תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 6 מ 6
    הצטרף בתאריך
    11.04.2007
    עיר
    גשר
    כשישבתי לי היום בחדרי הקט והקשבתי להלהקה די נידחת בשם sister hizel, עלתה בי השאלה- למה אני בעצם מקשיבה לזה?
    אני מאמינה שהטעם שלי לא עומד בגבולות המיינסטרים, גם לא בגבולות אלה שיש להם טעם-טוב-אבל-לא-בגבולות-המיינסטרים. אני, שיש לי נטיה לתפוס דווקא להקות/זמרים שעוד לא פרצו לשום מקום, ולפי מיטב הבנתי הם יותר בקטע של לדשדש קצת בתחילת דרכם- למה אני עושה את זה?
    יש מוזיקה טובה בהרבה שאני יכולה לשלוח אליה את ידי. ok computer של רדיוהד נח ממש על המערכת מולי, אבל מעודי לא שמעתי אותו מתחילתו ועד סופו.

בעקבות ההרהורים הללו מצאתי את עצמי תוהה אם מה שבאמת חשוב לי במוסיקה שלי הוא המוסיקה, או משהו שהוא קצת מעבר. נזכרתי שלא מזמן חברה אמרה לי- "אני לא מצליחה להבין למה לכל הרוחות את שומעת מוסיקה כזו". כשהסתכלתי על הנגן ראיתי את 'נרקומן ציבור' של מאיר אריאל מתנגן לי.

מה שאני חושבת, זה שמה שחשוב לי יותר במוסיקה שלי הוא התוכן. אני יכולה להתפנק פה ושם על סולו מוצלח מאוד של פסנתר [כמו שיש ב- hoodoo של מיוז], אבל מה שחשוב לי בעיקר הוא המילים שמאחורי זה.
    נגנים מוצלחים מקבלים אצלי חיוך קטן על הפנים, אבל בשביל להיכנס לפלייליסט שלי צריך לדעת להשתמש במילים. לא צריך להיות גאונים, לא צריך לחרוש את השפה האנגלית [או העברית] בחיפוש אחרי מונחים שלא מהעולם הזה- אבל צריך לדעת איך להכניס מילה איפה.

ג'ק גונסון עושה את זה בצורה נהדרת. בפריטות די בנאלית על הגיטרה שלו הוא מצליח ליצור בלדות רכות שכאלה שעושות חשק פשוט לשכב על הגב ולהקשיב. אין יותר מדי תחכום במוסיקה עצמה שהוא מרכיב. אני מאמינה שהרבה יסתכלו עליו בעין בוחנת שכזו ויגיעו למסקנה שהוא בינוני.

אני לא מסכימה.
    אף על פי שהמוסיקה שהוא מייצר לא מתעלה בגאונותה על שום חיפושית או אבן מתגלגלת, אולי אפילו לא מגיעה למרגלות קרסוליהן, אבל יש גאונות קטנה בצורה שבה הוא מצליח לחבר מילה למילה, ומשפט למפשט, בחריזה כזו שצובטת לך את הלב וגורמת לך לחשוב שזה הכי פשוט בעולם.

ב-traffic in the sky אפשר לשמוע את זה טוב מאוד. אפשר כמעט להיבהל מהקלות שבה מחליקים מבית אחד למשנהו, עד שמבלי לשים לב נגמר השיר. אולי הוא מושפע מאורך החיים כיליד הוואי, אבל מה שבטוח שהרמוניה וחום יש בשירים שלו בשפע. ב- Bubble Toes זיהיתי טיפת הומור שגרמה לי לחוש סוג קל של אי נוחות. אבל הקצב שלו שתפס אותי מתחת לחגורה ומשך את מאחורי הטבור שלי גרם לי לשכוח כעבור רגע את כל החששות שלי.

never know שלו מופיע בפרסומות העכשוויות של ערוץ 2, הן לא מציגות את המילים שלו- משהו שבכלליותו מוריד מכבודן של הפרסומות. בכלל, כאחת שלא פעם מצאה נחמה במוסיקה שהפרסומות עשו לה עוול- אני חייבת להודות שהפרסומות בדרך כלל מציגות מעין טיזר לשיר האמיתי ואין לשפוט לפיו, אלא רק להתענג עליו ולגלות את ההפתעות האמיתיות שעומדות מאחוריו [ככה גם למשל ב hang me up to dry של cold war kids ששימש לאיזה פרסומת של..קסטרו או משהו].

