תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 15 מ 15
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  10.04.2007
  הודעות
  5,388
  נשר המדבר,Desert Eagle

  או בכינוי החיבה שלו ה-Deagle

  הוא אקדח חצי אוטומטי המופעל על ידי מנגנון גז. האקדח מיוצר בישראל על ידי התעשייה הצבאית עבור חברת מחקרי מגנום בע"מ החברה אשר ממוקמת בארצות הברית, פיתחה את נשר המדבר הראשון והוא נרשם כפטנט על שמה, אך הייצור נעשה על ידי תע"ש.
  בניגוד לרוב האקדחים החצי אוטומטיים המבוססים על מנגנונים מכאניים, ייחודו של נשר המדבר הוא מנגנון הגז שלו. מנגנון זה מצוי בדרך כלל רובי סער ודומה מאוד לזה של רובה M16.היתרון במנגנון זה הוא שימוש בקליעים חזקים יותר מבאקדחים רגילים. האקדח משווק בתור האקדח החצי-אוטומטי החזק בעולם.
  פרט נוסף המייחד אקדח זה הוא טבעת אש בקוטר של כ-20 ס"מ שנוצרת מדי פעם כאשר יורים תחמושת AE 0.5. טבעת זו נעה למרחק של כחצי מטר ואז נעלמת.  MP5(MP5K)


  ה- MP5 פותח בחברת הקלר וקוך בשנת 1966 תחת השם HK 54. השם התבסס על מערכת מספור ישנה. הספרה 5 ציינה שמדובר בתת מקלע, והספרה 4 ציינה שהנשק משתמש בתחמושת 19X9 מ"מ. השם הנוכחי הגיע מהממשל של מערב גרמניה, שהשתמש בנשק זה עבור המשטרה ומשמר הגבול, תחת השם Maschinenpistole 5, באמצע שנת 66 ( Machine pistol 5", MP5). ה-GSG-9 (יחידה ללוחמה בטרור של גרמניה) הייתה יחידת הלוט"ר הראשונה שהשתמשה בנשק זה. משם הוא עבר ליחידות לוט"ר מערביות אחרות.
  מכיוון שה- MP 5 הוא תת מקלע המשתמש בקליבר 9 מ"מ,אפודי מגן מאפילים על עתידו. כמו כן, מחירו היקר של הנשק, כ- 900$ מהווה חיסרון. הקלר&קוך התחילו להשלים את סדרת ה- MP5 באמצעות שיווק ה-UMP הזול יותר, נשק המשתמש בתחמושת שונה מזו של ה- MP5. אבל, מכיוון של-UMP יש מנגנון פעולה פשוט יותר ומשקל קל יותר המאפשר שליטה נוחה יותר בירי אוטומטי, התחרות בין שני כלי הנשק לא בהכרח קיימת.
  אחד המבצעים המפורסמים נגד הטרור, בו היה בשימוש MP5 הוא מבצע נמרוד של ה- SAS לשחרור השגרירות האיראנית בלונדון בשנת 1980.
  הדיוק של הנשק, האמינות, מגוון האביזרים והגרסאות הופכים את הנשק, לנשק בשימוש של צבאות, כוחות שיטור, יחידות מיוחדות ויחידות לוחמה בטרור כבר 30 שנה. קבוצת הטרור הגרמנית סיעת הצבא האדום עיטרה את הסמל שלה בציור של המקלע.
  GLock

