב לכתוב עליהם. GW2 הוא משחק שמחדש המון בהמון תחומים.

רק בקשה להבא, שנוגעת לכל מי שהולך לכתוב מדריך (כי כבר היו מדריכים קודמים שעשו את זה), אם אפשר לשמור שהתמונות שאתם שמים לא עוברות את הרוחב של ה-500 פיקסלים זה יהיה נהדר. גם מבחינה מקצועית זה נראה יותר טוב כשאין את הצהוב הזה מעל התמונה שאומר שהיא גדולה מדי, וגם כשמגיבים, אם יש תמונה גדולה זה מותח את המסך וזה ממש לא כיף להגיב ככה.
    אולי תראה לדור הצעיר איך עושים מאמר איכותי ותן מדריך ליצירת מאמרים ;) ?

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    זה... יהיה קשה. כי חלק גדול מכתיבה זה, בעצם, הכתיבה. והצורה של המאמר יכולה להשתנות מאוד בהתאם לסגנון הכתיבה. לכל אחד יש סגנון משלו ודברים שאני עושה בכתיבה שלי לא יתאימו לכתיבה של מישהו אחר.

דוגמה מצויינת היא המאמר של iBot על הקסם: אני כנראה לא הייתי כותב ככה. כנראה שגם לא הייתי מגיע לתוצאה דומה מבחינת אינפורמטיביות וארגון. אם הייתי מייעץ שם, יש מצב שהייתי הורס.

כמה עצות בסיסיות בנוגע לעיצוב: לא להשתמש ביותר מדי צבעים, לא להשתמש ביותר מדי גדלים, כשכותבים פה בפורום להשתדל לשים תמונות ברוחב של מקסימום 500 פיקסלים ולשמור על פרופורציות עם התמונות - להשתדל לא לעבור את ה-200 או 250 פיקסלים בגובה, אבל זה מאוד גמיש ותלוי במצב. כמובן שתמונות עם תוכן (טבלאות למיניהן, אילוסטרציות וכו' - לא סתם תמונות ליופי) יכולות לקחת כמה מקום שבא להן אם זה הכרחי (אבל עדיין - לפתוח תמונה כדי לראות אותה כמו שצריך זה פחות נוח מלראות אותה כמו שצריך כשהיא מופיעה במאמר).

אם מישהו חולק עלי זה לגיטימי, כל עוד זה נראה טוב.
    נערך לאחרונה על ידי ShmilS; 22.04.2012 בשעה 07:13.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.04.2012
    שמח לראות כאן תגובות, רואים שיש כאן קהילה פעילה !
    לגבי גודל התמונות, אני לא בטוח שאני יודע איך לשנות את הגודל, אבל אם הכוונה היא להעלות מחדש את התמונות כיותר קטנות אני אנסה.
    לגבי הסגנון כתיבה- מדריך\הסבר ראשון שאני כותב בחיי אי פעם, על נושא שלמען האמת אין לי ידע רחב עליו, וכל מה שאני יודע מתבסס על סרטונים וכתבות מהאינטרנט. לא התבססתי כאן על שום כתבה או מאמר אלא פשוט כתבתי את הדברים שלדעתי חייבים לדעת על הנושא.

ול- ShmilS, אני מסכים איתך שאי אפשר ללמד מישהו סגנון כתיבה, אבל כן אפשר ללמד ברמה הבסיסית כתיבת מדריך או הסבר. משהו שידבר ספציפית על כתיבת הסברים על המשחק, כמו המבנה שצריך להיות, מה חשוב להזכיר, מדריך להוספת תמונות, סרטונים, טבלאות וכו'.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.11.2007
    עיר
    פתח תקווה OWNESSS
    נכתב במקור על ידי ShmilS
    זה... יהיה קשה. כי חלק גדול מכתיבה זה, בעצם, הכתיבה. והצורה של המאמר יכולה להשתנות מאוד בהתאם לסגנון הכתיבה. לכל אחד יש סגנון משלו ודברים שאני עושה בכתיבה שלי לא יתאימו לכתיבה של מישהו אחר.

