תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 12 מ 12
    הצטרף בתאריך
    22.10.2008
    ראיון: אלוף ישראל בפיפ"א

אלשי שמואל, שחקן פיפ"א בן 17, יטוס בקרוב לייצג את ישראל באליפות בינלאומית שתיערך בגרמניה. תפסנו אותו לשיחה קצרה על הקריירה

אלשי שמואל, שחקן פיפ"א בן 17, ניצח ביום חמישי האחרון בטורניר המוקדמות של World Cyber Games שנערך בראשון לציון בחסות האתר Cybersport.co.il. אלשי יטוס בתחילת חודש נובמבר לייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית שתיערך השנה בגרמניה. תפסנו אותו לשיחה קצרה:

היי אלשי, ספר לנו קצת על עצמך
    שמי אלשי שמואל, אוטוטו בן 17 וגר בגני תקווה שבמרכז הארץ. חוץ מהתחביב לשחק במשחקי כדורגל במחשב (כן, גם PES – ש.ט) ובילויים אחרים, אני משחק כיום בקבוצת הפועל קרית אונו.

מתי גילית לראשונה את המשחק פיפ"א, ואיך הגעת לטורניר WCG?
    משחק הפיפ"א הראשון בו שיחקתי היה FIFA 99, כשהייתי רק בן 7. במשחקים שיצאו לאחר מכן, אחת לשנה, דווקא לא יצא לי לשחק. חזרתי לתמונה רק ב- FIFA Football 2005, בו הייתי משחק בעיקר ברשת.

במשחקים הבאים בסדרה התחלתי כבר לשחק בקביעות ולהשתתף בטורנירים און-ליין שנערכו ברחבי הפורומים בארץ. בעותק מקורי של FIFA 08 זכיתי במסגרת טורניר שנערך בפורום פיפ"א בגיימר, בו השתתפו 64 שחקנים.

היית מעורב בתחרויות פיפ"א אחרות לפני שניצחת בטורניר WCG הישראלי?
    לאחר הזכיה בגיימר, התחלתי לשחק בליגת ESL בעזרתם של יוסי רובין ועדי יפרח (שחקני פיפ"א ישראלים מוכרים – ש.ט) שהסבירו לי הכל על התנהלות הליגות הבינלאומיות.

משהתחלתי לשחק ב-ESL, שם הרמה גבוהה יותר וחוקי הטורנירים קפדניים יותר, השתפרתי והגעתי ליכולת העכשווית שלי. טורניר ה-WCG האחרון היווה את התחרות הפיזית (לאן פארטי) הראשונה שלקחתי בה חלק.

מימין – אלשי שמואל, משמאל – יוסי רובין צילום : Cybersport.co.il

פרסום

לטובת מי שלא מעורה בתחום הספורט האלקטרוני, מהו בעצם ה-ESL הזה?
    ESL אלו ראשי תיבות של Electronic Sports League. מדובר באתר עולמי, בו נערכים טורנירים וליגות בשיטת הסולמות (Ladders), עם משתתפים מכל העולם, ולאו דווקא בפיפ"א אלא גם במשחקים אחרים כמו Call of Duty 4 או Counter Strike. כמובן שבכדי להשתתף בליגות של האתר, חובה להיות בעל עותק מקורי של המשחק.

ספר לנו קצת על מהלך הטורניר של WCG שבו זכית, ומי עוד השתתף
    האירוע התקיים בחנות "ענק המחשבים" בראשון לציון. בנוסף אליי, הגיעו עוד חמישה שחקנים - יוסי רובין, עדי יפרח, יוסי שקיאר, נאור בראשי ואריק הרוש. לטעמי, וחוץ מליאור מקדסי שהיה חסר, מדובר בשחקנים המנוסים והטובים ביותר במשחקי פיפ"א בקהילה הישראלית.

ההגרלה הראשונה היתה של רבע הגמר - בין כל זוג שחקנים התקיימה השיטה של הטוב משלוש. בין שלוש המפסידים ברבע הגמר נוצר בית מפסידים שנתן להם הזדמנות שניה ואפשרות לחזור לתחרות.

אלשי בפעולה
    צילום : Cybersport.co.il

עדי, שכבר עלה לגמר, חיכה למנצח ביני לבין יוסי רובין, שיתמודד מולו בגמר של "בית המנצחים". הגמר הסופי כלל שחקן מבית המנצחים ושחקן מבית המפסידים. לאחר שלושה משחקים צמודים, ניצחתי את רובין ועליתי לגמר מול עדי. השעה היתה כבר מאוחרת ועל כן עדי, שגר בצפון הארץ, נאלץ לעזוב את המקום וכך עלה יוסי רובין למשחק הגמר הסופי והמכריע מולי.

בגמר התקיימו שני משחקים צמודים, אחד הוכרע בהארכה בדקה ה-115 לטובתי, והשני נגמר בקרב פנדלים, גם כן לטובתי. כאן הוכרזתי כזוכה. כל 6 המשתתפים זכו בפרסים: מקומות 5-6 זכו בעכבר, מקומות 2-4 זכו בלוח אם של חברת ג'יגה-בייט, והמקום הראשון, כאמור, בכרטיס ל-WCG.