  חברת "גלוק" האוסטרית היא חברה המייצרת כלי נשק, ציוד צבאי וציוד לשדה. החברה ידועה באקדחים שלה, אך בנוסף אליהם מייצרת סכיני שדה, אתי חפירה, חגורות תחמושת, נרתיקים ועוד. למעשה חברת גלוק התחילה לייצר כלי ירייה בשלב מאוחר של קיומה, לאחר שניגשה למכרז לייצור את חפירה לתנאי שלג לצבא האוסטרי ובמקרה גילתה כי הוצא מכרז לייצור אקדח שירות לאותו צבא.
  חברת גלוק הייתה הראשונה שייצרה אקדח שגופו ומחסניתו עשויים מחומרים פלסטים ואילו חלקיו האחרים כגון: הצינה, הנוקר והקפיץ המחזיר עשויים מפלדה. עובדה זו גרמה ליצירת מיתוס מוטעה כי אקדחי גלוק אינם מאותרים במכשירי שיקוף ובמכשירים לגילוי מתכות. על ההדק מצוי מנגנון אבטחה (משבת) המחייב את היורה ללחוץ אותו לאחור כדי לאפשר את המשך הלחיצה על ההדק לצורך ירי.
  אקדחי גלוק נחשבים לאקדחים איכותיים ונמצאים בשימוש יחידות משטרה ושירותים חשאיים רבים בעולם. בישראל, אקדח השירות של הימ"מ הוא אקדח גלוק 17 ואצל השב"כ אקדחי השירות הם גלוק 17, גלוק 19 וגלוק 26. גם בקרב יחידות העילית של צה"ל יש שימוש בגלוק 17, אך לא כאקדח שירות סטנדרטי. מספר הדגם (17, 19 וכו') מייצג את המספר הקטלוגי הכללי של חברת גלוק, לרבות מוצרים שאינם כלי ירייה. ישנם אנשים הכותבים את שם החברה Glock ולא GLOCK, מטעם חברת גלוק, יש לכתוב גלוק עם אותיות גדולות בלבד.

  AK47
  רובה קלשניקוב אוטומטי מודל 1947 או Автомат Калашникова образца 1947 года, או בקיצור AK-47, המוכר גם בשם קלשניקוב (רבים מבטאים "קלאצ'ניקוב" או "קלאץ'" בקיצור), הוא רובה סער מתוצרת סובייטית בקליבר 7.62 מ"מ. הרובה תוכנן על ידי מיכאיל קלשניקוב ואומץ על ידי הצבא האדום בשנת 1947. קלשניקוב היה מפקד טנק בצבא הרוסי במלחמת העולם השנייה, ולאחר שהטנק שלו נפגע הוא נאלץ לצאת ממנו, ולהגיע בכוחות עצמו למקום בטוח. במהלך הלחימה הרגלית הזאת הבין כמה חסר רובה אוטומטי לצבא האדום, בשעה שהגרמנים עושים שימוש מוצלח וקטלני בתמ"ק האוטומטי שלהם (הMP40 שמייסר). בעת שהחלים מפציעתו בבי"ח צבאי קרא ספר על פיתוח רובים וכלי-ירייה, והתחיל לתכנן את הרובה האוטומטי שלו. מאוחר יותר סיפר, שהתכונה החשובה ביותר לדעתו ברובה היא היופי.
  הקלשניקוב מצטיין באמינות גבוהה ובעמידות. למרות שבעת פיתוחו היה קל וקצר מרובי התקופה, חסרונו הגדול הוא משקלו הרב (בערך 4 ק"ג לאחר ריקון) וחוסר התאמה לאביזרים מערביים מודרניים. עם השנים נוצרו לו גרסאות נוספות (קת מתקפלת, קליבר 5.56 מ"מ ועוד).
  הקלשניקוב הוא הרובה הנפוץ ביותר בעולם ומלבד המספר העצום של רובי AK-47 שנפוצו בעולם, מספר רב של מדינות (בייחוד בגוש המזרחי) ייצרו חיקויים של הקלשניקוב ורובי סער המבוססים עליו. אחד מהם הוא רובה הסער הישראלי גליל, שמבוסס על גרסה פינית של הקלשניקוב המוכרת בשם Valmet.
  בגלל תפוצתו הרבה ומחירו הזול, הגיע הקלשניקוב למספר רב של קבוצות גרילה וארגוני טרור, והרובה הפך מזוהה עמם. רוב הכוחות המערביים מעדיפים את סדרת ה-M16 האמריקאית על שלל גרסאותיה ורובים אירופאים כגון FN FAL, GIAT FAMAS, G36 וSA80.


