תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 4 מ 4
    הצטרף בתאריך
    17.05.2007
    עיר
    אילת סיטי
    סיימתי סוף סוף
    לא הצלחתי לצייר עננים כמו שרציתי שיצאו אז במקום הלכתי עם ההצעה של אבא שלי וציירתי כוכבים במקום..

אין לי כוח עוד לעבוד על זה גם אם צריך לתקן משהו האמת..

אז הנה

*למי שלא יודע, הKaguya Clan זה שבט בעולם של נארוטו שלחלק מהאנשים בו יש את היכולת לשלוט בעצמות שלהם, אבל כל תושבי הכפר מתו בגלל מלחמה P:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.04.2007
    זה הולך להיות ארוך, אני מצטער מראש.

אני מתאר לעצמי שהתגובה שלי לא תשנה מאומה לגבי הציור הנוכחי, אבל רציתי להעיר כמה דברים שלדעתי יהיו בעלי משמעות גם בעבודות הבאות.
    נתחיל עם מה שאהבתי: הבד שמכסה את הרגליים נראה מאוד משכנע, והבקבוק שקבור בחול מעולה.
    אהבתי גם את הטופולוגיה של הקרקע, שבמרכז מקבלת צורה של מערבולת בהתאם לעצמות שמחוברות לאדמה.
    עכשיו להערות:
    1) הבעיה הכי גדולה בכל הציור היא בהגדרה (definition) של הפרטים הפנימיים בכל אובייקט. למשל, השרירים על גופו של הבחור נראים דהויים, אין קונטראסט גבוה מספיק שיבליט אותם לעין וקשה להבחין בהם. הגבולות וההצללות שמגדירים אותם צבועים בטון קרוב מדי לרקע (שאר הגוף), ולכן הם לא בולטים מספיק.
    אותו הדבר לגבי העצמות שיוצאות מהגוף - הן אחידות מדי בטון שלהן (מה שגורם להן להיראות שטוחות), ואין ניגודיות ביו היכן שעצם נגמרת והיכן שהגוף מתחיל (מה שמקשה על העין להבדיל בין העצמות השונות ולדלג על הפרטים הקטנים).

- אותה הבעיה חוזרת באופן דומה, אבל אולי חמור יותר, באובייקטים בצבע שחור. השחור אצלך אטום כמעט לגמרי, כך שכמעט בלתי אפשרי לזהות פרטים פנימיים בכל מה שצבוע בצבע הזה. הדוגמא הכי טובה היא השיער - הייתי צריך להתאמץ מאוד כדי לזהות את הקוים בתוכו.
    לעומת זאת, עצמים שחורים בטבע הם לא שחורים באופן כ"כ מוחלט, אלא הרבה יותר בהירים. זאת מאחר והם לא בולעים לגמרי את כל האור, אלא משקפים חלק ממנו החוצה. שיער שחור במציאות הוא ממש לא כזה שחור.
    אותו דבר לגבי העורב, ולגבי הבד. אנשים שאין להם מסך טוב כמו שלי (Eizo S1931SH) לא יוכלו בכלל להבחין בפרטים האלה.

2) משהו שהציק לי לא פחות: עשית טעות נפוצה והיא שבחרת לכל אובייקט צבע משלו, צבעת אותו, ובזה סיימת. אבל לא לקחת בחשבון דבר חשוב - כל אובייקט משקף צבעים מהסביבה שלו.
    בוא ניקח לדוגמא את הגוף:
    - מאחוריו יש הילת אור אדום בוהק
    - השמיים מסביבו הם בצבע כחול כהה, והתאורה הכללית היא בהתאם
    הגוף צריך לשקף את הצבעים האלה. אם יש מקור אור כלשהו מלפניו, אז כמובן שהוא משפיע על האזורים הבהירים. יחד עם זאת, ה midtones צריכים לכלול חלק מהצבע של התאורה הכללית (כחול כהה), והאזורים המוצללים צריכים לכלול חלק ממקור האור מהכיוון המנוגד אם הוא קיים (ובמקרה שלך הוא קיים - ההילה האדומה).
    כנ"ל לגבי כל אובייקט אחר - עצמות, בקבוק, עורב

