תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 9 מ 9
    הצטרף בתאריך
    17.03.2007
    אני זוכר לפי שנה וחצי,הייתה כתבה שאחד בשם לlezzi כתב,
    על זה שהבעלדיות של משחקים תלך ותגדל{בעיקר רק לקונסולה מסויימת}
    הזמן עבר,ויותר ויותר כותרים שהיו אמורים להיות בלעדיים בכלל,כמו
    Devil May Cry 4, ו GTA IV,
    הפכו למולטי,ו80 עד 90 אחוז מכלל המשחקים שיוצאים לקונסולות הם מולטי{גם אם הם לא יוצאים למחשב},
    הקונסולת עם הכי הרבה בלעדיים הם ה Wii וה DS
    ורובם לא באיכות טובה אם הם לא של Nitendo,
    אז מה דעתכם,האם ההפך קורא,וסוף עידן הבלעדיות מתקרב,האם זה יקרב את הפלטפורמה האחת?
    כתבתי נושא זה גם בפעולה ופורום PS3
    "Lets show them that justice always win!"

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    אני חושב שבעידן שבו הפקה של משחק ממוצע עולה 20 מליון ומשחק גדול יכול לעלות גם 50 מליון דולר פשוט אי אפשר לעשות בלעדי בלי תמריצים כספיים.
    לכסות פיתוח של משחק בסדר גודל של MGS4 למשל שהפיתוח שלו כבר חצה את ה40 מליון דולר צריך למכור יותר משני מליון עותקים (אם נתחשב בעלות הפצה, מסע פרסום, האחוז הגדול שהחנויות שמוכרות את המשחק מקבלות וכו' נגיע למסקנה שכל עותק שנמכר הוא בקושי 20$ למפיצה אם לא פחות) ומספר כזה לא הולך ברגל (שלא לדבר על העובדה שקונאמי היא גם מפיצה. ההכנסות היו אפילו יותר קטנות לקונאמי אם מפיצה מצד ג' הייתה מפיצה את MGS4).
    מה קורה כשמשחררים משחקים כמו אנצ'רטד לPS3 והוא מוכר פחות מ-200,000 עותקים?
    אם המשחק לא היה מפותח על ידי חברה בבעלות סוני פשוט לא הייתה להם ברירה אלה להוציא אותו גם ל-360 שישלים את החסר במכירות כדי לא להפסיד (וחברות קיימות להרוויח, לא "לא להפסיד").

בקיצור, עידן האקסקלוסיבים מת כבר לפני שנה כשיצא הPS3.
    היום בשביל אקסקלוסיבי צריך אחת מ-4 אפשרויות:
    1) המשחק הוא משחק צד א' ולכן מן הסתם לא יופיע בשום מקום אחר (נגיד מריו לWII).
    2) המשחק מנצל מאפיין מסויים של הקונסולה שלא יכול להתרגם בצורה טובה לקונסולה אחרת (למשל זאק ווייקי)
    3) המפיצה קבלה כסף כדי להפוך אותו לבלעדי (למשל FF13).
    4) יצרנית הקונסולה מפיצה משחק של חברה קטנה יותר וכך נועלת בלעדי (למשל נינג'ה גאיידן 2).

קיימת אפשרות חמישית שלא דברנו עליה והיא דומינציה טוטאלית.
    מונופול כזה יכול לקראת משתי סיבות:
    1) קונסולה שיצאה ראשונה והיא בודדת בשוק (לדוגמה DEAD RISING ל-360 כשלא הייתה מתחרה).
    2) בסיס משתמשים כל כך גדול שמגמד את כל המתחרים (למשל MGS3 על הPS2).

חוץ ממקרים אלה לא נראה בלעדיים, כמה שחברות אוהבות להתרכז במכשיר אחד הן בראש ובראשונה חברות עסקיות שצריכות לעשות כסף ועם בלעדיים לא עושים כסף.

הצטרף בתאריך
    17.03.2007
    אני מוצא את זה די אירוני,
    לקונסולות רוב המשחקים לא בלעדיים,אבל דווקא למחשב יש הכי הרבה בעלדיים{שני שליש מהמשחקים שיוצאים שנה הבאה למעשה}
    והמחשב לא "נחשב" כמוכר טוב,לא?
    בכל מקרה,אני מקווה שהעידן של הפלטפורמה האחת יגיע,
    יותר ויותר מפתחים מדברים על זה...

אגב,העובדה שעידן הבעלדיות הולך ונעלם,יכול לקרב את עידן סוף הקונסולות,ועידן הפלטפורמה האחת,נכון?

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    נכתב במקור על ידי Detective Jack
    אני מוצא את זה די אירוני,
    לקונסולות רוב המשחקים לא בלעדיים,אבל דווקא למחשב יש הכי הרבה בעלדיים{שני שליש מהמשחקים שיוצאים שנה הבאה למעשה}
    והמחשב לא "נחשב" כמוכר טוב,לא?
    בכל מקרה,אני מקווה שהעידן של הפלטפורמה האחת יגיע,
    יותר ויותר מפתחים מדברים על זה...

אגב,העובדה שעידן הבעלדיות הולך ונעלם,יכול לקרב את עידן סוף הקונסולות,ועידן הפלטפורמה האחת,נכון?
    עידן של פלטפורמה אחת יכול להיות הנזק הכי גדול לתעשיה לדעתי.
    זה יהיה מונופול, אם הם ישגרו ב-400$ מה יניע אותם לרדת במחיר אם אין אלטרנטיבות?
    גם מבחינת יוצרי המשחקים זה יהיה מונופול ולכן הם יוכלו לקחת כמה שבא להם על ערכות פיתוח ומיסי פיתוח לקונסולה שלהם.
    רק תאר לך כמה EA תהיה מוכנה לקחת סיכון על פיתוח משחק חדשני אם על כל עותק הם צריכים לשלם לאותה חברה שתחזיק בקונסולה האחת 20$ לכל עותק.