  Famas


  רובה סער (ראשי תיבות: רוס"ר) הוא סוג של רובה מודרני צבאי המסוגל לירי הן בבודדות (חצי-אוטומטי) והן בקצב אוטומטי מלא. רובה סער שונה מרובה בריחי או רובה מיטען בכך שבנוסף לירי כדורים בודדים, הוא מסוגל לירות באופן אוטומטי מלא, כל עוד ההדק לחוץ. הדרישה לרובה סער באה כתוצאה מכך שתת-מקלעים השתמשו בקליעי אקדח (9 מ"מ) והיו מאוד לא מדויקים לטווחים ארוכים, ועוצמת האש שלהם הייתה נמוכה בגלל הקליבר שנבחר. רובה הסער משלב בין הטווח והעוצמה של הרובה המיטען לבין קצב האש של תת-המקלע.

  G36
  הקלר וקוך התחילה לעצב את הרובה בשנת 1990, כשהצבא הגרמני ביקש מהם רובה סער חדש שיחליף את ה-G3 משנות החמישים. שתי חלופות אחרות ל-G3, ה-G11 המהפכני וה-G41 נדחו בשנות השמונים.
  בשביל פיתוח הרובה החברה שאלה את התכונות מרובים ישנים יותר והוסיפה תכונות חדשות. מערכת הירי דומה ל-M16, ומשתמשת בגז ובבריח מסתובב.
  ה-G36 שימש בסיס לרובה ה-XM8 שפותח לתוכנית הנשק האישי בצבא ארצות הברית. הרובה לבסוף בוטל בשנת 2005.
  *G36c-גרסה מקוצרת וקלה עוד יותר המצוידת גם במסילת פיקטיני.
  UZI

