תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 18 מ 18
    הצטרף בתאריך
    03.07.2008

מה זה Guild Wars 2

הקדמה
    משחק המשך לקודמו Guild Wars, משחק תפקידים תחרותי COOPRPG אבל ניתן גם להגיד שהינו משחק תפקידים המוניMMORPG אבל ראשון מסוגו.
    המשחק נותן למעשים שלך במשחק, להשפיע על העולם מסביב, העולם הוא שלך, אתה יכול לשנותו, והשינוי משפיע על סיפורך האישי ועל סיפורם של כל מי שנימצא לידך.

איזון ומאורעות דינמיים
    עוד דבר היא האיזון במשחק, ואני לא מדבר רק על האיזון בין המקצועות והגזעים, שכבודו במקומו מונח, אלא על האיזון ברווח מהקרבות. אני אסביר: כאשר Anet ישבו וחשבו מה מפריע להם במשחקי תפקידים המוניים, הדבר הראשון שעלה הוא ה-KS, המושג KS מתכוון ל-Kill Stealing, תופעה מוכרת לשחקן ה-MMORPG, אין דבר יותר מעצבן מלנסות להתאמן ולעלות רמות, ואז פתאום בא מישהו 20 רמות מעליך והורג את כל המפלצות שלך, ובכך גונב לך את כל הניסיון והחפצים שהמפלצות נותנות עם הריגתן. במשחקים הרגילים, הניסיון לבטל את ה-KS הסתכם ביצירת פארטי ולקוות שהוא חזק מספיק אם מישהו רמה 100 יבוא. אז Anet החליטו ליצור מערכת שבה אתה מקבל רווח שווה ערך לעזרה ולתרומה שלך לקרב, ואף אחד לא יכול לקחת את זה ממך.

בעזרת מערכת ה-Dynamic Events, אשר מפעילה פעילות רנדומלית איפושהו במפה. והמעשים שלך והעזרה שלך משפיעים באופן ישיר על המתרחש, התוצאות של הפעילויות האלה משפיעות ישירות על המפה ועל המתרחש לאחר מכן, למשל אם לא הצלת כפר מחבורה של קנטאורים, הם יהפכו את זה למחנה שלהם ומשם ייתקפו ערים גדולות יותר. אבל אם הצלת את הכפר, תושבי הכפר לעולם יזכרו אותך ויודו לך, אתה תזכה להנחות בחנויות, ואולי אפילו לפסל שלך באמצע הכפר (כי מי לא אוהב לסגוד לעצמו?)

עוד דבר, ככל שיותר אנשים משתתפים באיוונט או בהריגת מפלצת או בוס, הוא מתחזק ביחס לכמות האנשים שנילחמים מולו, כשאני אומר מתחזק, אני מתכוון אפילו להוספת סקילים לאותו בוס, להוסיף לו אספקטים כמו היכולת לעוף או לזוז מהר יותר, ואף תוספת ברמה. כלומר הקרב יהפוך רק למעניין יותר ככל שיותר אנשים מצטרפים. מה שהם בעצם עשו, במקום שתרצה להישאר לבד במקום מסויים, ותנסה להרחיק כל אחד שיתקרב שמא יגנוב לך את המפלצות, אתה רק תשמח כשמישהו יבוא ויעזור לך, וכך בעצם הם מממשים את העיקרון מאחורי משחקי תפקידים.

