תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 32
    הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    ביושוק- ביקורת.

כשיצא, המשחק שבר שיאים, שבר ציונים, ונחשב אחד מהמשחקים הטובים ביותר, מאוחר יותר יצאו משחקים נוספים שקיבלו את התואר "משחק כל הזמנים", מי שעדיין לא התנסה במשחק זהו הזמן לגלות האם כל הרעש מוצדק.
    אתם מתחילים את המשחק כשמישהו מסתורי בשם אטלס מזמן אתכם לעולם המוחבא הזה, רפטור, זאתי עיר תת מימית שנבנה בשנות ה 30 על ידי חבורת אנשים עשירים, בהתאמה האווירה היא בשנות ה 30, המוזיקה, הבגדים, וכל זה כדי לתת לך תחושה כיאילו חזרתה בזמן, אבל בעצם תושבי רפטור אינם כפי שתצפה, הם מכורים ל"אדם", חומר ממכר, שמשנה את מראך החיצוני, מינך, ואף את מגבלותייך הפיזיות והנפשיות.

האווירה כפי שאמרתי מקודם היא של שנות ה 30, המשחק בנוי משלבים שלבים, כל שלב הוא אזור חופשי הבנוי ממסדרונות מסדורונות, היריבים, הם בני אדם מעוותים שינסו בלי הפסקה להפתיע אתכם, לחלקם יהיו כלי נשק חמים, וככל שעולים בשלבים כוחם וחסינותם תעלה.
    המסדורונות והאזורים מאוד צבעוניים, ותוך כדי מאוד טכנולוגיים ותוך כדי מאוד מיושנים(רובוטים שמסתובבים למשל).
    המשחקיות היא בגוף ראשון אבל עם אלמנטים של משחק אימה, אם אתם מצפים לאקשן בלתי פוסק של פירוק מחסנית לא תמצאו פה.
    המשחק מתעסק בשאלות מאוד כבדות, כמו האם תהרוג את הליטל סיסטר או תצילן, והעלילה עצמה נותנת לנו הצצה לאידיולוגיה שנכשלה, ויותר מכך, היא נותנת הצצה לסכנת הסמים, עולם שכל כולו מורכב ממכורים, דבר שהוא לא בלתי אפשרי בעולמנו.
    העיר שנתקע וקפאה על שמריה, ונראת כמו חורבה של תרבות מפוארת, מעבירה זאת, והקלטות שמפוזרות ברחבי המשחק, נותנות לנו הצצה לתוך ראשם של מדענים, שנדהמו מכחו של האדם.

בהתחלה יהיה לכם רק מפתח צינורות, והמשחקיות תתנהל ממכות מילי, אבל לאחר מכן תשיגו כלי נשק חמים.
    השוטגאן טוב ליריה מטווח קצר, יותר מכך, יש לו מגוון כדורים מיוחדים, כמו כדור מחשמל וכדור מתפוצץ, שיעזור לכם נגד ביג דדיס מסתערים, לעומת זאת המשין גאן מכיל כדורים רגילים, אבל יש כאלו החודרים לשריון ויש כאלו שחזקים יותר, לבסוף תקבלו את הקשת, שאולי היא חזקה ביותר, אבל טובה בידיים מיומנות, בגלל שקשה לכוון והטעינת הנשק ארוכה, לאחר מכן תקבלו להביור המסוגל לחשמל, לשרוף ולהקפיא(דבר שקיים בכוחות של האדם).
    גם אתם תוכלו להשיג "אדם", אלו כוחות על שמשיגים עם הזמן, חלק מהכחות המבוססים על האלמנטים כמו אש, או חשמל, יש אינטרקציה מצוינת עם הסביבה, החשמל עובר בתוך בריכת מים, והאש נשרפת מדלק.
    החשמל הוא אולי הנשק הבסיס ביותר, הוא עוצר לזמן מוגבל את היריב, האש לעומת זאת נועד להתקפה.
    הטלקנזיס הוא עוד כח אסטרטגי חשוב, כשיריבים זורקים עלייך פצצות או טילים, יש באפשרותך לעצור ולשלוח להם בחזרה, דבר שמחיה כל כך את הגיימפלי.
    כל הכחות כולם מנועלים מאינבנטורי נח ופשוט, וכל כולם ניתנים לשדרוג.
    לכל שלב יש מטרה עיקרית שרוב הזמן תוצג בחץ, בנוסף יש מטרת חובה- בכל שלב ושלב יש מספר מסוים של ליטל סיסטרס, אלו ילדות קטנות שאוספות ומוכרות את האדם, אתה תוכל או לרצוח אותן או להצילן, אולי זה נשמע קל להתמודד מול ילדות קטנות, אבל עליהם שומרים ביג דדיס, הבעיה שבמהלך הזמן אתה מתחזק אבל הם לא ממש.
    הריגה תוביל ליותר אדם, הצלה אולי תביא בהתחלה פחות אדם אבל לבסוף הליטל סיסטרס מפצות אותך, הבעיה במערכת הזאת, שהכל שחור לבן, כך שאם חלק מהם תרצח וחלק תפסיד תקבל פחות אדם.
    אם תבחר להסתובב עוד קצת כדי לחסל\להציל אותן תשיג יותר אדם, שיתן לך בסופו של דבר יותר כוחות. כל פעם שתפסיד תשלח לנקודת חזרה הקרובה ביותר וכל הנזק שגרמת לאויבים ישאר, כך שזה גורם למשחק להיות המשחק הזורם ביותר הי פעם, ואל תדאגו, זה לא גורם למשחק להיות קל מידי, כי האויבים די קשים, ורמת הקושי נשארת יציבה למהלך כלהמשחק.
    יש לך אפשרות לפרוץ למכשירים, שמפעילות משחקון פאזל שדי מהנה ומאתגר.