  פיתוחו של העוזי החל בסוף שנות ה-40 והושלם ב-1955. העוזי תוכנן על ידי עוזיאל גל, והתבסס על התכנון של תת-מקלע M23/25 הצ'כי. בחודש יוני 1949 הקים הרמטכ"ל יעקב דורי ועדה לבחירת תת-מקלע חדש לצה"ל, אשר יחליף את הסטן. שני דגמי תתי-מקלעים עמדו בפני הוועדה, האחד העוזי והשני תת מקלע ק-12 "קארה" אשר פותח על ידי המהנדס חיים קארה שעבד במחלקה לפיתוח כלי נשק קל במסגרת חיל המדע. העוזי פותח על ידי עוזי גל בתעשייה הצבאית. ב-26 באוקטובר 1950 נערכה בדיקה השוואתית לשני כלי הנשק המתחרים. לצורך ההשוואה צורפו לבדיקה שלושה תתי-מקלעים נוספים: הסטן, ה-MP40 ("שמייסר") הגרמני והברטה האיטלקי. בסיום הבדיקה נבחר העוזי לתת המקלע הצה"לי החדש מן הסיבות הבאות: היותו קל וזול יותר לייצור, היותו מורכב ממספר חלקים קטן יותר, נוח יותר לפרוק והרכבה ועלויות אחזקתו זולות יותר.
  בבדיקות מבצעיות שנערכו לצורך השוואה בין העוזי לבין ה-ק-12 לא נמצאה עדיפות ברורה לאחד מכלי הנשק על האחר. לצורך המשך בדיקות העוזי הוזמנה סדרה ניסיונית של 100 כלי נשק. הניסויים בסדרה זו נמשכו עד למחצית שנת 1953. עם תום הניסויים ושיפור כלי הנשק בהתאם לממצאי הבדיקות, הוזמנה סדרה ראשונה בת 5,000 כלים לצה"ל.
  גל לא רצה שכלי הנשק יהיה על שמו אך התעלמו ממנו. על תכנון העוזי זכה גל בצל"ש הרמטכ"ל, מהרמטכ"ל משה דיין [2].
  ה"עוזי" הוצג לציבור לראשונה בעת מצעד יום העצמאות ב-27 באפריל 1955. הוא הוכנס לראשונה לשירות בחטיבת הצנחנים שנזקקה לנשק קטן וקומפטי לפעילותה הדינמית שכללה סיור, מארבים, פשיטות ומבצעים מיוחדים. למעשה, אבי-טיפוס של העוזי נכנסו לשירות מוקדם יותר, ושימשו את יחידת הקומנדו 101 בפעולותיה. העוזי קנה את תהילתו בשירות הצנחנים ומאוחר יותר במבצע קדש (1956) ומלחמת ששת הימים (1967).
  העוזי קנה לעצמו מוניטין של נשק מצוין ונדיר באיכותיו. העוזי היה אמין, קל לתפעול וקל לתחזוקה. הוא אפשר ירי אוטומטי מלא בכלי קומפקטי וקטן מידות, ובכך היה אידאלי לפעולות קומנדו. חסרונו העיקרי של העוזי היה הקנה הקצר שלו, שכתוצאה מכך העוזי היה מדויק רק בטווחים קצרים (זוהי בעיה מסורתית של תתי מקלע (תמ"ק), שנפתרה רק עם המצאת רובי הסער שכיום החליפו כמעט לחלוטין את התמ"קים בצבאות העולם ובכוחות המיוחדים). כדי לפצות על בעיית הטווח רכש את הרומ"ט (רובה FN FAL) שהיה רובה כבד (קליבר 7.62 מ"מ) וחצי אוטומטי שירה לטווחים של כ-700 מטרים.
  עד שנת 1973 העוזי היה פופולרי בצבא, ושימש כנשק האישי של כוחות החי"ר לצד הרומ"ט (FN FAL). בעקבות נחיתותם של הרומ"ט והעוזי בקרבות מלחמת יום כיפור למול המצרים והסורים שהיו חמושים ברובה סער מודרני: הקלצ'ניקוב, הוחלט להוציאם מהשירות ולהחליפם ברובה סער (גליל ומאוחר יותר רובה M-16). העוזי איבד את מקומו כנשק החי"ר הסטנדרטי בצה"ל אך המשיך לשמש כנשק עבור כוחות מיוחדים, ייעוד המתאים יותר לתמ"ק מאשר קרבות בשטח פתוח של מאות מטרים.
  כיום, נגזרות של העוזי ממשיכות לשרת במערך המבצעי, ומשמשות בעיקר יחידות מיוחדות ללוחמה בטרור, בשל מהירות הלוע הנמוכה, וקוטר הקליע הגדול שלו, שמאפשרים פגיעה בעלת אבחנה גבוהה ובעלת כושר עצירה גבוה. כיום מיוצר ונמכר תחת חברת "מפעלי נשק ישראל" (אי. דבליו. אי, IWI).
  בזכות הילת הגבורה שרכש לעצמו בשירות צה"ל והמוניטין שלו כנשק אמין ועמיד, שווק העוזי לעשרות יחידות צבא ומשטרה ברחבי העולם, בלמעלה מ-20 מדינות. בין השאר נבחר העוזי (בגרסאות המיני והמיקרו) לשמש כנשק של מאבטחי נשיא אוקראינה. העוזי התחבב על ארגוני טרור ופושעים בשל מידותיו הקטנות, והוא מופיע בהרבה סרטים, שלא בטובתו. עם חלוף השניים נטשו הללו את העוזי לטובת תתי מקלע קטנים יותר, דוגמת ה-MAC 10.  SSG

