משחק שנתי
שם המשחק : "פיפא 2009" .
סגנון : ספורט .
גרסאות : כל הפלייסטיישנים(2,3 ופי.אס.פי) מחשב אישי , אקס בוקס 360 , נינטדו ווי ודואל סקרין .

עוד שנה חלפה , ושוב הגיע הזמן לנעול את נעליי הפקקים שלנו ולהתאמן בבעיטות לשאר (או מי שמעדיף להיות השוער - להתאמן בעצירת הבעיטות ) . "פיפא 2009" , משחק הכדורגל שכולם חיכו לו , הגיע סוף-סוף לחנויות , ואתם מוזמנים לחזור למגרשי הדשא כדי לזכות שוב באליפות .
מכיוון שמשחק "פיפא" חדש יוצא בכל שנה , זה לא סוד שכל משחק מאוד דומה לזה שיצא לפניו , בעיקר בתחום הגרפיקה . לכן , מי שלא כל כך מתעניין בכדורגל ולא חשוב לו לשחק עם הקבוצות הכי מעודכנות וליהנות מהשיפורים הכי חדישים , לא צריך לקנות בכל שנה את הגרסה החדשה ביותר של המשחק , אלא יכול להסתפק בגרסה ישנה יותר . אבל מי שכדורגל זה אצלו בדם ומתרגש בכל פעם מחדש כשהליגות יוצאות לדרך - לא יכול להרשות לעצמו לפספס את חגיגת ה"פיפא" השנתית .

.
חידושים בועטים
אז מה חדש ב"פיפא 09" ? חברת EA(אלקטרוניק ארטס) , מפתחת המשחק , מבטיחה לנו יותר מ250 שיפורים ועידכונים שונים במשחק . אבל מכיוון שאין לנו מקום לפרט על כולם , ערכנו לכם רשימה של החידושים הכי משמעותיים :
  • שליטה מציאותית ביותר בכדור ובשחקנים . לדוגמה , אם שני שחקנים "רבים" על הכדור או מנסים להתמקם לנגיחה , אז בדרך כלל השחקן הגבוה והחזק יותר ינצח במאבק . שחקנים חזקים לא ייפגעו בהיתקלויות , שחקנים גבוהים במיוחד(כמו ריצ'ארד קראוץ') יקפצו גבוה יותר . ישנם חוקים הגיוניים נוספים שהופכים את המשחק להרבה יותר מציאותי . שיטת המסירות שודרגה ועכשיו היא הרבה יותר מדויקת , מהלכי השוערים שופרו והרשימה עוד ארוכה .
  • אפשרויות אימון והצבה משופרות : לאלא שאוהבים לשלוט במאמן לא פחות מבשחקנים עצמם - עכשיו תוכלו ליהנות מהרבה יותר שיטות משחק ולקבוע מה כל שחקן ושחקן יעשה על המגרש , גם אם הכדור לא נמצא ברשותו .
  • "להיות מקצוען - מצב משחק מיוחד במינו שיאפשר לכם לבחור או ליצור שחקן כדורגל משלכם וללות אותו במשך ארבע עונות , במהלכן הוא ישפר את היכולות שלו , יזכה בפרסום ובתהילה ויהפוך לגיבור לאומי . המצב הזה מיועד רק לשחקנים רציניים שאוהבים סימולטורים מוכנים להשקיע בהם הרבה זמן ומאמץ .
  • גרפיקה ואנימציה משופרות(אבל אנחנו לא כל כך התרגשנו בהן , מפני שהמשחק מבוסס על אותו מנוע של "פיפא 2008").
  • כמובן שכל הליגות , כל הקבוצות וכל השחקנים עודכנו לעונת המשחקים הנוכחית (אבל עדיין אין במשחק את הליגה הישרלית - חבל). מצד שני , רוני ורונאלדיניו עדיין מופיעים על תמונת העטיפה - בדיוק כמו בשנים האחרונות . יש דברים שפשוט לא משתנים ! .
אריאל בן חמו .