למרות הפן השונה שהכתבה מציגה, אני מדבר כמובן על העברה של הטייסות מבסיס לוד (נתב"ג) לבסיס נבטים בדרום.

רסום ראשון: עובדים המתחזקים ומשפצים את טייסות התובלה של חיל האוויר יעברו בקיץ הקרוב מלוד לבסיס חיל האוויר בנבטים לשם יועברו טייסות התובלה. השאלות הלוגיסטיות הנלוות למעבר טרם נפתרו ולפי ההערכות יוכלו העובדים לבחור בין פרישה מוקדמת לבין סיוע כספי בהעתקת מקום המגורים
עם העברת טייסות התובלה של חיל האוויר מבסיס לוד לבסיס נבטים בקיץ 2008, ייאלצו מאות מעובדי התעשייה האווירית העובדים בתחזוק המערכות הקשורות לטייסת הבואינג ולטייסות אחרות, להעתיק את מקום עבודתם ממרכז הארץ לנגב, כך נודע ל-ynet.

השאלות הלוגיסטיות הנלוות למעבר טרם נפתרו ולפי ההערכות יוכלו העובדים לבחור בין פרישה מוקדמת לבין סיוע כספי בהעתקת מקום המגורים. בכל מקרה


צפוי משא ומתן בין הנהלת התעשייה האווירית (תע"א) לבין ההסתדרות וועד העובדים בתע"א בנוגע לפרטי המעבר.

העברת הטייסות מבסיס חיל האוויר בלוד לנבטים מתבצעת כחלק מהתוכנית הכוללת להעביר ריכוז משמעותי של בסיסי צה"ל לדרום הארץ. כחלק מהתוכנית יועתק מיקומם של בסיסי ההדרכה של צה"ל מצריפין (תוכנית המכונה "עיר הבה"דים"). בהמשך תיתכן גם העתקה של יחידות מיחשוב ומודיעין לנגב.

על פי תוכניות של משרד השיכון, מינהלת המגורים בצה"ל והמשרד לפיתוח הנגב והגליל יוקמו בתוך שנתיים שכונות חדשות למגורי אנשי הקבע בדימונה, ערד, באר שבע, עומר ומיתר. יתכן שחלק מהשכונות החדשות יקלטו גם חלק מעובדי התעשייה האווירית.

עיד הבה"דים זוכה להתנגדות רבה מצד הארגונים הירוקים אשר טוענים כי מיקום אגד בסיסי ההדרכה בסמוך למפעלי רמת חובב מעמיד את החיילים בסיכון פוטנציאלי. יחד עם זאת, העתקת טייסות חיל האוויר לנבטים איננה חלק מהמאבק הירוק נגד התוכנית ואינה שנויה במחלוקת.

לקוח מYNET:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3483661,00.html