תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 8 מ 8
    הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    לקח לי כמה זמן להחליט שאני כותב את הסיקור הזה, אחרי כמה שעות של משחק והנאה במשחק הנהדר הזה.
    ברוכים הבאים לביקורת שלי על Star Wars The Force Unleashed!

*כתבתי את הסיקור ואז ויגיימס נפל כנראה שהעלתי אותו אז כתבתי שוב הכל, יצא דיי דומה אבל לא זה הרגיז...

עלילה (ספויילרים בודדים)

עלילת המשחק היא בין הסרטים השלישי לרביעי.
    במשחק נשחק את סטארקילר, החניך הסודי של הלורד ווידר. ווידר ישלח אותנו למשימות על מנת להשמיד את שארית אבירי הג'ידי שעוד נשארו.
    החניך נעזר בטייסת שלו, טייסת יפייפיה ששמה ג'ונו. יפה לראות שבהמשך המשחק היחסים שלהם מתגלגלים.
    אם נמשיך לספר על הצוות של החניך, נמצא גם את הדרואיד פרוקסי. דרואיד חכם ומיוחד במינו אשר מסוגל להפוך לכל יצור בגלקסיה, והלורד ווידר גם מעביר דרכו מסרים להמשך משימותיו.
    העלילה מתפתחת לכיוונים שונים, בין האימפריה למורדים, בין החניך לקיסר וללורד ווידר ועוד.
    אורך החיים של המשחק כ6-8 שעות אם אתה מתייחס רק לעלילה ולביצוע המשמיות ובזה גמרת את העיניין, אבל אם אתה מנסה להשקיע ולחקור לעומק את כל המשחק (לאסוף דברים וכו') אז בקלות ניתן להגיע ל16 שעות. זה מה שאני עושה עכשיו וכרב עברתי את ה10 שעות.

משחקיות

המשחקיות של המשחק מאוד מעניינת וייחודית.
    המשחק בעצם עובד על שיטה של עליית רמות. ככל שנשתמש ביותר כוח, ככה נקבל נקודות שנוכל לצבור עד לרמה הבאה. כאשר עלינו רמה, נקבל כמה נקודות שנוכל להעלות בשלושה קטגוריות שונות:
    "הכוח" , "יכולות חדשות"ו"בונוסים".
    במסגרת הכוח נוכל בעצם לשפר כוחות שיש לנו. כמו למשל כדור כוח, דחיפה וכו'.
    במסגרת יכולות חדשות נוכל בעצם לשפר כל מיני קומבואים של חרב האור, שילוב של חרב עור עם כוח ועוד.
    במסגרת הבונוסים נוכל בעצם לשפר כל מיני יכולות פנימיות שיש לנו. כמו למשל קצב העלאת חיים/כוח גבוהה יותר וכו'.
    ככל שנעלה רמות, ככה בעצם נוכל לחזק את סטארקילר יותר ויותר, עד שאולי יהיה אפילו בלתי אפשרי לנצח אותו בדרגות הקושי הראשונות (ישנם 4 דרגות קושי).
    במשחק ישנו אמצעי אחר לקבלת חיים. לא יהיו חבילות חיים או משהו בסגנון. כל חייל שנהרוג יוציא ממנו כמה כדורים ירוקים אשר יעופו ישר אלינו ויעלו לנו את החיים. מד הכוח מתמלא אוטומטית לאחר כמה שניות בודדות. מה שיפה כאן, שלא כמו במשחקים אחרים, שאתה צריך לחכות שנים עד שמד הכוח עולה, פה עשו לנו חיים יותר קלים. בעצם חשבו בהגיוניות. כי בסך הכל אנחנו אבירי ג'ידי, מין הסתם שמד הכוח יעלה בצורה מהירה יותר.
    כעת אני רוצה להתייחס לעיניין הבוסים.
    לפני כל סיום שלב, מה שעומד בין הצלחה לכישלון במשימה הוא לחימה מול אביר ג'ידי. כל אביר ג'ידי ילחם מולנו בסביבה שאותה הוא מכיר, סביבה שאיתה הוא יודע להשתמש והם יעשו לכם הכל על מנת לא להרוג אותכם. במידה והורדתם לג'ידי את כל החיים, מגיע החלק המעניין והייחודי של המשחק. על מנת להרוג את אביר הג'ידי אנו צריכים לשלוט ברצף של כפתורים (מופיעים על המסך), כל כפתור יעשה משהו שונה וייחודי, וכל זה במעיין סרט. יש רק אותך, את האוייב, ואת הכפתורים. מה שנותן בעצם התרכזות רק בקרב, וזה נראה מדהים.
    כמו כן ישנם גם בוסים בזמן המשימות. יש למשל את השומרים המיוחדים של האימפריה,רובוטים גדולים, או מפלצות גדולות ומגעילות במיוחד. שגם אותם, אחרי שהורדתם להם את כל מד החיים, נצטרך לשלוט בסדרת כפתורים, וכל זה במיני סרט.
    בשני דרגות הקושי הראשונות של המשחק, החיילים ממש ממש חלשים. נוכל להשתעשע בהם בלי הפסקה, לאחוז בחייל ולעשות לו "רודאו" על מעקה של גשר ועוד. בשני דרגות הקושי האחרונות, בהחלט אפשר להרגיש בשוני, ובקושי. החיילים יהיו קשים יותר להריגה, נוכל אפילו לראות עבודת צוות ביניהם, אשר יש חייל אחר באזור שנותן פקודות ועוד. מה שיפה שאם למשל נשאר רק חייל אחד באזור, הוא ינסה להתרחק כמה שיותר ממך, ורק אז להמשיך לנסות להרוג אותך. לא שזה יעזור לו

