תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 34
    הצטרף בתאריך
    01.03.2007
    א. לא מצאתי בשום מקום משהו שסותר את זה; אפשר בעיקרון להיות ליקנתרופ של כמה חיות. נגיד אדם דולפין נץ. האם זה באמת אפשרי?
    ב. אפשר להינשך ע"י כמה ליקנתרופים, ולהפוך לליקנתרופ נגוע של נגיד גם זאב וגם עכברוש. מה קורה כשיש ירח מלא\כשאתה מאבד רבע מהנק"פ?
    ג. בעיקרון חיית הבסיס של ליקנתרופ יכולה להיות רק חיה (ולא חיית פרא קסומה), אבל לא מצאתי בשום מקום שכותבים את זה במפורש. מישהו יכול לעזור לי? [יש לי את ספר המפלצות מהדורה 3.5]
    נכתב במקור על ידי the Nerubian
    אני יכול לדמיין את כל בדיחות הבקר שיהיו מסביב לשולחן.

"יש להם מינוטאור? זה בסדר, גם לנו יש בקר"

"אולי תשחק אשף?"
    "מה?! אני לא משחק בקר!"

"יש לך בעיה עם זה שאני משחק אשף שנוטה לטוב?"
    "מצטער, זה פשוט מזכיר לי את הפרות הקדושות מזירת המבוך במאנצ'קין נולד 2"

"זרועו של יסודן האש מכה בך בעוצמה. אתה נזרק אחורה, אפוף להבות..."
    "אווו... בקר על האש!"
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    א. לפי החוקים היבשים כן אבל אני אישית בתור מנחה/שחקן/חובב פנטזיה פשוט הייתי דוחה את המחשבה הדבילית הזאת (כמו גם את רוב סוגי הליקנטרופים חוץ מזאב, עכברוש, נמר ודוב).
    ב. כנ"ל
    ג. אל תגיד לי שאתה עד כדי כך נצמד לחוקים יבשים. גם לא כתוב בשום מקום שאמירת "level up" לא תעלה אותך רמה. זה אומר שהיא כן?

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    גבעתיים
    בגדול, אני מסכים עם עידן, רק בצורה קצת יותר מנומסת (!). הכל אפשרי, גם משהו שממש ממש כתוב בחוקים שאינו אפשרי. החוקים לא נכתבו ע"י אלוה, אלא ע"י בני אדם. לא כתוב שזה כןאפשרי, פשוט כי זה לא ממולץ. אישית, זה נראה לי מסורבל, ואפילו דבילי. לצורך העניין, ליקנטרופיה היא מחלה, לא משהו שדמות ממש שמחה שקורה לה, או מחפשת אותו בכוונה. מעבר לזה, לריבוי שינוי צורה יש פתרון - הדרואיד.
    זה אמור לענות על שלושת השאלות. אתה צריך לעשות מה שנוח לך ולשאר החבורה במערכה. אם במערכה שלכם חיית בסיס יכולה להיות קסומה, כי נניח, חיות קסומות הן חיות מאד נפוצות, ולכן הגיוני שליקנטרופיה מסוג זה התפתחה, אז סבבה. אבל זה סתם "כי לא כתוב שאי אפשר", אז הדבר הראשון שיש לחשוב עליו הוא האיזון במשחק, ושמירתו.
    כוכבי כסף הוצאה לאור
    www.silverstars.co.il
    המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
    המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.12.2006
    בעצם, הגישה לליקאנטרופיה יכולה להיות מאוד שונה- הכל תלוי במערכה.
    ליקאנטרופיה כפי שהיא מוצגת בחוקי הבסיס יכולה להיות מחלה קסומה\קללה מידבקת, קללה רגילה (שימו לב שליקאנטרופ מודבק אינו יכול להעביר את הליקאנטרופיה לאחרים), דיבוק (כאשר חיה שהדרדרה לאכילת-אדם מחוסלת, צריך שדרואיד יערוך טקס לפיוס הרוח- אחרת היא עלולה להכנס באדם שהנחית את מכת המוות).
    בעזרת חוקי-בית קלים, ליקאנטרופיה יכולה להפוך לאחד מדברים שונים לחלוטין- גזע נפרד לחלוטין, למשל.

