תפריט ראשי

123 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 49
    הצטרף בתאריך
    21.11.2006

בעברית יש הבדל בין שתי המילים. בתאוריה, גם באנגלית: Adult הוא מבוגר, Mature הוא בוגר.

אבל במשחקים זה עולם אחר. משחקים שמקוטלגים כMature בארה"ב הם למעשה משחקים לבני 17 ומעלה. הבגרות לא מעניינת אף אחד, רק הגיל.
    משחקי Mature הם בדרך כלל או ציצים שמקפצים באוויר או חלקי גופות שעפות באוויר. לפעמים שניהם. ולפעמים גם מוסיפים כמה קללות עסיסיות על הדרך

אבל באתר Gamesradar החליטו לבנות רשימה של משחקים שבאמת מגיע להם הטייטל Mature, פשוט כי הם מתעסקים בנושאים קצת יותר בוגרים. הנה הרשימה:
    Mass Effect - גזענות, דיפלומטיה, אגרסיביות של המין האנושי
    GTA 4 - חלומות שנשברו, ריקנות, קפיטליזם ריקני
    Braid - חרטה, צער, הדחקה
    God of War - אובדן אמונה, הרג במשפחה, שנאה עצמית
    Silent Hill 4 - מתח חברתי, בדידות, גמילה
    Amber: Journeys Beyond - דיכאון, טרף ילדים, רצח המוני
    Final Fantasy Tactics - עבדות, מלחמת מעמדות, משבר כלכלי
    Indigo Prophecy - אמפתיה, הזיות, יחסי מבוגרים
    Planescape Torment - מוסר, הפרעות אישיות, מחילה על חטאים
    Bioshock - ציתנות עיוורת, מחקר בתאי גזע, עומק המדיום
    Shin Megami Tensai - חילול הקודש, התאבדויות של בני נוער, היטלר
    I have no mouth and I must scream - אונס, רצח עם, עינויים

המשחק האחרון אגב, הוא קווסט משנות ה-90 והוא פשוט מדהים בכמה רחוק המפתחים לקחו אותו. כששיחקתי בו הייתי צעיר מידי בשביל להבין את זה, ועכשיו נזכרתי בזה שאני חייב בו סיבוב נוסף.
    http://www.gamesradar.com/f/mature-g...14113316766003

עוד משחקים ש"כמעט" נכנסו לכתבה המקורית והוזכרו בסופה:
    Knights of the old republic, Half Life 2, Phoenix Wright, Metal Gear Solid 4, Police Quest 4, Hotel Dusk Room 215, Sanitarium, Legacy of Kain: Soul Reaver, Eternal Darkness, Gabriel Knight, Call of Duty 4, Xenogears

יש עוד כמה משחקים שישר עולים לי בראש כשאני חושב על משחקים בוגרים. יש לכם כמה דוגמאות משלכם למשחקים שלא נכללו כאן (תשדלו גם לכתוב למה אתם חושבים שהם בוגרים)?
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    09.07.2008
    Bioshock זה המשחק הכי אלים....
    ואז GTA

הצטרף בתאריך
    28.09.2008
    Final Fantasy Tactics זה לא המשחק החמוד והמגניב הזה לGBA?
    טוב שהם לא מגזימים

