תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 26
    הצטרף בתאריך
    24.07.2007
    עיר
    חולון
    אני מבין במחשבים אבל ברמה בינונית מישהו יכול אולי להסביר לי על עולם המחשבים,תפקידו של כל חלק במחשב?

זה ידרוש קצת מאמץ וזה יהיה קרוב מאוד למדריך אבל אשמח אם מישהו יוכל לפנות זמן ולעזור לי בהקרת עולם המחשבים.
    C&C-IDF GUILD
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    11.12.2006
    עיר
    עמיקם\יוקנעם
    לך תעשה קורס בג'ון ברייס כמוני,אחרי שתסיים תאמין לי תצא משכיל,והיו שם אנשים שבקושי ידעו לפתוח משתמש בXP.

אני GM במשחק הישראלי Moondo רוצים להצטרף לכיף?
    www.Moondo
    .com
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    30.05.2007
    עיר
    ראשון לציון
    אי אפשר ממש להתחיל להסביר לך פה... תכנס לויקיפדיה ותחפש :מעבד,כרטיס מסך...דברים כאלה סתם להשלמת ידע או שתקשיב לקנטרו ותיקח קורס.

קרדיט לזאוס D:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.07.2007
    עיר
    חולון
    =[ יש לי רעיון פשוט אשל אותכם כל מיני דברים בשביל לנסות ולבסס את הידע שלי על שלכם ולראות האם אני צודק.

מהו תפקידו של המעבד במחשב?
    C&C-IDF GUILD
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    30.05.2007
    עיר
    ראשון לציון

אני לא ממש יודע איך להסביר אז אני אצטט: "מעבד, יחידת העיבוד המרכזית (CPU - Central Processing Unit), הוא החלק המרכזי במחשב, שמבצע את הפקודות המאוחסנות בזיכרון המחשב. פקודות אלה הן פקודות אלמנטריות ביותר, כשכל פקודה בנויה מרצף קצר של ביטים, שמשמעותו מובנת על-ידי המעבד. רצף זה קרוי שפת מכונה. כל דגם של מעבד מתאפיין בסט הפקודות שלו."

אתה מוזמן לשאול עוד (ואני אמשיך לצטט את ויקי xD)

קרדיט לזאוס D:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.07.2007
    עיר
    חולון
    חחחח x D
    C&C-IDF GUILD
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    מעבד

מעבד, יחידת העיבוד המרכזית (CPU - Central Processing Unit), הוא החלק המרכזי במחשב, שמבצע את הפקודות המאוחסנות בזיכרון המחשב. פקודות אלה הן פקודות אלמנטריות ביותר, כשכל פקודה בנויה מרצף קצר של ביטים, שמשמעותו מובנת על-ידי המעבד. רצף זה קרוי שפת מכונה. כל דגם של מעבד מתאפיין בסט הפקודות שלו.
    המעבדים המודרניים (המכונים מיקרו-מעבדים) בנויים על גבי שבב אחד בודד. יכולותיו של המעבד כוללים קריאת מידע מהזיכרון או מהתקנים שונים, ביצוע פעולות מתמטיות ולוגיות על מידע זה וכתיבת תוצאות החישוב בחזרה לזיכרון או לחלופין שליחתו להתקנים חיצוניים. יכולת זו מאפשרת למעבד גמישות רבה מספיק כדי לשמש למגוון רחב ביותר של יישומים.
    מבחינה מספרית, הרוב המכריע של המעבדים המיוצרים כיום, משמשים כיחידות בקרה של מוצרי צריכה דוגמת: צגים, מדפסות, מכוניות, מכונות כביסה טלפון סלולרי, וכן הלאה. המעבדים הללו מיועדים לשימושים ייעודיים, למשל - עיבוד אות ספרתי (DSP), מיקרו-בקר, עיבוד רשתות תקשורת (Network Processing), או מעבד גרפי. למעבדים אלו סט פקודות שונה הנותן עדיפות לפקודות שאותן מעבד זה מבצע. עם זאת, המעבדים בעלי החשיבות הרבה ביותר מבחינה טכנולוגית, בהם מתמקדים רוב מאמצי המחקר והפיתוח הם המעבדים המשמשים כיחידת עיבוד מרכזית במחשב.

