תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 19 מ 19
    הצטרף בתאריך
    25.11.2008
    [ביקורת-MIRROR'S EDGE PC

ביקורת זו היא תגובה לביקורת המעורערת של אלכס גרגוב שפורסמה לפני כמה ימים (ציון 70). הרבה אנשים הגיבו לביקורת זו בזלזול (אני מודה, גם אני אחד מהם) בגלל שהוא לא מספיק גמיש, יש לו כרטיס גרפי של ATI ולכן הוא לא מסכים לתת למשחק את מה שמגיע לו.

אני מביא לידכם את הביקורת שלי, עם ניסיון בכמה קלאסיקות וכמה נפילות במשחקי גוף ראשון.

מראה וגרפיקה

ME רץ על מנוע unreal 3 שמציג גרפיקה מרשימה ביותר בלי לשרוף לך את המחשב (דוגמת FC2). הסגנון הגרפי נעים לעין עם צבעים בסיסיים של אדום כחול שחור צהוב וכו...

יש הרבה משחקי אור וצל כאשר רוב המשחק תבלו על גגות העיר אך מדי פעם תצללו עמוק את תוך הרכבת התחתית שם חשוך עם אור מנורות עמום ולאחר שתצאו משם לגגות העיר (הכל כך מוכרים ואהובים) עיניכם יסתנוורו בקצת כמו במציאות.

לפעמים פרטים קטנים כמו תיל (על הגדרות) וחוטים ייעלמו או יהבהבו עד שתתקרבו אליהם.

הנשקים: נאים בגוון שחור מט (תשוו לגוון שלט ה360 elite) הארסנל כולל שניים שלושה סוגי אקדחים (אולי פחות), שני שוטגאנים, רובי צלפים ורובי סער (assault rifles).

תת קטגוריה: PhysX

לאלו מכם שמחזיקים בכרטיס גרפי של Nvidia מסדרה 8 ומעלה מומלץ אפילו יותר לקנות את המשחק, בדים, ניילונים, זכוכיות, ועשן יילוו אתכם כל המשחק ויאפשרו לכם לבצע את כל המהלכים שראיתם בטריילר, לדוגמת בעיטת השוטר דרך יריעת הניילון אל התהום בסוף קטעי המשחקיות בטריילר הראשון. הבדים יגיבו בצורה מדהימה ומציאותית לכל פעולה פיזית (ירייה, אגרוף וכו... )

וכן ייקרעו אם תירו על בד שנתלה על גיד אחרון ודק. הזכוכיות ליוו אתכם כל המשחק-בבניינים גשרים, חדרים וגגות (זה דיי נדיר שזה קורה).

תת קטגוריה: ייחודיות גרפית

משהו שלא תזכו לראות בהרבה משחקי גוף ראשון הוא האופציה להסתכל למטה, בכל משחק אחד תראו רצפה, לא כאן. אתם באמת תוכלו לראות את רגלים הידיים, הצל והתנועות של פיית' הגיבורה הראשית. כבר הזכרתי מקודם את הצבעים הנעימים לעין ואני אחזור על כך, הצבעים הם צבעים בסיסיים שנכללים בערכת הטושים הכי בסיסית אבל העיר עדיין נראית מציאותית מכף רגלה ועד האנטנות והמנופים.

פארקור, והפעם אתה לא נסיך.

תלונות על הביקורת של אלכס גרגוב אמרו שהוא מתייחס למשחק כמו אל משחק fps (יריות מגוף ראשון) אבל המשחק עצמו הוא בעצם מז'אנר שעוד לא נראה עד כה: FPP-first person platform (פלטפורמה מגוף ראשון).

המשחק מתעד את מסעה של פיית' (אמונה, בתרגום חופשי) בניסיונה לטהר את שם אחותה קיית אשר הופללה ברצח איש חשוב ונקי מכל עוול אשר נרצח בעזרת הרובה שלה עצמה-כך שהיא הואשמה ברצח.

פיית' יוצאת לסדרת משימות בהן היא משיגה הוכחות לטיהור שמה של אחותה וגם בירור של הפרויקט המסתורי איקרוס (icarus) (הילד היווני שאביו הכין לו כנפיים משעווה ונוצות, הוא עף קרוב מדי לשמש השעווה נמסה-ובמילותיו של התסריטאי: "אין יותר כנפיים, אין יותר איקרוס") .