ממשק

יש אנשים שאמרו שלפני הדמו הממשק במשחק מאוד לא נוח ואפילו לא יציב.
    יש לי חידוש. הממשק מצויין, יציב, וניתן לשליטה מלאה. וגם אם לא הסתדרת בהתחלה, אחרי מקסימום 20 דקות אתה כבר תשחק כל כך הרבה בחיילי האימפריה שלא תרגיש בכלל את הממשק, וכבר תיהיה בלב ליבו של עלילת המשחק. ככה שמהבחינה הזו יהיה אפשר להתרגל לממשק בצב מהיר במיוחד.

גראפיקה

אם יש דבר אחד שבאמת יעצור אתכם לכמה שניות, זה פשוט להגיע לעולם הפיטריות העצומות ורק להתבונן בעולם היפה שמולכם.
    לגראפיקה נתנו דגש עצום (!!!). כבר בשלב הראשון נוכל פשוט להנות מהרקע. הכל חיי, נושם ונותן הרגשה של מציאות.
    אני חושב שלא היה שום דבר שלא יכולתי להרוס. וגם אם כן, זה רק הקירות עצמם, כי גם את התיקרה אפשר לשבור! אין דבר שלא ניתן להריסה חוץ מקירות. חד וחלק.
    הכל מגיב בריאליסטיות ל"כוח" שזה פשוט נהדר. אתה כבר לא תסתכל על מה שהכוח עושה, אלה רק על איך הדבר נשבר או עף באוויר אל עבר אח החיילים.
    אם נשתמש למשל בכוח הדחיפה מול עץ, הוא פשוט יפול והחלק התחתון שלו יתרסק לרסיסים. קליפות עץ יעופו לכל עבר, ואם תיפול חתיכת עץ גדולה על חייל, הוא פשוט ימחץ למוות וימות, וכל פגיעה קטנה תפצע את כולם.
    בכל כוכב וכוכב תמיד היו לי את הכמה רגעים שפשוט הפסקתי לשחק לרגע והתחלתי להסתכל מסביב. ההתייחסות לפרטי פרטים הייתה כל כך גדולה שזה פשוט היה שווה.
    אני עוד יכול להמשיך לדבר רבות על הגראפיקה, אבל זה פשוט לא יפסיק.

