תפריט ראשי

צפה בתוצאות הסקר: הRPG הכי טוב אי פעם?

מדרגים
23. אין באפשרותך להצביע בסקר
  • Final Fantasy

5 21.74%
  • DIABLO

6 26.09%
  • FALLOUT

6 26.09%
  • Shin Megami Tensei

0 0%
  • Deux Ex

1 4.35%
  • The Witcher

3 13.04%
  • World of Warcraft

4 17.39%
  • The Elder Scrolls

4 17.39%
  • Mass Effect

8 34.78%
  • KOTOR

2 8.70%
  • Baldur's Gate

2 8.70%
  • FABLE

5 21.74%
  • Neverwinter Nights

0 0%
  • Chrono Cross

0 0%
  • EverQuest

0 0%
  • Grandia

1 4.35%
  • Zelda

2 8.70%
  • Pokemon

0 0%
  • Kingdom Hearts

0 0%
  • Guild Wars

0 0%
סקר בעל מספר אפשרויות.
12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 38
    הצטרף בתאריך
    17.03.2007
    בקרוב מגיעים אלינו הרבה מאוד משחקי RPG וממש לאחרונה נחתו גם כמה מעולים
    (FABLE 2 ,FALLOUT2) ואותי מסקרן איזה משחקי תפקידים עשו את הזאנר הזה, איזה משחקים חלק אולי פיספסו ושכדאי לבדוק אותם ואיזה משחק הוא הכי טוב בכל הזמנים!
    קצת על RPG
    RPG ראשי תיבות של Role-playing game או בתרגום לעברית משחק תפקידים.
    משחקי התפקידים היו נפוצים לראשונה בתור משחקי קופסה באמצע שנות ה-70.

המוכר מבין כל המשחקים הוא Dungeons & Dragons (מבוכים ודרקונים).
    אתם אולי מכירים גם משחקי שוטרים וגנבים וכו'...

משחקי הRPG מאופינים בכמה דברים:

Character development - פיתוח הדמות ושידרוג יכולות לפי LEVEL (דרגות) שנמדד לרוב לפי נקודות EXP (נסיון)
    Navigation - חקירת הרקע של המשחק המפה והדמויות כל הקשור לעלילה
    Quests - כל מיני אתגרים עם כמה משימות שרשרת שניתנות לדמות ומותאמות לסוג הדמות.
    Combat- מערכת הקרב של המשחק שמחולקת לשתי סוגים
    *זמן אמת Real-time כמו DIABLO
    *לחימה בתורות turn-based gameplay כדוגמת POKEMON או פיינל פנטזי

עם התפתחות האינטרנט בשנות ה-90 התחילו מודים של משחקי RPG רבי מששתתפים שבסופו של דבר התפתחו להיות משחקי MMO (משחקי מולטי מאסיבים) כמו WOW או FF XI
    משחקי הRPG מתרחשים בכל מיני תקופות ועולמות (פנטזיה ,הווה,עבר,מדע בדיוני)

היום אפשר לראות הרבה משחקים מזאנרים אחרים שמשתמשים באלמנטים של RPG כמו GTA:SA BIOSHOCK WARCRAFT 3 ועוד... זה RPG בכללי

כל משחק RPG זה עולם במלואו אז איזה משחק RPG הכי טוב בכל הזמנים? ולמה אתם אוהבים דווקא את המשחק הזה, איזה גיימפלי אתם מעדיפים במשחקים שלכם?

הצטרף בתאריך
    29.04.2007
    mass effect
    משחק טוב למרות שעוד לא סיימתי אותו....

הצטרף בתאריך
    09.07.2007
    נכתב במקור על ידי badbadman
    mass effect
    משחק טוב למרות שעוד לא סיימתי אותו....
    אני דווקא סיימתי אותו והיה כיף!

הצטרף בתאריך
    11.08.2007
    עיר
    עמק יזרעאל
    ME היחיד ששיחקתי ואהבתי אותו מאוד, אז הרשתי לעצמי להצביע על אף האפס ניסיון שיש לי בז'אנר...
    נחכה שחנן ותותחים כבדים אחרים יגיעו.