מכניקת קרב
    גם מכניקת הקרב שונה לגמרי ממשחקים אחרים.
    דבר ראשון, כמו קודמו, המשחק לא נותן לך לצאת מהעיר עם יותר ממסמפר מצומצם של סקילים בסקיל-בר, במיקרה הזה, אלו הם 5 סקילים, אומנם הסקיל-בר מורכב מ-10 סקילים, אך ה-5 סקילים האחרים ניקבעים לפי סט הנשקים שלך, דבר שניתן לשנות בזמן קרב.
    כלומר שאם לוחם למשל, מחליף את נישקו משתי חרבות, לחרב ומגן, הסקילים שלו משתנים ומספקים לו סקילים של הגנה. או שהוא יכול בכלל להחליף לרובה, או לא חץ וקשת. האפשרויות הן אין סופיות ועל השחקן לדעת להחליף בין כולם כדי למצות את הפוטנציאל הטמון בכל סט וסט בהתאם לתנאי הקרב.
    iBot שלנו כתב כתבה רחבה ויפה, עם דגש על כל הפרטים בנושא הזה, ואני ממליץ בחום לקרוא אותה.
    http://forum.vgames.co.il/showthread.php?t=1482269
    עוד דבר שלדעתי חשוב לציין בנושא הזה, Anet החליטו לבטל את משולש הקרב (משולש הקרב: הקבוצה מחולקת לאלה שעושים נזק, לאלה שמרפאים ולאלה שמגנים, או בקיצור DPS) והחליטו שהדבר פסה ולא כיף.
    במקום זאת, כל אחד יבצע את הריפוי, הנזק וההגנה לעצמו. לכל אחד יש סקיל של ריפוי עצמי ושל הגנה עצמית.הנקודה היא, שאם מישהו מת בקרב, זה לא בגלל שהמרפא לא עשה את העבודה כמו שצריך, אלא בגלל שהוא עצמו לא עשה את העבודה כמו שצריך, שעליו או לקחת קו אחורי, או לתקוף מישהו אחר. כלומר האחרויות בקרב מתחלקת בצורה שווה לכל חברי הקבוצה, וכל חבר בקבוצה ירגיש שהוא תורם חלק נכבד מהקרב, והקבוצה לא תיכשל רק בגלל שהמרפא לא ריפא מישהו בזמן.
    מצד שני אבל, כמעט לכל מקצוע יש סקילים של Support מעולים, כלומר צריך לדעת איך לחלק את הסקיל-בר בהתאם למשימה ולסיטואציה.

עוד יתרון שיש למערכת הזו, היא שאתה לא צריך לחכות שעה בשביל דמות מרפאת כדי לצרף לקבוצה כמו שמוצג יפה בקומיקס למעלה

PvP
    ישנם כמה סוגים, ישנם קרבות 1v1 כמובן, 2v2,5v5, והדבר שאני רוצה לשים עליו דגש עולם נגד עולם או WvWvW, לא באמת מדובר על עולמות, אבל מדובר על קרב אדיר מימדים.
    מערכת הWorld Vs World Vs World או בקיצור מערכת הWvW של ANet היא מערכת מיוחדת של קרבות PVP במאסה אדירה של שחקנים. מה שמיוחד במערכת הזאת, היא שאחד לשבועיים, נבחרת מפה מסוימת, ושלושה שרתים שונים, ונותנים להם את האופציה להילחם אחד בשני, מה שקורה זה שהמפה בעצם בנויה מארבעה איזורים שונים, כאשר לכל איזור, יש את הדברים שלו, בין אם זה הטירה היחידה באיזור, תחנות הרוח שמחזקת לך את השרת ואפילו כפרים שעלולים לעזור לך במקרה של התקפה.

מטרת כל שרת היא להשתלט על כמה שיותר שטחים, כאשר לכל קבוצה של אנשים יש תפקיד משלהם,
    בין אם אתה משחק לבד, אתה יכול אולי לעזור לאיזה סוחר לעבור את אחד היערות, ואז הוא ייתן בונוס לכל השרת, ואפילו אולי חפצים אם הוא יהיה נדיב, בין קבוצה של 5 אנשים שיכולה לשרוף כפר אויב ולהשתלט עליו בשביל לחזק את שטח השרת, או אפילו להגן על אחד משטחי השרת בשביל לשמור על הבונוסים השונים,
    וכמובן בין אם אתה בקבוצה של 50 איש, לנסות להשתלט על טירת אויב אשר מלאה במלכודות ואויבים משרתים שונים, בשביל לקבל עוד שליטה על העולם.
    (הסבר על ה-WvWvW באדיבות Takai, תודה רבה גבר )

סיפור אישי
    הדבר הכי מדהים לדעתי במשחק הזה, זה מנוע הסיפור האישי.
    כשאני משחק במשחק, לא משנה איזה משחק, הזדהות עם הדמות שלי, היא הדבר שמקשר אותי הכי הרבה אליה, ומשפר את חווית המשחק שלי.
    על מנת ליצור הזדהות עם הדמות, יש ליצור אפשרות לבחירה, אפשרות לשנות את הסיפור בהתאם לבחירות שהשחקן עצמו עושה, כי את הבחירות שלו, הוא עושה לפי האופי שלו עצמו, וע"י בחירות כאלה, הוא מלביש את אישיותו על הדמות, וכך מזדהה איתה.
    ראינו כבר כמה משחקים שעושים דבר כזה, משחקים כמו Deus Ex או טרילוגיית Mass Effect, אך מעטים משחקי התפקידים ההמוניים שניתן לראות בהם את הדבר הזה.

