תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 11 מ 11
    הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    גבעתיים
    יש לי מחשבות מוזרות, ורציתי לדעת, לפני שהן יוצאת אל העולם, עד כמה אתם חושבים שאתם "שולטים" במשחק. כלומר, מאד קל (לדעתי) להיות טוב במו"ד. לעומת זאת הנשגבים דורש (שוב, לדעתי) מעט יותר השקעה. אז כמה מכם באמת "טובים" במשחק?
    כוכבי כסף הוצאה לאור
    www.silverstars.co.il
    המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
    המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    אני מניח שאני מכיר את העולם טוב מאוד, אבל עם המכניקה יש לי קצת בעיות. בכל זאת, זאת שיטה שצריך לשחק בה כדי להבין הכל כמו שצריך.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    05.02.2007
    עיר
    תיל אביב
    יש שליטה במכאניקה(שתלוי בנסיון תוך כדי משחק) ושליטה בעולם המערכה (שזה תלוי בעיקר בספרים עם הסברים על העולם ותשומת הלב של השחקן לפרטים קטנים). מה שבאמת הופך אותך לשחקן טוב זה קריטריונים כמו יצרתיות,יכולת משחק דמות וחשיבה טקטית בקרבות ,השליטה בשיטה זאת או אחרת הוא רק שאלה של נסיון, וככל שאתה מכיר יותר שיטות קל לך ללמוד אחרות .
    ריצ'ארד חביב הקהל- פרקים ראשון, שני , שלישי
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    הכרות טובה מאוד עם כל הפלאף שיש בספר הבסיס, אבל עדיין יש לי בעיות במכניקה כמו שיטת הק10 והעניין של החיים.
    כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
    גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.02.2007
    עיר
    חיפה
    אני אמנם לא אתיימר להכיר יותר מדי טוב לא את השיטה ולא את העולם, אבל אני רק רוצה להגיד שבנשגבים, בניגוד למו"ד, אין ממש טעם לדבר על עד כמה מישהו "טוב". מו"ד היא שיטה של קרבות טקטיים. זאת, פחות או יותר, כל מטרתה בחיים. ולכן, אפשר לדבר עד כמה אתה טוב במו"ד (במלים אחרות, עד כמה אתה יכול להיות מנצ'קין - ואני אומר את זה בלי שום כוונת לגלוג). הנשגבים, לעומת זאת, למרות שיש בו אלמנט טקטי בקרבות (אולי אפילו מעט יותר מדי, אבל אני לא מכיר מספיק טוב את השיטה ואין לי בה נסיון משחק, אז אני לא אתחיל לשפוט), לא בנוי כדי שיפיקו ממנו הנאה בדרך של קרבות טקטיים. הוא בנוי כדי לאפשר משחק דמות, עלילה, הרגשת מגניבות וחוזק, דברים כאלה (זה לא הכל דברים שבאים ביחד ומתיישבים תמיד אחד עם השני, אבל כאמור, אני לא מכיר מספיק כדי להביע דעה על עד כמה השיטה תומכת בסוגי משחק שונים). אפשר לשפוט עד כמה אתה טוב בלהכנס לדמות ולשחק אותה, עד כמה אתה טוב ביצירת עלילה משותפת או עד כמה אתה טוב בלהמציא ולתאר דברים מגניבים והרואיים - אבל אף אחד מהדברים האלה הוא משהו שקשור ישירות לנשגבים.
    במסגרת של הנשגבים, באמת שאפשר לדבר רק על עד כמה אתה מכיר טוב חלקים אלו ואחרים במשחק - השיטה, העולם וכו'. אין שם ממש במה להיות "טוב".

