תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 9 מ 9
    הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    המנחה, בעיני, הוא לא רק האיש שאחראי להגיב לפעולות השחקנים וליצור עבורם את העולם - הוא גם האחראי על חווית המשחק כולה. זה אומר שעליו להתחשב, בין היתר, גם בגורמים כמו אווירה, שכן אם לא יתחשב בהם, המשחק פשוט יהיה פחות... עשיר.

אז באמת בקצרה, שלוש עצות פשוטות ליצירת אווירה - ולא משנה איזו - המבוססות כולן על קול בלבד, כך שכל אחד יוכל להשתמש בהן.

1. שליטה בדיבור. ואין הכוונה היא רק לדיבור של המנחה, אלא גם לשחקנים - לרוב, השחקנים נגררים אחרי המנחה, ומתחילים להתנהג כמוהו. ניתן למשל ליצור אווירה של מתח על ידי מיעוט בדיבור, והתייחסות לפרטים טכניים בלבד. ולהיפך, דיבור בלתי פוסק והתייחסות לפרטים קטנים רבים (תוך תיאור סובייקטיבי אפילו, נגיד "וזה הריח נפלא! מצער אותי שאני בעצמי לא זכיתי להיות שם"), יוצר אווירה של קרנבל ופעילות שוקקת, המתאימה לשוק למשל.

2. טון לפי מצב ודמות. שנו את טון הדיבור לפי הדמות המדברת, וגם לפי המצב המתאים לסצינה. הדמויות נמצאות בנשף מפואר, אבל המטרה שלך היא להראות להם שהמלוכה כולה מורכבת מדבילים חסרי תועלת. הצג את הנסיכה כצווחנית לכדי אבסורד, ודרשנית - היא לא שואלת, היא יודעת, וכולם יעשו כדבריה. מצד שני, כאשר אותה נסיכה ממש מחולצת מידי הדרקון, אתה רוצה לתת אווירה של סכנה אמיתית - הנסיכה אומנם מדברת באותו הטון, אבל הצווחניות שלה נשמעת יללנית, ושקטה להפתיע. (כהערת צד, אני ממליץ להימנע ממצבי "אנחנו צריכים להציל את הנסיכה אבל היא עדיין נורא מעצבנת אפילו תוך כדי שאנחנו מצילים אותה". זה כבר די נדוש, וחמור מכך, שובר אווירה ולרוב לא משעשע מספיק).

3. שמור על קול הדרקונים שלך. "טון דרקון" או "קול דרקון" הוא רעיון שהוצג בקומיקס Knights of the Dinner Table כסוג של בדיחה, אבל הוא מבוסס על עיקרון יישים ושימושי. שמור על שניים-שלושה סוגי קולות שמיועדים למצבים ספציפיים, למשל התמודדות עם דרקון, אחד המצבים המסוכנים ביותר שהקבוצה מכירה, או לחילופין מנהל פונדק. בדרך של התניה, השחקנים ילמדו לזהות בין הקול לבין המצב, ואז תוכל להתחיל להחליף ביניהם ליצירת מצבים מעניינים. מלך שידבר ב-"קול דרקון" יטע בשחקנים תחושה שמדובר בדמות מסוכנת ורבת עוצמה, בזמן שמכשפה שמדברת בקול פונדקאי תיתן (אולי בהטעייה מכוונת) תחושה שהיא אימא ידידותית וחברתית.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.01.2007
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    למען האמת, המשחקים הקיברנטים יתמכו בצ'אט קולי, העלת תמונות שהשחקנים יוכלו לראות כל מיני דברים, ועוד הרבה פיצ'רים מגניבים.
    בקשר לדיבור, הרבה שחקנים נגררים לעניין של "טוב, אז הדמות שלי אומרת לבעל הפונדק ש...." במקום להגיד "מרקוס הגבוהה ניצב לפני בעל הפונדק ומסביר לו.....", שזה ממש חבל, אז כדאי לספר להם סיפור במקום לספר להם מה הולך, כך שגם הם יתחילו להתנהג ככה.
    כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
    גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
    שתף ב-Google+

מממ. אף פעם לא חשבתי על הקטע השלישי. נשמע דווקא רעיון וב, ולמען האמת אפילו די מזכיר את "קול הקתולהו" שעשיתם בחנות ס_O
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.03.2007
    עיר
    נגסקי ,יפן
    רעיונון נחמדים (וגם מוקרים בחלקם).

אבל תודה.
    סליחה על כל שגיאות הכתיב.

תודה לFeRoz הגבר על החתימה^^ הזות..

(/__\)
    ( O.o)
    ( > <)
    זהו ארנב.
    אנא העתיקו את ארנב אל חתימותייכם על מנת לעזור לו לכבוש את העולם!!!
    -יש לי 3XX הודעות
    פועל חיפה! מאז ולתמיד!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    נכתב במקור על ידי TheSilverDragon
    מממ. אף פעם לא חשבתי על הקטע השלישי. נשמע דווקא רעיון וב, ולמען האמת אפילו די מזכיר את "קול הקתולהו" שעשיתם בחנות ס_O
    כן, אהם, זה לא קול הקת'ולהו, זה CALL OF CTULHU, או בעברית, "קריאתו של קת'ולהו", שזה אחד המשחקים האהובים עליי
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.01.2007
    צ'ט קולי זה טיפשי, אם אני משחק בצורה קיברנטית אני אכתוב, האיכות של פנים אל פנים שזה... פנים אל פנים! אתה יכול להציג ולהיות חי, האיכות שבמשחק קיברנטי זה היכולת לחשוב ולערוך, ולא לפחד להישמע פלוץ.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.02.2007
    עיר
    חיפה
    נכתב במקור על ידי nahal14
    קצת קשה כשוייזארד רוצים להפוך את כל המשחקים לקיברנטיים ><
    המהדורה ה-4 לא חייבת להיות משוחקת דרך המחשב, אפשר לשחק אותה כמו משחק תפקידים ישן וטוב, בלי שום עזרים אלקטרוניים.
    חוץ מזה, ממתי WotC הפכו לשלוט בכל משחקי התפקידים? זה שזה החזון שלהם לא אומר שהוא התממש, או עומד להתממש, או צריך להתממש. העצות שניתנו שימושיות לכל שיטה (או חוסר שיטה).

Anyone who proposes to do good must not expect people to roll stones out of his way, but must accept his lot calmly, even if they roll a few stones upon it
    (Albert Schweitzer)

חס"א, למשחק תפקידים בריא יותר.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    נכתב במקור על ידי ODDin
    המהדורה ה-4 לא חייבת להיות משוחקת דרך המחשב, אפשר לשחק אותה כמו משחק תפקידים ישן וטוב, בלי שום עזרים אלקטרוניים.
    חוץ מזה, ממתי WotC הפכו לשלוט בכל משחקי התפקידים? זה שזה החזון שלהם לא אומר שהוא התממש, או עומד להתממש, או צריך להתממש. העצות שניתנו שימושיות לכל שיטה (או חוסר שיטה).
    אמן!
    שתף ב-Google+

הרשמה