  רובה צלפים הוא רובה מחורק-קנה (rifle) שייעודו הוא קליעה מדויקת במטרות מרוחקות וקרובות כאחד. רובה הצלפים הוא נשקו הייעודי של הצלף - חייל או שוטר המאומן בקליעה מדויקת.
  בגלל הדגש על דיוק רב בקליעה, רובי הצלפים מיוצרים באופן מיוחד ומורכבים באופן ידני. כתוצאה מהדרישה לדיוק ויציבות, רובה הצלפים בדרך כלל כבד ויקר יותר מרובים אחרים. רובה הצלפים בדרך כלל כולל קנה ארוך וכבד על מנת להגביר את היציבות והדיוק של הרובה, לעתים נעשה שימוש גם ב"קנה צף" - קנה שמחובר לרובה רק בנקודה אחת וזאת על מנת להמעיט ככל האפשר את תנודות הקנה בעת הירי כתוצאה מרעידות ידי הצלף או מהרתע המופעל על הרובה. מנגנון הפעולה ברובי צלפים הוא בדרך כלל בריחי או חצי-אוטומטי. בעקרון, כל רובה יכול לשמש כרובה צלפים (כאשר הוא מיוצב ומותקנת עליו כוונת טלסקופית), אבל הרובים הייעודיים הרבה יותר מדויקים מאשר רובי סער או רובים פשוטים שהוסבו באופן מאולתר.  RPG  נשק רקטי נגד טנקים מורכב משני אלמנטים עיקריים:
  יש מטולי רקטות חד פעמיים (המשגר נהרס אחרי השיגור) כמו ה לאו ויש מטולי רקטות רב פעמיים כמו ה RPG-7 הסובייטי. זו הסיבה שמטול ה RPG-7 יותר כבד וקשיח מזה של הלאו, מאחר והוא צריך לעמוד בלחצי הגזים שנוצרים עקב הירי.
  תפקידו של המטול הוא ללחוץ את הגזים הנפלטים על ידי המנוע הרקטי של הרימון ובכך להקנות לה את התאוצה והמהירות הדרושות בשביל מעוף מהיר ומדויק אל המטרה. בניגוד לתותח, הדחף שנוצר במטול הרקטות אינו משגר את הרימון אלא רק מסייע להגברת הדחף שמייצר המנוע הרקטי של הרימון.
  ברוב מטולי הרקטות, מחזיק היורה את המטול על כתפו ומכוון באמצעות כוונת מלבנית. בצד האחורי של המשגר יש בדרך כלל פתח אוורור המאפשר פליטה של הגזים החמים אל מחוץ למטול. הגזים הנפלטים מהפתח האחורי מסוכנים למי שנמצא בטווח של 15 עד 20 מטר מאחורי היורה.

  רימון יד הוא פצצה שנועדה להיזרק על ידי חייל. מקור השם הוא מהפרי רימון, מהגודל הכללי שלו ומהעובדה שגרעיניו הרבים מזכירים את הרסס המצוי ברימון. גרנדיר (רמן) הוא חייל המתמחה בתפעול ובזריקת רימונים, דבר שהווה עניין לא כל כך פשוט בזמנים עתיקים יותר. כיום, כל חייל קרבי מאומן בזריקת רימונים.
  ישנם מספר סוגים של רימונים:
  • רימון רסס (Frag Grenade) - (למשל רימון אמריקאי Mk 2) רימון שמתפוצץ תוך שחרור הדף רב ורסיסי מתכת, מטרתם היא להרוג. טווח ההריגה הממוצע של רימון תקני הוא בין 8 ל 10 מטרים.
  • רימון עשן - רימון המשחרר עשן (אפור או צבעוני) שנועד למטרות מיסוך, בלבול, הסוואה ואיתות.
  • רימון גז - רימון שנועד לפזר גז במקום נחיתתו. בדרך כלל גז מדמיע למטרות פיזור הפגנות.
  • רימון הלם (Stun Grenade) או Flash Bangs - רימון שמתפוצץ ויוצר הבזק אור חזק ומסנוור וקול נפץ עז אך לא גורם נזק. מטרתו היא להמם את המטרה ולתת את היוזמה לצוות התוקף, שיוכל לבצע את מהלכיו ראשון. רימונים כאלה נפוצים בידי יחידות עילית ללוחמה בטרור וחיוניים למבצעי חילוץ בני ערובה. רימון ההלם המצוי בידי צה"ל אינו גורם להבזק אלא רק לקול נפץ, וייעודו העיקרי הוא פיזור הפגנות.
  רימונים מסוימים נועדו לשיגור ממטול רימונים (קנה ייעודי המיועד לירי רימונים) או רומה רימונים (התקן המולבש על קנה של רובה ומופעל על ידי הרובה עצמו).


  קרדיט לויקיפדיה
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  13.08.2007
  הודעות
  5,292
  אחלה מדריך!!!!!

