תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 2 מ 2
    הצטרף בתאריך
    31.07.2007
    עיר
    כפר תבור
    world adventures,ההרחבה הראשונה של SIMS 3,מנסה לקחת רעיון ישן של הסדרה ולהביא אותו למקומות חדשים.המשחק לא יכלול עוד תוכן משעמם של בית מלון בארץ אקזוטית בה האנשים יעשו הכל כדי למכור לכם מלכודות תיירים.הפעם הוא יזרוק אותכם מהסוויטה המפוארת ישר לציד אוצרות לגילוי עושר,תרבויות עתיקות,ידע שאף אחד לא ידע עליו,סכנה והכי חשוב-הרפתקה עולמית.

ביקורת מאת: ירין ורדימון
    (זאת רק פסקת פתיחה,אל תיבהלו)

תייר אבל לא תייר

הפסקה הבאה הולכת להיות אבסורד,בדיוק כמו המחשבות שחשתי כשהתחלתי לשחק במשחק.מצד אחד,המשחק עושה תחושה ברורה וחד משמעית שהוא לא הביא אתכם לחופשה רגילה בא תוכלו לשתות שמפניה בשקוזי ולשכוח מכל מילה שקשורה לעבודה.ממש לא.עבודה תיהיה הרבה לסימים שלכם והדבר הכי קרוב לשקוזי שיהיה להם זאת הבאר העתיקה שיצתרכו לחקור.אבל אחר כך זאת זיעה.והרבה זיעה.לא יהיה לכם זמן לנוח והמשחק יבעיר לכם זאת בבירור,אם דבר לעשות כל רגע נתון וזמן מוגבל.וכאן מגיע החיסרון.האבסורד.המשחק לא יביא אתכם לחופשה,אך אתם כן תיהיו תיירים.בניגוד לחלק מהמידע,תצתרכו להתחיל את המשחק כמו שהתחלתם עד עכשיו-בפרברים האמריקאים הידועים.תצתרכו לארגן מסע בתשלום ליעד שתרצו.המחירים לא ירוששו אתכם,אך הם לא יהיו זולים.יהיה לכם זמן מוגבל למסע,בהתחלה רק 3 ימים,ואחר כך תחזרו לחיים הרגילים שלכם ותצתרכו לשחק במשחק הרגיל יומיים שלושה (סימים הרפתקנים יכולים לנוח יומיים) עד שתוכלו לחזור למסע שלכם.מה שכן,זמן ההמתנה לא כזה גדול,והוא טוב כדי להתנסות בסקילים החדשים.וחוץ מזה,ככל שתעבדו יותר קשה כך תקבלו אישור לבלות יותר זמן במסע שלכם (מסכנים הסימים,הם עובדים ומסכנים את חייהם ובסוף הפרס שלהם זה לעבוד יותר זמן רק לשעשוע "אח גדול" שמביט במסך המחשב)

מי אמר שסימס לא דורש מאמץ ?

אז הגעתם לחופשה.עכשיו רק צריך למצוא משהו לעשות,ותמצאו בקלות במבט קטן בלוח המודעות שבמחנה שלכם.מערכת ההזדמנויות שודרגה ומכילה מגוון של מערכות ראשיות ומשימות צד,אשר מכל אחד מהם תקבלו פרסים שונים.אך הכי חשוב,הם נותנים לכם כניסה לקברים.וכשאני אומר קבר אני לא מתכוון ללוח אבן עם כמה מילים ומתחתו גופה.אני מדבר על בניין ענקי,שלרוב סודי,שמכיל עיר שלמה מתחת לאדמה רק כדי לכבד אדם שמת.כאשר תשחקו באחת הערים החו"ליות שבמשחק,תגלו עד מהרה שכל מטר מכיל עיר תת קרקעית שלמה שרק מחכה להיחקר-וזאת העבודה שלכם למרבה המזל.יש קברים בכל מקום:מפלאי עולם כגון הספינקס וצבא מקוטה,לבתים של אנשים ולחנויות מכולת.חלק מהקברים ידרשו מפתח מיוחד שתקבלו ממשהו וחלק,פשוטים יותר,רק צריך לגלות.ונגיד שגיליתן ונכנסתם לאתר הקדוש והאסור.אני חייב לאמר ל-EA דבר אחד-וואו! הקברים גדולים ולוקח כשעה לחקור את הקטנים שבהם.כל חדר מספר סיפור שקל להבין בשיטת VALVE המפורסמת (עצמות=צא או תמות! חדר ענק עם כתובת על הקיר ובמרכז כד יקר=אם תחשוב להיות חמדן אני אהרוג אותך).וגם הדרך מעבר בהם חדשנית לסדרה ולא מזלזלת.תמצאו בכמעט כל חדר אוצרות וחידות.אתם תרצו לחקור את כל החדר מתוך סקרנות ותאוות בצע טבעית,אך קודם עליכם לעבור חידה.וככל שמה שעומד מאחורי הדלת בסוף החדר יותר שווה,כך מערכת האבטחה יעילה יותר.חלק מהחידות אכן קלות,ואפילו מדי.אך עד מהרה תמצאו את עצמכם דורכים על רצפה ומגלים שהסים עולה באש והייתם צריכים לחקור את החדר ממלכודות לפני כן.קרו לי מקרים שעמדתי במסדרון בלי דלת ושום כלום ושעות הבטתי במסך רק כדי לגלות ידית סודית,או להתייאש ולהשתמש בחול ההבנה שניתן לקנות בסין.דרך אגב,בקצרה,רמת הקושי הזכירה לי בקצת את PORTAL -החידות הראשונות נועדו ללמד את השחקן שלב שלב את החוקים לפני שנותנים חידות מסובכות יותר.