איזה חברות יצטרפו למשהו כזה?
    נינטנדו בחיים לא תשתף פעולה, הם עושים רווחים אדירים מאז הם עברו לקונסולות ביתיות ועכשיו בתקופה הWII והDS הם עושים רווחים אפילו יותר גדולים.
    סוני שלטה בעולם הקונסולות ומיקרוסופט מנסה לשלוט בעולם הקונסולות, הסיכוי שהן ישתפו פעולה הוא תלוש מהמציאות לגמרי.

אף פעם לא יהיה עתיד של קונסולה אחת, אם סוני ומיקרוסופט יתמוטטו אז אפל תעשה קונסולה, אם אפל תעשה קונסולה אז אקטיוויז'ן תעשה קונסולה ואם אקטיווז'ין תיפול אז EA תעשה קונסולה.

תמיד יש את הדג הבא שמחכה שהגדול יותר ימות ועתיד של קונסולה אחת הוא פשוט בלתי אפשרי לדעתי ורע לכולנו.

הצטרף בתאריך
    17.03.2007
    אני לא מדבר על קונסולה שחברה אחת יוצרת,
    אני מדבר על "טכנלוגיה" שתאפשר למחשב או לכל מכשיר אחר כמו {מן DVD}
    לקרוא משחקים,כמו שקוראים סרטים,
    ככה זה צריך לקרות,וככה זה יהיה...
    למי אכפת שניטנדו,מיקרוסופט,או סוני יסרבו... סתם חברות שמנסות להשתלט לגמרי על מדית המשחקים{ולכן אני שונא קונסולות},ועד היום אף אחת מהם לא הצליחה להיות מונופול עליו,לא אפילו לא סוני,עם ה PS2,למרות ההצלחה שלו.
    אם כולם ילכו אם זה,הם לא יכולו ליצור קונסולה שתיכשל מול זה,הם יצטרכו לתמוך בזה בסוף.
    משחקים צריכים להיות במתוכנת של סרטים וסדרות,בלי שום בלעדיות.

הצטרף בתאריך
    04.04.2007
    לדעתי תחרות בין החברות זה דבר חיוני בשביל הגיימר, כמו שנדב אמר "עידן של פלטפורמה אחת יכול להיות הנזק הכי גדול לתעשיה לדעתי." וזה יכול להזיק גם לנו הגיימרים שידפקו לנו מחירים על ימין ועל שמאל.

הצטרף בתאריך
    17.03.2007
    נכתב במקור על ידי Dezaster
    לדעתי תחרות בין החברות זה דבר חיוני בשביל הגיימר, כמו שנדב אמר "עידן של פלטפורמה אחת יכול להיות הנזק הכי גדול לתעשיה לדעתי." וזה יכול להזיק גם לנו הגיימרים שידפקו לנו מחירים על ימין ועל שמאל.
    אני בטוח שהעובדה שאפשר להשיג כל סרט על DVD,ולקרוא עליו מוזיקה,גורם לנזק לצרכן

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    נכתב במקור על ידי Detective Jack
    אני לא מדבר על קונסולה שחברה אחת יוצרת,
    אני מדבר על "טכנלוגיה" שתאפשר למחשב או לכל מכשיר אחר כמו {מן DVD}
    לקרוא משחקים,כמו שקוראים סרטים,
    ככה זה צריך לקרות,וככה זה יהיה...
    למי אכפת שניטנדו,מיקרוסופט,או סוני יסרבו... סתם חברות שמנסות להשתלט לגמרי על מדית המשחקים{ולכן אני שונא קונסולות},ועד היום אף אחת מהם לא הצליחה להיות מונופול עליו,לא אפילו לא סוני,עם ה PS2,למרות ההצלחה שלו.
    אם כולם ילכו אם זה,הם לא יכולו ליצור קונסולה שתיכשל מול זה,הם יצטרכו לתמוך בזה בסוף.
    משחקים צריכים להיות במתוכנת של סרטים וסדרות,בלי שום בלעדיות.
    ואיך בדיוק תגיע למצב כזה?
    הוא בלתי אפשרי, מצב כזה יכול לקראת אך ורק כשחברה אחת יוצרת מונופול.

הרי אם תעשה מעבד סטנדרט (נגיד Q6600 של אינטל) אז לאינטל יהיה מונופול ביצור המעבד.
    AMD למשל לא תוכל ליצר מעבד כזה כי אז לא כל משחק יפעל אותו דבר על הקונסולה הזאת.
    אז מה יעשו? כל חברה שרוצה לעשות את הקונסולה הזאת תהיה חייבת במעבד Q6600?
    ואם אינטל יסגרו הסכם בלעדי עם חברה אחת? כל שאר החברות לא יוכלו להוציא תחרות?

הDVD זה עולם שונה, כל אחד יכול להוציא מכשיר שמנגן DVD וזה לא מסובך מדי, הבפנים לא ממש משנה רק הפורמט של הכונן.
    לעשות קונסולה זה מסובך יותר כשיש חומרות שונות, הרי כל הרעיון של קונסולות זה שיש חומרה אחת קבועה.

אם ייצרו חומרות שונות למכשיר הזה אבל כולן יוכלו להריץ את אותם משחקים כשחלק יהיו איטיים מדי ואחרים מהירים מספיק אז זה נקרא כבר בשם אחר, קוראים לו PC.

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    היה פעם דבר כזה. קראו לו 3DO. הוא נכשל.
    Keep it clean

הרשמה