הנה כמה קטעים שכתבתי בחופש הגדול לאיזה פרוייקט מתוכנן (כרגע כל ענייני המכאניקה שלו הוקפאו לרגל המהדורה החדשה, אבל על פלאפ אני ממשיך לעבוד), בפרק בעל השם הזמני "Of Hidden Claws", שעוסק בליקאנטרופיה:

ליקאנטרופיה - גישות שונות במערכה:
    הסיפור על הקללה הנוראית, אשר הופכת אדם לחיה בלילות ירח מלא, הוא במציאות המצאה הוליוודית. האגדות האמיתיות בעולמנו מספרות על קוסמים או שאמאנים אשר מסוגלים ללבוש את צורתן של חיות מסויימות, על אנשים שהתברכו (בזכות שעת לידתם או כברכה אלוהית) ביכולת להפוך לחיות, על אנשים שקוללו להפוך לחיות בתנאים מסויימים כעונש על פשע, או על מכשפים שמכרו את נשמתם לכוח שטני וקיבלו במתנה חגורה או גלימה מעור חיה אשר מאפשרת להם להפוך לחיה טורפת ולתקוף חפים מפשע. באגדות אחרות, הליקאנטרופים אינם בני אדם כלל, כי אם יצורים נפרדים- למעשה, חיות אשר מסוגלות ללבוש את צורתו של אדם כרצונן או בהתמלא תנאים מסויימים. לחיות מסויימות יוחסו כוחות של שינוי צורה לאדם (כגון השועל הכסוף ביפן, או דולפין הנהרות באגן האמזונס). לבסוף, ישנן אגדות על רוחות מתים אשר נכנסות בחיות, מעניקות להן תבונה.
    במערכה שלכם, תוכלו להשתמש באחת או יותר מסוגי הליקאנטרופיה האלו, בנוסף או במקום הגרסה של קללה מדבקת.

רוח זעם:
    חיות טרף רבות, פראיות ככל שיהיו, אינן טורפות-אדם. חיות מעטות אכן ניזונות מדמויי אדם, ורובן פשוט אינן חיות של ממש- כי אם יצורים תבוניים ומרושעים, כגון זאבי הוורג.
    למרות זאת, כאשר אסון טבע או חוסר זהירות מצד דמויי האדם פוגע ביכולתו של טורף להשיג מזון, או כאשר טורף מזדקן או נפצע ואינו מסוגל לרדוף אחרי חיות מהירות, הוא עשוי לפנות לציד קבוע של דמויי-אדם. אם היצור לא מחוסל או מורחק במהירות, הוא עשוי להפוך לטורף אדם מנוסה, מגלה באיחור שכבר אינו מורגל בציד של יצורים שאינם אנושיים. טורף-העל הזה נעשה חיה זועמת וקטלנית.
    כאשר חיה שכזו מחוסלת, הזעם והצורך שלה בציד-אדם עשוי להביאה לחיים. אם הציידים חיסלו את החיה רק משום שהיא טורפת אדם, והשאירו את גופתה ללא שימוש, או אם אף דרואיד או כהן לא התפלל בבקשת סליחה לטורף, החיה עלולה לחזור כדמות רפאים נוראית – רוח-זעם.

היצור הנורא מרחף בארצות הפרא, מחפש גוף אנושי להיכנס בו. אז, הוא תופס שליטה על היצור ביש-המזל ומשנה אותו לכדי טורף-אדם חדש.

אעבור לשאלות של ת'ור:
    א+ב. בעיקרון זה אפשרי, אבל השאלה היא לאיזה מן יצור מעוות הליקאנטרופ הופך?

אם הליקאנטרופ הוא טבעי, אין שום בעיה: הוא מחליט בכל פעם שהוא משנה צורה למה הוא הופך.