טעינו,מה יש?!

נראה שEA לומדים מטעויות.אני אדבר עכשיו על חלק קטן במחשק,שלא מחדש כלום בסדרה אך מביא תיקון לטעות עצומה שהייתה בסימס 3.השוק-בטח תחשבו שמדובר גם הפעם בקופסאת קרטון שהסים נכנס,בלי פיקוח משלכם (מה שהורס את אפקט "האח הגדול") ועושה דברים שאפילו הקטנים בהם חלמתם לשלוט בו.אז לאור התלונות השוקים הם קצת יותר מקופסאת קרטון.המרחב הפתוח שחלמנו עליו כששמענו על סימס 3 בא סוף כל סוף.בשוק יהיו חנויות עם מוכרים שכל אחד מוכר דבר שונה כגון אוכל,עתיקות,ספרים וחפצים מיוחדים שניתן לקנות רק במטבעות עתיקים (איזה מין סוחר ימכור במטבע חסר ערך?!).זה לא מחדש דבר מהמשחקים הקודמים,אך זה אכן תיקון טעות מסימס 3 שהיה נדרש.דרך אגב,אוספים ישנים התרכבו עם מעט תכנים יחודיים לכל מדינה.כלומר,בסין תוכלו לדוג דגי קואי,לבשל אגרול לאסוף אבנים ירוקות ולגדל בבית דובדבן,בעוד במצרים תדוגו קרוקודילים (OMG?)תאספו טיטניום תאכלו רימונים אבל לפני כן תאכלו פלאפל (זה פאקינג ישראלי,לא מצרי!איך תרגישו אם ניתן קרדיט לקנדים על נקניקיות מבשר משומש?!אני יודע שהקנדים ירגישו רע).

צילמתי תמונה של מכין יינות נלחם מול נזיר לוחם

הנה הפסקה עם השם בזארי!!!
    קיימים 3 סקילים חדשים:צילום אומנותי (כן,מה שאתם עושים זה סתם צילום),הכנת נקטר וכמובן אומנויות לחימה (אלימות!!!איזה כיף!!!).

