תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 19 מ 19
    הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    משחקים ישנים משנים עברו נוטים ללכת לאיבוד בים הדיגיטלי. אבל קצת בזכות אתרי אינטרנט לabandonware מצד אחד ושירותי התוכן להורדה שמחדשים משחקים מצד שני, חלק מהמשחקים ניצלים ומקבלים את הכבוד הראוי להם.

בניגוד ליצירות אמנות מהמאות הקודמות שנשרפו, או סרטים ומוזיקה מתחילת המאה ה-20 שנשמרו על אמצעים אנלוגיים והאיכות שלהם אבדה עם הזמן, משחקים ישנים הם פורמט דיגיטלי שאין בעיה לשמר אותו לנצח (במיוחד כל עוד נפח האחסון רק גדל עם השנים). במקומות שבהן משחקים כבר נחשבים לחלק מהתרבות והאמנות ישנם אפילו ארכיונים שמאחסנים אותם.

הבעיה הגדולה היא שעם הזמן, כבר לא קיימת החומרה המתאימה שיכולה להריץ את המשחקים הישנים ההם. העולם מתקדם לחומרה חדשה, שלא מאפשרת תאימות לאחור. בשביל להתאים משחקים ישנים לחומרה עדכנית צריך אמולטורים - מעין תוכנות שמדמות את החומרה הישנה על גבי החומרה החדשה, ולא תמיד הם מצליחים לעשות זאת בדיוק של 100% (אפילו לא כאשר המפתחים של החומרה המקורית עובדים על האמולטור). ישנם לא מעט אמולטורים היום לקונסולות ישנות מהעבר, וחלק מהקונסולות החדשות אפילו מציעות אמולציה של קונסולות מהדור הקודם (לדוגמא, הX360 מאפשרת להריץ חלק ממשחקי הXBOX באמצעות אמולציה).

כדי לשמור את חתיכת ההיסטוריה הזו, החליטו באוניברסיטת פורטסמות שבאנגליה לפתח אמולטור אחיד שיהיה מסוגל לדמות את כל סוגי החומרה הישנה: החל ממחשבי PC ומקינטוש עם מערכות הפעלה ישנות, דרך קונסולות סלוניות כמו האטארי, הנינטנדו ואחרות, ועד למכונות הארקייד מאולמות המשחקים. מטרת העל של הפרוייקט היא לשמר ולקטלג את כל המשחקים שיצאו עד היום, ולאפשר גם להריץ את כולם על חומרה מודרנית אחת, כך שלא יהיו בעיות תאימות.
    מדובר בפרוייקט מסובך מאד, שזוכה למימון של האיחוד האירופי בין היתר. לא ברור כמה זמן יקח לבנות את האמולטור הזה ולשמור את כל הקטלוג עבורו, אבל סביר להניח שביום שהוא יצא כל גיימר עם קצת כבוד להיסטוריה ירצה לשים עליו את הידיים שלו

http://www.techradar.com/news/gaming...mulator-528487
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    29.01.2007
    נשמע מצויין!
    יש כמה משחקי ילדות אבודים שאני לא זוכר את שמם ואפילו בפורומים של מומחים לא ידעו לענות לי.
    אז אם יהיה מקום אחד מסודר עם רשימה מלאה זה יהיה מעולה!!
    אבל לפי מה שאתה מתאר כאן זה לא בדיוק משהו שהאיש הממוצע יוכל להניח עליו את ידיו בקלות כזאת. זה יהיה בטח יקר לא?

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    יש כאן תרד שבו תוכל לנסות את מזלך:
    http://forum.vgames.co.il/showthread...1094531&page=9

וכן, זה לא רק יהיה יקר, זה גם יהיה כנראה רק לשימוש אוניברסיטאי. אבל אולי הילדים שלך יוכלו לשים את היד שלהם על דבר כזה מתישהו בעתיד (בתוך הטלפון הסלולרי שלהם כמובן)
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    שכמובן יהיה עם הולוגרמות... האמת שכרגע אני אפילו יכול לשחק חלק לא מבטול מהמשחקים על החומרה המקורית... יש לנו בהישג יד מחשב 286 עם מסך ירוק...

