תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 4 מ 4
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  21.12.2006
  עיר
  ראשון לציון
  הודעות
  6,130
  אחרי תקופה ארוכה בערפל, שבה הותר לפרסם רק דיווחים זרים, התירה בצהריים (יום ג') הצנזורה הצבאית לראשונה לפרסם כי צה"ל תקף מטרה בעומק סוריה. התקיפה אירעה בחודש שעבר, אולם פרטיה ומטרותיה טרם הותרו לפרסום. על פי פרסומים זרים, צה"ל תקף מתקן ובו ציוד גרעיני שסופק לסורים על ידי צפון קוריאה.

  תחילת הדיווחים על תקיפה ישראלית בעומק סוריה, בשישה בספטמבר, אז דיווחה סוכנות הידיעות הסורית הרשמית כי מטוס של חיל האוויר הישראלי נכנס לתחום האווירי של סוריה. צבא סוריה הודיע כי המטוס נכנס למרחב האווירי הסורי מכיוון הים וטס בצפון סוריה לכיוון צפון-מזרח, עבר את מהירות הקול ויצר "בום" על קולי.  מאז הדיווחים הללו שמרו הן ישראל והן סוריה על עמימות באשר לקיום התקיפה. בסוריה הכחישו לאורך זמן רב כי בוצעה כלל תקיפה, ובישראל שמרו על שתיקה. היחיד ששבר את השתיקה הזו היה יושב ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, שהודה בפליטת פה כי היה מעורב בסוד העניין, ונתן גיבוי לראש הממשלה אולמרט בשעת מעשה.

  כל זאת עד אתמול, אז אישר נשיא סוריה, בשאר אסד, לראשונה כי אכן אירעה תקיפה שכזו.


  בראיון ל-BBC אמר כי "סוריה שומרת לעצמה את הזכות להגיב למתקפה". הנשיא הסורי נשאל על האפשרות שיגיב באופן צבאי לתקיפה האווירית. "שימוש בצבא הוא תמיד אופציה", הוא השיב. "הצבא נועד להגן על ארצנו, ויש ברשותנו אמצעים שונים". אסד אמר כי ישראל תקפה מבנה צבאי נטוש בצפון מזרח סוריה.

  בלשכת רה"מ מבהירים שאין כל שינוי במדיניות פרסום האירועים שהיו בסוריה. גורם בכיר אמר ל-ynet כי שוחח עם הצנזורית הצבאית הראשית וכי הובהר שהשינוי היחידי הוא העובדה שכתבים לא יחוייבו עוד להציג את מקור הפרסום הזר. "המדיניות נותרה בעינה", הוסיף.
  לקוח מYNET.
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3455746,00.html  תכלס, למי הם מחדשים?
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  06.05.2007
  עיר
  חיפה
  הודעות
  5,181
  ידענו את זה הרבה זמן
  זה לא מחדש כלום.. X:
  יונתן ליפט.

  מדריך לעבוד על טיפשים
  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  14.05.2007
  עיר
  קדומים
  הודעות
  1,640
  כולם כבר ידעו את זה מהיום שהם תקפו.
  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  הודעות
  18,132
  ידוע.
  שתף ב-Google+

הרשמה