3) חוסר איזון בטונים ובתאורה:
    שים לב שכל הסצינה שציירת היא אפלולית למדי מבחינת תאורה כללית. מה שמתאים לאובייקטים השחורים, אבל ממש לא מתאים לגוף החשוף. הוא ממש ממש בהיר יחסית, באופן כזה שכל אובייקט שחור לידו נראה כמו חור שחור (הבד והשיער). אתה צריך לקרב את הטונים (להבהיר את החלקים השחורים ולהכהות את החלקים הבהירים) כדי שיהיו הרמוניים יותר, כדי שתיווצר האשליה שהם מוארים ביחד ע"י אותם מקורות התאורה שלך.
    זה מתקשר ישירות לסעיף 2, כי אם תצבע האזורים באופן שיגיבו למקורות התאורה, זה יתרום להרמוניה ביניהם, כי בכל אובייקט יהיו רמיזות של צבעים מאותם מקורות אור.

שוב, מצטער שגרמתי לך לקרוא כ"כ הרבה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.05.2007
    עיר
    אילת סיטי
    |=

כמה דברים בנוגע למה שרשמת:

כן, אני יודע שהשיער כהה מדי, אבל זה בכוונה ככה, כי אני הולך להוציא את התמונה הזאת על נייר צילום, והחנות היחידה באילת שעושה את זה מוציאה את התמונות בבהירות גבוהה מדי ככה שאני זה שצריך להתאים את התמונות אליה אם אני רוצה להדפיס משהו אצלהם P:

בקשר לתאורה, האמת שבסוף רציתי להוסיף על העור שלו את הצבע האדום בגלל האור מאחורה אבל כל כך רציתי האמת לסיים עם הציור הזה וכאב לי הראש שהחלטתי פשוט לוותר על זה \:

אולי בעתיד אני יחזור לציור הזה ויעדכן אותו אבל כרגע פשוט כבר נמאס לי לעבוד עליו P:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.04.2007
    כן, אני יודע שהשיער כהה מדי, אבל זה בכוונה ככה, כי אני הולך להוציא את התמונה הזאת על נייר צילום, והחנות היחידה באילת שעושה את זה מוציאה את התמונות בבהירות גבוהה מדי ככה שאני זה שצריך להתאים את התמונות אליה אם אני רוצה להדפיס משהו אצלהם P:
    אבל הבעיה היא לא בשיער לכשעצמו, אלא בשיער יחסית לגוף. לא משנה מה תוצאת ההדפסה, הטונים היחסיים נשמרים. כך שמה שיקרה הוא שגם בהדפסה השיער יצא כהה מאוד יחסית לגוף, או יותר נכון הגוף יצא בהיר מדי מחסית לשיער. כלומר היית צריך מאותו שיקול שהכהת את השיער להכהות גם את הגוף כדי שלא יצא בהיר מדי. (כנ"ל לגבי כל דבר אחר שבהיר מאוד יחסית לשיער, כמו החול לדוגמא).

הכל יחסי כשמדובר בצבעים, לא אבסולוטי. אתה צריך לדאוג לציור כמכלול, ולא לכל אובייקט בנפרד - גם כשאתה מביא לדפוס. (מה שעשית זה בעצם לדאוג לאובייקטים הכהים בלבד בלי לקחת בחשבון שגם האובייקטים הבהירים בציור הולכים להיות מודפסים בצורה בהירה מדי).
    אתה אמור לצבוע ציור בלי שום קשר לשיקולי דפוס מלבד עבודה במודל הצבע הנכון - לרוב sRGB או Adobe RGB (תלוי מה מבקשים ממך).

שתף ב-Google+

הרשמה