הגרפיקה פשוט מדהימה, ציורית וזוהרת, עם טקסטורות מצוינות, שלפעמים כשמתקרבים אז לוקח להם זמן להטען, אבל זה בעיה שולית.
    אפקטים של המים, האש והחשמל, צבעוניים, ריאלסטיים ואולי היפים ביותר שיש.
    רק להסתכל בחלונות של הזכוכית אל הים, מדהים ביופיו.
    מבחינת עיצוב, רוב האויבים דומים אחד לשני, וכולם בני אדם מעוותים, לכן לא תפגשו מפלצות בדרך, ויש רק שני סוגי ביג דדיס, כך מבחינת עיצוב דמויות המשחק חלש, אבל רוב האזורים מגוונים ולא מרגישים דומים, ומה שבמיוחד מדהים זה האנימציה של היד שלך, כל פעם שאתה משנה כוח.
    לסיכום אחד הגרפיקות היפות מבחינה טכנית, אומנותית וכל בחינה אחרת שתמציאו, תענוג לעיינים.

טכנית המשחק מצוין, הטעינות קצרות והם אך ורק בלודינג וסבינג , אין באגים ואין האטות, מלוטש ותקין.

גרפיקה 9
    ציורית וצבעונית, עיצוב מהמם שמשתלב יופי עם הגרפיקה.
    טכנית 9
    טעינות קצרות, אך ורק בשמירות, וכשעוברים שלב.
    אווירה 9
    שנות השלושים, עולם במצוקה, שתוך כדי מיושן ותוך כדי טכנולוגי ועתידני.
    חדשנות 9
    אין שום משחק שכל כך זורם(בגלל מערכת המיתות), שימוש מושלם עם כדורי נשק מיוחדים.
    משחקיות 9
    שלבים מצויינים וקולעים, עלייה ברמת הקושי לצד הוספת כוחות שמוסיפים לאסטרטגיה.

ציון סופי 93
    נערך לאחרונה על ידי bozeman; 29.01.2009 בשעה 08:15.
    gamertag: SystemOut360

הצטרף בתאריך
    08.06.2007
    עיר
    באר שבע אשר בדרום
    נחמד נחמד . אך אם כבר ברצונך לבקר את ביושוק , היה טוב אם היית עושה זאת בגירסאת ה- ps3 שיצאה לא מזמן , ועד כמה שידוע לי לא נכתבה עליה ביקורת כאן . גירסאת ה-360 כבר עתיקת יומין , ובנוסף כתובה לה כבר ביקורת רשמית באתר אם לא יצא לך לראות . חוץ מזה , רק אני חושב שטעית והמשחק מתנהל בשנות ה-60 ?
    שואף לאי -שלמות .