כפי שציינתי את רוב המשחק תבלו על הגגות כאשר הליקופטר שחור שבו בחור מסתורי עם מאשין גאן יורה עליכם 24/7 ושוטרים, או בכינוים "כחולים" יורים בכם. המשחק משלה בתוכו שלוש מערכות שליטה:

1. פארקור: ריצה, טיפוס, קפיצה, גלגול, החלקה, פריצה דרך דלתות, ריצה על קירות אופקיים ואנכיים ולחיצה על כפתורי מעליות (וסיבוב שסתומי צינורות).

2. קרב פנים אל פנים, כולל בתוכו 4 מערכות נוספות:

א. תוך כדי תנועה-לרוץ על קיר ועז לתקוע למישהו בעיטה עם כל משקל הגוף בפרצוף/תוך כדי החלקה-בעיטה במקום הפרטי של הגבר.

ב.סטטי-כמו איגרוף, זה דיי מצחיק (בתור גבר) לשחק אישה ולראות אותה כל הזמן בועטת בחלציו של הגבר שוב ושוב עד שהוא מאבד את ההכרה, המהלכים חוזרים על עצמם למרות שראיתי לפחות חמישה סוגי פריקה מנשק ואולי עשרה מקומות שונים לתת בהם אגרוף/בעיטה.

ג.חטיפת נשק.

ד.slow motion(הילוך איטי)-חוטפים נשק בהילוך איטי כך שהפעולה נעשית בצורה יותר קלה, חוץ מזה סתם נחמד לראות בד נקרע עם הפיזקס בהילוך איטי.

3. מערכת קרב חמוש: אקדחים ורובים, אין דם. (למה? למה רק אני מדמם והם לא?)

תת קטגוריה: שליטה עם מקש הרווח

כל הפעולות במערכת השליטה מספר אחד מתבצעות ע"י 2 מקשים בשימוש עם החצים והעכבר :

רווח: פעולות כלפי מעלה-קפיצה טיפוס הליכה על קירות וכל תרגילי הפארקור.

שיפט שמאלי:פעולות כלפי מטה-גלגול החלקה עזיבה של משהו והתכופפות.

לפעמים המערכת עושה טעויות ומבלבלת בין הליכה על קיר לרוחב ובין הליכה לאורך. (כלומר ריצה)

זה אף פעם לא הרג אותי אבל זה גזל לי זמן יקר.

מקש השיפט לא עושה בעיות.

מוזיקה וסאונד

וואו!

זה מה שיש לי לומר על עבודת הסאונד שהביאו לנו!

מוזיקה כמעט בלתי נשמעת, טראנס מהיר בקטעי הבריחה והמרדף ומוזיקת קרבות שנשמעת כאילו נלקחה מסרט פעולה (שוב, זה לא משחק פעולה רק רבע ממנו הוא ממש פעולה).

כל התנשמות, נשימה וגניחה של פיית' נשמעת ייחודית (למרות שבשלב מסוים הקולות חוזרים על אותו סדר-בכל זאת זה לא באמת סרט...)

הצעדים שונים אחד מהשני ונשמעים שונה על שטחים שונים.

בנוסף כל רובה משמיע צליל שונה.

המוזיקה דיי חוזרת על עצמה וכשיש מוזיקה מהירה של "צריך למהר לפני שהשוטרים באים" והרי כל משחק שמכבד את עצמו לא יביא את השוטרים עד שתגיע לנקודה מסוימת, אבל יש מוזיקה מהירה וזה ממש חופר לשמוע את אותה מוזיקת טראנס מהירה רבע שעה עד שמוצאים יציאה.

וווווששש...

רוב מה שתעשו במשחק זה לרוץ ולקפוץ, אז למה לא נהפוך את זה לחוויה מהנה!

זה בדיוק מה שצוות התכנון חשב עליו, תוך כדי ריצה, הצד הימיני והשמאלי של המסך יהיה מטושטש כדי שזה ייתן תחושה של מהירות אבל כאן עשו משהו חכם, החלק הקדמי וכל הנוף לא מטושטשים כך שקל לראות בבירור לאן לקפוץ עכשיו. כפי שהזכרתי פיית' מתנשפת ומתנשמת תוך כדי ריצה וגם זה תורם להרגשה הנעימה של לרוץ על הגגות. התמונה תתנועע קלות תוך כדי ריצה וזה ייתרום גם כן לתחושה של מהירות וריצה.

ובכל זאת קרדיט לאלכס...

שני קטעים שאהבתי בביקורת של אלכס (וגם הסכמתי איתו לגמרי) הם אחד, הפירוט על הצבעים.

