תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 10 מ 10
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  11.06.2008
  עיר
  ראשון לציון
  הודעות
  8,157
  המדריך המלא לאימון קשרים.


  אחדהכללים הראשונים שכל שחקן האטריק מתחיל לומד די מהר, הוא שכדי להתקדם, קישור זההמפתח. בכתבה הבאה אשתדל לעסוק בכל המאפיינים של האימון הכי נפוץ מאז ומעולם על שללהיבטיו השונים.

  אז כמו שאומר הפתיח לכתבה, הדרך להתקדם בהטריק היא קישור. איך עושים את זה? מאמנים את התכונה, או מאמנים משהו אחר, ומוכרים כדי לקנות קשריםאיכותים. אימון התכונה בעצמה יגרום לשיפור הרבה יותר מהיר של הקישור מן הסתם, תוכלולראות תוצאות (בהנחה שאתם מאמנים צעירים מוכשרים) בתוך עונה - שתיים, כשיגיעולאיזור רמת האאוטסטנדינג, פחות או יותר. (הכל תלוי בגיל, המאמן וכ'ו).

  אז קודם כל כמה כלליים בסיסים, אתם יכולים לאמן 6 שחקנים בשבוע 100%, ועוד 4 ווינגריםשיקבלו חצי אימון קישור. קצב האימון הוא דבר שתלוי בכמה גורמים. בהנחה שיש לכם מאמןסוליד, 100% אינטנסיביות ו8 עוזרי מאמן לפחות, לבן 17 אמורים לקחת 7 שבועות לעלותרמה, בן 18 יעלה בקצב כמעט זהה לחלוטין, ובגיל 19 מוסיפים חצי שבוע בערך. מגיל 20ומעלה כל שנה נחשבת כשבוע נוסף של אימונים. חשוב לציין שלא הכל מדויק, וגם מה שאניכותב פה לקוח מניסיון אישי, אבל כבר ראיתי קשרים בני 21 עולים ב7 שבועות וקשר בן 19שעלה ב8.

  בניית תוכנית אימונים זה סיפור קצת יותר מסובך. בניגוד לשוערים, ובאופן דומה למגינים (שניהם כבר סוקרו על ידי הפדרציה) אימון קשרים יבוא על חשבוןהצלחת הקבוצה שלכם. קשרים צעירים יבואו בדרך כלל בלי סטמינה טובה במיוחד, וכמובןשרמתם לא תהיה גבוהה מידי מה שאומר שהקישור שלכם יהיה חלש, ולמרות כל הטקטיקותוהכל, אתם תהיו אנדרדוג ברוב המקרים בהם הקישור שלכם יהיה נחות משל היריב. בהנחהשאין לכם יותר מידי כסף למתאמנים "גבוהים" (מרמת אאוטסטנדינג ומעלה) תאלצו כנראהלעשות "עונה פיננסית", למי שיש ליגה חלשה זה מתאים מצויין וזה הזמן הנכון לנצל אתזה, ולתת אימון לצעירים. מי שהולך לפי הקו הזה, יכול להשיג 6 פסבלים בני 17 (לאאמור להיות יקר במיוחד) ולהתחיל לאמן. חשוב להדגיש, שכדאי שרוב המתאמנים שלכם יהיובאותה רמה, כי כשתמכרו אחד מהם בעתיד הקבוצה שלכם תחלש משמעותית אם התחליף לקשררחוק מרמתו, וזה עוד חיסרון מסויים של אימון קישור: אם תאמנו התקפה ותמכרו חלוץ מגניפיסנט ותרכשו סוליד/אקסלנט צעיר, אומנם ההתקפה תיחלש אבל הנזק לא יהיה קרובאפילו למה שיקרה אם תעשו אותה תחלופה בקשרים. לגבי אימוני סטמינה: כמה שפחות, יותרטוב. אם אפשר, תאמנו את השחקנים שלכם באופן רצוף כולל פגרות למשך כמה שיותר עונות, שיקבלו כמה שיותר אימונים כל עוד הם צעירים! את אימון הסטמינה אפשר לדחות לגיל 20-21, אם מצבכם מאפשר לכם כמובן. זה אומנם יגרום דחיה של כמה עונות עד שתוכלו להנות מהם לגמרי, אבל יהיה שווה את ההמתנה, תקבלו שחקנים יותר חזקים ואיכותים. כמוכן, אם כבר החלטתם לעשות אימוני סטמינה ואתם רואים שאין לכם אף קשר מתחת לסוליד, אפשר בהחלט לוותר על שבוע סטמינה אחד ולחזור ישר לפליימייקינג.

