תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 23
    הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    רעננה
    את הפוסט הבא כתבתי בבלוג שלי, בהמשך לפוסט “בעוד מספר שעות בלבד”. כיוון שהוא לא הולך לקבל שום קריאה כשהוא יעמוד סתם ככה, החלטתי לשלוח אותו כאן בפורום החדש. תהנו.

--

אין כמו משחק הנמצא בפיתוח 9 שנים, ולבסוף צץ לו בהפתעה מוחלטת עם דגל “אני מיוחד!”. Team Fortress 2 הינו אחד משלושת המשחקים הקרבים לצאת מבית Valve, בחבילה אחת גדולה, ה-Orange Box. כפי שכתבתי בפוסט הקודם, קיבלתי אפשרות לשחק בגרסת הבטא, פחות מחודש לפני יציאת המשחק המלא, ויצאתי לדרך.

המשחק Team Fortress הינו שוטר מרובה משתתפים, שבו על 2 קבוצות יריבות להלחם בכדי להשיג מטרות מסוימות במפות שונות. בכל קבוצה ניתן לבחור אחד מתוך 9 המקצועות השונים לגמרי, מבחור כבד בעל מכונת יריה מאסיבית וקטלנית, ועד למרגל שיכול להתחפש לאחד מהקבוצה היריבה ואף לפעול יחד איתה - ולבסוף לתקוע סכין בגב. כל אחד מ-9 המקצועות, שעליהם אפרט בהמשך, שונה לגמרי מהשני, מה שמאפשר עשרות טקטיקות ושילובים עד כדי השגת המשימה שבמפה. נשמע פשוט, אך המשחק עמוק הרבה יותר מזה.

למשחק עבר מפואר, שבו אפילו לי יצא לקחת חלק. הוא התחיל כמוד למשחק Quake הראשון ב-97′, וצבר המון קהל. כבר ב-98′ תוכנן לו TF2, כמוד נוסף, הפעם המבוסס על קוויק 2. במהלך הפיתוח, Valve קנו את קבוצת המפתחים הזעירה, בכדי לפתח את TF למנוע Half Life, הנקרא Gold Source. להזכירכם, המנוע של HL, במקור, מבוסס למעשה על המנוע של קוויק, כמובן עם כמה וכמה שיפורים דרסטיים. ב-99′ יצא לו Team Fortress Classic כמוד הרישמי הראשון של וואלב, ונחשב להצלחה רבה, שלי יצא לשחק בה לא מעט בצעירותי. TF2 תוכנן באותו זמן כמשחק העומד בפני עצמו, ואף הוצג ב-E3 שב-99′ וקיבל מספר שבחים רציניים. לאחר זמן-מה של שקט, ב-2000 וואלב אישרו כי TF2 נדחה לתאריך לא ידוע. מכאן, המשחק עבר מספר גלגולים עקב מנוע גראפי חדש שתוכנן, ממשחק מלחמה ריאליסטי ואף שמועות אומרות כי בשלב מסוים היה אמור להיות חלק מ-HL2. אך לגיימרים המשחק נחשב כעזוב, עד יולי 2006. לקראת יציאת HL2 Episode 1, הכריז גייב נוויל, אחד משני מייסדי וואלב, כי חדשות לגביו עלולות להתחדש בקרוב. ואכן קרה - כחודש לאחר מכן, נחשף לו TF2 כפי שאנחנו מכירים אותו היום.

החשיפה הפתיעה את כולם. ממשחק מלחמה רציני בכל עברו, לפתע הציגו סגנון ‘מצויר’ (cartoon-ish) ועליז. Team Fortress 2 אכן כזה, סטייל, אנימציות, מידול ועיצוב כללי שונה במינו, המשלב את כל הקלאסיקה שהכרתי מ-TF המקורי ויוצר משהו אחר. למרות הסטייל שחלק יכנו ללא בושה כ’ילדותי’, המשחק ממש, אבל ממש לא חוסך בדם ואיברים הנזרקים לכל עבר אשר כיכבו ב-TFC. למעשה נמצא שם הרבה מעבר לזה, ולצורך העיניין, בצורה מפורטת. המשחק משתמש במנוע החדש של HL2 Episode 2, מה שמאפשר מעבר לסטייל מיוחד, לאפקטים חדשים במנוע Source, כגון Motion Blur יפייפה בזמן תנועה, תאורה דינאמית ועוד, היוצרים גראפיקה נהדרת. TF2 נראה נהדר - מודרני, מקורי וקולע בול למטרה.

