תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 10 מ 10
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  02.12.2006
  עיר
  גבעתיים
  הודעות
  1,020
  ביקורת: Blur
  8.12.2010 DDRRE

  משחק מירוצים עם Powerups מהסוג שלא רואים בכל יום.

  מפתחת: Bizzare Creations
  מפיצה: Activision
  תאריך יציאה: 25.05.10 (זמין לישראל ב-Steam החל מ- 25.11.10)
  פלטפורמות: X360, PS3, PC


  המשחק עצמו שוחרר במאי השנה, אך לא היה זמין לקניה בסטים בארץ עד נובמבר. מדובר במשחק מירוצים עם דגש חזק על שימוש ב-Powerups שפזורים ברחבי השלב, בדומה ל-Mario Kart ,Lego Racing, Diddy Kong Racing ודומיהם, רק שהפעם - מדובר במשחק שלוקח את עצמו ברצינות עם מכוניות אמיתיות.
  Blur מגיע מבית היוצר של סדרת Project Gotham Racing עטורת הפרסים ל-Xbox ול-Xbox 360, הלא הם Bizzare Creations.


  הטוב
  • ליטוש יוצא דופן בכל פינה במשחק
  • משחקיות תחרותית ומאתגרת עם הרבה עומק
  • להחליק או להתהפך לא בהכרח אומר שהפסדת
  • המירוצים כל כך צמודים שנהנים גם כשלא מנצחים בסוף
  • ממשק פשוט, יפה, ונוח
  הרע
  • רמאים מבצבצים לפעמים במשחק מרובה משתתפים
  • אין Voice chat או צ'אט בתוך המשחק (מלבד Steam)
  • גרפיקה נחמדה, לא יותר
  • הרבה מהכיף הולך כשמשחקים עם מקלדת
  והחגיגה
  • 4 שחקנים במסך מפוצל בבית, עד 20 שחקנים במולטיפלייר צבעוני במיוחד שלא תרצו לעזוב
  פרסומת שעושה צחוק משאר משחקי המירוצים


  הבעיה הגדולה ביותר של המשחק טמונה בשיווק שלו, כיוון שנשלח לחנויות להתמודד עם Split/Second Velocity (ציון: 84) שיצא באותה התקופה וזכה לפרסום רחב בהרבה, ולכן המשחק נדחק אל הצללים. שלא לדבר בכלל על הזמינות של המשחק מחוץ לארה"ב, ועל חוסר הזמינות שלו ב-Steam עד לאחרונה.  טריילר ההשקה של המשחק
  מירוץ מחוזק

  מכונית חוטפת Bolt

  עם תחילת הקמפיין לשחק יחיד תמצאו את עצמכם מתחרים בכל מיני סוגים של מירוצים, החל ממירוץ רגיל עם Powerups עד מירוץ נגד השעון ומירוץ שמטרתו להשמיד כמה שיותר רכבים. המשחק יציג בפניכם את ה-Powerups העומדים לרשותכם לאורך המסלול. מלבד ה-Shield וה-Repair שפעולתם ברורה מאליה, קיימים כמה Powerups שנראים פשוטים אך מכילים טוויסט מיוחד - כל Powerup ניתן לשיגור או לאחור, או לפנים (באמצעות הכיוון אליו ה-LS נמצא או באמצעות חץ במקלדת):


  Nitro - משגר את השחקן בדהירה קדימה למשך שניה וחצי. בשיגור לאחור: בולם לחלוטין את השחקן לקצת פחות משניה, כשבזמן זה ניתן לכוון את המכונית עד 90 מעלות ימינה או שמאלה, ולאחר מכן משגר את המכונית בעוצמה חזקה יותר. מיועד, מן הסתם, לפניות חדות במיוחד.
  Shunt - "טיל" שמתביית על השחקן במקום לפניך אוטומטית, ולא עוזב אותו אלא אם הוא ישגר עליו Powerup או יתחמק ממנו באמצעות Drift חד ביותר (קשה מאוד). בשיגור לאחור: הטיל לא מתביית אלא נשלח לאחור עד שייתקע בקיר או במכונית, בקו ישר מהמכונית ששיגרה אותו. בפגיעה המכונית הנפגעת בדרך כלל תתהפך.
  Mine - כשמו כן הוא - מוקש. כברירת מחדל משוגר לאחור. בשיגור לפנים: מעיף את המוקש כמאתיים מטרים קדימה במהירות עצומה, ואם עד אז המוקש לא פוגע במכונית, הוא פשוט ימוקם כמוקש רגיל.
  Barge - מייצר הלם שמעיף כל מכונית הקרובה לשחקן מכל הכיוונים, למרחק קצר.
  Bolt - שלושה חיצים מהירים ביותר ללא מגבלת מרחק, שמשוגרים אחד-אחד לפי בחירה. בפגיעה מקפיצים את המכונית הנפגעת ומאיטים אותה. ניתן גם לשגר לאחור.
  Shock - מטרתו היחידה היא להתנקם במי שבראש החבילה, ולמעשה Powerup זה יוצר שלושה שדות שמזעזעים את המכונית שנכנסת אליהם. Powerup זה תמיד יווצר כ-100 מטרים לפני השחקן במקום הראשון, במטרה להאט אותו, ואת כל מי שצמוד אליו.