לוח אם

לוח האם הוא המעגל המודפס הראשי של מחשב או מכשיר אלקטרוני מורכב אחר. בדרך כלל מתייחס מושג זה למעגל המודפס הראשי של המחשב אישי (PC).
    כל הרכיבים החיוניים לפעולתו של המחשב האישי מהווים חלק אינטגרלי מלוח האם, או מחוברים אליו ישירות דרך חריצי הרחבה שונים. רכיבים אלו כוללים את המעבד, הזיכרון, כרטיס המסך, כונני דיסקטים ותקליטורים ועוד. כל לוח אם מבוסס על ערכת שבבים (Chipset) שאחראית על הגישור בין הרכיבים השונים המרכיבים את המחשב.
    בנוסף לרכיבים החיוניים ניתן לחבר ללוח האם רכיבים נוספים, באמצעות חריצי הרחבה מסוגים שונים ( PCI, AGP, EISA, ISA) שהנפוצים בהם כרטיסי מסך, כרטיסי קול, כרטיסי רשת, כרטיסי מודם וכרטיסי וידאו. באמצעות חריצי הרחבה אלו היה ניתן להוסיף פונקציונליות רבה לכל מחשב אישי. לכל חריץ הרחבה בנוסף לצורה החיצונית השונה מאפיינים שונים כמו למשל מהירות העברת הנתונים.
    ללוח יש גם יציאות שונות, שמאפשרות לחבר אליו ציוד היקפי, כמו יציאות עכבר ומקלדת מחשב, יציאות טוריות, מקביליות ויציאות USB שמחליפים לא מעט את חריצי ההרחבה.
    איכותו של המחשב נגזרת לא מעט מאיכותו של לוח האם. כך שיכול להיות שיהיו שני מחשבים שמורכבים בהם מעבדים ודיסקים זהים, אך אחד יהיה טוב יותר בשל העובדה שהותקן בו לוח אם איכותי יותר.

כרטיס המסך במחשב אחראי לייצר את הפלט הויזואלי מהמחשב על גבי המסך. למעשה, כמעט כל התוכניות מייצרות פלטים ויזואליים וכרטיס המסך הוא רכיב החומרה האחראי לקחת פלט זה ולהורות למסך אילו נקודות להאיר על הצג (ובאיזה צבע) כדי שנוכל לראות את הפלט. הכרטיס מקבל כקלט מהמעבד נתונים בינאריים והופך אותם לאותות אנאלוגיים בשיטת RGB שמחלקת כל אות לרמות שונות של צבעים אדום ירוק וכחול.
    כמו רוב חלקי המחשב האישי, לכרטיס המסך הייתה התחלה צנועה. בתחילה הוא היה אחראי רק להציג על המסך את מה שייצר המעבד המרכזי. בתחילה, זה היה רק טקסט ואפילו לא צבעוני.
    כיום, כרטיסי המסך הם מעבדים בפני עצמם. יש להם מעבד גרפי משלהם והם עושים הרבה מעבודת העיבוד שבעבר נעשתה על ידי המעבד המרכזי של המחשב. הצורך נובע מכמות המידע שאנו שולחים כיום למסך ומהחישובים המסובכים שצריכים להיעשות כדי לקבוע מה נראה על המסך. דבר זה מתעצם עם כניסת הגרפיקה התלת ממדית.

דיסק קשיח

כונן קשיח (או: דיסק קשיח) הוא רכיב במחשב המשמש לשמירת נתונים. כונן קשיח יכול להכיל בדרך כלל כמות גדולה של מידע לעומת זיכרונות אחרים, אך פעולתו איטית לעומת הזיכרון הפנימי של המחשב (RAM). הכונן הקשיח הוא התקן זיכרון מכני לא נדיף המאפשר אחסנה אמינה של מידע דיגיטלי בנפח גדול ובזמן גישה קצר יחסית להתקני זיכרון מכניים אחרים. בהשוואה להתקני זיכרון שאינם מכניים באותה הקיבולת, הכונן הקשיח זול משמעותית, אולם זמן הגישה למידע בכונן ארוך בהשוואה לזיכרון הפנימי (RAM) - הכונן הקשיח איטי פי 10,000 מהזיכרון הפנימי.
    הכונן הקשיח מופיע בשתי תצורות: פנימית - כרכיב המוטמע בתוך המחשב, וחיצונית - כמכשיר עצמאי המתחבר למחשב באמצעות כבל מסוגים שונים. מערכת ההפעלה משתמשת במערכת קבצים על מנת לנהל את הקבצים שמאוחסנים על גבי הכונן.