ב-TF2 ישנן 6 מפות בלבד, אשר עוצבו מחדש בשביל הסטייל המיוחד. מפתחי המשחק טוענים כי העדיפו תחילה להתמקד במספר מפות זעיר אך איכותי ולא חוזר על עצמו, מאשר הרבה מפות שבחלקן לא ישחקו בכלל. המטרות זהות לאלו שהיו בקלאסי: תפוס את הדגל, שהפך היום למזוודת מידע חשובה, התקפה והגנה, שבו על קבוצה אחת להגן על נקודות ועל השניה לתקוף ולהשתלט עליהן, ולבסוף מצב נקודות חופשי, שבו גם יש להשתלט ולגן על נקודות אך מטרה ספציפית לכל קבוצה.

אחד הדברים העיקריים שנוספו להם ב-TF2 הם חיים חדשים לדמויות. TF המקורי, בדומה למשחקים שגם בהם ניתן לבחור מקצועות כגון Battlefield, איפשר לבחור מקצוע, אך מעבר לשוני מוחלט בין יכולות המקצועות וכמובן עיצוב מבדיל פשוט בין השחקנים, לא היה בהם הרבה חיים, או אישיות. TF2, למעשה, נתן לכל דמות תכונות משלה, מה שמתבטא בצורת הדיבור שלהם בעת הקרב, בחיוכים מרושעים בעת הריגת אויב, והכי חשוב - המקש הטהור G, המשמש כ-Taunt, התגרות באויב, כאשר לכל דמות ואף ונשק יש את האנימציה משלה. תוספת זו היא ללא ספק אחת המטרות העיקריות שהוצבו בפיתוח TF2, כאשר כפי שצוין ב-TF הראשון לשחקנים לא היה הרבה שוני בתחום, מעבר לדברים בסיסיים בלבד.
    TF2 עשה את המיטב כדי לשמור על המשחקיות היוצאת דופן שכיכבה בקלאסי, ואף הוסיף מעט אלמנטים מודרנים. אלמנט אחד שנוסף ב-TF2, ולמעשה התבקש במשחקי וואלב כבר מימי HL2, הוא ההישגים - כעת, יש לנו למה לשאוף. לא רק שנשמרות הנקודות מהמשחקים הטובים ביותר, בנוסף יש תארים ספציפיים שניתן להשיג, כגון להיות מרגל ולרגרום לרופא מהקבוצה השניה לרפות אותך, לנצח בכל מפה במשחק לפחות פעם אחת, להגיע לסך הכל 1,000 הריגות וכדומה. אם כי (עדיין?) לא מקבלים כלום ע”י השגת תארים אלה, הם לפחות מככבים לנו בפרופיל של הסטים, ומאפשרים להשוויץ בהם כמו שצריך.

דבר חדש נוסף שנראה במשחק הוא הסתה נגד שחקנים ספציפיים - נשמע מרושע, אבל כלל לא. בכל פעם שנמות ע”י שחקן אחר, המצלמה במהירות תזרום אליו ותעצור מול דמותו יחד עם כל המשחק, ותכתוב את שם השחקן וכאות תנחומים האם בחיים האחרונים הצלחת לשבור שיאים כלשהם. מה שמשעשע ביותר, אם נמות ליד אותו שחקן והמצלמה תעצור וניהיה בטווח התמונה - יופיע בלון הכותב ‘היי, הנה חלק מה שנותר ממך!’. דבר אחר שנוסף בתחום, הוא למעשה סימון שחקנים - אם אהרוג את אותו השחקן הרבה פעמים, המשחק יסמן לי אותו כ-Dominated (אחד אשר אני ‘שולט’ בו), אם שחקן יעשה את אותו הדבר לי, הוא יסמון לי כ-Nemesis (יריב נקמני?) ויופיע לו סמלון מזהה מעל הראש, ואם אהרוג שחקן המסומן לי כ-Nemesis, יסומן לי Revenge (נקמה). המערכת מאוד מוסיפה למשחק, וכבר גרמה לי לבחור שחקן ספציפי להרוג במקום מטרות קלות אחרות.