ואני מצטט: "הלוק של Mirror's Edge הוא לא כמו שום דבר שראיתם קודם לכם. המעצבים בחרו ללכת על צבעים מנוגדים, כמו אדום וירוק, הזועקים על פני הלבן ששולט ברוב השטח. הכל נראה נקי וסטטי, מה שגרם לי לחשוב שיש בעיר הזאת יותר מדיי עובדי ניקיון (ופחות מדי ציפורים). זהו שינוי מרענן מהצבעים ה"ריאליסטיים" לכאורה והעגומים שתמצאו ברוב משחקי הפעולה. הצבעים הרבה יותר חיים ובהירים, והמשחק כמעט נראה שמח. אולי זו הייתה בחירה של המפתחים כדי להדגיש את האירוניה".

ושתיים, הפירוט על הסאונד:

(הורדתי קטע שבו הוא אומר משהו לא נכון על משחק)

האפקטים הקוליים הם מהטובים ביותר. כל צעד שפיית' עושה משמיע נקישה קצת שונה מקודמו, נשיפותיה מתחזקות ככל שהא רצה מהר יותר, וזעקות הכאב הבוקעות מגרונה כשאני מטיח אותה שוב ושוב בגדר חשמלית, פשוט מושלמות. אפילו יריות כלי הנשק נשמעות טוב,

אופסי... שוב נתקע...

המשחק הוא כמו מכונית שמתניעים, כשמתחילים להריץ אותו הוא נתקע לחתי דקה עד דקה פעם פעמיים ואז הוא רץ חלק כמו ישבן של תינוק.

אני מתקן, ישבן תינוק עם טחורים.

המשחק סובל מהאטת פריימים כרונית, לא קריטית אבל כרונית.

מדי פעם קצב הפריימים ירד לכם מ60 ל45, זה לא רציני אבל זה מוריד מחוויית המשחק.

השורה התחתונה

מירורס אדג' הוא משחק שכל אחד חייב לנסות, לא חייב לקנות, או לשחק בכולו אלא רק להבין את השילוב המופלא בין השליטה הייחודית, ההנאה מלקפוץ ממקום למקום כמו איזה משחק פלטפורמה זול מהניינטיז אבל עם גרפיקה עוצרת נשימה סאונד מדהים וסגנון גרפי נעים לעין. (אלא אם כן עשיתם את הטעות האיומה, בחיים, אבל בחיים! אל תעלו את הבהירות)

בתוך כל ההנאה צצים להם קמפיין קצר ונפילות פריימים קטנטנות אבל חוזרות על עצמן ואויבים (לא הזכרתי את זה) דיי דביליים.

ציונים

משחקיות-כיפית ומרעננת, לרוץ מעולם לא היה כל כך כיף.

גרפיקה-מנוע משחק unreal 3 מציג עולם מפורט ומרשים.

סאונד ופסקול-מושלם, חוץ מהקטעים שבהם מוזיקת הטראנס חופרת למשך יותר מחמש דקות ברצף, דיבוב חביב.

טכני-אני לא מאמין שממש השוויתי מנוע משחק למכונית. חוץ מהנפילות פריימים וההפסקות הצרות המשחק מושלם. אבל זה עדיין פוגע בחוויה.

אורך חיים-כחמש שעות קמפיין, יותר אם תנסו להשיג את כ האצ'יוומנטים, מצב מירוץ מקוון נחמד, מוסיף עוד כמה שעות להנאה. יכול להגיע ל10-15 שעות ובטוח שאחרי קצת זמן בלעדיו תחזרו אליו.

ציון כולל: 85 (מעוגל מ84)
    נערך לאחרונה על ידי DarkRay; 22.01.2009 בשעה 20:42.

סילי מי... זה מה שקורה למי שהתמכר לAC ולריימן...

הצטרף בתאריך
    03.01.2008
    פסלתי את הביקורת שלך טוטאלית כי אמרתה שהוא לא גמיש בגלל כרטיס מסך של ATI,לידיעתך הכרטיס מסך הביתי הכי חזק בעולם מגיע מATI

בושה וחרפה שאתה משתמש בתירוצים כאלה בשביל לנסות להוכיח ביקורת כלא מוצלחת,גם אם היא באמת לא מהטובות שידע האתר

הצטרף בתאריך
    07.01.2008
    ריפרפתי על הביקורת, נראית חובבנית למדי.