אם הליקאנטרופ מודבק, אני מניח שצריך לקבוע איזה סוג הוא הדומיננטי- הראשון, האחרון, או זה שיש לו הכי הרבה ק"פ. ברגע שקבעת איזה סוג ליקאנטרופיה מבין אלו שחלים על הדמות הוא הסוג הדומיננטי, הליקאנטרופ הופך לחיה מהסוג הדומיננטי בשינויים לא-רצוניים. הוא יכול לנסות ללבוש את הצורות האחרות במהלך שינוי רצוני.
    הנטייה של הליקאנטרופ תקבע לפי הסוג הדומיננטי.

ג. דווקא זה כן כתוב במפורש בחוקים- "חיית הבסיס" של הליקאנטרופ, לפי המגד"מ, היא תמיד יצור מסוג חיה, והיא תמיד טורף, אוכל נבלות או אוכל כל (שים לב שאין שום הכרח בהתקפת נשיכה! איך הדבר הזה מתפשט מקורבן לקורבן בכלל? ).
    יצור מסוג חיה אמור להיות כל יצור שהוא לא תבוני (1-2 תבונה), ואינו מחזיק באף כוח או תכונה קסומים. לפעמים הכותבים שוכחים זאת (עיין ערך "אנקהאג"- אני מתייחס אליו כאל חיה, לא חיית פרא קסומה). לכן אין שום מניעה לפי החוקים היבשים מכך שיתקיימו ליקאנטרופים מהסוג "אדם-גלמלון-מנומר", בתנאי שהגלמלון המנומר הוא יצור בעל 1-2 תבונה וללא אף יכול או תכונה קסומים.

כמובן, השה"ם הוא הקובע.
    אם אתה חושב, למשל, שהיצור "זאב" הוא בכלל חיה מיתולוגית- מעין ישות מסתורית שניצבת בחלקים האפלים של המיתולוגיה (זאב, זאב אימים, זאב חורף- כולם לא קיימים בכלל), ושסוג הליקאנטרופ היחיד הוא "אדם-זאב"... אין שום בעיה בכך. אם הליקאנטרופ הופך בכלל ליצור מיתי שאינו אמור להתקיים, זה הופך אותו ליותר מפחיד מבחינות חוץ ותוך משחקיות כאחר.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    01.03.2007
    יכול להיות שפשוט לא חיפשתי טוב, אבל אני אישית לא מצאתי בשום מקום בספר המפלצות משפט שאומר שחיית בסיס יכולה להיות אך ורק מסוג חיה. מצאתי רק התייחסויות עקיפות, לא משהו מוחלט.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    נכתב במקור על ידי the Nerubian
    בעצם, הגישה לליקאנטרופיה יכולה להיות מאוד שונה- הכל תלוי במערכה.
    ליקאנטרופיה כפי שהיא מוצגת בחוקי הבסיס יכולה להיות מחלה קסומה\קללה מידבקת, קללה רגילה (שימו לב שליקאנטרופ מודבק אינו יכול להעביר את הליקאנטרופיה לאחרים), דיבוק (כאשר חיה שהדרדרה לאכילת-אדם מחוסלת, צריך שדרואיד יערוך טקס לפיוס הרוח- אחרת היא עלולה להכנס באדם שהנחית את מכת המוות).
    בעזרת חוקי-בית קלים, ליקאנטרופיה יכולה להפוך לאחד מדברים שונים לחלוטין- גזע נפרד לחלוטין, למשל.

הנה כמה קטעים שכתבתי בחופש הגדול לאיזה פרוייקט מתוכנן (כרגע כל ענייני המכאניקה שלו הוקפאו לרגל המהדורה החדשה, אבל על פלאפ אני ממשיך לעבוד), בפרק בעל השם הזמני "Of Hidden Claws", שעוסק בליקאנטרופיה:

אעבור לשאלות של ת'ור:
    א+ב. בעיקרון זה אפשרי, אבל השאלה היא לאיזה מן יצור מעוות הליקאנטרופ הופך?

אם הליקאנטרופ הוא טבעי, אין שום בעיה: הוא מחליט בכל פעם שהוא משנה צורה למה הוא הופך.