  מערכים מומלצים

  המערך הקלאסי של האטריק ומאמני קישור הוא 352. 3 קשרים אמצעים, ושניווינגרים תומכים יתן לכם קישור מספיק חזק, ואפשרות לאמן 10 שחקנים בשבוע (4הווינגרים יקבלו אימון חלקי כאמור). כל מערך עם 3 קשרים יתאים בעיקרון למאמני קישוראבל מי שרוצה לנצל את האימון שלו למקסימום צריך לשחק עם 5 קשרים פעמיים בשבוע (451, 352, ויש כאלה שיאמרו גם 550...), אבל גם אם אי אפשר למלאות את כל המקומות ה"ריקים" של הווינגרים, לא צריך להילחץ, לא יקרה שום אסון אם תשחקו 352 רק פעם אחת בשבועלמשל. ניצול היכולת לאמן את הווינגרים בחצי הוא אחד הדברים האהובים עליי באופןאישי, אפשר לנצל אותו כדי לרכוש קשר שקרוב לעלות רמה, לתת לו לשחק פעם או פעמייםולמכור מהר, בלי לבזבז משבצת של מתאמן עליו למשל. במצב האידיאלי אפשר לאמן את הווינגרים שלכם עד אקסלנט/פורמידבל ולמכור אז, רק צריך לזכור שכדי שזה יהיה אפקטיביהם צריכים להיות צעירים מספיק, בני 17-22.

  גבוה/נמוך

  זיהוי של קשרים גבוהים/נמוכים הוא משהו שתצברו עם הזמן, אפשר גם להתייעץ עם מאמנים ותיקים, רק צריך לזכור שיש הרבה גורמים שמשפיעים על ערך השחקן, המשניות כגון סקורינגוסטמינה עלולות לבלבל אתכם. אפשר גם לבדוק לפי כוכבים אם לא בטוחים: קשר סוליד עםוויק סטמינה יוציא 1.5 כשהוא נמוך, ו2 כשהוא בינוני/גבוה בפסבל בפורם, למשל. כמושאמרתי, הכל עניין של ניסיון שרוכשים, אין לזה נוסחה מדויקת כמו עם שוערים. כדילזהות אם שחקן נמוך או גבוה, תחפשו קשרים עם כמה שפחות תכונות משניות, תערכו השוואהבין קשר סוליד ואקסלנט עם משניות (גרועות) זהות בפורם פסבל כדי להבין את המרחק מעליתי רמה ומתי הוא אמור (בערך) לעלות לאקסלנט.

  משניות

  לטעמי האישי משניות לקשר הן בונוס נחמד, אבל לא קריטי. פסינג והגנה יעלו את ההתקפה/הגנהשלכם ברמה אחת בממוצע (כשמדובר על בין אינד לסוליד משניות), ולעומת זאת ייקרו אתערך השחקן, מה שאומנם יעלה את ערך השוק שלו לעומת שחקן דומה ללא משניות אבל באופןטבעי גם מחיר השוק של המתאמן. כמו כן, זה ישפיע בצורה רצינית על המשכורת בעתיד, מהשיעשה לכם את החיים קשים. אל תחפשו משניות בכוח, לא יקרה שום אסון אם תתפשרו עלשחקן ללא משניות טובות ואפילו ההפך. ובכל זאת, התכונה המשנית האהובה עליי היא הגנה: גם קשר הגנתי טוב, וגם בלם התקפי מעולה בעת הצורך.

  ספשייליטיז

  כמו כל דבר בהטריק, לספשייליטי של קשרים יש אפקט שלילי/חיובי באותה מידה, פירוט בהמשך. הספשייליטיז הכי אידיאלים לקשר הם טכני/חזק, אם המזל משחק לכם הקשר יכול להוציאלפחות 1.5* יותר מכרגיל במזג האוויר המתאים, אבל מצד שני גם לאבד אותה כמות במזגהאוויר הנגדי. נגחן ובלתי צפוי גם נחמדים אבל מסוכנים, והספשייליטי שאין לה שוםתועלת לקשר עד כמה שידוע לי, היא מהיר.

  ועכשיו לפירוט.
  הנחה מקובלת היאשמנוע המשחק קורא את ההרכב כ4-4-2 קלאסי בלי קשר למערך אותו בחרתם, ומחלק את ההרכבשלכם לשני איזורים:

  - שחקנים "הגנתיים": מגינים וקשרים
  - שחקנים "התקפיים": חלוצים ו-ווינגריםטכני וחזק פועלים באותה מידע על שניהאיזורים: מחלישים ומוסיפים לפי תנאי מזג האוויר (כמוזכר למעלה), אבל בשארהספשייליטיז יש הפרדה. בלתי צפוי, נגחן ומהיר הן תכונות מעולות לשחקן התקפי, אני לאזוכר שאי פעם ראיתי נזק ממשי מהם אצל שחקנים התקפים, והתרומה שלהם אדירה. רק כדילהזכיר, הנה כמה מהדברים אותם הם יכולים לעשות: שחקן התקפי בלתי צפוי יכול למסורכדור על פני 40 מטר, למסור מסירה מדויקת להפליא, לכבוש שער במספרת. שחקן מהיר יכוללבשל שער מהיר, לעבור מגן עם המהירות ולכבוש, שחקן נגחן יכול לנגוח וכ'ו. לעומתזאת, שחקנים הגנתיים (ושוב אנחנו חוזרים לקשרים) יכולים לקבל נזק של ממשמספשייליטיז שכאלו: שחקן מהיר יאבד הגנה בשמש, שחקן פאוורפול יאבד סטמינה באותו מזגאוויר, שחקן בלתי צפוי יכול לפשל ולמסור ליריב ולגרום למצב הבקעה, שחקן נגחן (נמוך) יכול להתבלבל מול שחקן טכני ולגרום לספיגת שער וכ'ו. הם יכולים לנצל כל ספשייליטי (חוץ ממהיר למיטב ידיעתי) בצורה חיובית כמו שחקנים התקפים, כמובן, אבל בניגודלשחקנים התקפים יש פה סיכון הרבה יותר גדול. במקרה של שחקן בלתי צפוי למשל הסיכוןהוא הכי גדול, כדי להמעיט את הסיכון השחקן צריך מידה גבוהה מאוד של הגנה ביחסלשחקנים היריבים במגרש, ולכן בדרך כלל לא מומלץ לרכוש קשרים בלתי צפויים עם הגנה לאטובה.

  כל אחד יעשה לו את החשבון שלו, יש לזה בונוס יפה אבל זה גם סיכון.

  זהו, מקווה שנהנתם והפקתם את המיטב מהמאמר.

  לנעוץ !


  "אלך איתך לכל מקום, לכל החיים האדום הפועל אותך נמשיך רק לאוהב ומי שלא קופץ צהוב!!!"
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  12.12.2008
  הודעות
  768
  אני חושב שראיתי את זה פעם, אתה כתבת?


  :Hattrick
  Maccabi Matalon (346744)

  Season 16 - #5 VII.291
  Season 17 - #4 VII.291
  Season 18 - #4 VII.291
  Season 19 - #3 VII.291
  Season 20 - #1 VII.291
  Season 20 - #4 VI.346
  Season 21 - #? VI.346

  *קרדיט על החתימה למעלה לXpLoDe
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  29.09.2008
  הודעות
  7,774
  אני ראיתי מדריך דומה לזה.
  אם העתקת כדאי לך להגיד,
  כי אם נגלה העתקה, זוהי הפרת זכויות
  יוצרים ואתה תורחק מהפורום.
  אבל אם לא העתקת,
  ואני טועה,
  סליחה
  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  27.09.2008
  עיר
  באר שבע
  הודעות
  7,129
  לא נראה לי שזה מועתק,אבל אני יבדוק את הנושא.
  אחלה מדריך,מושקע מאוד.
  קראתי הכל,ונהנתי לקרוא.
  כל הכבוד!
  יכנס ללינקייה מחר.
  1. - GOW3
  2. - Uncharted 2
  שתף ב-Google+

 5. #5
  הצטרף בתאריך
  26.10.2008
  עיר
  ירושלים
  הודעות
  4,248
  תודה אחי
  שתף ב-Google+

 6. #6
  הצטרף בתאריך
  09.05.2007
  הודעות
  853
  מגנייייייבב מדריך מושקע ביותר
  VG-RP-Anything you can do,We can do better
  Nick Glen
  שתף ב-Google+

 7. #7
  הצטרף בתאריך
  26.10.2008
  עיר
  ירושלים
  הודעות
  4,248
  תודה אחי
  שתף ב-Google+

 8. #8
  הצטרף בתאריך
  02.08.2008
  עיר
  אבן יהודה
  הודעות
  4,712
  תודה רבה אחי מושקע ביותר,עזר מאוד לחבר שלי (ואם העתקת , ולא שמת קרדיט מאוד לא יפה, וכדאי לך להודות , כי עם תופסים אותך נותנים לך באן)
  My Steam Page : Evil Fury
  [/CENTER]

  למכירה משתמש סטים ענק עם מלא משחקים
  http://forum.vgames.co.il/showthread...=1#post6959650
  שתף ב-Google+

 9. #9
  הצטרף בתאריך
  29.03.2008
  עיר
  חיפה
  הודעות
  3,227
  יפה אחיאיזה השקעה
  שתף ב-Google+

 10. #10
  הצטרף בתאריך
  26.10.2008
  עיר
  ירושלים
  הודעות
  4,248
  תודה אחי עזר לי מאוד!
  שתף ב-Google+

הרשמה