כרטיס קול הוא התקן קלט-פלט האחראי על עיבוד הקול במחשב. עיבוד הקול בכרטיס מתבצע בעזרת שבב המרה אנלוגי-דיגיטלי (לדגימת קול ממיקרופון) או דיגיטלי-אנלוגי (ליצירת קול באמצעות רמקול). כיום מכילים רוב כרטיסי הקול החדישים גם מיקרו-מעבד שמבצע את עיבוד האות (בעבר התבצע עיבוד זה במעבד המרכזי של המחשב). במחשבים רבים קיים "כרטיס קול מובנה" (באנגלית: OnBoard) שהוא שילוב הרכיבים הדרושים לעיבוד הקול על לוח האם של המחשב. כרטיסי קול מובנים הם בדרך כלל כרטיסים בעלי יכולות מוגבלות יחסית, המתאימים למשתמש ביתי בעל דרישות צנועות, למשל צליל סטריאופוני בעומק 16 ביט. במחשבים שבהם לוח האם אינו מכיל כרטיב מובנה, דרוש כרטיס קול נפרד (כרטיס הרחבה) כדי לשמוע ולהשמיע אותות קול. כרטיסי הקול המקצועיים נרכשים בנפרד מהמחשב כרכיב חומרה נפרד, ומסוגלים לתמוך בשמונה ערוצי קול בעומק של 24 ביט. כרטיס קול מקצועי יכול להיות מורכב בחריצי ה-PCI של המחשב, או להיות כרטיס קול חיצוני, שמתחבר למחשב באמצעות USB או FireWire.

כרטיס רשת

כרטיס רשת (NIC - Network Interface Card) הוא חומרת מחשב המאפשרת למחשב להתחבר לרשת מחשבים. מכיוון שכרטיס הרשת מהווה את שער הגישה של המחשב אל הרשת מועברת בו כתובת MAC המשמשת המחשב בכל התקשורת שעוברת דרך אותו כרטיס הרשת.
    כרטיס הרשת הוא חלק משכבת ה-Data Link במודל ה־OSI.
    כרטיס הרשת צריך להיות מותאם לפרוטוקול המשמש ברשת בה הוא פועל - Ethernet,‏ Token Ring, או אחר.
    לכרטיסי רשת כיום יש בדרך כלל חיבור RJ-45 וכן מספר נוריות המורות למשתמש האם קיים חיבור והאם מתקיימת תקשורת, ברוב המקרים הם מתחברים ללוח האם דרך חריץ PCI או משולבים בלוח האם עצמו. בכרטיסי רשת ישנים היה קיים גם חיבור BNC.
    כיום כרטיסי הרשת מאפשרים תקשורת באחת מן המהיריות הבאות בהתאם לתשתית אליו מחובר הכרטיס, המהירויות הזמינות הן 10Mbps ,100Mbps ,1000Mbps.

כל זה מוויקיפדיה

סך הכל תקרא את זה אתה אמור להבין אז את הבסיס.אם תצטרך נגיד במפורט או הסבר נורמלי בשפת בני אדם או כל מיני דברים כאלה תרשום פה אני יעזור לך אם אתה לא תבין את זה(אני יכתוב מדריך)

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.07.2007
    עיר
    חולון
    מזה Buffer ולמה הוא משמש ? בשפת בני האדם בבקשה [=.
    C&C-IDF GUILD
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    טוב למרות שזה מויקיפדיה זה שפה שבן אדם יכול להבין.

במדעי המחשב חוצץ (buffer) הוא קטע זיכרון הצובר באופן זמני מידע הזורם מהקלט או מהפלט. מקור המידע יכול להיות גם מהתקנים חיצוניים וגם מיישומים מתוך המחשב. השימוש בחוצצים הוא כאשר יש הבדל בין הקצב של המידע שנקלט לבין המידע שהמחשב מעבד כגון בתור הדפסה למדפסת, או כשקצב המידע משתנה, כגון תעבורת מידע באינטרנט. החוצץ הוא בדרך כלל חלק מהתוכנה אך לפעמים חוצצים הם חלק אינטגרלי של החומרה, כלומר חוצצים על ההתקנים (לדוגמה: חוצץ בצורב תקליטורים).
    המידע שכבר נכנס ליעד נמחק מהחוצץ ומאפשר למידע חדש להיכנס למקום הפנוי בו. לרוב הגדרת נפח הזיכרון של החוצץ היא בכפולות של נפח צביר המידע הנקלט ביעד בפעם אחת.
    דוגמה
    השמעת קובץ מוזיקה מסוג MP3 בנפח של כ 4 מ"ב. הכונן הקשיח יכול לטעון את הקובץ כולו במהירות של מספר שניות אך משך השיר עצמו הוא מספר דקות. התוכנה קולטת קבוצת נתונים מהקובץ וממירה אותה למידע אודיו-דיגיטלי. המידע הזה עובר עיבוד, ונכנס לתוך החוצץ המשחרר את המידע לתוך כרטיס הקול. כשיש מקום פנוי בחוצץ, החוצץ מבקש מהתוכנה את קבוצת הנתונים הבאה מהקובץ ובכך מאפשר את זרימת המידע לכרטיס הקול באופן רציף.