הדבר העיקרי שלמעשה הוצא מהמשחק לגמרי הוא הרימונים - במשחק הקלאסי, כל דמות יכלה לסחוב ולזרוק רימונים, מה שלפעמים יצר מצב של ‘nade spamming’, המתבטא ביותר מדי רימונים המרחפים באוויר ולפעמים אף הורסים את הגיימפליי המשובח. כעת, אין לאף שחקן רימונים, ואלו שיודעים לפוצץ קיבלו את הכבוד שמגיע להם, לבד.

המשחק, כאמור, מציע לבחירה כ-9 מקצועות שונים. כל מקצוע, שונה מהאחר ומיוחד במינו, מה שמאפשר משחק מגוון ומעניין. להלן: ה-Pyro, בחור במסכה המצויד בלהביור; ה-Engineer, מהנדס בעל יכולת לבנות מכונות יריה, משגרים וציידנים נייחים בשדה הקרב; ה-Sniper, הצלף המפורסם; ה-Spy, מרגל בעל יכולת להשתקף לתקופת זמן מוגבלת או להתחפש לדמות אויב, המצויד בסכין, אקדח וציוד נגד מבני המהנדס; ה-Heavy, הבחור הגדול בעל מכוניית יריה קטלנית, מצטיין בראש שדה הקרב; ה-Demoman, מצויד ברובה רימונים וברובה פצצות נדבקות על שלט רחוק; ה-Medic, הרופא של שדה הקרב המצויד ברובה ריפוי, רובה מחטים ומסור ניתוחים; ה-Scout, הבחור המהיר של הקרב, מצויד בשטגן ומצטיין בהשתלטות על איזורים או גניבת הדגל בהיותו מהיר; ולבסוף, ה-Soldier, בחור צבא המצויד במשגר טילים כנשק עיקרי, ובעל יכולת להקפיץ את עצמו ע”י שיגור טיל על הרצפה. כל אלה, בדרך זו או אחרת, יוצרים שדה קרב מטורף בעל אינספור אפשרויות טקטיות מעניינות ואף הומוריסטיות.

הסאונד במשחק נשמע, כצפוי, מעולה. הת’ים הראשי מככב לו באירועים חשובים במהלך המשחק, כאשר קול קריינית אדיש ומצחיק מלווה את הקבוצה לאורך כל המשחק. כפי שצוין, לכל דמות יש תכונות משלה, ועם זה מתלווים להם הקולות. לכל דמות, מעבר להתגרות באויב, יש אפשרות לזעוק הערות קרב במהלכו. מעבר לכך, דברים בסיסיים כמו תגובת תודה על ריפוי מרופא נאמרות אוטומטיית, מה שמשאיר את 2 הצדדים מרוצים, ללא מאמץ.

מבחינה טכנית, המשחק לא כבד במיוחד, אם כי דורש כרטיס מסך מעודכן בכדי להריץ את המשחק על ההגדרות הגבוהות ביותר. המשחק יחסית יציב, אך כבר קרה שקרס לי פעמיים במהלך המשחק מסיבה לא ידועה, חזר לדסקטופ והעלה הודעת שגיאת מנוע - ולטובת וואלב, שזה יהיה משהו שקשור לעובדה שמדובר בבטא בלבד.

