תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 6 מ 6
    הצטרף בתאריך
    20.10.2006
    עיר
    מודיעין
    אתר ערוץ הספורט העלה לראשונה בישראל (בצורה רשמית ובשפה העברית) משחק פנטזי בנוסח כדורגל.

למידע נוסף לחצו כאן.

לפני הכל, לפרוקטוקול - אני ממש לא אמריקאי ואני אסביר כל מה שאני יודע מהידע האישי שלי. אני אמנם מכיר את המשחק כי אני חובב פוטבול מושבע, אבל אני ישראלי גאה!

בכל אופן, המון ישראלים מקבלים את הדבר הזה כאילו נפל מהירח ולא מבינים איך משחקים משחקי פנטזי. האמת, שזה מאוד פשוט אבל יחד עם זאת מורכב ואסביר לכם כיצד הדבר התחיל, איפה עומד כיום ואיך משחקים אותו.

ההתחלה:
    משחקי פנטזי ספורט הם דבר עתיק מאוד. בערך מסוף מלחמת העולם השנייה. בתחילת שנות ה-60 העניין התפתח באוניברסיטה בניו-יורק (סלחו לי שלא זוכר את שם המוסד) כשכמה חבר'ה התארגנו והחליטו שכל אחד בוחר כמה שחקני בייסבול וע"פ הסטטיסטיקה השנתית של כל שחקן יקבלו ניקוד.

למשל: על כל חבטה שישיג חובט שכל אחד מהם בחר, יקבלו 2 נקודות, על כל פסילה של חובט שיש לאחד מהם יפחיתו 3 נקודות וכו'.

כל שחקן הרכיב לעצמו את קבוצות החלומות שלו (Fantasy team) ושיחק מול קבוצת החלומות של היריב שלו בליגת הפנטזי שהקימו. מי שהיה מסיים את המחזור עם הכי הרבה נקודות שהשיג ע"י השחקנים שאותם בחר היה המנצח. הדבר הפך ללהיט ועד היום משחקים אותו מיליוני אנשים בעולם.

המשחק בימינו:
    בימינו משחקי פנטזי ספורט הם דבר מפורסם מאוד בעולם (אך לא בישראל הפרמטיבית ).

המשחק כ"כ פופלארי עד שבערוצי ספורט מקדישים פינות שלמות ל"עדכוני פנטזי" (Fantasy Updates) לשחקנים הכבדים שביננו. מכאן, חשוב לציין עוד נקודה ממש חשובה ואמיתית לחלוטין: משחקי פנטזי מאוד ממכרים ולפעמים עד כדי כך שזה הורס לאנשים את החוויה לצפות במשחקים בטלויזיה (או במציאות לצורך העניין) - ראו הוזהרתם!

המשחקים נפוצים ברב מדינות המערב ובדרך כלל משחקים משחקי פנטזי בענפי ספורט שמערבים סטטיסטיקות רבות כגון: פוטבול, בייסבול, קריקט, גולף וכו'.

כל אתר ספורט שמכבד את עצמו נותן היום אופציה לשחק משחקי פנטזי (ESPN, פוקס ספורטס, יורוספורט וכו'). אחד האתרים המפורסמים ביותר הוא www.Fleaflicker.com. בערוץ הספורט החליטו ללכת על הענף עם הכי פחות סטטיסטיקות - כדורגל - ומי שמכיר אותי יודע שבאופן כללי אני ממש לא אוהב כדורגל, אבל מה לעשות שפה זה פופלארי.

אז איך משחקים?

קודם כל - 90% מהאתרים שמספקים משחקי פנטזי הם חינמיים.

הרעיון מאחורי משחקי הפנטזי מאוד בסיסי: בנו את קבוצת החלומות שלכם, תכניסו אותה לליגה ותשחקו מול קבוצות פנטזי אחרות של חברים שלכם ובסיום העונה תדעו מי אלוף הפנטזי!

ברגע שתיכנסו לאתר פנטזי כלשהו ותירשמו אתם צריכים לחכות למנהל הליגה שיקבע תאריך ל*דראפט (בחירת שחקנים). כשיגיע תאריך הדראפט אתם תצטרכו ידח עם כל שאר השחקנים בליגה שלכם לחכות לתורכם וכל פעם אתם תיקחו בתורכם את השחקן הכי טוב או שאתם הכי צריכים.

בסיום הדראפט תסדרו את ההרכב הפתוח של הקבוצה שלכם, אתם תשימו בספסל המחליפים את השחקנים שאתם לא רוצים להחליף ולמעשה סיימתם - עכשיו הכדור בידיים של השחקנים שיש לכם בקבוצה. למשל: אם יש לכם את יוסי בניון בתפקיד החלוץ - תקוו מאוד שבמשחק הקרוב של הקבוצה שלו:
    1. הוא באמת ישחק ולא ישב על הספסל (כי אז לא תקבלו ניקוד על שום ביצוע שלו כי הוא לא משחק).
    2. הוא יבקיע שערים או לחילופין יתן תפוקה כלשהי על המגרש.

אתם תקבלו ניקוד על כל פעולה טובה שאחד מהשחקנים בקבוצה שלכם יעשה (למשל יבקיע שער), ותאבדו ניקוד על דברים לא טובים שהשחקנים שלכם יעשו (למשל, גול עצמי או כרטיס אדום). לכל ליגה יש את הניקוד שלה לכל אחד מאפשרויות ולכן רצוי שתבדקו את החוקים של הליגה אליה אתם מצטרפים.

כשתשחקו מול קבוצה של חבר שלכם תצרכו לקוות לבדיוק ההפך - שכל השחקנים שלו יפצעו!

סתם!!!

אבל שימו לב שהמשחק דורש ידע רב כי אם אתם יודעים שחלוץ מסויים לא הבקיע (במציאות) בחיים מול השוער המחליף שלכם, אז אולי כדאי שתעלו את השוער המחליף במקום השוער הראשון. אני מקווה שאתם מבינים את הרעיון.

אני יכול עוד לדבר על זה שעות בלי לשים לב, אבל אני מניח שהבנתם את הרעיון. אני אנעץ את הנושא ואם יש לכל אחד מכם שאלה תשאלו ואשתדל לענות על כל השאלות.

אז שיהיה לכם משחקים מהנים ונתראה באחת המליגות באחד מהענפים השונים.

שי.

*לא בכל ליגת פנטזי יש דראפט. בליגות שאין דראפט רצוי לקרוא את התקנון כדי להבין את החוקים ושיטת הניקוד.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.10.2007
    סחתיין על ההשקעה אחי
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    06.08.2007
    מה השקעה מה אתה נורמלי? הוא המנהל!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.09.2007
    עיר
    ת"א
    אז מנהל שמשקיע טוב מאוד
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.11.2007
    =]
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.12.2006
    עיר
    טבריה
    מעניין מאוד חבל שאין בארץ אולי בהמשך יהיה בעזרת ה'.
    בארסה קבוצה עם נשמה!
    שתף ב-Google+

הרשמה