יש לדעתך סיבה להיענות הנמוכה יחסית לטורניר?
    במשחק FIFA 08 נוספה אפשרות חדשה של "שליחות" ו-"הרמות" הנקראת Manual (ידני). רוב שחקני פיפ"א משחקים על מצב Auto, בו השליחות וההרמות מתבצעות באופן אוטומטי, כך שקל יותר לשחק. בליגות ESL נכנס חוק המחייב את השחקן לשחק במצב Manual, וכך גם ב-WCG. לכן גם באירוע הישראלי חלה חובה לשחק במצב זה.

אני מניח שרוב הישראלים, מלבד אלו המשחקים ב-ESL, בוחרים בשיטה האוטומטית ועל כן החליטו שלא להגיע לאירוע. נדרשים אימונים ותרגולים רבים על מנת לשחק כמו שצריך בשיטה הידנית.

התרגלנו כבר לשמוע את השם יוסי רובין אחרי כל פעם שבה נשמע צירוף המילים פיפ"א וטורניר, מה קרה הפעם?
    אני בטוח שתשמעו עוד הרבה פעמים את השם יוסי רובין. במשחקי הגמר באמת היו משחקים ברמה ממש גבוהה.

FIFA 09 - הדור הבא של הכדורגל הממוחשב צילום : EA Sports

חשבת שתנצח?
    למען האמת, עמוק בפנים האמנתי שיש לי סיכוי לא קטן לנצח. עד השעה 10 בלילה שלפני האירוע, חשבתי שלא להגיע, אך אחי ועוד חבר האיצו בי ללכת בטענה שאני הפייבוריט לזכות. כמובן שידעתי שיש שחקנים ממש טובים וברמה גבוהה, כמו רובין, שקיאר, הרוש, בראשי ויפרח שהיו גם באירועים קודמים.

ידעתי שגם אם אזכה אצטרך לעבור משחקים ממש קשים, ביניהם משחק עם רובין, הוותיק והמנוסה ביותר. הגעתי לאירוע, שיחקתי, הצגתי יכולת משחק טובה, היה לי גם קצת מזל בחלק מהמשחקים ובסופו של דבר הגיעו התוצאות.

ישנם שחקנים ישראלים אחרים, לאו דווקא בפיפ"א, שטסים להתחרות בתחרות הבינלאומית?
    לא, בשנה זו לצערי אני הנציג היחיד מישראל.

אז, פחות מחצי חודש לתחילת התחרות בגרמניה, מתחילים לארוז מזוודות?
    כן, יש קצת התרגשות, בכל זאת זו פעם ראשונה שזכיתי בלאן פארטי, ובכלל - לטוס ל-WCG בפעם הראשונה. אבל כן, מתחילים לארוז מזוודות וכמובן שאני מתאמן כמה שיותר בשבועיים שנותרו עד לתחרות.

הכתבה נלקחה מפורום אחר****

הצטרף בתאריך
    08.06.2008
    יפה חח
    תעדכנו על ההתפתחויות באליפות בגרמניה

הצטרף בתאריך
    12.11.2007
    אחלה כתבה
    שיחקת נגדו שנה שעברה משחק וניצחתי
    ונגד יוסי רובין ניצחתי משחק אחד והוא ניצח אותי פעמיים בטורניר שם

הצטרף בתאריך
    09.07.2007
    מישהו יכול להסביר לי מזה אפשרות ידנית? במה זה שונה מהרמות אוטומטיות?

הצטרף בתאריך
    03.06.2008
    מעניין כמה אני מפסיד לו חח..

הצטרף בתאריך
    13.10.2008
    עיר
    כפר סבא
    נכתב במקור על ידי tal weinberg
    אחלה כתבה
    שיחקת נגדו שנה שעברה משחק וניצחתי
    ונגד יוסי רובין ניצחתי משחק אחד והוא ניצח אותי פעמיים בטורניר שם
    חחחחחחחח עם לאגים כמו שאתה משחק מול כולם כמו תמיד!?
    חחחחחחח תעבוד על מישהו אחר אני ראיתי אותך משחק והוא בחיים לא היה משחק מול מישהו סתם

מנצ'סטר יונייטד אהבת חייי!!!!!
    רונלדו אני איתך באש ובמים!

הצטרף בתאריך
    09.07.2007
    נכתב במקור על ידי eVanS007
    חחחחחחח תעבוד על מישהו אחר אני ראיתי אותך משחק והוא בחיים לא היה משחק מול מישהו סתם
    גם אני שיחקתי נגד יוסי רובין! אבל בחלומות..

הצטרף בתאריך
    08.06.2008
    נכתב במקור על ידי talron32
    חחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחח חחח חחחחחחחחחחחחח חחחחחחחח

הצטרף בתאריך
    08.06.2008
    נכתב במקור על ידי eVanS007
    מה זה קשור איתך יש לו לאגים אבל למשל כשהוא משחק איתי אין לאגים זה לא אומר שאם איתך יש לו לאגים אז ככה זה עם כולם

הצטרף בתאריך
    03.02.2008
    עיר
    כפר סבא
    נכתב במקור על ידי talron32
    חח אני מת פה הוא חולם על פיפא
    יניב "nero" כדורי
    [IMG]http://s3.amazonaws.com/br-cdn/temp_...0/Ronaldo1.gif[/IMG]

הצטרף בתאריך
    09.07.2007
    נכתב במקור על ידי nero
    חח אני מת פה הוא חולם על פיפא
    אם לא הבנת זו בדיחה ואם אתה לא מבין זו בדיחה פרטית...

הצטרף בתאריך
    08.06.2008
    מתי האליפות?!
    רצינו לקבל עידכונים

הרשמה