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    נראה לי שלא הבנתם בכלל במה מדובר פה. אולי כדאי להגביל את הדיון הזה לMature...
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    נכתב במקור על ידי Harel Gur
    Bioshock זה המשחק הכי אלים....
    ואז GTA
    ביושוק לא כזה אלים, אבל הוא כן בוגר במובן שהוא מתעסק בענינים מאוד כבדים ומוסריים, וההחלטה אשר ישנה במשחק האם להרוג את הליטל סיסטר או לא אחת מהןן, אבל גם הנושאים בהן עוסק המשחק כמו האשליה שיצרו לעצמם העשירים, הרצון העז של בני האדם כל הזמן לרצות להיות טוב יותר, ושלא נדבר שהאדם הוא בעצם סם, סם פיקטיבי, אבל סם, זאת אומרת במשחק ניתן השימוש בסמים.
    גם GTA 4 הרבה פחות אלים מהקודמים, אין לך חלקי גופות מתפוררים, ראשים מתפצפצים, ושלא נדבר שאם פגעת ביריב שלך הוא ממשיך לזחול ברצפה כיאילו להראות שפצעתה את היריב ולא רצחתה, וגם דריסת אנשים הרבה פחות אלימה, זה לא כמו ב GTA 3 שבת הדודה שלי כשראתה אותי משחק אמרה שהאנשים מתפצפצים כמו מקקים
    נערך לאחרונה על ידי SYSTEM.OUT; 22.10.2008 בשעה 19:22.

הצטרף בתאריך
    03.12.2007
    אז בגלל זה טוענים שME משחק כבד?כי הוא עוסק בנושאים שלא כל אחד יכול להבין?

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    עיר
    נתניה
    מה נחשב לבוגרים בדיפלומטיה זה נשמע כאילו את הרשימה הזאת עשתה הכנסיה הקתולית

I have no mouth and I must scream
    אה.. זה מבוסס על הארלן אליסון. אתה יודע. הסופר המבריק של 'לראות' והאוגדונר של האוסף המיותר 'חזיונות מסוכנים'. דא.
    נערך לאחרונה על ידי רונן, עוד לפני שלחצתי על שלח.

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    קראתי את הכתבה הזאת לפני כמה ימים. בהחלט זווית מעניינת לתכנים בוגרים במשחקים. ההתייחסות שלהם לסיפורים בהחלט נחמדה.

הצטרף בתאריך
    09.07.2008
    אז מה לדעתך כן אלים?

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    קרית עקרון
    נכתב במקור על ידי Harel Gur
    אז מה לדעתך כן אלים?
    בכתבה הם לא סוקרים מה אלים ומה לא. גם משחקים לא אלימים יכולים לנגוע בתכנים שמתאימים למבוגרים. הם בכלל לא מתייחסים לאלימות, אלא למוטיבים בסיפורים ולנושאים שמועלים כמו גזענות, שחיטות פוליטית, הכחדה, כישלון ועוד.

הצטרף בתאריך
    25.10.2006
    עיר
    כפר-סבא
    אולי באמת הגיע הזמן לרענן את הדירוג של המשחקים.

מעבר לזה שזה יתן להורים יותר כלים לזהות משחקים שעדיף לא לקנות לילדים, זה גם יכול לעזור לגיימר הפשוט, שלא עוקב אחרי משחקים וקורא כל ביקורת שיוצאת להם, למצוא משחקים שמתאימים לו.
    בעלים לשעבר של Xbox 360

הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    עיר
    פתח תקווה
    גל כמו שאמרת בעצמך...בגרות לא מעניינת אף אחד, רק הגיל.
    אני לא חושב שיש צורך להוסיף משהו לדיון חוץ מזה<_<

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    כי הגיל מראה על שלב של בגרות, נמאס לי מהאנשים האלו שמסבירים שבגרות לא קשורה לגיל, אתה לא מצפה מילד בן 8 להיות מספיק בוגר כדי לצפות בפורנו, אתה לא מצפה מילד בן 16 שעובר את גיל ההתבגרות ולא ממש יודע מה טוב ומה רע לנהל עסק, ואתה לא יכול לסמוך עליו שינהל מדינה.

אבל תכנים בוגרים מאוד לפעמים אפשר להעביר בצורה שגם ילד יקלוט, זוכרים את הסדרה שאלתיאל קוואק, סדרה לבני 7 או 6, אבל הוא עסק בגזענות ואפילו בהיטלר(דולף חחח) ושלא נדבר שהיה פרק שההורים של שאלתיאל מתו מתאונה שגרם לי לשוק כילד קטן, והיה גם פרק שמעולם לא ראיתי את ההמשך, איך איזה עורב גנב יהלום ובסוף האשימו את שאלתיאל, זה נשמע די טיפשי לנו היום, אבל באותה תקופה התעסקתי שנה כמה זה לא הוגן, וזאת הפעם הראשונה שהתנסתי בנושא של אי צדק
    נערך לאחרונה על ידי SYSTEM.OUT; 22.10.2008 בשעה 20:57.