Anyone who proposes to do good must not expect people to roll stones out of his way, but must accept his lot calmly, even if they roll a few stones upon it
    (Albert Schweitzer)

חס"א, למשחק תפקידים בריא יותר.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    גבעתיים
    כוונתי הייתה "טוב" במובן של ההיכרות עם מכניקת השיטה.
    כוכבי כסף הוצאה לאור
    www.silverstars.co.il
    המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
    המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.12.2006
    עיר
    קדרון
    אני רוצה לחלוק איתך על נקודה בקשר למו"ד.
    כבר שנים אני שומע אימרה שמסתובבת ואומרת שמו"ד פשוטה, אבל זה פשוט לא נכון. על מנאת להגדיר מה זה "שחקן מו"ד טוב" תגדיר לאיזה רמה אתה מתכוון שהוא ידע.
    שחקן מו"ד שמכיר את הסל"ש ויודע להשתמש בו, קביל לשחקן נשגבים שמכיר את חוקי ההתקפה הבסיסיים (בלי צ'ארמים, קומבואים וכו').
    למה? כי מו"ד בבסיסו הינו שיטה שבנויה לספרי הרחבה ולהתפתחות. אני לא מכיר שום שחקן מו"ד שמסתפק אך ורק בסל"ש לבדו. רוב שחקני המו"ד שמשחקים 3-4 שנים כבר בעלי אוסף נרחב של ספרי הרחבה.
    לעומת זאת לא נדיר למצוא קבוצה של שחקני נשגבים, שיש להם רק את הספר הלבן ולמדריך את הספר למנחה (אולי לאחד מהשחקנים יהיה גם את מגילת הנזיר, אבל לרוב לא יותר מזה). ושימו לב להבדל, אותה תקופת משחק, אבל לשחקן מו"ד יהיו 4-5 ספרים בעוד שלשחקן הנשגבים ספר או שניים (עם הם משחקים נשגבי שמש, ם לא אז ספר יותר).
    מכאן שכדי להגדיעל מישהו האם הוא שחקן מו"ד מנוסה/טוב צריך להגדיר מה זה "טוב". האם הוא יודע את סדרת המדריכים השלמים על חוקיה? או שמה מכיר גם פסיונים? או שבכלל צריך להיות גם ידע בtome השונים? (אני מדבר פה על שחקן, לא מנחה).