הצטרף בתאריך
    03.01.2008
    ווטי אמרתי לך כבר שאתה טוב בלבאס אנשים?

הצטרף בתאריך
    02.10.2007
    עיר
    גבעתיים
    נכתב במקור על ידי HeavenTear
    ווטי אמרתי לך כבר שאתה טוב בלבאס אנשים?
    הוא דיי צודק O:
    כל אחד מתחיל לסקר משחקים כחובבן..זה לא משהו שגוי

ודרך אגב, מה הקשר מאיזה חברה הכרטיס שלו? :|
    ATI מעולים

הצטרף בתאריך
    03.01.2008
    זה לא קשור,אני לא קראתי מהסיבות שלי אבל בסך הכל מרפרוף כמו שהוא עשה נראה שהוא השקיע קצת זמן,זה לא היה נכנס לIGN או משהו אבל זה מקובל על הדעת....

הצטרף בתאריך
    25.11.2008
    לא דיברתי על החוזק של כרטיסי ATI ואני יודע שהם יותר טובים, אבל הכתב היה דיי מבואס שאין לו פיסקס במשחק שהוא פשוט התחיל להתלונן ולהמשיך להשמיץ את המשחק לדוגמת: "סאונד של המשחק נשמע כאילו נלקח ממשחק אחר, טוב יותר." זה לא משהו שצריך לומר, זה גם לא הגיוני שמשחק ברמה כזו יגיע לציונים שמקבלים משחקי מסיבה של Wii.

הצטרף בתאריך
    03.01.2008
    תראה קשה לעשות ביקורות בלי לערב טעם אישי,למרות שגם אני חשבתי שזאת חרא ביקורת

הצטרף בתאריך
    15.11.2007
    אתה צודק בכל מילה על המשחק,אומנם לא שיחקתי במחשב אבל יש לי את המשחק על הPS3 והוא פשוט מעולה ואני נהנה מכל רגע (אפילו שסיימתי את המשחק על כל הרמות ומצאתי את כל התיקים הנסתרים) זה עדיין לא נמאס!

הצטרף בתאריך
    15.08.2008
    כותב הביקורת תגיד לי איך משחק שאתה כותב בסיכום שלו -
    מירורס אדג' הוא משחק שכל אחד חייב לנסות, לא חייב לקנות, או לשחק בכולו
    מקבל 85 בציון ממך ?

יש הרבה משחקים שכדי לנסות שעה שעתיים אבל הם בינונים
    דום 3 זה דוגמה מצוינת לזה משחק שאחרי שעתיים משעמם רצח

הצטרף בתאריך
    23.11.2007
    עיר
    תל אביב
    נכתב במקור על ידי DarkRay
    לא דיברתי על החוזק של כרטיסי ATI ואני יודע שהם יותר טובים, אבל הכתב היה דיי מבואס שאין לו פיסקס במשחק שהוא פשוט התחיל להתלונן ולהמשיך להשמיץ את המשחק לדוגמת: "סאונד של המשחק נשמע כאילו נלקח ממשחק אחר, טוב יותר." זה לא משהו שצריך לומר, זה גם לא הגיוני שמשחק ברמה כזו יגיע לציונים שמקבלים משחקי מסיבה של Wii.
    ולמה אתה חושב שאין לו physX?...

קראתי רק את 2 הפסקאות הראשונות, וממש אין לי כוח לקרוא את השאר.
    כמו שהמורה שלי ללשון אומרת, זה נראה כמו רשימת מכולת.
    aka 1nfinity
    Intel Core i5 750 @4.2GHz
    - Noctua U12P SE2 - Gigabyte P55UD5 - GSkill Ripjaws 4GB 1600MHz cas 7

Gigabyte HD6850
    - Seagate Barracuda12 500GB RAID0 - Seasonic M12D 750W Silver - LianLi A71

Samsung T260HD - JBL Creature II - Sennhesier HD202 - Logitech G15 V2 - Razer DeathAdder

הצטרף בתאריך
    17.07.2007
    עיר
    הוד השרון
    אפילו שלא שיחקתי במשחק אני יכול להגיד שהגזמת בציון של אורך החיים, למשחק של חמש שעות או קצת יותר בכלל לא מגיע ציון 8 בקטגוריה הזאת, וזה לא חשוב כמה נהנת ממנו.