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    בהחלט אני חושב שזה נושא נכון לעשות (אבל לאו דווקא כדירוג נפרד). יש עוד כמה משחקים שהייתי מכניס כמו DUNE וDUNE2.
    ME בהחלט כזה משחק, אבל BRAID?
    לדעתי גם PREY יכול להיות משחק כזה. אווירת חטפו אותי נשארתי אחרון בעולם. מה לעשות? להתייאש? לנקום? להציל? להשתלט על היקום?

הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    עיר
    פתח תקווה
    נכתב במקור על ידי SYSTEM.OUT
    כי הגיל מראה על שלב של בגרות, נמאס לי מהאנשים האלו שמסבירים שבגרות לא קשורה לגיל, אתה לא מצפה מילד בן 8 להיות מספיק בוגר כדי לצפות בפורנו, אתה לא מצפה מילד בן 16 שעובר את גיל ההתבגרות ולא ממש יודע מה טוב ומה רע לנהל עסק, ואתה לא יכול לסמוך עליו שינהל מדינה.

אבל תכנים בוגרים מאוד לפעמים אפשר להעביר בצורה שגם ילד יקלוט, זוכרים את הסדרה שאלתיאל קוואק, סדרה לבני 7 או 6, אבל הוא עסק בגזענות ואפילו בהיטלר(דולף חחח) ושלא נדבר שהיה פרק שההורים של שאלתיאל מתו מתאונה שגרם לי לשוק כילד קטן, והיה גם פרק שמעולם לא ראיתי את ההמשך, איך איזה עורב גנב יהלום ובסוף האשימו את שאלתיאל, זה נשמע די טיפשי לנו היום, אבל באותה תקופה התעסקתי שנה כמה זה לא הוגן, וזאת הפעם הראשונה שהתנסתי בנושא של אי צדק
    .......כינוי הישתנה...אותו דוד נשאר<_<

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    נכתב במקור על ידי JinxTZ
    .......כינוי הישתנה...אותו דוד נשאר<_<
    אתה שם לב שאני כבר לא מגיב אלייך, אתה סתם מתחיל איתי
    ואל תגיב אני לא רוצה להתווכח, אז אל תגיב

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    אני זוכר את התוכנית שאלתיאל ובאמת היו שם תכנים לעיתים הזויים.

הצטרף בתאריך
    05.04.2007
    עיר
    רחובות
    הגבתי אתמול אבל לא שלחתי . אמרתי שחסר ה ESRB האמיתי ליד המשחקים. אגב מישהו אמר fallout ? לא אלים מספיק בגלל הגריפיקה?

נכתב במקור על ידי gulmer
    נראה לי שלא הבנתם בכלל במה מדובר פה. אולי כדאי להגביל את הדיון הזה לMature...
    הגזמת!

נכתב במקור על ידי SYSTEM.OUT
    אתה שם לב שאני כבר לא מגיב אלייך, אתה סתם מתחיל איתי
    ואל תגיב אני לא רוצה להתווכח, אז אל תגיב
    הוא רק רוצה להזכיר לך שסטית מהmainstream אסור לדבר פה על ילדים, ומשחקים מתחת לESRB של T .

אגב gulmer זה לא חוכמה לעשות רשימה של משחקים אלימים. תעשה רשימה של משחקי E-T שהם גם טובים למבוגרים . אתה יכול להתחיל עם world of goo .

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    אבל הוא לא עשה רשימה של משחקים אלימים (להיפיך) כל מטרת הנושא הוא משחקים "מבוגרים" עם מסרים כאלו. חלקם גם אלימים משהו...

הרשמה