נתחיל לדבר עם צילום.הוא הסקיל היחידי שאין לו מקום מיוחד ממש,מה שכן מצלמות משוכללות ומדריכים הם ממצריים.כדי להתחיל ללמוד תצתרכו לקנות בשוק מצלמה ולהתחיל לצלם.אך לא כל חרג'וק שעובר לידכם.למשחק יש רשימת נושאים שתצתרכו לנסות לקלוט ולצלם.כגון פלאי עולם,חברים במשפחה,חפצים בבית,סיטואציות מעניינות ונושאי פופ (לא בריטני ספירס.חפצים שמקבלים מחיי היום יום שלא מקבלים תשומת לב עד שמקבלים זווית אמנותית.ועדיין,לא בריטני ספירס.).תצלמו נושא ותקבלו כסף לפי האיכות,נדירות,מצב צילום ויכולת.וכמובן תעלו ברמה לאט.אבל לאט.זה לא סקיל שאתם יכולים לקבוע לו זמן ולעבוד עליו עד שתעלו רמה.אם אתם רוצים להתקדם תצתרכו לקחת מצלמה ביד ולא לעזוב אותה לרגע.עד כמה שזה נשמע מבאס,דווקא איסוף התמונות היא חוויה שממכרת כל כך שעד מהרה תגיעו לרמות גבוהות.
    נמשיך להכנת נקטר.הסקיל המקושר שלנו.מה הכוונה?סקיל מקושר הוא סקיל שדורש סקיל אחר כדי להיות ממש טובים בו-כמו דיג ובישול.כאן זה גינון שמצתרף.ככל שיש לכם פרות טובים ונדירים יותר-הנקטר יהיה טוב יותר.ובעצם הסקיל עוסק בייצור יין.הכל מיין ענבים מפואר במורכב מגזעים איכותיים מצרפת,ועד וויסקי תפוחים פשוט.כל זה נשמע טוב ויפה.אך זה לא.הבעיה : אטיות.בצילום ניתן לסלוח ואף לאהוב.אך כאן זה מוגזם.תצתרכו לעבוד בגינה ולחזור על סקיל מוכר עד שתיהיה לכם תפוקה טובה ובכמויות.ייצור המיץ איטי ורק הוא ייתן לכם שיפור בסקיל ומעט.ואם זה לא מספיק,תזכרו שמדובר על ייצור אלכוהול.אז תצתרכו לחכות שנים עד שיהיה לכם משקה מוצלח שייגמר תוך שניות,ולא ייתן לכם תחושה שזה היה שווה את זה.עם כל הכבוד לשמות המפוארים ליין שעדיין לא למדתי לקרוא,התהליך איטי מדי ולא מספיק מספק.הסקיל הזה הוא FIAL.

ועם נימה אופטימית,בוא נדון בלהכאיב לאנ שים,או להרגיש כאב.אני מדבר על אומנויות לחימה-או בשם הפאן בוי שקיבל "סים-פו" .בושות
    אך זה רק השם שמביך,וכשמתעלמים (בקלות) ממנו-הכל ניהיה טוב יותר.הסקיל ניתן ללמוד רק בסין,אך תוכלו לקנות ציוד ולתאמן גם בבית.גם כאן מדובר בסקיל מקושר-לכושר.אך זה לא משהו ממש בולט.הרעיון כאן פשוט-תתאמנו על בובות אימונים ושברו כמה קרשים (אם הקרש שובר אותך זה לא נחשב )עלו רמה וקבלו חגורה חדשה,בא ניתן להשוויץ ולאיים על ארסים.כאשר תקבלו חגורה ירוקה תרשמו לליגה.אז כאדי ללכת לסין ולבקר באקדמיה ולהילחם מול חברי הליגה ולקוות לעלות רמה.אלו קרבות ספורטיביים שנגמרים בקידה.אך בקברים תמצאו לפעמים אויבים שאיתם יהיה קרב על החיים ועל....טוב זה סימס אז כנראה זה יגמר בכאב רציני ולא יותר מזה.עדיף מכלום.אך אלימות זה לא הכל בתחום.זה הרב.ובכל זאת תמצאו שקט רוחני ופינה רגועה בגינה הסינית הקרובה למדיטציה ולהזרמת הצ'י.אם תעשו זאת מספיק זמן לא רק שתלמדו טוב יותר אומנויות לחימה,גם תוכלו להשתגר.אך כל עוד אתם לא בגינה סינית מדובר על מרחקים קצרים בלבד.עוד משהו-ברמות מאוחרות של הסקיל-מישהו מושפע taken ......

לסיכום

world adventures היא הרחבה היא יתרונות וחסרונת,כמו כל דבר.מצד אחד סקיל ייצור היין משעמם,קיימות לא מעט בעיות טכניות והעלילה לא סוחפת בגרוש.מצד שני עדיין קיימת תחושה שאתה לא תייר ואתה בא לעבוד בתור ארכאולוג ללא רישיון,סקיל הצילום ממכר והלחימה מגניב,העולם נראה מדהים (יש מאורה בצורת דרקון שמוציא אדים וזוהר באדום) ויש סודות בכל מקום.אישית,למרות החסרונות היתרונות גוברים עליהם,ומדבור בהרחבה חובה לכל מי שאוהב סימים,ואוהב הרפתקאות.
    נערך לאחרונה על ידי GDI; 29.11.2009 בשעה 18:54.
    ליצירת קשר:
    מייל : [email protected]

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.07.2008
    עיר
    כפר תבור
    האמת... אני חשבתי לכתוב ביקורת אבל אני לא טוב בזה... אני אהבתי את המשחק מאוד (למרות שההרפתקאות חוזרות על עצמן וזה קצת מעצבן) וחוץ מזה הסקיל נקרא הכנת נקטר והם אמרו בפירוש שזה לא באמת אלכוהול...
    שתף ב-Google+

הרשמה