למה למה למה?! למה בחרתי בשם כל כך מפגר לגיימרטאג ועוד שילמתי עליו 50 דולר למה?! אין לזה שום משמעות! "נצח חי"... מה לעזאזל?! מה הייתי חייב להשתמש בinfinity כי זאת מילה מגניבה?! לא הייתי יכול לוותר כשראיתי כשכל מה שיכול לבוא אחרי המילה הזאת ויהיה הגיוני כבר תפוס?! לא?! למה?! והביל גייטס המניאק הזה! 800 נקודות לשנות שם?! אתה פאקינג עשיר בנאדם! למה לא לעשות לי טוב על הלב?!

הצטרף בתאריך
    17.10.2006
    עיר
    צפון
    שאלה קשה... אומנם הצבעתי ל- KotOR, אבל אני בכלל לא בטוח שזו הצבעה נכונה שלי.
    כל כך הרבה משחקי תפקידים שיחקתי בחיים, שממש קשה לי לבחור את הטוב מכולם.
    משחקי תפקידים שהכי עשו לי את זה, היו בדרך כלל אותם אלה בעלי ערכי הפקה מאוד מאוד גבוהים... שבכל פינה של המשחק, בכל דיבוב דמות משנית ובכל משימה חד צדדית נסתרת, תמיד הרגשת שנשפכו המון דולרים והמון השקעה ומחשבה על הפרטים הקטנים.
    אמר רבי עקיבא:
    "אל תעשו מלחמה, תעשו אהבה.
    על רגל אחת- זו כל התורה."

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    רעננה אשר במערב
    יש בסקר את Chrono Cross ולא את Chrono Trigger? ווטף?

אם טריגר היה שם, זו הייתה הבחירה שלי. הייתה לו מערכת קרבות נהדרת, אנימציות מגניבות יחסית ל-JRPGים של התקופה הנ"ל, סיפור מגניב אש, טריליון סופים אפשריים, חלק מהם ביזאריים ממש (כל העולם הופך לצפרדעים! יאיאי!), דמויות מגניבות ומשחקיות שתופסת מהרגע הראשון ועד לסיום.

Chrono Trigger היה המשחק שגרם לי לאהוב כל כך את ז'אנר ה-JRPG. מאז יצאו משחקים טובים ממנו מבחינת הנתונים היבשים (סיפור, פיתוח דמויות, מערכת קרבות), וקשה שלא להזכר בצמרמורות שהסיפור הנהדר של Final Fantasy VII גרמו לי, אבל זה מקרה שאני הולך עם הרגש ולא עם השכל.

המשחק יצא במקור ל-SNES, אך צפוי לצאת בעוד כחודש בהוצאה מחודשת (למרבה המזל פורט, ולא רימייק שבטח היה הורס אותו) ל-DS. מי שעדיין לא יצא לו - זה הזמן, המשחק הזה שחיק ומשובח גם היום.
    החיים זה לא רק משחקים. בלוג זה לחלשים.

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    זה סקר עם בחירות מרובות! אני יכול לבחור כמה שאני רוצה! יאי!

הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    עיר
    פתח תקווה
    אני באמת לא חושב שיש משחק RPG שאפילו מתקרב את WOW!!!
    פשוט משחק אדיר!

הצטרף בתאריך
    11.08.2007
    עיר
    עמק יזרעאל
    נכתב במקור על ידי bozeman
    זה כאילו תלונה?
    כי אני רואה שלא הבצעת...

למה למה למה?! למה בחרתי בשם כל כך מפגר לגיימרטאג ועוד שילמתי עליו 50 דולר למה?! אין לזה שום משמעות! "נצח חי"... מה לעזאזל?! מה הייתי חייב להשתמש בinfinity כי זאת מילה מגניבה?! לא הייתי יכול לוותר כשראיתי כשכל מה שיכול לבוא אחרי המילה הזאת ויהיה הגיוני כבר תפוס?! לא?! למה?! והביל גייטס המניאק הזה! 800 נקודות לשנות שם?! אתה פאקינג עשיר בנאדם! למה לא לעשות לי טוב על הלב?!

הצטרף בתאריך
    24.03.2007
    איפה פלאנסקייפ? איפה icewindale? באן לפותח הסקר!