אם הליקאנטרופ מודבק, אני מניח שצריך לקבוע איזה סוג הוא הדומיננטי- הראשון, האחרון, או זה שיש לו הכי הרבה ק"פ. ברגע שקבעת איזה סוג ליקאנטרופיה מבין אלו שחלים על הדמות הוא הסוג הדומיננטי, הליקאנטרופ הופך לחיה מהסוג הדומיננטי בשינויים לא-רצוניים. הוא יכול לנסות ללבוש את הצורות האחרות במהלך שינוי רצוני.
    הנטייה של הליקאנטרופ תקבע לפי הסוג הדומיננטי.

ג. דווקא זה כן כתוב במפורש בחוקים- "חיית הבסיס" של הליקאנטרופ, לפי המגד"מ, היא תמיד יצור מסוג חיה, והיא תמיד טורף, אוכל נבלות או אוכל כל (שים לב שאין שום הכרח בהתקפת נשיכה! איך הדבר הזה מתפשט מקורבן לקורבן בכלל? ).
    יצור מסוג חיה אמור להיות כל יצור שהוא לא תבוני (1-2 תבונה), ואינו מחזיק באף כוח או תכונה קסומים. לפעמים הכותבים שוכחים זאת (עיין ערך "אנקהאג"- אני מתייחס אליו כאל חיה, לא חיית פרא קסומה). לכן אין שום מניעה לפי החוקים היבשים מכך שיתקיימו ליקאנטרופים מהסוג "אדם-גלמלון-מנומר", בתנאי שהגלמלון המנומר הוא יצור בעל 1-2 תבונה וללא אף יכול או תכונה קסומים.

כמובן, השה"ם הוא הקובע.
    אם אתה חושב, למשל, שהיצור "זאב" הוא בכלל חיה מיתולוגית- מעין ישות מסתורית שניצבת בחלקים האפלים של המיתולוגיה (זאב, זאב אימים, זאב חורף- כולם לא קיימים בכלל), ושסוג הליקאנטרופ היחיד הוא "אדם-זאב"... אין שום בעיה בכך. אם הליקאנטרופ הופך בכלל ליצור מיתי שאינו אמור להתקיים, זה הופך אותו ליותר מפחיד מבחינות חוץ ותוך משחקיות כאחר.

אני הייתי מקשיב לבחור הזה. כל הכבוד על ההשקעה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.06.2007
    עיר
    חולון
    מה? דמות בהרפתקה יכולה להינשך על ידי ליקנטרופ מסויים ולהפוך אליו כל ירח מלא?
    כי פעם הייתי בהרפתקה והיה שם לייקנטרופ חזיר גהנום כזה או משהוא שאכל אנשים...
    ומה מקבלים אם ננשכים? זה כמו שילוב מקצוע אבל עם לייקנטרופ מסויים?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    נכתב במקור על ידי yourfatmama
    מה? דמות בהרפתקה יכולה להינשך על ידי ליקנטרופ מסויים ולהפוך אליו כל ירח מלא?
    כי פעם הייתי בהרפתקה והיה שם לייקנטרופ חזיר גהנום כזה או משהוא שאכל אנשים...
    ומה מקבלים אם ננשכים? זה כמו שילוב מקצוע אבל עם לייקנטרופ מסויים?
    יש במד"מ הסבר מפורט על התבנית של איש-משהו.
    כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
    גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.06.2007
    עיר
    חולון
    נכתב במקור על ידי DarkDruid
    יש במד"מ הסבר מפורט על התבנית של איש-משהו.
    למה אתה מתכוון?
    יש לי את המדריך לשחקן בעיברית ובאנגלית(את מדריך המפלצות אין באימיול כמו אני אלו<<<<)
    ולא מצויין שם כלום על הנושא...
    ומה זה מד"מ סליחה על הבורות...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    מגד"מ זה מגדיר מפלצות
    כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
    גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.06.2007
    עיר
    חולון
    מותר לי לשאול מאיפה אפשר להוריד את זה או שזה לא חוקי לדבר על זה בפורום?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.02.2007
    עיר
    חיפה
    זה לא חוקי.