ככה, כשהפלייליסט שלי מכבד את ג'ונסון בכמעט שלושים שירים שונים [שזה מספר מכובד למדי לבחור לא מוכר שכמותו], ועובר כרגע על השירים שלו בריפיט, אני חייבת להודות שמה שמשנה לי זה התוכן.
    אני יכולה להקשיב לשירים שהמילים שלהם לא קוסמות לי- אני רק לא אצליח להאזין להם יותר מפעם אחת ברציפות.
    אבל אולי זה רק אני.
    את עצבת ראשי המקריח,
    את ייגון ציפורניי הגדולות.
    את, שמעיני בנפץ הטיח,
    בחרוק הריצפה בלילות.

[החולד/ נתן אלתרמן]

הצטרף בתאריך
    23.06.2007
    טעם מאד מעניין יש לך, את בעצם טוענת שרק שירים עם ליריקה טובה קוסמים לך?

בכל מקרה, על טעם וריח אין מה להתווכח, אני למשל אוהב שירים שאני לא יכול להבין את המילים שלהם, ובכל זאת אני נהנה מהם (בניחוש אחד, איזו להקה זו? P, בכל מקרה, ההסבר שכתבת באמת מפורט מאד, אני אחשוב על זה במשך כמה זמן...
    All that is gold does not glitter,
    Not all those who wander are lost
    ;
    The old that is strong does not wither,
    Deep roots are not reached by the frost.
    From the ashes a fire shall be woken,
    A light from the shadows shall spring;
    Renewed shall be blade that was broken,
    The crownless again shall be king.

הצטרף בתאריך
    11.04.2007
    עיר
    גשר
    אני לא מסוגלת לשמוע רמשטיין למרות שגרמנית זו שפה שאני אוהבת מאוד [ככה זה איתנו, הגרמנים (טוב, חצי גרמנים {טוב, רבע גרמנים}). ורום ורום איס טה בננה קרום? (למה למה הבננה עקומה?)].

אני חייבת להודות שלא רק שירים עם ליריקה גאונית קוסמים לי, אני עדיין נחבטת ביני ובין עצמי בסוגיות קשות כמו למשל 'המתקות האחרונות' של אריק ברמן, שהוא שוביניסטי הרבה יותר ממה שמשהו צריך להיות, ובכל זאת המנגינה שלו תפסה אותי. אני עדיין קצת כועסת עלי כל פעם שאני מקשיבה לו.

אני טוענות שהליריקה חשובה לי יותר מהמוסיקה, זה מה שאני טוענת.
    כן.
    את עצבת ראשי המקריח,
    את, שמעיני בנפץ הטיח,
    בחרוק הריצפה בלילות.

[החולד/ נתן אלתרמן]

הצטרף בתאריך
    23.06.2007
    מה דעתך על שירים בלי ליריקה?
    All that is gold does not glitter,
    Not all those who wander are lost
    ;
    The old that is strong does not wither,
    Deep roots are not reached by the frost.
    From the ashes a fire shall be woken,
    A light from the shadows shall spring;
    Renewed shall be blade that was broken,
    The crownless again shall be king.

הצטרף בתאריך
    11.04.2007
    עיר
    גשר
    זה קשה לי מאוד.
    אני חושבת שבכל הפלייליסט שלי שמכיל 1293 טראקים שונים, יש אולי שניים שאין בהם מילים.
    למרות שאני מאוד אוהבת מנגינות פסנתר לכשעצמן, אני לא אהיה מסוגלת להאזין להן לאורך זמן. זה עניין שמצער אותי מאוד, אבל אני לא חושבת שאוכל לשנות אותו.

ומנגד- יש לי כמה שירים שהם יותר הקראה, ואין בהם כמעט שמץ מוסיקה.
    אז..
    את עצבת ראשי המקריח,
    את, שמעיני בנפץ הטיח,
    בחרוק הריצפה בלילות.

[החולד/ נתן אלתרמן]

הצטרף בתאריך
    27.05.2007
    עיר
    פח האשפה הקרוב לביתכם.
    נכתב במקור על ידי Joeana
    זה קשה לי מאוד.
    אני חושבת שבכל הפלייליסט שלי שמכיל 1293 טראקים שונים, יש אולי שניים שאין בהם מילים.
    למרות שאני מאוד אוהבת מנגינות פסנתר לכשעצמן, אני לא אהיה מסוגלת להאזין להן לאורך זמן. זה עניין שמצער אותי מאוד, אבל אני לא חושבת שאוכל לשנות אותו.

ומנגד- יש לי כמה שירים שהם יותר הקראה, ואין בהם כמעט שמץ מוסיקה.
    אז..
    שמעת על קינג קרימזון?אני בטוח שאת האחת שבדיוק תאהב את האלבומים הראשונים,אחלה חלילן יש להם.

זכיתי בתואר החתימה המוזרה ביותר ששניצל הכין!D:
    שוקולדים וציאניד יש לשלוח לשירותים הציבוריים הקרובים לביתכם.בין השולחים יתפרץ גייזר.

הרשמה