תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 23
    הצטרף בתאריך
    29.06.2007
    חברים שלי שגרים בחו"ל מגיעים מחר לארץ ואני רוצה ללמד אותם מבוכים ודרקונים.
    אני חשבתי על משהו כזה:
    1. מכינים דפי דמות.
    2. עוברים בקצרה על החוקים הבסיסים.
    3. הרצת הרפתקאה שחבר שלי נתן לי: מוכנה, נחמדה, בסיסית, שמה "החרב של קלארק" ואף פעם לא הרצתי אותה עד הסוף.

נראה לכם שזה בסדר?
    נכתב במקור על ידי thog
    וכדי שאני לא אצא שקרן
    כי גם אני רוצה ביצה שלישית...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    נראה לי נחמד, פעם ניסיתי ללמד את חברים שלי והם קצת לא קלטו, אז אמרתי שהקוסם בחבורה מוצא ספר בספריה שבו מתוארות המפלצות שבעולם, ואז הבאתי לו את המגדיר למפלצות, והם נכנסו לזה ככה.
    כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
    גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    תל אביב
    נשמע אחלה. תהיה עם אצבע על הדופק כל הזמן ותחוש מתי הם הולכים לאיבוד בסבך החוקים, ואם עדיף להשאיר דברים מסוימים לאחר כך.

כשננסק הריץ לנו בפעם הראשונה הוא דאג לטפטף את החוקים לאט. אפילו דברים בסיסיים כמו skills (כישורים? יכולות? שכחתי איך זה מתורגם) הוא לא דרש מאתנו לבחור ישר על ההתחלה, אלא הכניס אותם תוך כדי המשחק, כשנדרשנו לבצע משימה מסוימת ו"גילינו" שאנחנו יכולים לקבל עוד כמה פלוסים עבורה. מהלכים טקטיים כמו התקפה מזדמנת, הכנת פעולה, הסתערות וכו' הוא שמר אפילו עוד יותר, כדי לא להכביד עם שלל אפשרויות ישר על ההתחלה (ויעיד הזמן שלקח לנו לקלוט את כללי ההתקפה המזדמנת...).