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    נכתב במקור על ידי Asi.P
    נחמד נחמד . אך אם כבר ברצונך לבקר את ביושוק , היה טוב אם היית עושה זאת בגירסאת ה- ps3 שיצאה לא מזמן , ועד כמה שידוע לי לא נכתבה עליה ביקורת כאן . גירסאת ה-360 כבר עתיקת יומין , ובנוסף כתובה לה כבר ביקורת רשמית באתר אם לא יצא לך לראות . חוץ מזה , רק אני חושב שטעית והמשחק מתנהל בשנות ה-60 ?
    לפי מה שאני יודע זה שנות ה 30, ואם לא אזה 40 או ה 50, אבל במאה אחוז לא שנות השישים, ראית היפים מעשנים חשיש במשחק?
    ואני לא יודע איך אני אמור לעשות ביקורת על גרסת הפס3, כשאין לי פס3.

הצטרף בתאריך
    09.06.2007
    עיר
    רחובות
    נכתב במקור על ידי SYSTEM.OUT
    לפי מה שאני יודע זה שנות ה 30, ואם לא אזה 40 או ה 50, אבל במאה אחוז לא שנות השישים, ראית היפים מעשנים חשיש במשחק?
    הוא מתרחש בתחילת שנות ה60.

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    הוא מתרחש בשנות ה-60 באווירת שנוץ ה-30 עם טכנולוגיה מתקדמת הרבה יותר...

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    נכתב במקור על ידי bozeman
    הוא מתרחש בשנות ה-60 באווירת שנוץ ה-30 עם טכנולוגיה מתקדמת הרבה יותר...
    איזה יופי, אז שנינו צדקנו, אבל כעיקרון דיברתי על האווירה, שאכן בשנות ה 30.

הצטרף בתאריך
    08.06.2007
    עיר
    באר שבע אשר בדרום
    אם אספת את ה- audio diary הראשון במשחק שממוקם ממש בתהחלה , היית צריך לראות עוגה שכתוב עליה happy new year 1959 . ונאמר שזה היה שנה לפני .

לגבי גירסאת ה-ps3 , זה כל הקאץ'
    שואף לאי -שלמות .

הצטרף בתאריך
    04.08.2008
    בקורת מאד מושקעת ונכונה לדעתי(חוץ מהקטע של השנה)ובתור אחד ששחק במשחק ועשה בו כמעט כל דבר אפשרי אתה צודק ביותר אך לדעתי חשוב לציין כי הפיצוי שמקבלים כאשר מצילים ליטל סיסטרס הוא הרבה יותר משתלם וטוב מאשר להרוג אותן..(אני הצלתי את כולן)והמשחק הוא כו פולאוט מבחינה שהוא מתרחש בזמן -X אבל את חי כמו בזמן Y והכל חדשני...

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    היום הייתי בהרצאה על עיצוב משחקים ודנו קצת בביושוק. המרצה טען שהמטרה במשחק מאוד פשוטה - לצאת מהעיר. לא היה מאוד קשה עם ההגדרה הזאת.
    מה אתם אומרים?

הצטרף בתאריך
    15.11.2007
    BIOSHOCK פשוט מדהים.
    חובה לכל גימר!

הצטרף בתאריך
    18.07.2008
    עיר
    תל אביב
    היום הייתי בהרצאה על עיצוב משחקים ודנו קצת בביושוק. המרצה טען שהמטרה במשחק מאוד פשוטה - לצאת מהעיר. לא היה מאוד קשה עם ההגדרה הזאת.
    מה אתם אומרים?
    באמת אולי. אך יש הרבה מכשולים בד"כ ודברים אחרים כמו פיתולים בעלילה, כך גם הרבה בסרטים.
    אבל תחשוב על היילו לדוגמה, מה המטרה?
    להציל את העולם מהקובננט.
    אם חושבים ככה על משחקים הם יכולים להראות מאוד ריקים, אבל לעתים קרובות הם לא ככה...

