תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 28
    הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    חשבתי שנוכל לדון , לאור הויכוח פה על קוג'ימה, מיהי האישיות המשפיעה ביותר על עולם המשחקים.
    האם זהו מיאמוטו? אולי בכלל ביל גייטס והחלטתיו הקשורות לעולם המשחקים (פיתוח ה360). אולי עורך הדין תומפסון? (כלומר לא, אבל הוא דגומא).
    כל מי שמשפיע על עולם המשחקים - ראוי לציון.

בקיצור - הביעו את דעתכם (רצוי בצורה מנומקת כדי שגם אחרים יוכלו להתייחס).

הצטרף בתאריך
    28.03.2007
    Roberta and Ken williams

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    אי אפשר לבחור אדם אחד, אבל יש כמה בולטים בשנים האחרונות.
    1) זה אולי ישמע מוזר אבל אני חושב שפטריס מ-UBI SOFT שעמד בראש הצוות של AC ולפני 4 שנים POP:SOT עשה אימפקט ענקי על הדור הקודם עם הנסיך הפרסי ואימפאקט גדול עם אסאסין בדור הנוכחי (למרות שעדין לא ראינו את זה).

קוג'ימה הוא דווקא ההפך, המערב השפיע בצורה מאוד חדה על MGS4 שלוקח המון מהמשחקי גוף שלישי המערביים וזה מביא אותי למספר 2.

2) קליף בליזינסקי מ-EPIC הפך את עולם הFPS עם המערכת COVER שלו. אולי הוא לא הראשון לעשות את זה אבל הוא הראשון שעשה את זה בצורה כל כך טובה שהיום משחק יריות בלי COVER מרגיש "כל כך הדור הקודם" (אפילו GTA כבר לקח את הרעיון).

3) אם כבר GEARS OF WAR אז המשחק שהוא שאב ממנו עשה חתיכת אימפאקט ענקי על התעשיה.
    אם זה לא היה ברור כבר אז דברתי על שינג'י מיקאמי שעשה לפני שנתיים את RESIDENT EVIL 4 והמציא את "המבט מעבר לכתף" שכל כך פופולארי היום. אפשר להגיד שהוא המציא סגנון חדש לגמרי.
    הוא גם יצר את DMC למי שלא יודע, בחור מוכשר.

4) ומי עשה את המכה הכי גדולה בתעשיה? שיגורו מיאמוטו כמובן עם המעבר לשלטי תנועה ומשחקי קז'ואל.
    אין ספק שאם יש אדם שעשה בום ענקי בתעשיה מבכל בחינה אפשרית זה מיאמוטו, היום הקז'ואל זה "the place to be" ושלטי תנועה נראים כמו העתיד והכל הגיע מאדם שאוהב לשחק עם כלבים ולעבוד בגינה.

הצטרף בתאריך
    01.11.2006
    עיר
    תל אביב
    היו שניים שבאמת שינו את פני התעשיה בעיניי:
    1. שיגארו מיאמוטו - עד היום, הבן אדם הזה מפתיע מחדש. הוא למד עיצוב תעשייתי, וחוזר ואומר כמה שזה השפיע עליו במשחקים. מבחינתו, כל דבר צריך להיות פונקציה של שימוש. אם תראה צב הולך, אתה יכול לקפוץ עליו, אם תראה צב ועליו שפיץ, אתה תבין שקפיצה תכאיב.

הוא האבא של ה-Wii וה-DS, אני בטוח שסאטורו איווטה היה איתו לאורך כל הדרך, אבל אחרי כל הראיונות שקראתי, אני מבין שהוא הוא האחראי לשתי הקונסולות. החשיבה למשל, לשים את הסטיילוס נוגע במסך המגע, ואת ה-Wiimote לצלם תמיד עם שלט, היא שלו. הוא אמר שהוא רוצה שאנשים יסתכלו ויבינו מיד מה עושים עם זה.

אין ספק שהוא השפיע על משחקים, מימי הדו ממד, שהוא המציא את הפלטפורמרים כמו מריו, או את משחקי האקשן עם השמירה בבטריה עם זלדה. דרך מריו בתלת-ממד, שאף אחד לא הצליח להעפיל עליו, וזלדה OOT שנחשב למשחק הטוב מכולם.

מיאמוטו השפיע על רבים, ועד היום, כשהוא מופיע ראשון בקרדיטים של SMG, פעם ראשונה שאני ראיתי שעושים משהו כזה, שרק מראה שהוא כנראה היה מעורב מאוד במשחק. ואכן היחיד שהצליח לעשות משהו טוב יותר ממריו64.