הצטרף בתאריך
    25.11.2008
    נכתב במקור על ידי nir_goren
    אפילו שלא שיחקתי במשחק אני יכול להגיד שהגזמת בציון של אורך החיים, למשחק של חמש שעות או קצת יותר בכלל לא מגיע ציון 8 בקטגוריה הזאת, וזה לא חשוב כמה נהנת ממנו.
    אני נתנתי לו 8 בגלל שאתה יכול להמשיך מעבר לחמש שעות סטורי, כולל איסוף תיקים, מצב מירוץ ותחרות במירוצים ברשת.

הצטרף בתאריך
    15.08.2008
    נכתב במקור על ידי DarkRay
    אני נתנתי לו 8 בגלל שאתה יכול להמשיך מעבר לחמש שעות סטורי, כולל איסוף תיקים, מצב מירוץ ותחרות במירוצים ברשת.

כן אבל כתבתה בביקורת שזה מוסיף רק עוד כמה שעות
    ככה שניהיה איתך טובים ונגיד שבלחץ יש 10 שעות של כיף במשחק הזה וזהו
    זה עדיין לא שווה ציון 8 באורך חיים

אני יכול להבין משחקים כמו COD4 שהרבה אנשים חורשים אליו במולטי עשרות שעות ויותר למרות שזה לא הטעם שלי
    אבל בME לפי התאורים שלך המשחק נישמע כמו משחק של 65 במקסימום ולא של 85
    תזכור שME זה משחק בתשלום מלא ולא משחק מוזל או הורדה בתשלום קטן

הצטרף בתאריך
    24.12.2008
    אני מסכים איתך לגמרי
    משחק מאוד כיף ומהנה

הצטרף בתאריך
    18.02.2007
    יצא לי לשחק במשחק גם בסוני וגם במחשב...המשחק עצמו מאוד כיפי וזורם, לא יודע מה איתכם אבל
    אני די אהבתי את המעבורנים בין המשימות...!(יש כאלה לא ממש אהבו את הסגנון)

ההאכזבה באה לידי ביטוי כאשר יש מעבר בין פלטפורמות חצי פעולה-יריות חוסר השקעה בדבר זה...
    המשחק חוזר על עצמו ולא מאתגר יותר מדי...

סה"כ משחק מאוד טוב מהנה וכיפי בכללי, המשחק הביא משהו חדש שלא לראיתי(לא שאני זוכר),מאוד
    מרענן, שימוש בצבעים יחודיים על רקע הצבע הלבן מייחדים את המשחק מכל המשחקים הראליסטיים השונים שיש בשוק...

You should come to our place. It's kind of like an...
    Outer Heaven.
    Thank you Snake!

הצטרף בתאריך
    12.01.2008
    עיר
    תל אביב
    או סוף סוף ביקורת אמיתית לגבי ME כל הכבוד המשחק כך זה ציון הולם (85)

הצטרף בתאריך
    14.01.2008
    עיר
    קיבוץ (!) גבעת חיים מאוחד
    הפיזקס רוצח את האמא של הכרטיס מסך ולא מוסיף יותר מדי... מוריד מסביבות ה100 FPS לפחות מ10

בעעע

אגב, אחד המשחקים המקוריים והמהנים. אם הוא רק היה מלוטש יותר
    1... 2... 3...
    HEADSHOT
    אתיאיזם - כי חיים רק פעם אחת. ובכל מקרה, ברוך אשם!

הצטרף בתאריך
    25.11.2008
    נכתב במקור על ידי SuBamBa
    הפיזקס רוצח את האמא של הכרטיס מסך ולא מוסיף יותר מדי... מוריד מסביבות ה100 FPS לפחות מ10

בעעע

אגב, אחד המשחקים המקוריים והמהנים. אם הוא רק היה מלוטש יותר
    הזכרתי את הליטוש בסעיף שבו רשמתי גם פגמים בגרפיקה, כמו חפצים דקים אבל גם דברים שלא רשמתי כמו שבתכלס, כל החפצים במשחק: קירות, גנרטורים וכו... נראים בדיוק אותו דבר וזה נותן הרגשה של לולאה-שוב חזרתי לפה, ועוד פעם, למרות שיש כמה קטעים ייחודיים. אני אישית מאוד התלהבתי כשבאחת הסצינות היה זריך לפתוח שסתום של גז והיה קצר שהצית את הגז והיה צריך למצוא מקום להתחבא, לשמוע את הבום היה יותר מספק מלהרוג שני אנשים עם כדור אחד של רובה צלפים. (אבל לא כמו לפוצץ משאית עם אנשים בעזרת C4 ,C4 המציאו כדי לגרום לאנשים סיפוק)

הרשמה