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    באמת ארז? Chrono Trigger גרם לך להתחיל לאהוב JRPG? אצלי זה היה המשחק שממנו התחילה ההתרחקות שלי מהם.
    גם קודם היו לי קצת טענות אליהם כמו העובדה שהם בגדול לא באמת RPG אלא Role Assuming Games ואתה לא באמת יוצר דמות ומפתח אותה, אבל משחק בדמות שנבנתה מראש לפי קריטריונים קבועים - אבל זה ניטפוק יחסית זניח אני חושב.
    אבל את Chrono Trigger שיחקתי קצת אחרי שהתנסתי בBetrayal at Krondor המעולה, שהיה לי בהתחלה מאד קשה עם האנגלית שלו אבל זה היה שווה את ההשקעה כי הוא הציג תוכן בוגר וסיפור איכותי.
    פתאום חזרתי למשחקי JRPG עם Chrono Trigger ושמתי לב שהטעם שלי קצת השתנה והתבגר בעקבות BOK. הדיאלוגים נראו לי רדודים פתאום, הגיימפליי נראה לי לינארי מידי, והמשימות... עד עכשיו אני זוכר את החתול המטופש הזה שהייתי צריך לחפש בתחילת המשחק.
    זה פשוט הרגיש לי פתאום לחזור ולראות סדרות כמו הפאואר ריינגרס או צבי הנינג'ה, אחרי שכבר התקדמתי הלאה וזה גורם לך לשאול את עצמך "את הדברים האלו כל כך אהבתי פעם? זה קצת ילדותי". אני מודה שלא סיימתי את המשחק ונטשתי אותו באמצע. הוא לא הצליח לעניין אותי מספיק בשביל לסיים אותו.
    אולי זה התרגום שמקלקל משהו, אולי זה הדיאלוגים שתמיד נראים לי רדודים, ואולי זה עניין של תרבות, אבל אני בערך באותה תקופה חתכתי חזק לכיוון הRPG המערביים. זה שלא היה לי PS ודווקא אליה יצאו רוב הJRPG מאז די עזר להחלטה אבל תמיד כשבדקתי אותם אצל חברים הם פשוט לא הצליחו להרשים אותי יותר. אני חושב שמתישהו יש את השלב הזה שבו אתה מסתכל אחורה ואומר לעצמך "זה כבר לא עושה לי את זה יותר".

אה: ועידו, זלדה הוא ממש לא RPG. ככה גידלו אותך בבית?
    בכל מקרה כמו שWanted אמר זה יהיה מאד קשה לבחור משחק אחד ככה מרשימה וגם אני כמעט לחצתי על KOTOR ועצרתי פתאום. אולי כדאי לעשות טורניר ולהציב כל פעם משחק אחד מול משחק אחר, כשמביאים טיעונים לשני הצדדים בכל פעם. חנן, שנרים פרוייקט קהילתי?
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    רעננה אשר במערב
    נכתב במקור על ידי gulmer
    באמת ארז? Chrono Trigger גרם לך להתחיל לאהוב JRPG? אצלי זה היה המשחק שממנו התחילה ההתרחקות שלי מהם.
    גם קודם היו לי קצת טענות אליהם כמו העובדה שהם בגדול לא באמת RPG אלא Role Assuming Games ואתה לא באמת יוצר דמות ומפתח אותה, אבל משחק בדמות שנבנתה מראש לפי קריטריונים קבועים - אבל זה ניטפוק יחסית זניח אני חושב.
    אבל את Chrono Trigger שיחקתי קצת אחרי שהתנסתי בBetrayal at Krondor המעולה, שהיה לי בהתחלה מאד קשה עם האנגלית שלו אבל זה היה שווה את ההשקעה כי הוא הציג תוכן בוגר וסיפור איכותי.
    פתאום חזרתי למשחקי JRPG עם Chrono Trigger ושמתי לב שהטעם שלי קצת השתנה והתבגר בעקבות BOK. הדיאלוגים נראו לי רדודים פתאום, הגיימפליי נראה לי לינארי מידי, והמשימות... עד עכשיו אני זוכר את החתול המטופש הזה שהייתי צריך לחפש בתחילת המשחק.
    זה פשוט הרגיש לי פתאום לחזור ולראות סדרות כמו הפאואר ריינגרס או צבי הנינג'ה, אחרי שכבר התקדמתי הלאה וזה גורם לך לשאול את עצמך "את הדברים האלו כל כך אהבתי פעם? זה קצת ילדותי". אני מודה שלא סיימתי את המשחק ונטשתי אותו באמצע. הוא לא הצליח לעניין אותי מספיק בשביל לסיים אותו.
    אולי זה התרגום שמקלקל משהו, אולי זה הדיאלוגים שתמיד נראים לי רדודים, ואולי זה עניין של תרבות, אבל אני בערך באותה תקופה חתכתי חזק לכיוון הRPG המערביים. זה שלא היה לי PS ודווקא אליה יצאו רוב הJRPG מאז די עזר להחלטה אבל תמיד כשבדקתי אותם אצל חברים הם פשוט לא הצליחו להרשים אותי יותר. אני חושב שמתישהו יש את השלב הזה שבו אתה מסתכל אחורה ואומר לעצמך "זה כבר לא עושה לי את זה יותר".
    לגמרי עניין של טעם.