אני חושב שהוא מעלה את נינטנדו רמה מעל, והוא יחד עם סאטורו הצליחו להציל את החברה ולמצב אותה במקום 1. אין ספק שהוא קירב את העולם ל-VR בצורה שעוד לא נעשתה עם ה-Wii, ובדור הבא אנחנו נראה חיקויים רבים, ואני כבר מת לראות מה נינטנדו תעשה.

2. גנפאי יוקוי. הוא יותר וותיק משיגארו מיאמוטו, אבל הוא אחראי למטרויד בין היתר, בין הראשונים אני מניח להציב בחורה בתור גיבורת משחק.

הוא היוצר של הגיימבוי, הוונדרסוואן, והוא האבא הרוחני של כל הקונסולות והמשחקים הניידים. אין ספק שחותמו לעד יישאר, אם כי בצל של מיאמוטו. חבל שהוא נפטר, אני בטוח שה-DS הייתה לו מקור לגאווה.

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    לא יודע אם אפשר להגיד נפטר על אדם שנהרג בתאונת דרכים.
    עדי, אתה צריך לפתוח את העולם שלך מעבר לנינטנדו כבר, זה מרגיש כאילו אתה לא מכיר כלום חוץ מאשר עולם קטן שסובב את נינטנדו.

הצטרף בתאריך
    01.11.2006
    עיר
    תל אביב
    אוי, תרגע. העולם שלי פתוח יותר ממה שאתה חושב. פשוט בחרתי לציין אנשים מנינטנדו.

אני גם מאמין שג'ורג' ברוסארד וחבורתו השפיעו המון על משחקי ה-PC וצורתם, והגשתם (צורת ה-Shareware ותוכן אפיסודי שחזר לאופנה).

כן, חשבתי אם לכתוב נהרג או נפטר. אחרי 10 שנים, אני מניח שזה בסדר גם להגיד נפטר.

הצטרף בתאריך
    28.03.2007
    בשנים האחרונות נעשה פולחן אישיות מתוכנן ומתוזמר היטב למיאמוטו ותמיד כשעושים דברים כאלה האינסטיקס הבסיסי שלי הוא לפקפק.
    היו משחקי פלטפורמה מוקדמים גם לפני דונקי קונג ודונקי קונג לא היה חריג באיכותו ביחס למשחקים אחרים שהיו באותה תקופה.
    זה נכון שמיאמוטו נמצא בתחום כבר למעלה מ25 שנה אבל אין לי צל צילו של ספק שבחירות אסטרטגיות בנינטנדו לא נעשו ולא נעשות על ידי מיאמוטו בלבד והוא רק חלק מצוות די גדול.
    יתכן ואני עושה לו מעט עוול אבל עבורי, שיגרו מיאמוטו היום הוא הגירסה של נינטנדו לדודו מהום סנטר.

לעומתו, רוברטה ווילאמס לקחה עולם של משחקים מטומטמים כמו דונקי קונג ויצקה בהם תוכן עם עלילה מעניינת ומשחקיות חדשנית. רק חבל שהז'אנר הזה הוא צל חיוור של מה שהוא היה פעם וסיירה משמשת היום בעיקר כמלכודת דבש לאנשים שיצאו לפני איזה 15 שנה מהתחום והסמל מעורר בהם נוסטלגיה שגורמת להם לקנות משחקים מזופטים כמו ספיירו הדרקון.

הצטרף בתאריך
    01.11.2006
    עיר
    תל אביב
    אתה באמת עושה לו עוול.

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    המועמדים שלי:

ריצארד גאריוט, שמכונה גם Lord British. האבא של Akalabeth ושל Ultima - ובעקבותיה גם בעצם כל משחקי הRPG שהתפתחו עד היום. בין אם מדובר בRPG מערביים אמיתיים, במשחקי JRPG או במשחקים המוניים כמו WOW.

ג'ון קארמאק, שהקים את ID והיה המפתח הראשי של Commander Keen שאחראי להגעת הפלטפורמרים לPC, אבל יותר מזה הוא הביא לנו את Wolf3D, את Doom ואת Quake, ובעצם יסד את זאנר הFPS.

סיד מאייר,האיש שמאחורי Civilization, Pirates וRailroad Tycoon, ועוד שלל משחקים גאוניים אחרים שבעצם היו אבני הביניין של משחקי הסימולציה והאסטרטגיה.

נולן בושנל. איש החומרה היחיד ברשימה ובטח גם הכי זקן בה. אבל בסופו של דבר מדובר בבנאדם שמאחורי אטארי שבשורה התחתונה הביא לעולם את בשורת משחקי הוידאו. nuff said.