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.10.2006
    עיר
    רמת גן
    נכתב במקור על ידי idansh
    אני רוצה לחלוק איתך על נקודה בקשר למו"ד.
    כבר שנים אני שומע אימרה שמסתובבת ואומרת שמו"ד פשוטה, אבל זה פשוט לא נכון. על מנאת להגדיר מה זה "שחקן מו"ד טוב" תגדיר לאיזה רמה אתה מתכוון שהוא ידע.
    שחקן מו"ד שמכיר את הסל"ש ויודע להשתמש בו, קביל לשחקן נשגבים שמכיר את חוקי ההתקפה הבסיסיים (בלי צ'ארמים, קומבואים וכו').
    למה? כי מו"ד בבסיסו הינו שיטה שבנויה לספרי הרחבה ולהתפתחות. אני לא מכיר שום שחקן מו"ד שמסתפק אך ורק בסל"ש לבדו. רוב שחקני המו"ד שמשחקים 3-4 שנים כבר בעלי אוסף נרחב של ספרי הרחבה.
    לעומת זאת לא נדיר למצוא קבוצה של שחקני נשגבים, שיש להם רק את הספר הלבן ולמדריך את הספר למנחה (אולי לאחד מהשחקנים יהיה גם את מגילת הנזיר, אבל לרוב לא יותר מזה). ושימו לב להבדל, אותה תקופת משחק, אבל לשחקן מו"ד יהיו 4-5 ספרים בעוד שלשחקן הנשגבים ספר או שניים (עם הם משחקים נשגבי שמש, ם לא אז ספר יותר).
    מכאן שכדי להגדיעל מישהו האם הוא שחקן מו"ד מנוסה/טוב צריך להגדיר מה זה "טוב". האם הוא יודע את סדרת המדריכים השלמים על חוקיה? או שמה מכיר גם פסיונים? או שבכלל צריך להיות גם ידע בtome השונים? (אני מדבר פה על שחקן, לא מנחה).
    אני לא מסכים עם האמירה הזו בכללותה וחושב שהיא לא נכונה סטטיסטית. אני מכיר מקרוב כמה עשרות שחקני אקסלטד, לרובם המוחלט יש יותר מעשרה ספרים.
    לי יש את כל ספרי המהדורה הראשונה (פרט לשניים), לאייל (Mask of Winters) יש את כל ספרי המהדורה השניה, לערן אבירם יש אוסף מכובד של שתי המהדורות...
    להפך, רוב שחקני הנשגבים שאני מכיר דווקא רוכשים את הספרים, למה? כי איכות הכתיבה פשוט לא תאמן, וכל אחד מהספרים מוסיף לפלאף של העולם בדרכים משמעותיות. מכיוון שהנשגבים היא שיטה מבוססת פלאף ופחות סיסטם, הספרים אמנם לא מוסיפים חוקים מתקדמים, אבל הם מרחיבים את המשחק באותה הצורה כמו הרחבות ותוספות של D&D.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    גם וויזארדס קצת קלטו שאנשים אוהבים את זה לקראת סוף מהדורה 3.5, והוציאו המון ספרים על ההיסטוריה של ממלכות נשכחות ומקומות.
    אישית אני מאוד אוהב שיטות מבוססות פלאף, במיוחד שהספרים מלאים בהנחיות לזה.
    כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
    גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.11.2006
    עיר
    גן שורק
    נכתב במקור על ידי Shayze
    אני לא מסכים עם האמירה הזו בכללותה וחושב שהיא לא נכונה סטטיסטית. אני מכיר מקרוב כמה עשרות שחקני אקסלטד, לרובם המוחלט יש יותר מעשרה ספרים.
    לי יש את כל ספרי המהדורה הראשונה (פרט לשניים), לאייל (Mask of Winters) יש את כל ספרי המהדורה השניה, לערן אבירם יש אוסף מכובד של שתי המהדורות...
    להפך, רוב שחקני הנשגבים שאני מכיר דווקא רוכשים את הספרים, למה? כי איכות הכתיבה פשוט לא תאמן, וכל אחד מהספרים מוסיף לפלאף של העולם בדרכים משמעותיות. מכיוון שהנשגבים היא שיטה מבוססת פלאף ופחות סיסטם, הספרים אמנם לא מוסיפים חוקים מתקדמים, אבל הם מרחיבים את המשחק באותה הצורה כמו הרחבות ותוספות של D&D.
    האם באמת השיטה לא מבוססת סיסטם? מעיון קצר בספר נראה שצריך להטיל מספר גדול מאוד של קוביות לכל פעולה שרוצים לעשות וכל פעולה כזו צריכה גלגול תכונה + מיומנות + משהו.
    וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על תעצומות והשילובים שלהן.
    אני אמנם חדש לגמרי במשחק, אבל נראה לי ששיטה שבה צריך לגלגל 15 קוביות רק כדי לקבוע אם הצלחת לשכנע את השומר לא לתקוף אותך היא שיטה שקשה להגיד עליה "לא מבוססת סיסטם".
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.07.2007
    נכתב במקור על ידי weasel
    האם באמת השיטה לא מבוססת סיסטם? מעיון קצר בספר נראה שצריך להטיל מספר גדול מאוד של קוביות לכל פעולה שרוצים לעשות וכל פעולה כזו צריכה גלגול תכונה + מיומנות + משהו.
    וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על תעצומות והשילובים שלהן.
    אני אמנם חדש לגמרי במשחק, אבל נראה לי ששיטה שבה צריך לגלגל 15 קוביות רק כדי לקבוע אם הצלחת לשכנע את השומר לא לתקוף אותך היא שיטה שקשה להגיד עליה "לא מבוססת סיסטם".
    אני באמת לא רואה סיבה להטיל קוביות על דבר כזה.אלא אם הם משתמשים בתעצומה שדורשת גלגול...

בחזרה לנושא,אני מבין דיי טוב מבחינת מכניקה וגם מבחינת פלאף.אני בהחלט לא אלוף בה,אבל אני לא חושב שהיא דורשת יותר ממו"ד בכדיי להבין אותה.
    שתף ב-Google+

הרשמה