(נערך קצת)

Anyone who proposes to do good must not expect people to roll stones out of his way, but must accept his lot calmly, even if they roll a few stones upon it
    (Albert Schweitzer)

חס"א, למשחק תפקידים בריא יותר.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    מותר לי לשאול מאיפה אפשר להוריד את זה או שזה לא חוקי לדבר על זה בפורום?
    נכתב במקור על ידי חוקי הפורום

אין לדבר בפורום על סריקות, הורדות או דרכים אחרות לעבור על זכויות יוצרים. אין שום הבדל בין דיון שכזה לבין דיון על תוכנות פרוצות והורדות פיראטיות, וגולש פורום שיעלה את הנושא או יעסוק בו יענש בהתאם.

עונה לך על השאלה?

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.06.2007
    עיר
    חולון
    ... -.-"
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    אודין ואמאשךהשמנה, אני קיבלתי באן על להגיד פחות מזה, אז כדאי שתיזהרו.
    עוד תגובה בסגנון הזה ואני לוחץ על הלינק לדיווח ספאם.

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    01.03.2007
    מישהו יכול לתת לי מיקום מדויק של איפה כותבים שרק חיה יכולה להיות חיית הבסיס (עמוד, טור, שורה).
    אני מחפש משהו בסגנון "חיית הבסיס יכולה להיות מסוג חיה בלבד, גם לא חיית פרא קסומה"
    ולא "חיית הבסיס יכולה להיות כל חיה טורפת או אוכלת כל..", כי זה לא ברור לחלוטין.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.12.2006
    הנה ציטוט מה-SRD:
    The lycanthrope takes on the characteristics of some type of carnivorous or omnivorous creature of the animal type (referred to hereafter as the base animal).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    למה אתה מתכוון?
    יש לי את המדריך לשחקן בעיברית ובאנגלית(את מדריך המפלצות אין באימיול כמו אני אלו<<<<)
    ולא מצויין שם כלום על הנושא...
    ומה זה מד"מ סליחה על הבורות...
    אני רק רוצה להבהיר משהו - כל פעם שאתה מוריד ספר חוקים, אתה רוצח את התחביב שלך עוד קצת. עם כל הורדה, אתה מחסל עוד הרחבה עתידית, עוד תרגום לעברית. עד שלא יהיה יותר רווחי להדפיס את הספרים בכלל, התחביב יפסיק להתעדכן וכולם פשוט יפסיקו לשחק - ובעתיד, גם לא ידעו מה זה בכלל משחקי תפקידים.
    אתה הורג את משחקי התפקידים המסחריים, פשוט כך. אה, וגם מבצע עברה פלילית שהקנס עליה הוא כמה עשרות אלפי שקלים עד מאסר, אבל על זה אתה כנראה לא שם.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    30.03.2007
    עיר
    ראשון לציון
    לדעתי אנשי-חיה מרובים לא מתאימים למשחק שלי אבל כל אחד והדעה שלו.
    חוץ מזה גם לדעתי לא צריך להוריד ספרים (בצורה לא חוקית) אם יש ספר שאת רוצה תקנה אותו ואם אין לך מספיק אזלא תחשוב הייתה גונב ספר מטקטיקה?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.06.2007
    עיר
    חולון
    על נושא ההורדות מאימיול יש הרבה ויכוח...
    מי אשם? אני על זה שחשבתי שהיה יותר נוח לקבל את זה חינם?
    או הבנאדם שהעלה את הספרים לרשת ועל כל הורדה הוא כאילו גונב זכויות יוצרים?
    ולאנשים שלא חושבים שהם עושים שגוי בהורדה מאימיול? למה אין אזהרות...(לא שאני תמים אני יודע שאני חותר כנגד החוק)

בכל מקרה לא חשבתי בכלל על מה שננסק אמר והורדתי את זה גם בגלל שאני פרסי(אל תפתחו על זה נושא) וגם בגלל שרוב כספי מושקע ב"מנורה מבטחים" עד גיל 18 או 16...(החלטה שלי)
    ועדיין בגלל שמורידים שירים/סרטים/משחקים מאימיול מפסיקים ליצרם?
    אם זה יעשה לכם טוב אני אחשוב פעמיים לפני שאוריד עותק פיראטי.
    שתף ב-Google+

הרשמה