יש לי חיבה מסויימת לכל דבר שפונה, בבסיסו, לילדים. לא מהבחינה המילולית, דהיינו, אני לא אצא להגן על משחקים כמו פיג'מה סאם, אבל משחקים שנכתבו במטרה להתאים גם לילדים וגם לבוגרים - שבבסיסם עומד הרבה הומור, מודעות עצמית ורוח שטות וקסם - אני אוהב עד מאוד. לא רק במשחקים, כמובן, כרגע סיימתי לקרוא איזה חמישה ספרים רצוף של דיאנה וויין ג'ונס, ונהנתי מכל רגע, אפילו שבתכל'ס הספרים "מיועדים" לחבר'ה שצעירים ממני ביותר מעשר שנים.

מצד שני - אני יכול גם בקלות להבין את הצד השני. RPG מערביים מעולם לא דיברו אליי, דווקא כי אלה היו מתוחכמים וכבדים מדי. ברגע שהתחלתי לשחק בהם תפסה אותי תחושת כבדות נוראית בבטן ובראש, ואם לא הצלחתי למצוא נקודת הומור אחת בשעתיים הראשונות של המשחק - בדרך כלל נטשתי אותו.

זה לא שאני לא מסוגל להינות מ-RPG מערביים, כמובן, במיוחד היום, אבל עדיין - תנו לי משחק שטות ומשעשע, ואני אקח אותו בלי לחשוב פעמיים.

מסכים איתך שהפירוש המילולי של "משחק תפקידים" לא מתאים להם. אני נוטה להתייחס אליהם בראש כ"משחקים סיפוריים עם קרבות", זו נראית לי ההגדרה הכי מדוייקת. מצד שני - אני איש של נראטיבים, אז אין לי שום בעיה עם זה.
    החיים זה לא רק משחקים. בלוג זה לחלשים.

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    נכתב במקור על ידי gulmer
    בכל מקרה כמו שWanted אמר זה יהיה מאד קשה לבחור משחק אחד ככה מרשימה וגם אני כמעט לחצתי על KOTOR ועצרתי פתאום. אולי כדאי לעשות טורניר ולהציב כל פעם משחק אחד מול משחק אחר, כשמביאים טיעונים לשני הצדדים בכל פעם. חנן, שנרים פרוייקט קהילתי?
    הולך. אני חושב ששני אנשים כל פעם יכתבו כל אחד על המשחקים שהם רוצים. נחליט (בצורה שנדבר עליה אח"כ) אילו משחקים יאבקו אחד מול השני וככה נמשיך עד המנצח!

אני קורא לאנשים שרוצים להשתתף בפרוייקט להרשם כאן בנושא. תכתבו אליו משחקים אתם מוכנים לכתוב עליהם (כאשר דרישת הסף היא לפחות היכורת עמוקה עם המשחק ומה הוא מביא לעולם המשחקים) ואח"כ נכין לו"ז לדו קרב!

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    הייתי ממליץ להתחיל עם אלמינציה לפי סדרה כדי להקל קצת את העומס: לבחור קודם כל מכל סדרה משחק אחד שהכי נחשב אצלה (למרות שיש סדרות שגם בהן זה יכול ליצור ויכוחים).
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    אולי קודם נתחיל אם זה שהאנשים יהיו מוכנים לכתוב על המשחקים?
    בנוסף - גם אם מישהו רשם שהוא מוכן על משחק מסויים וגם אתם חושבים שאתם יכולים לרשום עליו - תציינו את זה, כדי שיהיה לנו מבחר ולא יווצר עומס.