לסיכום, במקום לזרוק ציון מלבב, אכין את הנקודות שהכי עשו לי את זה, הנקודות שהכי הרסו לי את זה, ועוד נקודה שסתם מתחרזת, כי אני חש משועשע.
    הטוב
    • גראפיקה מקורית, המצרפת הומור איכותי למשחק.
    • שימור הקלאסיקה ואף חיזוקה מהמשחק המקורי.
    • האיזון בין המקצועות עלה, כיף לשחק בכל אחד מהמקצועות.
    • אפשר להתגרות בגופת אויב!
    הרע
    • מספר בעיות טכניות, שככל הנראה גרמו למשחק שלי לקרוס.
    • עדיין אין קהילה בארץ. שרת של 16 שחקנים שנעלם לחצי דקה כל החלפת מפה לא מספק אותי.
    והלא נורא (?)
    • זה בטא.
    ובכן, זהו זה. מכאן, חוץ מלחרוש עוד קצת על המשחק, יש עליי לחכות לעשירי באוקטובר ולשחק ב-HL2Ep2 וב-Portal.
    אשמח לתגובות על הביקורת. או הצעות משחק בשעות הלילה.
    שבוע נהדר, וצום מטורף לכל האמיצים שבניכם.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.05.2007
    עיר
    רעננה
    "עדיין אין קהילה בארץ. שרת של 16 שחקנים שנעלם לחצי דקה כל החלפת מפה לא מספק אותי."
    עידו אתה כבר לא מעודכן...
    יש 2 שרתים של 24 שחקנים D:
    ולפי מה שהבנתי השרת שלvgames (זה שקרס כל העברת מפה) עבר לקופסאת לינוקס יותר חזקה ככה שפתרו את הבעיה...

תודה רבה על הסיקור אני יקרא אותו לאחד יום כיפור שניכנס בעוד 15 דקות...
    D:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    רעננה
    נכתב במקור על ידי dip
    "עדיין אין קהילה בארץ. שרת של 16 שחקנים שנעלם לחצי דקה כל החלפת מפה לא מספק אותי."
    עידו אתה כבר לא מעודכן...
    יש 2 שרתים של 24 שחקנים D:
    ולפי מה שהבנתי השרת שלvgames (זה שקרס כל העברת מפה) עבר לקופסאת לינוקס יותר חזקה ככה שפתרו את הבעיה...

תודה רבה על הסיקור אני יקרא אותו לאחד יום כיפור שניכנס בעוד 15 דקות...
    רק שלא תבינו אותי לא נכון, גם שרת כפי שציינתי מבורך (אתמול שיחקתי בו לא מעט, את האמת), אבל דרוש משהו יציב.
    ודור, ייתכן ואתה צודק, היום ראיתי שכבר קמו שרתים נוספים. טרם בדקתי אותם, אבל זה כבר משמח.

עריכה: כרגע שיחקתי מספר שעות איכותיות בסרבר החדש של ויגיימס, הוא יותר יציב, בעל 24 שחקנים ועם פינג טוב. אני משער שבמצב הזה ניתן להתעלם מהנקודה הזו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.09.2007
    תודה על הסיקור היה מעניין
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.10.2006
    עיר
    ירושלים
    השרת הראשון היה שרת זמני, רק לראות אם יש שחקנים בארץ. משהתברר כי הדבר נכון וכי יש דרישה, וגם כי גרסת הלינוקס יצאה סוף סוף, הרמנו שרת איכותי לשחקנינו
    The enrichment center is required to remind you that you will be baked,
    and then there will be cake
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.10.2006
    המנוע של HL הוא בדיוק המנוע של QUAKE 1 והמנוע של QUAKE 2 (במידה ואתה מדבר על הגרפי)

יום טוב.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.09.2007
    נשמע טוב, אבל אני רוצה לחכות לביקורות לפני שאני יקנה ...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.03.2007
    עיר
    רמת גן
    מעניין מעניין מאד.[=

חזרתי לאקסבוקס - CyBeR III
    XBOX 360 Slim 250 GB
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    30.12.2006
    עיר
    כפר סבא
    לא קראתי הכל אבל כל הכבוד

השני השרתים שקמו הם מאוד מאוד טובים, תשים לב שביום כיפור 2 השרתים היו מלאים!