הצטרף בתאריך
    04.08.2008
    מה אתם אומרים?
    זה לא מדויק...וזו בכלל לא המטרה...יש הרבה מטרות אבל הן יהיו ספוילר...אך המטרה הסופית היא אכן לצאת מהעיר אך לפני זה יש עוד הרבה אחרות לא פחות חשובות.

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    מה אתם אומרים?
    איפה שמעת את ההרצאה הזו?

והייתי אומר שהוא כנראה לא הגיע אפילו לאמצע המשחק. המטרה (האמיתית) בביושוק היא ממש לא לצאת מהעיר...
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    08.06.2007
    עיר
    באר שבע אשר בדרום
    אלא יותר נכון , מסע לגילוי העצמי ?

בסיבוב הראשון שלי בו , הצלתי את כולן . בסיבוב השני ביצעתי הוורסט כדי לדעת מה ההבדל . ובאמת שהוא לא משמעותי בעליל .
    שואף לאי -שלמות .

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    נכתב במקור על ידי gulmer
    איפה שמעת את ההרצאה הזו?

והייתי אומר שהוא כנראה לא הגיע אפילו לאמצע המשחק. המטרה (האמיתית) בביושוק היא ממש לא לצאת מהעיר...
    היו לנו הרצאות העשרה שעסקו במשחקים. זה היה דווקא מעניין. המרצה הזה הוא דווקא מוכר (אבל אני לא רוצה פה לפתוח דיון עליו, רק להגיד שכולכם שמעתם עליו).
    העניין שאני בטוח שהוא מכיר את כל המשחק (הוא הזכיר את זה) אולי לא הסברתי נכון ב"מטרה" של המשחק. הכוונה מה למעשה אתה רוצה לעשות בו. בינינו מההתחלה מה שאתה למעשה רוצה זה לצאת החוצה. רק בסוף אתה מבין את כל הדברים האחרים.
    האמת שלא רציתי לפתוח איתו דיון על זה כי לא רציתי לעשות ספויילרים לכל האחרים בהרצאה וגם, כי זה היה אמצע ההרצאה...
    מה שכן הוא כמובן הסכים איתי שאין על הווי משחקים...

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    אני לא חושב שמה שאתה "רוצה" לעשות בביושוק הוא לצאת החוצה מהרגע הראשון:
    הרי בהתחלה המטוס שלך מתרסק, ואתה בוחר להיכנס פנימה למגדלור ולא להסתובב מסביב. אתה אחר כך בוחר להיכנס למעלית ולהיכנס לRapture עצמה. ה"מטרה" שלך היא ממש לא לצאת משם
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    24.10.2006
    נכתב במקור על ידי gulmer
    אני לא חושב שמה שאתה "רוצה" לעשות בביושוק הוא לצאת החוצה מהרגע הראשון:
    הרי בהתחלה המטוס שלך מתרסק, ואתה בוחר להיכנס פנימה למגדלור ולא להסתובב מסביב. אתה אחר כך בוחר להיכנס למעלית ולהיכנס לRapture עצמה. ה"מטרה" שלך היא ממש לא לצאת משם
    לא בדיוק. יש לך ברירה אם להכנס או לא? בכל מקרה, אתה חייב להכנס כדי להציל את עצמך. הרי הכל מוקף באש והאפשרות היחידה שלך היא להכנס למגדלור.

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    זה כל הקטע במשחק: האם זו האפשרות היחידה שלך ואין לך ברירה? או שאתה בוחר לעשות את זה?
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    24.03.2007
    נכתב במקור על ידי gulmer
    איפה שמעת את ההרצאה הזו?

יש במשחק מטרה? אתה סתם זורם עם התקדמות העלילה. בובה לא יכולה להיות בעלת מטרה. למרות שבסוף אתה באמת יוצא מהעיר. לפחות בסוף הרשע .

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    נכתב במקור על ידי gulmer
    זה כל הקטע במשחק: האם זו האפשרות היחידה שלך ואין לך ברירה? או שאתה בוחר לעשות את זה?
    זהו, שזה לא מדוייק. בתחילת המשחק אתה רוצה "להציל את עצמך ואין לך ברירה אלא להיכנס לעיר. ומשם זה מעין מסע לצאת החוצה (עד שאתה מבין שהכל זה לא מה שאתה חושב)

הרשמה