תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 29
    הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    חשבתי על דיון מעניין שיהיה לנו. חשבתי לדון על משחקי מלחמה ויחס למלחמה שלהם. מה הכוונה? נתחיל בכלל מה זאת מלחמה. האם כל עימות בין אנשים זאת מלחמה? האם מלחמה היא דבר נחוץ? כנראה שהשאלות האלו לא פשוטות כ"כ לענות כי כיום קשה אפילו למצוא הגדרה מדוייקת למה זאת מלחמה.
    מה שאנחנו יודעים זה רק שהתרבות האנושית רצופה במלחמות. מהן "מוצדקות" ומהן "ללא סיבה מוצדקת".

בנושא זה הייתי רוצה לבחון את היחס של המשחקים למלחמות, הן אמיתיות (כמו למשל מלחמת העולם השניה) והן מדומות (למשל היילו, או רזיסטאנס). איך היחס הזה מועבר במשחקיות, האם הסיפור הוא בעד ונגד מלחמות?
    האם לדוגמא בCOD WOW העובדה שאין "מראות מלחמה" (דם וכדומה, גופות מפוצצות וכו) היא ממעיטה מערך המלחמה ההיא? או האם העובדה שכל ניסור של גירס שמפרק את הגופה לחתיכות הוא גרוטסקאי ומגכיך את כל העניין?
    האם יש עוד משחקים שמעבירים את התחושה של מלחמה כמו למשל בCOD4 שבו הפצצה מתפוצצת? והאם בכלל יש אפשרות לדבר על היחס למחלמות כאשר המשחקים צריכים לשמור על "איזור לכיף" במשחק?

ספרו לנו אילו משחקים אתם חושבים שדנים במלחמה בצורה ראויה ואילו סתם משתמשים בה למשחקיות. ספרו לנו איזה משחק גרם לכם לחשוב על העניין ואיזה בכלל זה לא עלה על הפרק.

(אני אשתדל לכוון את הדיון במידה ותתקשו,אבל תשתדלו להגיב פה בנושא עם קצת מחשבה לפני הוא נושא שהייתי רוצה שיהיה קצת יותר עמוק ויגע בנקודות מהותיות בתרבות המשחקים. אגב, זה לא דיוק משחק X טוב יותר ממשחק Y כמשחק. אבל בתוכן הנוגע למלחמה. שימו לב גם שהדיון הזה הוא על משחקים "בוגרים" ופחות על משחקים למבוגרים שרק מציגים דם וכדומה)

הצטרף בתאריך
    20.03.2008
    עיר
    עפולה,צפון
    אתה מעלה נושא מעניין מאוד. יצא לי לחשוב על העניין הזה לא פעם.
    כששיחקתי בCOD4 בהחלט קיבלתי תחושות של סלידה ממלחמה. בלי הירואיות מיותרת, רק לגמור עם זה וזהו (לא נראה לי שמישהו מרגיש גיבור תוך כדי קרב ואולי גם לא אחר כך. אולי עושים ממישהו גיבור).
    נראה לי שהתחושה הנ"ל היא הכי קרובה למלחמה כמו שהיא. כאוטית, הרסנית ומזעזעת.
    כמובן שיש משחקים שלוקחים את המלחמות (באשר הן) לפן קליל יותר, כמו היילו באמת.

מעולם לא לחמתי במלחמה בשדה הקרב. אמנם לקחתי חלק פעיל בלבנון2 (מעצם היותי חייל) אבל לא לחמתי ובטח שלא בתוך לבנון. רק במצבים כאלה מבינים שאין שום דבר מגניב בפצצות "חכמות" וטנקים. כל הזמן שומעים על הרוגים ורק רוצים לוודא שאף אחד שאתה מכיר לא נמצא ביניהם(כי כל הפלוגה שם וחברים מהתיכון). אתה רק מצפה שזה ייגמר מה שיותר מהר.

כאשר יושבים בבית, בלי מושג לגבי מה שהולך בחוץ, קל לדרבן למלחמה ("צריך להיכנס בהם", "למה לא משטחים את עזה") נכון שאפשר אבל כל עוד ניתן להימנע, אולי זה עדיף?
    לצערי, נראה שפעמים רבות נדחקים (או שלא) למצבים שבהם, למרבה הפראדוקס, מלחמה הופכת לאופציה ההגיונית יותר.

אני חושב שרק משחק שלא בא לפאר מלחמה ולעשות ממנה סרט הוליוודי, מנסה להמחיש את הצד היותר אמיתי שבא. בסוף, כל משחק הוא עדיין משחק, שינסה לספק קצת "פאן" ולחבילה וזה מתבטא ביחסו למלחמה. ביום שיעשו משחקים על מנת למתוח ביקורת, להעביר תחושות גרידא, ולספק חומר למחשבה הם יעלו לדרגת אומנות (ואולי כבר יש כאלה?).