הצטרף בתאריך
    17.03.2007
    נכתב במקור על ידי Death_119
    איפה פלאנסקייפ? איפה icewindale? באן לפותח הסקר!
    סליחה אבל להזכיר לך אני בן 16 כמה סדרות אני כבר יכול להשלים בגיל הזה הא?

התכוונתי לכתוב Chrono כי אין מספיק קטגוריות לכל המשחקים אז התכוונתי לכתוב על הסדרה בכללי אבל בטעות כתבתי על Chrono Cross

להגנתי http://www.gamerankings.com/htmlpage...36.asp?q=ZELDA

בהתחלה חשבתי לתת רק אפשרות 1 אבל אמרתי לעצמי שזו החלטה קשה מידי לבחור אחד מתוך כל כך הרבה

אולי קודם נתחיל אם זה שהאנשים יהיו מוכנים לכתוב על המשחקים?
    רעיון מעולה הראש בראש RPG. לדעתי כדאי קודם לתת את שם המשחק ואז כבר מי ששחק בו ידבר עליו, יותר קל מאשר לשבור תראש על איזה משחק לכתוב

הצטרף בתאריך
    19.11.2006
    עיר
    תל-אביב
    נכתב במקור על ידי ארז רונן

אם טריגר היה שם, זו הייתה הבחירה שלי. הייתה לו מערכת קרבות נהדרת, אנימציות מגניבות יחסית ל-JRPGים של התקופה הנ"ל, סיפור מגניב אש, טריליון סופים אפשריים, חלק מהם ביזאריים ממש (כל העולם הופך לצפרדעים! יאיאי!), דמויות מגניבות ומשחקיות שתופסת מהרגע הראשון ועד לסיום.

Chrono Trigger היה המשחק שגרם לי לאהוב כל כך את ז'אנר ה-JRPG. מאז יצאו משחקים טובים ממנו מבחינת הנתונים היבשים (סיפור, פיתוח דמויות, מערכת קרבות), וקשה שלא להזכר בצמרמורות שהסיפור הנהדר של Final Fantasy VII גרמו לי, אבל זה מקרה שאני הולך עם הרגש ולא עם השכל.

המשחק יצא במקור ל-SNES, אך צפוי לצאת בעוד כחודש בהוצאה מחודשת (למרבה המזל פורט, ולא רימייק שבטח היה הורס אותו) ל-DS. מי שעדיין לא יצא לו - זה הזמן, המשחק הזה שחיק ומשובח גם היום.
    הוצאת לי את המלים מהפה... כל מילה - בדיוק מה שרציתי לכתוב!

הצטרף בתאריך
    17.10.2006
    מאחר ומדובר ברשימה של תותחים כבדים ובחירה באחד מהם בלבד תהיה קשה ומאתגרת, אני מעלה הצעה שבמקום להצביע ל RPG האהוב, להפוך את הסקר למשהו מתמשך שבכל פעם "מדיחים" משחק אחד מן הרשימה עד שלבסוף יוותר האחד שהאנשים כאן הכי אוהבים.

הפורמט הזה זה יתן לדיונים פה יותר תוכן ובאמת יהיה אפשר להכנס לעובי הקורה כמו שצריך. אולי גם תשכנעו אחד את השני בנוגע למשחק כזה או אחר.

אולי הצעד הראשון יהיה בכך שתסכימו על רשימת המשחקים שיתמודדו על התואר.
    .Vtarbut @ irc.quakenet.org - Be the Beginning#

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    בשביל זה הצענו את הראש בראש.
    בינתיים אני לא רואה אנשים מתנדבים לכתוב על המשחקים....

הצטרף בתאריך
    29.01.2007
    בנתיים הבחירה שלי לראש היא ME.
    כל כך נהנתי ממנו , הוא פשוט תענוג, הגרפיקה , הסיפור והדרך בה הוא מועבר.
    זה אחד המשחקים האהובים עלי ביותר בכל הזמנים.
    ממש התחברתי לדמויות.

היה ממש חלק שאמרתי לעצמי: המשחק פשוט מרתק!! BIOWARE יודעים מה הם עושים.
    וזה לא קרה לי מעולם.
    אם הוא רק היה ארוך יותר הוא והיה לו איזה שהוא אונליין , הוא היה המושלם!

אגב מישהו פה קנה את התוספת? BRING DOWN THE SKY? אני חושב על לקנות.

הרשמה