  קרא עוד על ה-Powerups באתר הרשמי של המשחק


  במהלך הקמפיין תצטרכו לעמוד בנוסף למירוצים גם בדרישות אותו פרק למירוץ נגד המאסטר, החל מהגנה מכמות מסוימת של התקפות בפרקים הראשונים ועד לדרכים יצירתיות ביותר לשימוש ב-Powerups, או סיום סיבוב בשלב בלי לרדת ממהירות מסוימת בפרקים האחרונים.

  ומה עם המעריצים?
  ה-XP שתצברו בין מירוץ למירוץ נקרא "מעריצים" ולמעשה בנוי מהדרך בה תפקדתם במירוץ. בקריירה לשחקן יחיד תקבלו רק מכוניות חדשות, אך במשחק מרובה משתתפים תקבלו גם Mods לרכב שיעזרו לכם לנצח. קיימים גם כמה Mods שניתן לקבל בקריירה לשחקן יחיד, אך הם לא משמעותיים כמו אלו של המשחק מרובה המשתתפים. במולטיפלייר קיימים 24 מודים שמפוצלים ל-3 קטגוריות, ועל השחקן להרכיב שילוב של 3 - אחד מכל קטגוריה. דוגמה למוד: לייזר ל-Powerup מסוג Bolt.

  הכל פתוח, עוד לא מאוחר

  תפריט המודים במולטיפלייר

  הנקודה הכי מרשימה במשחק היא הליטוש והאיזון העצום שנראה לעין במשחקיות שלו. במירוצים רבים תוכלו למצוא את עצמכם מטפסים מהמקום האחרון לראשון ולהיפך, כמה וכמה פעמים, וגם אם סטיתם מהמסלול לתוך נהר, התהפכתם, הרסו לכם את המכונית, או אם הסתובבתם ב-180 מעלות, המשחק יחזיר אתכם בחזרה לשלב מבלי להעניש אתכם יותר מדי, כך שהכל עדיין יכול להשתנות.

  תענוג לאוזניים. לעיניים? ראינו יותר טובים
  מהרגע הראשון במשחק תידהמו מהיופי והאלגנטיות של התפריטים. לצערנו, המשחק מבחינה גרפית מזכיר את Prototype - אם אין אקשן, המשחק נראה פשוט יחסית, ממבט ראשון.
  כשה-Powerups מתחילים לקשט את השלב והכל הופך לחגיגת צבעים מרהיבה, אז המשחק מרגיש כמו אחד מ-2010.
  מצד שני, הסאונד של המשחק מושקע ביותר, ומכיל אופציה גם לשמוע שירים אלקטרוניים (ואלקטרוניים בלבד) שמגיעים עם המשחק במירוץ (מבוטל כברירת מחדל, מומלץ להפעיל). המנועים רועמים בחוזקה, ה-Powerups משפיעים על המוזיקה, ואיכות הסאונד בסה"כ טובה מאוד.

  טובים השניים מן האחד

  משחק מסך-מפוצל, 4 שחקנים

  אמנם הקריירה לשחקן יחיד נחמדה, אך ברגע שתגלו את עולם המסך המפוצל והמשחק ברשת, לא תרצו לצאת. תוכלו למצוא את עצמכם משחקים במסך מפוצל שעות על גבי שעות, ועדיין לא יימאס לכם, כיוון שהמשחק אכן תחרותי ביותר, ולא חוזר על עצמו. החסרון (או לפי כמה, היתרון) במשחק במסך מפוצל הוא שלא מדובר רק בשחקנים האנושיים המתחרים זה בזה, אך גם שאר שחקני ה-AI הממלאים את המירוץ ישמרו את כל ה-Powerups שלהם כדי לפגוע אך ורק בשחקנים האנושיים.
  במולטיפלייר תמצאו את עצמכם רודפים אחרי אתגרים כדי להשיג כמה שיותר מעריצים ולהתקדם לשלב הבא, בו תקבלו מכוניות חדשות ומודים חדשים לבחירה. הבעיה הגדולה ביותר של המולטיפלייר במשחק זה היא שאין יכולת לדבר בין השחקנים, דבר ש-Steam עזר במידה מסוימת לתקן במקרה ואתם אכן משחקים עם חברים ל-Steam. ואם כבר מדברים על לשחק עם חברים, קוד הרשת של המשחק לא רע בכלל - לא תמצאו את עצמכם לעולם במירוץ שתרגישו שלאג פגע לכם בביצועים או גרם לכם להפסיד.