Team Fortress 2 - Israel
    ו-
    Vgames Beta

השרת שלי הורדתי לתיקונים כי ממה שהבנתי 100TR משפיע על כולם אז היום הוא חוזר עם 66TR

בכול מקרה, תמשיכו ולהביא אנשים לקהילה הארצית, לפורום שלנו בוי גיימס
    הקהילה הזאת רק תגדל ותגדל!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.02.2007
    עיר
    רעננה
    שלושה שרתים כרגע, סיקור מעניין מאוד...
    אני מודה לאלוהים, שהוא שונא ת'אדומים
    אני לובש צהוב כחול, למכבי אתן הכל
    אחרייך אני הולך, מוכן למות למענך
    חושב עלייך כל היום,
    ומי שלא קופץ אדום!

הכל בשביל מכבי
    לעולם לא תצעדי לבד
    הכל בשביל מכבי
    עד המוות אני אוהב אותך

אם מישהו רוצה הזמנה ל - Lockerz שישלח לי את המייל שלו בפרטי.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    06.04.2007
    סיקור מרשים!
    תגיד יש אפשרות למשחק יחיד - כלומר לא ברשת?
    יעני משימות והכול?

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    סודי
    לא, זה משחק מולטיפלייר בלבד, אבל הוא מגיע יחד עם Half-Life 2: Episode 2 שהוא משחק יחיד.
    יובל בירב,
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.02.2007
    עיר
    כפר סבא
    פשש,אחלה סקירה (:
    גרמה לי להתעניין עוד יותר במשחק,אבל אני הולך לקנות ORANGE BOX אז אני כנראה לא הולך לנסות אותו אף פעם ):
    גם ככה אם אני יוריד לא יהיה לי מולטיפלייר אז אין טעם XD
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.09.2007
    עיר
    נהריה
    נכתב במקור על ידי Syao
    פשש,אחלה סקירה (:
    גרמה לי להתעניין עוד יותר במשחק,אבל אני הולך לקנות ORANGE BOX אז אני כנראה לא הולך לנסות אותו אף פעם ):
    גם ככה אם אני יוריד לא יהיה לי מולטיפלייר אז אין טעם XD

אתה לא הולך לקנות ORANGE BOX?

כי אם כן, אז המשחק כלול.. סתם לידיעה.
    BBQ # Team Fortress 2 Clan
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.12.2006
    עיר
    חיפה
    סיקור מעולה ,מת על המשחק HL2 אקנה אותו בטוח
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    רעננה
    אני שמח מאוד שפרסמתם את הסקירה בדף הראשי. במחשבה שניה על הנושא, החלטתי להוסיף מעט תמונות בין פסקאות כפי שעשיתי בבלוג, זה יותר מזמין לקרוא
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.09.2007
    עיר
    חולון
    סתם תיקונים קטנים, אבל יש 6 מפות (2fort, well, gravelpit, granary, dustbowl, hydro)
    ו Medic, לא Doctor.

אבל חוץ מזה סקירה סבבה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    עיר
    רעננה
    נכתב במקור על ידי Don't Ask
    סתם תיקונים קטנים, אבל יש 6 מפות (2fort, well, gravelpit, granary, dustbowl, hydro)
    ו Medic, לא Doctor.

אבל חוץ מזה סקירה סבבה.
    אתה צודק, תוקן. שיחקתי יותר מדי Heavy. תודה על ההערות
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.02.2007
    עיר
    כפר סבא
    נכתב במקור על ידי zalopa
    אתה לא הולך לקנות ORANGE BOX?

כי אם כן, אז המשחק כלול.. סתם לידיעה.
    אה,כן,משום מה שכחתי לכתוב את ה'לא' X:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    12.12.2006
    נראה משחק יפה מאוד.שוכל לקנות את הקופסה הכתומה.
    שתף ב-Google+

הרשמה