  30.7.2010 - אחרי 5+ שנים , פרשתי מ vGames
  We Are The People Rule The World !
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  10.04.2007
  הודעות
  5,388
  נכתב במקור על ידי Mr_cool
  אחלה מדריך!!!!!

  תודה ברי
  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  21.11.2007
  עיר
  אור יהודה
  הודעות
  5,721
  כל הכבוד אחי
  ס.מנהל קהילת WR לשעבר
  David619 WR Legend Player 4 Ever
  שתף ב-Google+

 5. #5
  הצטרף בתאריך
  25.09.2007
  עיר
  ראשון לציון
  הודעות
  44
  יפה אחי מדריך טוב
  שתף ב-Google+

 6. #6
  הצטרף בתאריך
  13.08.2007
  הודעות
  5,292
  מדריך!!

  פשוט מצויין!!

  30.7.2010 - אחרי 5+ שנים , פרשתי מ vGames
  We Are The People Rule The World !
  שתף ב-Google+

 7. #7
  הצטרף בתאריך
  10.04.2007
  הודעות
  5,388
  תודה לכולם
  שתף ב-Google+

 8. #8
  הצטרף בתאריך
  24.05.2007
  עיר
  אשקלון
  הודעות
  1,391
  חחחחחחחחח בטח מויקיפדיה XD
  אחלה מדריך ..
  ( לא קראתי )
  (סטאפ אפ 2 שליטה )
  ~ מנהלת בוונטרילו ~
  Princessa Sofia <3
  קהילת WarRock
  אם נעיז - ננצח [:
  האפשרי נעשה והבלתי אפשרי יעשה P ;
  שתף ב-Google+

 9. #9
  הצטרף בתאריך
  02.05.2007
  עיר
  באר שבע
  הודעות
  3,667
  אחלה השקעה
  קבל ח"ח
  ♠ Paco ' Black Roster ' Alvarez ♠
  El' Chicanos

  Chillin' around the hood and tryin' to earn some respect  שתף ב-Google+

 10. #10
  הצטרף בתאריך
  19.02.2007
  הודעות
  2,792
  אחלה מדריך. כל הכבוד
  Red Forman Say:
  When my time comes I want to be buried face down,
  That way whoever doesn't like me can kiss my ASS
  (That 70s Show) - Season 8


  Email: [email protected]
  שתף ב-Google+

 11. #11
  הצטרף בתאריך
  02.05.2007
  עיר
  באר שבע
  הודעות
  3,667
  אחלה השקעה
  למדתי הרבה
  תודה!
  ♠ Paco ' Black Roster ' Alvarez ♠
  El' Chicanos

  Chillin' around the hood and tryin' to earn some respect  שתף ב-Google+

 12. #12
  הצטרף בתאריך
  30.09.2007
  עיר
  אולי גם מפתח?
  הודעות
  4,498
  על הכבוד על ההשקעה
  קהילת GTA-כל האפשרי נעשה, והבלתי אפשרי יעשה!


  החלום שלי
  שתף ב-Google+

 13. #13
  הצטרף בתאריך
  30.11.2007
  עיר
  מגדל העמק
  הודעות
  3,208
  פשששש איזה השקעהה..
  יאפה תמשיל ככה..

  נ.ב :
  ברי אתה מנהל פורום מה זה הספאמים האלה הגבתה למעלה ואז עוד פעם אחלה של מדריך תהווה דוגמא לאחרים בלי ספאמים שלך
  MaorLevi7
  שתף ב-Google+

 14. #14
  הצטרף בתאריך
  27.09.2007
  הודעות
  1,544
  lol איזה מדריך יא וורדי דור ,מאור תוסיפו ללינקיה !!!! כלומר זה כמידע!!!
  שתף ב-Google+

 15. #15
  הצטרף בתאריך
  21.10.2007
  הודעות
  499
  אל תדאג הוא יוסיף את זה בלי שום ספק , מדריך סוס .

  Vgames.Co.Il
  שתף ב-Google+

הרשמה