דוגמה מצויינת היא המאמר של iBot על הקסם: אני כנראה לא הייתי כותב ככה. כנראה שגם לא הייתי מגיע לתוצאה דומה מבחינת אינפורמטיביות וארגון. אם הייתי מייעץ שם, יש מצב שהייתי הורס.

כמה עצות בסיסיות בנוגע לעיצוב: לא להשתמש ביותר מדי צבעים, לא להשתמש ביותר מדי גדלים, כשכותבים פה בפורום להשתדל לשים תמונות ברוחב של מקסימום 500 פיקסלים ולשמור על פרופורציות עם התמונות - להשתדל לא לעבור את ה-200 או 250 פיקסלים בגובה, אבל זה מאוד גמיש ותלוי במצב. כמובן שתמונות עם תוכן (טבלאות למיניהן, אילוסטרציות וכו' - לא סתם תמונות ליופי) יכולות לקחת כמה מקום שבא להן אם זה הכרחי (אבל עדיין - לפתוח תמונה כדי לראות אותה כמו שצריך זה פחות נוח מלראות אותה כמו שצריך כשהיא מופיעה במאמר).

אם מישהו חולק עלי זה לגיטימי, כל עוד זה נראה טוב.
    הבנתי, אכן יש משהו בדברייך

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    נכתב במקור על ידי MisterChaos
    שמח לראות כאן תגובות, רואים שיש כאן קהילה פעילה !
    לגבי גודל התמונות, אני לא בטוח שאני יודע איך לשנות את הגודל, אבל אם הכוונה היא להעלות מחדש את התמונות כיותר קטנות אני אנסה.
    לגבי הסגנון כתיבה- מדריך\הסבר ראשון שאני כותב בחיי אי פעם, על נושא שלמען האמת אין לי ידע רחב עליו, וכל מה שאני יודע מתבסס על סרטונים וכתבות מהאינטרנט. לא התבססתי כאן על שום כתבה או מאמר אלא פשוט כתבתי את הדברים שלדעתי חייבים לדעת על הנושא.

ול- ShmilS, אני מסכים איתך שאי אפשר ללמד מישהו סגנון כתיבה, אבל כן אפשר ללמד ברמה הבסיסית כתיבת מדריך או הסבר. משהו שידבר ספציפית על כתיבת הסברים על המשחק, כמו המבנה שצריך להיות, מה חשוב להזכיר, מדריך להוספת תמונות, סרטונים, טבלאות וכו'.
    לגבי גודל התמונות - כן, הכוונה שלי היא להעלות אותן מראש בגודל שיתאים לפורום. למרות זאת, את המפה (שהיא תמונה עצומה), לגיטימי להשאיר ככה (למרות שזה מה שעושה את זה מוזר להגיב). אולי בעצם הייתי חותך ממנה כמה חלקים פחות רלוונטיים, בהתחשב בעובדה שמה שחשוב שם זה הסימון של האיוונט.

בשביל מדריך ראשון זה מצויין, ולקרוא ולבדוק סרטונים באינטרנט זה חלק מכתיבת מדריכים. אני בד"כ לוקח נושאים שאני מכיר טוב מראש ואז יותר קל לי פשוט לשבת ולכתוב עליהם, אבל בכל מקרה אני תמיד חוקר מחדש על הנושא כדי לכתוב עליו כמה שיותר לעומק ולא להטעות אנשים בטעות.

אפשר לנסות ליצור מדריך-עזר כזה לכתיבה... אבל נראה לי שזה ייצא מאוד כללי ובסופו של דבר עדיף לוותר על זה. אני גם מפחד ליצור מצב שכולם מרגישים מחוייבים לעקוב אחרי זה. התחלתי לכתוב פסקה ענקית ואני מרגיש שהיא הייתה מיותרת, אז בגדול: כתיבה נכונה והרבה מדיה (תמונות וסרטונים) בגבול הטעם הטוב.

בינתיים מה שאתם כותבים זה מעולה. לא ראיתי כתבה שגרמה לי להתחלחל עד עמקי נשמתי, ואני בנאדם שמתחלחל עד עמקי נשמתו בקלות, אז המצב טוב
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.11.2007
    עיר
    פתח תקווה OWNESSS
    בחזרה לנושא ;)
    זה קצת מיצה את עצמו

שתף ב-Google+

הרשמה