סאונד

הגראפיקה הלהיבה הכי הרבה, אבל אם יש דבר שלא פחות חשוב זה הסאונד. לדעתי, משחק בלי סאונד טוב הוא לא שווה משחק לפעמים, גם אם הגראפיקה יותר טוב משל Crysis, זה לא יעניין. כי אי אפשר לשחק משחק כלשהוא בלי סאונד. נכון?
    אני אתייחס כרגע על חרב האור והרובים. הסאונד של חרב האור פשוט עוצר נשימה. הסאונד ריאליסטי, ואם תשוו את זה לסרטים, אין הבדל. כך גם בקול היריות, הכל כל כך חיי וכיפי לשמיעה, זה סוחף ומעניין.
    עוד דבר מאוד ייחודי בסאונד הוא קולות הנפץ והשבירה, וגם הסאונד של "הכוח".
    כאשר תשתמשו ב"כוח" הדחיפה מול עץ למשל, כל הקולות מתערביבים מיחד לסימפוניה מעניינת ( ) וסוחפת. הסאונד של הכוח מדהים, ושלמוע עץ נופל ומתנפץ בו זמנים זה פשוט כיפי.

תמונות

ציונים

עלילה: 9
    משחקיות: 9
    ממשק: 9
    גראפיקה: 10
    סאונד: 10
    סך הכל: 9

לסיכום: משחק חובה לכל מעריץ של Star Wars!
    למי שרוצה, דיון ראשי על המשחק כאן.

מקווה שנהנתם
    נערך לאחרונה על ידי RoDeX; 04.10.2008 בשעה 15:53.

הצטרף בתאריך
    25.10.2006
    עיר
    כפר-סבא
    נהנתי מאוד לקרוא את הביקורת שלך, אבל דבר אחד משמעותי מאוד היה חסר לי בה. אורך חיים. מהו לפי דעתך אורך החיים של המשחק?
    בעלים לשעבר של Xbox 360

הצטרף בתאריך
    09.07.2008
    ביקורת טובה...

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    ערכתי את הביקורת והוספתי אורך חיים תחת קטגוריית עלילה.

בכל מקרה:
    אורך החיים של המשחק כ6-8 שעות אם אתה מתייחס רק לעלילה ולביצוע המשמיות ובזה גמרת את העיניין, אבל אם אתה מנסה להשקיע ולחקור לעומק את כל המשחק (לאסוף דברים וכו') אז בקלות ניתן להגיע ל16 שעות. זה מה שאני עושה עכשיו וכרב עברתי את ה10 שעות.

הצטרף בתאריך
    03.12.2007
    קראתי את הכל ובעיון רב, תודה על הביקורת כתובה טוב מאד.
    שיחקתי במשחק המלא צל חבר וזה פשוט כיף אדיר, כבר הובטח לי שאני אקבל אותו ברגע שהוא יסיים.

עריכה:רק הצעה, בגלל שהאתר נופל או מתרענן הרבה אז מומלץ לרשום את הביקורת קודם בקובץ וורד, להעתיק לכאן ולשנות את הכתב.
    נערך לאחרונה על ידי Shapira500; 04.10.2008 בשעה 22:37.

הצטרף בתאריך
    03.11.2007
    עיר
    לא חשוב שמות
    ביקורת מעולה .
    אני דווקא לא כל כך התרשמתי מהמשחק,שיחקתי בדמו והוא לא היה נראה בכלל מיוחד למרות כל הקטע עם ה"כוח".
    אולי אני אקנה אותו כשאני אהיה בחו"ל,אבל הוא בטח לא ברשימת קניות שלי כרגע.

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    תודה על הביקורות

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    אכן ביקורות טובה, אולם אורך החיים הקצר כנראה יגרום לי לחכות שהוא יהיה מציאה בעתיד לזמנים נטולי משחקים אחרים (למרות שאני מעריך שפולאווט ופייבל לבדם ימלאו לי חודשים....)

הרשמה