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    עיר
    נתניה
    הסירטון הזה הסביר לי הרבה
    http://www.youtube.com/watch?v=AihKA...e=channel_page חוץ מזה שזה קשור לפולאוט זה די נכון

הצטרף בתאריך
    19.02.2008

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    שלוש הודעות וכבר הדרדרנו לקליפים?

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    עיר
    נתניה
    שלי יותר קשור למרות שהשיר הזה חבל'ז

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    אז אולי נחזור לדיון קצת יותר עמוק? למשל מה אתם חושבים על גירס? האם הוא מגכיך את המלחמה? האם COD WOW מוציא ממנה את האפקט של המהומה והעומק שהיה למלחמת העולם השניה?

הצטרף בתאריך
    18.07.2008
    עיר
    תל אביב
    לגבי היילו 3, בקמפיין אולי זה הרגיש טיפה כמו מלחמה בגלל השטח הגדול יחסית בחלק מהמשימות והאווירה של הדרמטיות, המוזיקה וכ'ו, אבל עדיין לא שכנע אותי לגמרי בגלל מספר סיבות שחלות גם על המולטיפלייר
    במולטיפלייר פשוט כלום. לפעמים אני שוכח שאני נלחם גם אם זה קרב גדול, זה לא ממש מרגיש כמו קרב אולי כמו קרב קטן כזה אבל אין לזה לדעתי אווירה גדולה של לחימה אלא קרב קטן ופשוט. הסיבה לכך לדעתי היא מאוד פשוטה: הדמויות. כולם יכולים לעצב להם את הדמות אבל בסה"כ כולם הם אותו דבר, ספרטנים. אני יודע שאפשר להיות או ELITE או SPARTAN אבל אני בקושי זוכר אנשים שהם ELITE (חוץ מדין), ובהיילו 3 ה-ELITE מתאחדים עם ה-SPARTANS כך שאין יריבות בין הדמויות למולטיפלייר. אם היה mode שהיה אפשר לשחק קובננט אז זה היה נותן תחושת יריבות גדולה יותר.
    הדמויות לא מוציאות הגה מהפה (כלומר הוראות, צעקות או דברים כאלה) והסאונד של הרובים נמוך ולא ממחיש קולות מלחמה אמיתיים וגם הרעש של הפיצוצים לא הכי אמין בעולם.
    אני לא אומר שהיילו לא משחק טוב, פשוט לדעתי הוא לא מציג את עצמו טוב בקטע של מלחמה, אלא בקטע של "סתם קרבות". וזה לא בגלל שהיילו מדע בדיוני, עובדה שלדעתי ME נותן תחושה טובה יותר של "מלחמה" בגלל האווירה, אפילו שזה לא בדיוק מלחמה, אלא קרבות אבל עדיין יש עימות בין גזעים אז קשה להגיד. וגם גירס מדע בדיוני והוא כן מעביר את התחושה של מלחמה אם זה באווירה, בסאונד (ניסורים מישהו?) וביריבות (מפלצות נגד בני אדם במולטיפלייר).
    גירס לדעתי נותן תחושת מלחמה למרות מה שאתה אומר חנן, בגלל הסיבות הנ'ל.

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    רגע רגע, אם כבר קליפים אז גם לי יש אחד, ואפילו אקטואלי:
    אתם רוצים מלחמה? תקבלו מלחמה
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    אם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו איזובי הקיר?

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    מעולם לא ראיתי משחק שמתקרב להרגשה שאמורה להיות במלחמה. אפילו לא קרוב.
    גם הקולנוע לא הצליח ממש לעשות את זה (אולי חוץ מפול מטאל ג'קט) עד שטוראי ראיין הצליח לעשות את זה לראשונה ולדעתי לאחרונה.

קשה להעביר את ההרגשה הזאת, ביחוד שאתה מנסה לעשות משחק שהוא כיף עם קטעים מרגשים. להיות נעול באיזו תעלה או מאחורי סלע במשך 5 שעות כשאתה רואה את החברים שלך נשחטים לידך... לא בדיוק חומר למשחק מחשב...

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    האמת שלא דיברתי על להעביר את "החוויה של מלחמה" משחקי מחשב לא אמורים לעשות את זה. אלא יותר על "מהי מלחמה" מאיפה היא מגיעה ולמה אנחנו בכלל מקיימים אותה.
    החשיבות של העניין לכשעתמו גדולה. התבוננות במלחמה מלמדת אותנו על המגבלות והקשיים של להגיע לשלום מתמיד. ההתבוננות יכולה לסיע לנו לראות את המציאות, ועד כמה יחסיים ההשיים המדיניים לעומת המלחמה.
    ובכלל כל ההבנה מה זאת מלחמה הוא תחום שאינו מוגדר מספיק. אתם יכולים לנסות כתרגיל להגדיר בעצמכם מה זאת מלחמה. קווינסי רייט הגדיר מלחמה כ "סיכסוך בין קבוצות מדיניות, בייחוד מדינות ריבוניות, הנעשה ע"י כוחות צבא בגודל ניכר ולאורך זמן ניכר". כלומר למשל מבצע עזה הוא לא מלחמה. בד"כ מלחמה היא גם בין גופים ריבוניים, ולא נניח מול ארגון טרור.