הצטרף בתאריך
    29.01.2007
    נכתב במקור על ידי bozeman
    שכמובן יהיה עם הולוגרמות... האמת שכרגע אני אפילו יכול לשחק חלק לא מבטול מהמשחקים על החומרה המקורית... יש לנו בהישג יד מחשב 286 עם מסך ירוק...
    לי יש עדיין את הפנטיום 1 במחסנים של אבא , הוא היה תותח במשחקים ישנים.

אבל עד שזה יהיה בפלאפון הם כנראה גם ישחקו עליו GTA 4 .
    ומה יהיו באמת המחשבים אז?
    זה יהיה מעניין...

אבל למי שיתעסק בגיימינג , הוא יוכל לגשת למקורות ולעשות עבודת חקר די מהנה לדוקטורט.
    וואי תחשוב על זה דוקטורט במשחקים , נקווה שהיום הזה יגיע...
    איזה תענוג זה יהיה לעשות עבודה כזאת במקום מבוא למשפטים?

הצטרף בתאריך
    24.03.2007
    אני לא מומחה גדול, אבל הזיכיון על קיניין רוחני הוא לא ל-75 שנה? אלא אם יש חברה שוויתרה על הזכות.

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    ל-70 שנה אבל זה תלוי במה בדיוק מדובר.

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    האמת היא שזה מהמוות של היוצר + 75 שנה, לפחות בארה"ב (ברוסיה למשל זה שונה לגמרי). וזה בטח יתארך בכל פעם שהזכויות על מיקי מאוס יתחילו לפוג ודיסני יפעילו לחץ על פוליטיקאים.

אבל זה לא משנה, הפרוייקט כרגע הוא לא עבור המשתמש הביתי אלא למטרה אקדמית
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    אז גיא....דוקטורט?

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    עזוב אותי בחייך. שני תארים זה גם ככה יותר מידי.
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    24.03.2007
    בכלל אני לא מבין את כל עיניין תרמית האמולטורים ברשת. אנשים אשכרה מאמינים שהם עושים משהו חוקי. אני לא מכיר המון משחקים שאיבדו את הזכויות עליהם.

אולי כמה של Microprose ו-Interplay.

הצטרף בתאריך
    28.03.2007
    נכתב במקור על ידי Death_119
    בכלל אני לא מבין את כל עיניין תרמית האמולטורים ברשת. אנשים אשכרה מאמינים שהם עושים משהו חוקי. אני לא מכיר המון משחקים שאיבדו את הזכויות עליהם.

עניין החוקיות פשוט לא מזיז לאנשים...

הצטרף בתאריך
    01.11.2007
    עיר
    ליד ראש העין
    יש את scummvm, שמאגד די הרבה משחקים על אמולטור אחד, כמו day of tentacle, monkey island... ועוד...
    וגם יש לו גרסאות לקונסולות... יש לי את Monkey island 1 ו 2 על ה DS

הצטרף בתאריך
    24.10.2006
    נו באמת נראה לך שלחברות האלה אכפת מזה? זה משחקים מלפני 15 שנה, וגם אם הם יקנו, זה לא יעבוד להם על החומרה. זה לא כמו לגנוב לחם. זה משהו אחר לחלוטין.

הצטרף בתאריך
    24.03.2007
    נכתב במקור על ידי .:Shlomix:.
    נו באמת נראה לך שלחברות האלה אכפת מזה? זה משחקים מלפני 15 שנה, וגם אם הם יקנו, זה לא יעבוד להם על החומרה. זה לא כמו לגנוב לחם. זה משהו אחר לחלוטין.
    מה זה השטויות הללו, אבל הזכויות הן שלהן. אתה גם הולך ברחוב וגונב מכוניות בנות 15 שנה? אני לא מבין את התפיסה הזאת.