הסיפור האישי מתחיל מיצירת הדמות, לצד ההתלבטויות לגבי המראה שלה, לגבי הגזע והמקצוע. על השחקן גם לבחור את העבר שלה, לבחור היכן הדמות נולדה, היכן היא התגוררה (אם התגוררה בכלל) איזה אל מועדף עליה (במיקרה של בני האדם) וכל מיני שאלות כאלה. הבחירה בתשובה לשאלות האלה, יקבעו כל מיני אספקטים במשחק שלאחר מכן, איך הדמות תגיב לסיפור ולמתרחש סביבה, איזו ברכה מסויימת האל האהוב על הדמות ייתן לה, ועוד.
    עכשיו זוהי רק ההתחלה, בהמשך המשחק, כל החלטה, כל בחירה שהשחקן עושה, משפיעה על הסיפור ועל האופי של הדמות, והכל נכתב ביומן האישי (Journal), כך השחקן יכול לעקוב אחרי בחירותיו.

קנייה
    המשחק ניתן לקנייה דרך האתר, קנייה חד פעמית ללא תשלום חודשי
    עשיתי מדריך לקנייה שאפשר להיעזר בו:
    http://forum.vgames.co.il/showthread.php?t=1481633
    נערך לאחרונה על ידי alon116; 21.04.2012 בשעה 02:30.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    03.07.2008
    סיקור קטן שעשיתי מקווה שהוא טוב
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    02.10.2011
    צריך לקנות את זה או הורדה? ח"ח על ההשקעה!
    iNspiRal
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    03.07.2008
    נכתב במקור על ידי Gr8ass
    צריך לקנות את זה או הורדה? ח"ח על ההשקעה!
    צודק שכחתי מזה.
    הוספתי קנייה למטה תסתכל.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.01.2011
    אחלה השקעה, ממש אהבתי את התוספת של קומיקס
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    03.07.2008
    נכתב במקור על ידי Raines
    אחלה השקעה, ממש אהבתי את התוספת של קומיקס
    אני חולה על הקומיקסים שלו.
    כנס ל-pvponline.com יש שם עוד כאלה

עריכה:
    אני צריך עוד להוסיף דברים ל-pvp אם למישהו יש רעיון אני אשמח, אני פשוט רוצה לנעוץ את הנושא הזה ברגע שהוא מושלם.
    נערך לאחרונה על ידי alon116; 20.04.2012 בשעה 17:12.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.02.2007
    עיר
    קרית כת
    עבודה יפה נהניתי לקרוא.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.10.2010
    עבודה מצויינת!

מאמר נהדר, בעיקר שהוספת הומור

Live like there is no tommrow
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.01.2007
    כל הכבוד אלון! :]
    H2k בתאג
    eSrael בנשמה

join #h2k @ Quakenet
    ESL Profile | Tt Profile
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    03.07.2008
    חבר'ה אני עדיין צריך עזרה, צריך לכתוב עוד על ה-PvP ואני צריך עוד מידע, אם מישהו יכול לתת לי נקודות ששכחתי לכתוב עליהן בבקשה תגידו, כדי שאוכל לנעוץ את הנושא הזה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.04.2012
    נכתב במקור על ידי alon116
    חבר'ה אני עדיין צריך עזרה, צריך לכתוב עוד על ה-PvP ואני צריך עוד מידע, אם מישהו יכול לתת לי נקודות ששכחתי לכתוב עליהן בבקשה תגידו, כדי שאוכל לנעוץ את הנושא הזה.
    דבר ראשון אחלה מאמר! הוא היה ממש טוב! ^^
    אבל כמה נקודות לשיפור באמת מבחינת התוכן:

אישיותו על הדמות, וכך מזדהה איתה.
    ראינו הרבה משחקים שעושים דבר כזה, משחקים כמו Deus Ex או טרילוגיית Mass Effect, אך טרם ראינו דבר כזה במשחק רשת, עד עכשיו!
    לצערי זה מידע שגוי, כי יש את זה במשחק אחד (Star Wars The Old Republic),אז הייתי מנסה להמנע מהמשפט הזה, ולומר משהו כגון זה נכון שכבר ראו דבר כזה במשחק מסוג MMorpg אחד, אבל A.net חידשו לגמרי את הרעיון על ידי הוספת פרטים אישיים של הדמות אשר משנה את הסיפורים של כולם אחד מהשני (או משו בסגנון, אני ממש גרוע בניסוח חחחח)

ובנוסף לכך, הייתי מרחיב באמת על הWvWvW:
    מערכת הWorld Vs World Vs World או בקיצור מערכת הWvW של A.Net היא מערכת מיוחדת של קרבות PVP במאסה אדירה של שחקנים. מה שמיוחד במערכת הזאת, היא שאחד לשבועיים, נבחרת מפה מסוימת, ושלושה שרתים שונים, ונותנים להם את האופציה להילחם אחד בשני, מה שקורה זה שהמפה בעצם בנויה מארבעה איזורים שונים, כאשר לכל איזור, יש את הדברים שלו, בין אם זה הטירה היחידה באיזור, תחנות הרוח שמחזקת לך את השרת ואפילו כפרים שעלולים לעזור לך במקרה של התקפה.
    מטרת כל שרת היא להשתלט על כמה שיותר שטחים, כאשר לכל קבוצה של אנשים יש תפקיד משלהם,
    בין אם אתה משחק לבד, אתה יכול אולי לעזור לאיזה סוחר לעבור את אחד היערות, ואז הוא ייתן בונוס לכל השרת, ואפילו אולי חפצים אם הוא יהיה נדיב, בין קבוצה של 5 אנשים שיכולה לשרוף כפר אויב ולהשתלט עליו בשביל לחזק את שטח השרת, או אפילו להגן על אחד משטחי השרת בשביל לשמור על הבונוסים השונים,
    וכמובן בין אם אתה בקבוצה של 50 איש, לנסות להשתלט על טירת אויב אשר מלאה במלכודות ואויבים משרתים שונים, בשביל לקבל עוד שליטה על העולם.
    (וכמובן שאפשר להוסיף עוד די הרבה דברים, וסליחה פעם נוספת על הניסוח חחח)

ועוד משו ממש קטן שהפריע לי אישית,
    אתה כתבת את המשפט הבא:
    כאשר Anet ישבו וחשבו מה מפריע להם במשחקי תפקידים המוניים, הדבר הראשון שעלה הוא ה-KS, במשחקים הרגילים, הניסיון לבטל את ה-KS הסתכם ביצירת פארטי ולקוות שהוא חזק מספיק אם מישהו רמה 100 יבוא
    והבעיה שלי בו, זה שבעצם אתה מסביר מה זה GuildWars 2, גם לשחקנים חדשים בתחום הMMo, וגם לשחקנים וותיקים, אבל בשום מקום לא ראיתי בדיוק הסבר למה זה ה"KS" המדובר, דבר שדיי יכול לבלבל במקצת את השחקנים החדשים

חוץ מזה אני חייב לומר שהכתבה הייתה ממש מושקעת!, הקומיקסים באמת הוסיפו לכתבה.
    מקווה שלא הורדתי לך קצת את המוטיבציה עם ההערות ^^ כי רשמתי אותם רק בכדי לעזור במקצת עד כמה שאני יכול בכתבה! ^^ אבל עוד פעם, כתבה ממש טובה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.07.2008
    כל הכבוד על ההשקעה!
    ~( iBlog - בלוג פיתוח אתרים )~

"מתכנת זה אדם שפותר בעיה שעל קיומה לא ידעת, בדרך שאינך מבין"
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.10.2010
    כל הכבוד להשקעה גם לך Takai

Live like there is no tommrow
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    03.07.2008
    נכתב במקור על ידי Takai
    דבר ראשון אחלה מאמר! הוא היה ממש טוב! ^^
    אבל כמה נקודות לשיפור באמת מבחינת התוכן:

לצערי זה מידע שגוי, כי יש את זה במשחק אחד (Star Wars The Old Republic),אז הייתי מנסה להמנע מהמשפט הזה, ולומר משהו כגון זה נכון שכבר ראו דבר כזה במשחק מסוג MMorpg אחד, אבל A.net חידשו לגמרי את הרעיון על ידי הוספת פרטים אישיים של הדמות אשר משנה את הסיפורים של כולם אחד מהשני (או משו בסגנון, אני ממש גרוע בניסוח חחחח)

ובנוסף לכך, הייתי מרחיב באמת על הWvWvW:
    מערכת הWorld Vs World Vs World או בקיצור מערכת הWvW של A.Net היא מערכת מיוחדת של קרבות PVP במאסה אדירה של שחקנים. מה שמיוחד במערכת הזאת, היא שאחד לשבועיים, נבחרת מפה מסוימת, ושלושה שרתים שונים, ונותנים להם את האופציה להילחם אחד בשני, מה שקורה זה שהמפה בעצם בנויה מארבעה איזורים שונים, כאשר לכל איזור, יש את הדברים שלו, בין אם זה הטירה היחידה באיזור, תחנות הרוח שמחזקת לך את השרת ואפילו כפרים שעלולים לעזור לך במקרה של התקפה.
    (וכמובן שאפשר להוסיף עוד די הרבה דברים, וסליחה פעם נוספת על הניסוח חחח)

ועוד משו ממש קטן שהפריע לי אישית,
    אתה כתבת את המשפט הבא:

והבעיה שלי בו, זה שבעצם אתה מסביר מה זה GuildWars 2, גם לשחקנים חדשים בתחום הMMo, וגם לשחקנים וותיקים, אבל בשום מקום לא ראיתי בדיוק הסבר למה זה ה"KS" המדובר, דבר שדיי יכול לבלבל במקצת את השחקנים החדשים

חוץ מזה אני חייב לומר שהכתבה הייתה ממש מושקעת!, הקומיקסים באמת הוסיפו לכתבה.
    מקווה שלא הורדתי לך קצת את המוטיבציה עם ההערות ^^ כי רשמתי אותם רק בכדי לעזור במקצת עד כמה שאני יכול בכתבה! ^^ אבל עוד פעם, כתבה ממש טובה
    תודה רבה, אני אעדכן, תודה גם על ההארה בקטע של star wars לא ידעתי שגם שמה יש משהו דומה. אני אעדכן תודה
    אכפת לך שאני אעתיק ממך את מה שכתבת פה על ה-WvWvW?
    נערך לאחרונה על ידי alon116; 20.04.2012 בשעה 20:48.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.04.2012
    נכתב במקור על ידי alon116
    תודה רבה, אני אעדכן, תודה גם על ההארה בקטע של star wars לא ידעתי שגם שמה יש משהו דומה. אני אעדכן תודה
    אכפת לך שאני אעתיק ממך את מה שכתבת פה על ה-WvWvW?
    בכיף, תרגיש חופשי ^^
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.01.2011
    אחלה מאמר!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.11.2007
    עיר
    פתח תקווה OWNESSS
    כל הכבוד אלון! פשוט מאמר יפייפיה!

חברייה! אני ביקשתי מאלון לעשות את הדיון\מאמר\סיקור\נושא הזה ציבורי!
    מה זאת אומרת?
    זאת אומרת שכל אחד מהקהילה יכול להרחיב על נושא מסויים ולסקר אותו לעומק מעבר למה שאלון רשם עליו, אני אשמח לראות עוד חברים לקהילה עושים עבודה מבורכת שכזאת! עלו והצליחו!
    מנהל קהילת Guild Wars, לפניות : [email protected]

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    03.07.2008
    נכתב במקור על ידי Mr. nUxX
    כל הכבוד אלון! פשוט מאמר יפייפיה!

חברייה! אני ביקשתי מאלון לעשות את הדיון\מאמר\סיקור\נושא הזה ציבורי!
    מה זאת אומרת?
    זאת אומרת שכל אחד מהקהילה יכול להרחיב על נושא מסויים ולסקר אותו לעומק מעבר למה שאלון רשם עליו, אני אשמח לראות עוד חברים לקהילה עושים עבודה מבורכת שכזאת! עלו והצליחו!
    אתא תראה איזה קומבינה אני אעשה עכשיו
    שתף ב-Google+

הרשמה