השאלה האמיתית שניתן לדון בה היא האם משחקים מביעים את התובנות הללו תוך כדי משחק. האם העלילה מעבירה את העיתות הבין מדינתי או את ההתנגשויות האלימות בין קבוצות שונות. את ההבנה שמשבר בין יחסים יכול להוביל לעימות אלים.
    האם המשחקים היום גורמים בכלל למחשבה בכיוון? והאם הם עושים זאת בצורה טובה?

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    נכתב במקור על ידי bozeman
    אם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו איזובי הקיר?
    הם יגידו:
    עצרו! מה שאתם עושים הוא טעות! למה אתם עושים את זה?
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    עיר
    נתניה
    נכתב במקור על ידי gulmer
    הם יגידו:
    עצרו! מה שאתם עושים הוא טעות! למה אתם עושים את זה?
    wtf מה זה??????????????

הצטרף בתאריך
    13.09.2008

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    למרות הגאנות של המשחק, אתה חייב לספק הסברים לעם שאינם בני גילנו...

הצטרף בתאריך
    24.10.2006
    נכתב במקור על ידי DrKeo
    גם הקולנוע לא הצליח ממש לעשות את זה (אולי חוץ מפול מטאל ג'קט) עד שטוראי ראיין הצליח לעשות את זה לראשונה ולדעתי לאחרונה.
    מה פתאום, יש את בלאק הוק דאון. נכון שזו לא מלחמה אלא יותר מבצע, אבל זה מאוד קרוב.

ונחזור לנושא: המשחקים שלדעתי הכי קרובים להעביר תחושה של מלחמה ושל מה טוב בה הם COD4 וגירס 2. אם כי גירס 2 יותר מתמקד בהשרדות המין האנושי כולו ולכן יש שם "היתר מוסרי" להרוג כמה שיותר.

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    אין כל כך מה להסביר על המשחק. כל מה שאנשים צריכים לדעת הוא שמדובר במשחק הכי טוב שיצא אי פעם, שהוא מוצע היום בחינם לחלוטין ותואם למחשבים חדשים אחרי שהמפתחת החליטה להפיץ את קוד המקור, שלמרות שמדובר במשחק ישן יחסית הוא זכה לשיפוצים קוסמטיים והוא גם כולל בתוכו דיבוב מלא לאורך כל המשחק ומוזיקה מלאה מגרסת ה3DO המשודרגת של המשחק, שמדובר במשחק שהוא כל מה ששלב החלל של Spore ניסה להיות ולא הצליח (וגם לא יצליח), שהעלילה בו פשוט מטורפת, ושכל מי שעדיין לא ניסה אותו ולא מתחיל לשחק בו היום צריך להתפטר מייד מעולם המשחקים ולתרום את הקונסולה שלו לאנשים ראויים יותר.

אבל לטובת אלו שעדיין לא יודעים לחפש בגודל את המשחק המלא ותוספות הסאונד אפשר להוריד כאן באתר (אל תתבלבלו עם קבצי הsource code או גרסאות הלינוקס, אלא אם כן יש לכם לינוקס כמובן):
    http://sc2.sourceforge.net/downloads.php

או ישירות:
    קובץ התקנה: http://prdownloads.sourceforge.net/s...r.exe?download
    קבצים נוספים:
    http://prdownloads.sourceforge.net/s...t.uqm?download
    http://prdownloads.sourceforge.net/s...e.uqm?download
    http://prdownloads.sourceforge.net/s...c.uqm?download

כל מה שצריך לעשות הוא להתקין את הקובץ הראשון, ואז להוריד ולהכניס את הקבצים האחרים לתיקייה content/packages/ שבה המשחק מותקן. למשחק לוקח בערך 15-20 דקות לתפוס קצב, ומאותו הרגע אתם נכנסים לתוך העלילה הכי טובה שיצא לכם לחוות במשחק. תבלו!
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    נתניה
    חח אני לא מאמין אבל אני שיחקתי במשחק הזה שהייתי קטן...

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    עכשיו כשאתה גדול גם יש לך הזדמנות לשחק בו שוב ולהבין כמה העלילה שלו שבטח פספסת מצויינת (ושיחקת בעלילה, או סתם בקרבות הmelee?).
    Keep it clean

הרשמה