מדובר למעשה בתעשיית הלבנת הון ברמת המשחקים. אנשים מאמינים שהם עושים משהו חוקי בעוד שלמעשה הם גונבים מהחברות את הכותרים היותר ישנים שלהם. עד לאיזה רמה מוסרית כחברה הגענו שמשחקים ישנים הם מוסרית ברי גניבה.

גיא, נשמע מדהים מבחינת הייחס שהאיחוד מפגין כלפי משחקים. אני חושב שמדובר בתקדים היסטורי, שגוף כל כך מרכזי ועולמי רואה חשיבות בשימור המשחקים כמדיה דיגיטלית וכחלק מהנוף התרבותי של זמננו. זה מדהים!
    נערך לאחרונה על ידי Death_119; 15.02.2009 בשעה 00:45.

הצטרף בתאריך
    24.10.2006
    מה זה השטויות הללו, אבל הזכויות הן שלהן. אתה גם הולך ברחוב וגונב מכוניות בנות 15 שנה? אני לא מבין את התפיסה הזאת.

מדובר למעשה בתעשיית הלבנת הון ברמת המשחקים. אנשים מאמינים שהם עושים משהו חוקי בעוד שלמעשה הם גונבים מהחברות את הכותרים היותר ישנים שלהם. עד לאיזה רמה מוסרית כחברה הגענו שמשחקים ישנים הם מוסרית ברי גניבה.
    אל תנסה לעשות השוואה בין משחקים לבין מכוניות או לחם או כל דבר אחר בחיים האמיתיים כי זה לא אותו דבר. כן, אולי משפטית זה לא חוקי, אבל זה לא פוגע באף אחד. אי אפשר להשיג בדרך חוקית 90% מהמשחקים האלה בכלל!!!
    אני לא מדבר על משחקים לפני 5 או 6 שנים. אני מדבר על משחקים לפני 15 שנה לפחות.
    ומה הקשר להלבנת הון? איך "מעבירים" כסף כאן?

הצטרף בתאריך
    24.03.2007
    נכתב במקור על ידי .:Shlomix:.
    אל תנסה לעשות השוואה בין משחקים לבין מכוניות או לחם או כל דבר אחר בחיים האמיתיים כי זה לא אותו דבר. כן, אולי משפטית זה לא חוקי, אבל זה לא פוגע באף אחד. אי אפשר להשיג בדרך חוקית 90% מהמשחקים האלה בכלל!!!
    אני לא מדבר על משחקים לפני 5 או 6 שנים. אני מדבר על משחקים לפני 15 שנה לפחות.
    ומה הקשר להלבנת הון? איך "מעבירים" כסף כאן?
    נו באמת, תתבגר.
    הלבנת ההון כאנלוגיה לעשיית מעשה לא חוקי בטוענה של חוקי לכאורה.

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    אני יכול למשל להזכיר בנושא את HL הראשון, הוא אולי נראה ישן ולא "ראוי" לקניה, אולם הנה וולו הוציאה אותו שוב במבצע של דולר לא מזמן וראתה רווחים. החברות עדיין רוצות שההחלטה לגבי המשחקים שלהן יהיה בידיים שלהן.

הצטרף בתאריך
    24.03.2007
    נכתב במקור על ידי bozeman
    אני יכול למשל להזכיר בנושא את HL הראשון, הוא אולי נראה ישן ולא "ראוי" לקניה, אולם הנה וולו הוציאה אותו שוב במבצע של דולר לא מזמן וראתה רווחים. החברות עדיין רוצות שההחלטה לגבי המשחקים שלהן יהיה בידיים שלהן.
    לא חסרות דוגמאות.

משעשע לראות מצד אחד ידיעה מדהימה בדמות זאת שהביא גיא שסוף-סוך משחקים מתחילים לקבל את המעמד הראוי להם.

ואז רואים תגובה של גיימר שמעלה את השאלה - "האם משחקים באמת רואיים למעמד הזה".

הרשמה