תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 13 מ 13
    הצטרף בתאריך
    24.08.2007
    המשחקיה, הפודקאסט העברי הראשון על משחקים, ו'פריק', חנות משחקי המחשב והפנטזיה, מעמידים בפני המאזינים את האתגר הבא-

מיצאו תרגום עברי הולם ומקורי עבור המילה הלועזית 'גיימר',Gamer.

יש לנו 'שחקן' במובן של אמן בימה (Actor), ויש לנו 'שחקן' במובן של אתלט (Player), אך עדיין אין מילה עברית המייצגת שחקן משחקי מחשב, משחקי תפקידים ופעילויות דומות. הבה נתרום לשפה העברית, ונציע לאקדמיה ללשון פתרון הולם לבעיה זו.

אתם מוזמנים לשלוח אלינו הצעות. כיתבו אלינו בפורום זה, או היישר לתיבת הדואר של התוכנית, [email protected], בין התאריכים 1.1.08 ו- 1.2.08. אנחנו נבחר מבין כל ההצעות את חמשת המוצלחות ביותר, ונגיש אותם להצבעת חבר השופטים של התוכנית (שמות השופטים יפורסמו בהמשך).

ההצעה הזוכה תזכה את מגישה בפרסים נאים, מתנת החנות 'פריק'- www.freak.org.il.
    הפרטים המדוייקים על הפרסים יפורסמו אף הם בהמשך, אבל אנחנו כבר יכולים לגלות לכם שמדובר במשחק מחשב,ספר משחק תפקידים, וערכת קלפים מהטובים בעולם. אז, קדימה- תפעילו את התאים האפורים, תהיו יצירתיים, תתרמו לשפה העברית, תזכו בפרסים!

בהצלחה,
    צוות המשחקיה.
    'המשחקייה'- הפודקאסט העברי הראשון על משחקי מחשב, משחקי תפקידים ומשחקים בכלל. www.hamishakia.co.il

'עושים היסטוריה!'- פודקאסט דו שבועי על ההיסטוריה של הטכנולגיה והמדע. www.ranlevi.blogspot.com
    שתף ב-Google+

אנשים, אני בטוח שאתם מאוד יצירתיים, אז למה לא לתת דרור לצורך הזה?...למה לא לעודד שימוש בשפת הקודש? למה לא לזכות בפרסים?

שלחו אלינו כל הצעה שיש לכם לעיברות המילה "גיימר", אפילו אם זו לו המצאה גאונית (כבר שמעתי ממישהו "משחקולוג"). התיבה [email protected] מחכה לכם.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.01.2007
    אפשר להגיש יותר מהצעה אחת?
    שתף ב-Google+

כן, אין בעיה.
    כמובן שכל הצעה תיחשב לראשון שהציע אותה.
    אתה מוזמן לנסות את כוחך
    ותשאל חברים
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.01.2007
    טוב, הצעות ראשונות (בתקווה שיהיו עוד):
    משחקן (רעיון של אבא שלי )
    לדעתי אפשר לקרוא גם לזה שחקן, אבל זאת כבר החלטה שלכם.
    שתף ב-Google+

קדימה, רצוי לחשוב על עוד, כי יש כבר כמה הצעות דומות.
    שתף ב-Google+

אז ככה, עדכון פרסים מהיר:
    חנות פריק תרמה שלושה פרסים לתחרות, כאשר הזוכה יבחר איזה הוא רוצה, מקום שני יבחר ממה שנשאר, ומקום שלישי יקבל... טוב, מה כבר האפשרויות?

הפרסים הם:
    - עותק של משחק המחשב Rome: Total War
    - עותק של ספר משחקי התפקידים "שחר האדמה"
    - ערכת לימוד של Magic: The Gathering

התחרות נמשכת ואתם מוזמינם להציע ולהפתיע.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    משחקאי, הנאן (מלשון "נהנה"), כיפאי (מלשון "כיף") [רגע, אז אתם כיפאים חיפאים?].

אבל כנראה כדאי להישאר עם שחקן, ולהבדיל לפי סוג המשחק, בסגנון שחקן תפקידים, שחקן קונסולות, שחקן שולחני וכו', עם תת-חלוקה לפי סגנונות משחק בכל אחד (שחקן עומק, שחקן שיטה; שחקן פעולה, שחקן מכות; וכו').

הבעיה עם "שחקן" היא, שלרוב חושבים שמדובר ב-acter, לא ב-player, אבל גם בתחומי הספורט משתמשים במילה "שחקן" וללא בעיה, אז אין סיבה לחוש מאוימים ממנה. מאחר ויש כל כך הרבה סוגי גיימרים, לרוב אני משתמש במונחים שונים: "שחקן שולחני" כדי לתאר שחקני תפקידים, לוח וקלפים, לעומת "שחקן חי" לתיאור לארפיסטים, ושחקן קונסולות או מחשב לתיאור הגיימר האלקטרוני.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    אחירטחדרט
    מישחקיסט?!?!?

טוב...זאת ההצעה שלי...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.07.2007
    "משחקר" כאילו משחק וגם חוקר במשחק! אם היה ניקוד זה היה נשמע כמו "מסנוור" באופן שאומרים...
    הנה עוד צורות עבר הווה עתיד "ישחקרו" שיחקרו" "משחקרים" "משחקרות" ואני מקווה מאוד שאתם
    אוהבים את זה אז תנו לי את הצ'אנס כי אני רוצה את זה מאוד!! תודה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.01.2007
    הצעה נוספת: (קצת בעיקבות התגובה של שניר באתר)
    שחק.
    למה? פשוט מאד- איך קוראים לאדם שמתעסק בנפחות? נפח. איך קוראים לאדם שמתעסק בנגרות? נגר. אז איך יקראו לאדם שמתעסק במשחקים? שחק!
    שתף ב-Google+

אנשים יקרים, סיומה הרשמי של התחרות נדחה ל-10 בפרברואר, בגלל העיכוב שיש בין הקלטת התכניות ועד שידורן.

אי לכך ובהתאם לזאת, כל הצעה השתגיע יד ה-10.2 תכנס לתחרות.
    על הזוכים נכריז בתכנית הקרובה לאחר תאריך זה וכמובן באתר ובפורום זה ממש.

תודה למשתתפים.
    שתף ב-Google+

התחרות הסתיימה והזוכים בפרסים מתנת חנות "פריק" הם: 1- משחקן (דורון בלוך יכבוש את אירופה במשחק המחשב Rome: Total War).
    2- משחקאי ( אילאיל הוז תטיל קסמים עם ערכת משחק של Magic: the Gathering).
    3- שחק (ליאור לוין יקח הביתה עותק של משחק התפקידים "שחר האדמה").
    תודה רבה לכל מי שמשתתף, ולחנות 'פריק', כמובן.
    שתף ב-Google+

הרשמה