אני מציעה אפילו להתחיל עם דף דמות לא רשמי, רק רישום נתונים בסיסיים על נייר. כך הם יוכלו להכיר דברים לאורך הדרך, וכשיבינו מה פירוש כל הנתונים ואיך הם עוזרים במשחק, יוכלו להחליט עליהם בצורה משכילה יותר.
    עם וואקום גדול באה אחריות גדולה.
    http://blogs.vgames.co.il/comics
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.01.2007
    אני אישית תמיד דוגל להתחיל בחופשיטה, אתה נותן להם לזרוק קוביה, וסתם מחליט לפי כמה שהתוצאה גבוהה אם הם מצליחים או לא, או דייסלאס, שזה בלי קובייה,גם טוב, פשוט לשחק, ואחרי שהם קולטים ונכנסים למשחק, אתה מתחיל להגיד להם שהגיע הזמן למסד את הדמות, אתה מכניס נתונים, והם פחות או יותר ממשיכים כרגיל, רק עם יותר זריקות קובייה.
    במילא המכניקה היא לא מה שחשוב, אלא הרולפליי, והעלילה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    29.06.2007
    [ניסיון אישי]כבר ניסיתי את זה לחבר אחד, שהוא קצת היפר-אקטיבי, ותוך כדי זה למדתי סוף-סוף מה זה דרג"ש!(כידוע, אני לומד לבד, לא מספרים...), וכך השחזתי את כישורי השה"מ שלי.[/ניסיון אישי]
    נכתב במקור על ידי thog
    וכדי שאני לא אצא שקרן
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    06.08.2007
    עיר
    תל אביב
    אני גם חושב שהכי טוב להתחיל בחופישטה, לעשות מפגש או שניים ככה ואם הם נכנסים לזה להתחיל לעשות דף דמות אבל גם, רק פרטים בסיסים ולאט לאט להוסיף עוד פרטים
    בברכה Xaldin
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.09.2007
    לדעתי אתה צריך להשביר להם את פחות או יותר את הכללים הבסיסים ומה זה DND ואז לשחק איתם ולתת להם להיכנס למשחק. אבל יותר מכל תסביר להם שהם עושים את ההרפתקה ולא אתה אז הם צריכים להיותר פעילים, ועכשיו הם לא מנצ'קינים קטנים הם לוחמים והם צריכים להבין שיש להשתתף בהרפתקה כי מה שרב החדשים עושים זה כל הם מתביישים וחשוב שהם ישחקו!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.01.2007
    נכתב במקור על ידי the rouge
    לדעתי אתה צריך להשביר להם את פחות או יותר את הכללים הבסיסים ומה זה DND ואז לשחק איתם ולתת להם להיכנס למשחק. אבל יותר מכל תסביר להם שהם עושים את ההרפתקה ולא אתה אז הם צריכים להיותר פעילים, ועכשיו הם לא מנצ'קינים קטנים הם לוחמים והם צריכים להבין שיש להשתתף בהרפתקה כי מה שרב החדשים עושים זה כל הם מתביישים וחשוב שהם ישחקו!
    לדעתי אתה חייב לעבוד על שגיאות כתיב.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.07.2007
    לא מזמן חפשתי באינטרנט חומר על DND ומצאתי את זה-תכנס לזה ותלחץ על התמונה למעטה בצד שמאל play the DND basic game demo. אתה יכול להראות להם את זה,לתת להם לשחק קצת ואז לעושת את החופשיטה או מה שאתה לא רוצה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.01.2007
    קישור נחמד, אבל הוא לא נראה לי עוזר במיוחד... כלומר, את מה שמוסבר שם, אתה יכול להסביר בלי בעיה, אתה יכול להרית משהו של חמש דקות רק בשביל שיבינו את הרעיון... נראה לי מספיק...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.06.2007
    אני ממליץ מניסיון על שיטת ה-"לטפטפף" חוקים, זה גורם לשחקן החדש להיות פחות מורתע מהכמות שלהם. כמו כן אני ממליץ בהתחלה על חופשיטה עם קצת גילגולים, שיהיה לשחקנים כיף
    All that is gold does not glitter,
    Not all those who wander are lost
    ;
    The old that is strong does not wither,
    Deep roots are not reached by the frost.
    From the ashes a fire shall be woken,
    A light from the shadows shall spring;
    Renewed shall be blade that was broken,
    The crownless again shall be king.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.01.2007
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.06.2007
    כתבתי "קצת" גלגולים. לגלגל הרבה בלי נתונים אמיתיים לגבי הדמות, זה די מוזר.
    ;
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.01.2007
    ממש לא, אתה (בתור שה"מ) פשוט רואה, מה נראה לך, נניח שהם רוצים לחתוך חוט בעזרת חץ, ממרחק 200 מטר, אז אני אומר לזרוק קובייה, ואז זה כבר תלוי בדמות, אם הדמות היא קשת מומחה ויאדה יאדה, הייתי נותן שהיא מצליחה ב20 נניח.
    כלומר, אתה סתם קובע ד"ק, אבל זה פועל, פשוט פועל...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.06.2007
    נכתב במקור על ידי nahal14
    יאדה יאדה
    מוכסף!
    בסדר, הבנתי אותך. אני התכוונתי לחתוך מהמשוואה את כל הגלגולים שרק מיומנויות במו"ד יכולות לעשות, אל תשאל אילו, פשוט גלגולים מהסוג המיותר שאני מעדיף להוריד.
    ;
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.01.2007
    מה מוכסף בזה?
    אבל זה בדיוק מה שאני מתכוון, בחופשיטה זורקים בעיקר למיומנויות, אבל פשוט בלי מתאמים וזה, אתה יכול לקרוא לזה 'זריקת מזל', הרבה פעמים אני גם בכלל לא קובע ד"ק, אלא אחרי הזריקה, לפי מה שנראה לי מתאים ולפי העלילה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    לטפטף, תמיד לטפטף, זה עושה כאב ראש כל החוקים
    כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
    גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.06.2007
    מה שעוד מומלץ, זה לא להראות להם את ספר החוקים, בגלל שאחרי שהם יראו את הגודל שלו, יתחילו להיות תגובות בסגנון: "אין לי כוח עכשיו, זה בטח מלא זמן", "אולי בפעם אחרת","אתה יודע משהו, פתאום לא ממש מתחשק לי".

אז בקיצור, אתם צריכים לדעת את כל החוקים, בלי שום הצצות לספר, כי אז הם יבהלו.
    אחרי קצת זמן, אתם יכולים להראות להם את הספר, ואחרי שטיפטפתם, הם יראו שכל הספר הגדול הזה זה חוקים שהם כבר למדו.
    ;
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.04.2007
    עיר
    קדומים
    אני לא יודע למה כולכם כל כך דוגלים בלטפטף, זה יוצא אפילו יותר מסובך. "אה, עכשיו כשאתה תוקף את האורק- יש עוד איזה חוק שאני צריך להסביר לכם עליו."

לימדתי שני חבר'ה מהשכבה שלי את המהדורה השנייה, כמעט את כל החוקים, באיזה שבוע או שבועיים. לא הסתבכנו בשקל, לא הם ולא אני.

אם לחבר'ה שאתה מלמד יש מושג קלוש מה זה מ"ת, אז לא תהיה לך באמת בעיה ללמד ישר את כל החוקים.

באטל הורן, כ"ץ.
    נוסף בעריכה- נחל, דייסלאס זה diceless באנגלית. הפירוש המילולי של זה זה 'ללא קובייה'. זה לא איזה שם של שיטה, זו הגדרה מילולית.
    "כי לא ספנו ברעב ובמחסור, כי אם בחרנו במוות מחיי עבדות"
    -אלעזר בן יאיר, ראש מתאבדי מצדה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    29.06.2007
    טוב,

קראתי את מה שכתבתם, הפנמתי, לא בכיתי, והחלטתי לעשות את הדבר הבא:

פשוט להכין איתם דף דמות ברוגע, להסביר להם מה זה כל דבר, ולהתחיל לשחק! (וכמובן-להיות כל הזמן עם היד על הדופק...)

תאחלו לי בהצלחה!
    נכתב במקור על ידי thog
    וכדי שאני לא אצא שקרן
    שתף ב-Google+

הרשמה