  אין פאד? אין גיים
  אמנם תוכלו לשחק במשחק עם מקלדת, אך מבחינת פוטנציאל הנאה תפסידו המון. דומה מאוד ל-Assassin's Creed מבחינת ההבדל בין משחק במקלדת לבין משחק עם השלט של האקסבוקס (או עם כל גיימפאד אחר במקרה ותתקינו x360ce). תפסידו את כל האפקטים של הרטט ואת הפשטות של השליטה במשחק, ובמקום תקבלו יותר מדי לחצנים להסתגל אליהם. אל תחשבו פעמיים, את המשחק הזה תשחקו עם גיימפאד. לחיילים ולגיימרים מעוטי היכולת שביניכם - כאמור, תוכלו להשתמש בכל גיימפאד (גם אלו שעולים 30 ש"ח) בתנאי שתגדירו אותו ב-x360ce. לא מסובך מדי.

  מצד שני, אם אתם בקטע של לפנק את עצמכם, המחיר של הגיימפאד האלחוטי של האקסבוקס למחשב האישי מתחיל מ-229 ש"ח.

  בשורה התחתונה
  גם אם אתם לא חובבים גדולים של ז'אנר המירוצים, משחק תחרותי שכזה ישאב אתכם אליו במהירות, אם רק תתנו לו צ'אנס. הגרפיקה לא בשמיים, אך משחקיות ששואפת לשלמות וסאונד מעולה מצדיקים כל אגורה שתוציאו בקניית המשחק.

  מחיר בסטים: 29.99$

  לחץ כאן לכניסה לדף המשחק ב-Steam

  משחקיות
  - 10 - עומק עצום, גם למשחק מקומי וגם למשחק ברשת
  גרפיקה
  - 8 - מישהו אמר Split/Second?
  סאונד ופסקול
  - 9 - לא היה מזיק עוד קצת גיוון במוזיקה.
  טכני
  - 7 - מכביד על המעבד כמו לוחם סומו שנוהג בסמארט
  אורך חיים
  - 9 - קריירה לשחקן יחיד ארוכה ומלאה בתוכן, אם כי מתסכלת משהו, יכולת למשחק במסך מפוצל, מולטיפלייר עמוק
  מולטיפלייר
  - 10 - קוד רשת מצוין, התקדמות אישית לשחקן ושפע של דרכים לנצח הופכים את המשחק הזה למשחק המירוצים מרובה המשתתפים הטוב ביותר עד כה.

  ציון סופי: 90

  אהבתם?
  נערך לאחרונה על ידי DDRRE; 19.12.2010 בשעה 00:06. סיבה: נוסף קישור ל-x360ce
  DDRRE - חי ונושם UT מאז 2002!
  מייסד מועדון משחקי הוידאו של צ'ק פוינט - מקום העבודה היחידי בארץ עם חדר LAN Party!

  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  17.07.2007
  עיר
  הוד השרון
  הודעות
  4,507
  משחק המירוצים הכי מגניב שנתקלתי בו, שומר על עניין לאורך זמן ומאוד מלהיב ברשת או נגד חברים במסך מפוצל.

  מומלץ מאוד!
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  17.06.2008
  הודעות
  8,727
  מדהים, אני כ"כ הולך לקנות את המשחק הזה!!
  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  18.09.2008
  הודעות
  6,317
  ביקורת טובה
  שתף ב-Google+

 5. #5
  הצטרף בתאריך
  19.11.2009
  עיר
  רעננה
  הודעות
  1,312
  קונה!
  שתף ב-Google+

 6. #6
  הצטרף בתאריך
  19.12.2006
  הודעות
  1,467
  אכן משחק מעולה, פשוט לשחק ולהנות מכול רגע.

  - [s] - - -
  "Everybody dies yet not everybody lives"  שתף ב-Google+

 7. #7
  הצטרף בתאריך
  12.01.2010
  הודעות
  4,767
  משחק ממש טוב ונראת גרפיקה מצויינת

  שתף ב-Google+

 8. #8
  הצטרף בתאריך
  21.11.2010
  הודעות
  12,665
  גרפיקה ומשחק אחד הטובים.
  שווה לשחק
  שתף ב-Google+

 9. #9
  הצטרף בתאריך
  23.12.2009
  הודעות
  233
  אנשים רוצו לסטים לקנות blur ממליץ מאוד גם אני התחלתי לשחק אחלה משחק
  שתף ב-Google+

 10. #10
  הצטרף בתאריך
  12.11.2010
  הודעות
  907
  נראה מעולה, המליצט לי עליו, פשוט משחק מדהים.
  שתף ב-Google+

הרשמה