פיטר מולינוקס, האיש שבשורה התחתונה הביא לנו את המשחקים הכי יחודיים ומעניינים שיצאו אי פעם: Populous, PowerMonger, Syndicate, Theme Park, Magic Carpet, Dungeon Keeper, The movies, Fable.
    לדעתי הוא גם האיש המשפיע ביותר בשורה התחתונה. מספיק להתנסות המשחקים שלו בשביל להבין שאין היום אף אדם אחד שאחראי לכל כך הרבה משחקים יחודיים ופורצי זאנרים כמו האיש הזה. כל אחד מהמשחקים האלו שונה ומיוחד כל כך ומראה איזה מגע זהב יש לבנאדם.
    ניתן לו לסיים עם Fable 2 קודם - אבל הגיע הזמן שיצא המשך ראוי נוסף לSyndicate עם מה שהטכנולוגיה מאפשרת היום. או אולי אפילו Syndicate online - זה באמת יכול להיות שוס אדיר.
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    נכתב במקור על ידי ADi
    אתה באמת עושה לו עוול.
    כן, דודו מהום סנטר הוא דווקא בנאדם די נחמד.
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    29.10.2006
    עיר
    חיפה
    לדעתי צריך לשמור את הנושא הזה על השנים האחרונות, אם נלך עד התקופה של ה2600 כנראה שהרשימה תיהיה אין סופית.
    יש אנשים כמו פיטר מולינו שהפך לקצת לא רלוואנטי מאז B&W, אם נשאיר את הרשימה על נגיד הארבע שנים האחרונות הויכוח יהיה הרבה יותר מעניין (לדעתי).

הצטרף בתאריך
    01.11.2006
    עיר
    תל אביב
    למה זה צריך להיות ויכוח?
    ?can't we all just... get along

הצטרף בתאריך
    19.11.2006
    עיר
    תל-אביב
    צריך לחלק את זה לכמה קטגוריות....

הכי משפיע אי פעם, הכי משפיע בדורות האחרונים, והכי משפיע עלייך באופן אישי.

אז בשבילי, הכי משפיע אי פעם הוא ללא ספק שיגרו מיאמוטו. הוא האלוהים של המשחקים בערך. האבא של מריו, והרי בלי מריו לא היה NES. ובלי NES - אולי לא היה בכלל קונסולות וגיימרים, או שהיינו נשארים עם אטארי
    אז לדעתי אין ספק בכלל שהוא הכי משפיע אי פעם.
    מועמדים נוספים - טים שאפר (כל הקווסטים הכי טובים בערך), הירונובו סקאגוצ'י (פיינל פנטזי) וג'ון קארמק (דום).

הכי השפיע בדורות האחרונים - אני חושב ששינג'י מיקאמי (DMC) לוקח בעיקר בגלל שלדעתי הוא באמת המציא ז'אנר חדש ומדהים שמשלב אקשן עם מכות וסטייל. ואני אישית התאהבתי בז'אנר הזה.
    מועמדים נוספים - הידאו קוג'ימה (MGS), ודיוויד ג'פי (GOD OF WAR) ויוצרי גיטר הירו.

הכי השפיע עליי באופן אישי - חייב להיות קאזונורי ימאוצ'י שאחראי לסדרת GRAN TURISMO שלא רק שהצילה את חיי בעקבות החזרת איבוד שליטה על רכב לפני 4 שנים (היגוי הפוך, לעזאזל) אלא גם לימדה אותי המון על תעשיית הרכב והפכה אותי לחובב מכוניות מושבע.
    בנוסף - היא עזרה לי לעשות סיבוב טוב יותר מחברים שלי במסלול מירוצים בארה"ב

וKEO ועדי גם יחד - לא אומרים "נפטר" על אף אדם שאינו יהודי. למי שלא יודע - אומרים נפטר בגלל שאותו אדם "נפטר מלקיים מצוות". וכמדומני - רק יהודים אמורים לעשות את זה
    אפשר להגיד נפטר גם על מי שנרצח ברמת העקרון... כל עוד הוא נימול

נכתב במקור על ידי gulmer
    כן, דודו מהום סנטר הוא דווקא בנאדם די נחמד.
    הוא לא!
    החלאה!

ואגב, גאלמר . איך אתה יכול להזכיר את טים שפר בלי להזכיר את רון גילברט?
    נערך לאחרונה על ידי רונן, עוד לפני שלחצתי על שלח.

הצטרף בתאריך
    24.03.2007
    ללא צורך לחפור עמוק מידי בקרביים של עולם המשחקים לי יש בן אדם שבאמת בלעדיו תפיסת העולם שלי לגבי משחקים לא הייתה כפי שהיא היום וזה ברוס ארטוויק. אני מניח שאף אחד לא מכיר אותו ואת המוצר הקטן אותו הוא פיתח שנקרא Sub-Logic:Flight Simulator ב-1979.

הז'אנר שלמרות מותו אני מוכיר לו הכי הרבה הערכה.

תראו איזו גרפיקה:

אני רוצה לראות את ה-360 מגיע לזה.

