תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 3 מ 3
    הצטרף בתאריך
    27.05.2007
    עיר
    פח האשפה הקרוב לביתכם.
    לא ידעתי שהשוטר יחכה לי בפנים.
    זה היה יום עבודה ארוך,רציתי רק לישון.פתחתי את הדלת ונכנסתי פנימה.לרוב אני מוריד את שכבות הבד העצומות שעל גופי,אבל התריסים תקועים,וכל הסוטים שרק רוצים לראות מה יש מתחתם..את האור לא הדלקתי,יש לי נטייה כלשהי להתעוור מאור יום אחרי זמן מה בחושך.האור נדלק והתעוורתי לכמה שניות.קול כבד נשמע: "חיכיתי לך".. הראייה שלי חזרה להיות נורמלית בסלידות קטנות,ואז ראיתי את השוטר,איש שחור במדים,מחזיק בידו הימנית סיגר גדול,ובידו השמאלית עיתון "לאשה" ובו כתבה מעניינת על איך להכין קינוח פפאיה מדביבונים מורעלים."רק שאלה,למה אתה מחזיק עיתון של לאשה"?
    שאלתי שראייתי חזרה להיות נורמלית לגמרי."לא היה לי מה לקרוא עד שתבוא,והשאלה היא,למה אתה מחזיק עיתונים של לאשה בדירה שלך..?הוא שאל והרים גבה."בשביל כל החטופות?שיהיה להם מה לקרוא"?הוא שאל ושאף מהסיגר הגדול."חטופות"..?מלמלתי ובהיתי ברצפה."כן,חטופות,חטופות מהסוג..הזה"! הוא צעק ופתח את הארון בגאווה.בתוך הארון הייתה בובת גומי גדולה ועוד כמה ירחונים של "לאשה".הוא בהה בי.החזרתי לו מבט,נראה לי שהוא הבין את הרמז.הוא המשיך:"שלחו אותי לכאן..בגלל דיווח על פושע מטורף,המטריד אנשים מבית לבית וחוטף אותם באכזריות"...הוא אמר."למקום אחר"..הוא סינן מבין שיניו."ככה אני מתפרנס"..עניתי."מתפרנס"?הוא צחק.
    "נו,יש לי בוס שמחלק לי את הכסף,טיפוס נוראי,לא כדאי לך להכיר אותו,אדום כולו,קרניים,זנב"..
    "זנב"? הוא הביט בי."אהה,יש לו מלא עובדים,כולם באים כל שנייה,ממש סיר לחץ שם,ומכל העובדים שם הוא בחר אותי כדי להיות בעבודה הזאת,אני שוחה בתוך כל השכבות האלה"!צעקתי."יש לו איזה מועדון אחד..מועדון של מתרוממים,כל הזמן הם רק רוחצים ומסבנים חתולים,שומעים את היללות שלהם מתוך החדר!זה נוראי לישון במקום כזה"! "אהה..איך קורים לך..?" הוא גמגם. "תודה ששאלת,הרבה מפחדים לשאול,טוב קוראים לי"..הורדתי את הברדס השחור והגולגולת שלי נחשפה עם עיני הבוערות.הוא התעלף. "קוראים לי בוריס,תודה ששאלת",חייכתי. "רגע,תתעורר!לא עכשיו היית אמור למות!לעזאזל תתעורר"!צעקתי. "עכשיו בטוח הוא הולך לפטר אותי"..מלמלתי וצנחתי אל המיטה.

זכיתי בתואר החתימה המוזרה ביותר ששניצל הכין!D:
    שוקולדים וציאניד יש לשלוח לשירותים הציבוריים הקרובים לביתכם.בין השולחים יתפרץ גייזר.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    11.04.2007
    עיר
    גשר
    עוד מעלילות ויגיימז קיבלתי את הרושם שאתה מושפע קצת מטרי פראצ'ט או משהו. אני לא ממש בטוחה ממה, אבל זה מאוד מזכיר את פראצ'ט.
    במיוחד הפעם, כשהאנשת את מוות- וסמוך עלי, אין על המוות המואנש של פראצ'ט.
    אז זה מאוד התקשר לי והתחבר לי.

יש הומור מאוד.. אני לא בטוחה שלהגיד 'שנון' זו המילה, כי שנון מתחבר לי יותר עם כל מני ענייני אינטילגנציה ומשחקי מילים, אבל הומור מאוד מפתיע הקטע הנ"ל.
    והומור זה תמיד כיף לקרוא בהפתעה, כלומר- אף אחד לא רוצה לשמוע בדיחה שהוא מכיר את הסוף שלה.

מבחינה אסתטית-כתיבתית, אני חושבת שאפשר לעשות בזה קצת סדר.
    הבנתי ממך שאתה כותב בכתבן, אז אולי בגלל ההעתקה משם או משהו זה יוצא לא מסודר, אבל יש גם עניינים ניסוחיים שנראה לי שאפשר לשפר.
    כמו פה-

את האור לא הדלקתי,יש לי נטייה כלשהי להתעוור מאור יום אחרי זמן מה בחושך.האור נדלק והתעוורתי לכמה שניות.
    אני רואה לא מעט כותבים שמתחילים ונופלים בעסק הזה, עדיף לא לחזור על אותו נושא באותן מילים, בשני משפטים שונים. אני הייתי מנסחת את זה כ-
    "הנטייה שלי לעיוורון זמני מנעה ממני ללחוץ על מתג האור, מה שעורר בי הפתעה מרובה כאשר זה נדלק מבלי עזרתי וטשטש את ראייתי", או משהו כזה. אתה מבין? כלומר, לחזור על הדלקת האור פעמיים, בערך באותן מילים, זה מתסכל טיפה את הקורא. זה לא זורם.

אז..כן, רק רציתי להסב את תשומת לביך לעניין.
    הייתי ממליצה גם לחלק לפסקאות, שזה תמיד נותן הרגשה אסתטית יפה יותר, אבל זה פחות מפריע לי מהקטע הקודם.

שמחה לראות שנכנסת לענייני הכתיבה.
    את עצבת ראשי המקריח,
    את ייגון ציפורניי הגדולות.
    את, שמעיני בנפץ הטיח,
    בחרוק הריצפה בלילות.

[החולד/ נתן אלתרמן]
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    27.05.2007
    עיר
    פח האשפה הקרוב לביתכם.
    אני דווקא מושפע יותר מדאגאלס אדאמס,אחד הסופרים האהובים עליי,וזה מתבטא באיזשהו קטע אחר שכתבתי,אולי אני אפרסם אותו,
    תודה על התגובה!

זכיתי בתואר החתימה המוזרה ביותר ששניצל הכין!D:
    שוקולדים וציאניד יש לשלוח לשירותים הציבוריים הקרובים לביתכם.בין השולחים יתפרץ גייזר.
    שתף ב-Google+

הרשמה