וגם דורון ניר! סתם!!!!

הצטרף בתאריך
    12.03.2007
    נכתב במקור על ידי Laskin
    וKEO ועדי גם יחד - לא אומרים "נפטר" על אף אדם שאינו יהודי. למי שלא יודע - אומרים נפטר בגלל שאותו אדם "נפטר מלקיים מצוות". וכמדומני - רק יהודים אמורים לעשות את זה
    אפשר להגיד נפטר גם על מי שנרצח ברמת העקרון... כל עוד הוא נימול
    האמת שלא, זאת קונספציה שגויה של אנשים בשפה. אין הבדל בין כל המילים שמתארות מוות בין יהודי לגוי.
    פשוט כולן שאובות מן המקורות היהודיים (רק לנו יש איזה 15 מילים למוות, כמו שלג לאסקמואים...) ולכן יש בילבול מסויים.
    נפטר זה קיצור של “נפטר מן העולם”, לדוגמה - “דאמר רבי חייא בר גמדא אמר ר’ יוסי בן שאול: בשעה שהצדיק נפטר מן העולם, אומרים מלאכי השרת לפני הקב”ה: רבש”ע, צדיק פלוני בא”, ולכן אין לזה ממש משמעות לדת או דתיות, אלא פשוט במשמעות של dismissed - שהוא התרחק מן העולם.

הצטרף בתאריך
    21.11.2006
    נכתב במקור על ידי DrKeo
    לדעתי צריך לשמור את הנושא הזה על השנים האחרונות, אם נלך עד התקופה של ה2600 כנראה שהרשימה תיהיה אין סופית.
    יש אנשים כמו פיטר מולינו שהפך לקצת לא רלוואנטי מאז B&W, אם נשאיר את הרשימה על נגיד הארבע שנים האחרונות הויכוח יהיה הרבה יותר מעניין (לדעתי).
    B&W היה מעפן. אבל Fable וגם The movies הוכיחו שזו כנראה היתה מעידה חד פעמית.
    אבל איך בדיוק אפשר לבחור אישיות משפיעה מהשנים האחרונות? צריך לתת קצת זמן בשביל להשפיע.
    Keep it clean

הצטרף בתאריך
    24.03.2007
    נכתב במקור על ידי gulmer
    B&W היה מעפן. אבל Fable וגם The movies הוכיחו שזו כנראה היתה מעידה חד פעמית.
    אבל איך בדיוק אפשר לבחור אישיות משפיעה מהשנים האחרונות? צריך לתת קצת זמן בשביל להשפיע.
    B&W הראשון היה מעפאן? על מה אתה מדבר? בטח היה לך קוף והתבאסתה למה לא בחרתה את הפרה.

היה אפשר לרשום את המשחק כפטנט מרוב שהוא חדשני. ב-2 לצערי כבר לא שיחקתי.

הצטרף בתאריך
    19.11.2006
    עיר
    תל-אביב
    נכתב במקור על ידי bozeman
    האמת שלא, זאת קונספציה שגויה של אנשים בשפה. אין הבדל בין כל המילים שמתארות מוות בין יהודי לגוי.
    פשוט כולן שאובות מן המקורות היהודיים (רק לנו יש איזה 15 מילים למוות, כמו שלג לאסקמואים...) ולכן יש בילבול מסויים.
    נפטר זה קיצור של “נפטר מן העולם”, לדוגמה - “דאמר רבי חייא בר גמדא אמר ר’ יוסי בן שאול: בשעה שהצדיק נפטר מן העולם, אומרים מלאכי השרת לפני הקב”ה: רבש”ע, צדיק פלוני בא”, ולכן אין לזה ממש משמעות לדת או דתיות, אלא פשוט במשמעות של dismissed - שהוא התרחק מן העולם.
    טוב, אז הרב יהודה הולר הטעה אותי, או שאתה לא מודע לזה. אבל רוב הדתיים מתייחסים ל"נפטר" מלשון "נפטר מקיום מצוותיו" ולגבי זה אני בטוח
    (אחד מחבריי הטובים ביותר הוא תלמיד ישיבה לשעבר שחזר בשאלה, והוא מאשר לי את זה באוזנייה)

הצטרף בתאריך
    01.08.2007
    עיר
    תל אביב
    לדעתי האישיות שהכי השפיעה על עולם המשחקים היא:

מי שהמציא את המותג PLAYSTATION (כרגע שכחתי את שמו)
    תחשבו על עולם בלי PS1 PS2 PS3????
    הוא האישיות שהכי השפיעו על עולם המשחקים
    15.5.10

משרד החינוך קבע: החל ממחר ילמדו בשיעורי היסטוריה על הנצחון האחרון של מכבי בדרבי

הרשמה