את האמת אני בעצמי לא ידעתי מה זה BUFFER אז להסביר בשפה שלי זה יהיה בלתי אפשרי.
    לצערי אני רק בן 12 וחצי(כן,אני קטנצ'יק) אז ביינתיים אני לא יודע אם אני יוכל להרשם לקורס אבל אני כמובן אנסה מישהו יכול להביא לי אולי מידע איפה זה?

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    אה ודרך אגב KENTARO איך זה שאם אתה מסכיל אתה לא עוזר לכולם בבעיות שלהם?
    אתה יודע הקטע של הפורום הזה זה:"אתה עוזר למישהו ואז עוזרים גם לך".

נגיד אני לא הייתי כזה "פרופסור" במחשבים אבל אני חיפשתי מידע שאלתי אנשים קראתי ספרים בקשר לזה ועוד ואני עוזר או לפחות מנסה לעזור...אני לא אומר שאתה חייב לעזור אבל אם אתה היית שואל שאלה לך היו שמחים לעזור לך(או לפחות אני)...

אני לא אומר את זה כזילזול בך אלא פשוט כעצה...

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    30.05.2007
    עיר
    ראשון לציון
    הוא פשוט לא נכנס לפה הרבה... אני חושב

קרדיט לזאוס D:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    זה לא שיש לי משהו נגדו אפילו אם הוא לא נכנס לפה הרבה הוא יכול לעזור מדי פעם...

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.07.2007
    עיר
    חולון
    אהה אוקי אני יודע מזה הזכרת לי תוך כדי שענית וכן צודק זהו הרעיון של הפורום ...

ודרך אגב עצה למי שקונה מחשב באפר זה חלק הכרחי במחשב בפאר בעל נפח של 16M יעשה את העבודה ןיקל על המעבד שלנו בתפקוד מהיר יותר וחלק של קבלת נתונים מקבצי מידע חיצוניים כמו דיסקים,מדפסות וכו'.

ו... לגבי הזכון,ישנה גבלה של זכרון במחשב? האם אני יכול להוסיף זכרון ללא הגבלה כמה שרק ארצה?
    C&C-IDF GUILD
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    לא אתה לא יכול... זה תלוי במארז נגיד אצלי במארז המיושן שלי יש רק 2 סלוטים לזכרונות והמארזים חדשים יותר(לא בהכרח יקרים הם יכולים לעמוד על מחיר של 350 ש''ח) אז יש 4 סלוטים של זכרון שאתה יכול להכניס.
    אבל לכל מארז יש כמות מוגבלת... כמו נגיד יש מארזים עם 2 סלוטים לכרטיס מסך ויש עם 4 סלוטים... סך הכל אתה אמור להבין שיש כמות מוגבלת וזה תלוי רק במארז שלך...

אבל אתה לא צריך לפוצץ אותו בזכרון היום המקסימום שבמקסימום זה 4 ג'יגה וזה יותר מדי כי אתה לא תשתמש בכזאת כמות מספיק ג'יגה 1 בשביל העבודה אבל אם אתה הולך להתקין ויסטה ולשחק בו משחקים אז 2 ג'יגה יעשו את העבודה מצוין ואתה לא צריך יותר:זה יהיה סתם בזבוז של כסף וזכרון שאתה לא תשתמש בו...

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    06.08.2007
    בישביל מה הדיו לא הבנתי!!?!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.07.2007
    עיר
    חולון
    בעקרון פתחתי תדיון כדי ללמוד על המחשבים לקבל הדרכה אבל יש לי כמה שאלות ספציפיות יותר שאפשר לענות עליהן כאן בדיון במקום לפתוח מתאים דיונים.

רגע אז מה אני אמור לעשות עם 2 סלוטים לכרטיס מסך אם אפשר להשתמש רק ב1?
    השני משמש לחיבור הזכרון ?
    C&C-IDF GUILD
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    כרטיסי המסך החדשים תופסים 2 סלוטים בגלל שהם בעלי כמות זכרון גבוה וחזקים הרבה יותר אז הם גם דורשים הרבה יותר ואופס אני טעיתי כל הדברים מתחברים ללוח האם לא לתוך המארז(סורי טעות שלי) בגלל זה אני קונה מארז חדש(כל מארז צריך להוית מותאם ללוח האם) כי אם המארז לא מותאם ללוח האם אז סתם קנית את המארז.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    תשמע אם תפתח את המארז שלך אתה תראה שלוח האם הוא מאוד גדול ולא כזה קטן כמו בתמונות ושם יש מקום לחיבור של כל החומרה אם אתה קונה נגיד לוח אם ישן מהדגמים הישנים אתה לא תוכל לחבר אליו כרטיס מסך GTX או משהו כזה חדש. בגלל זה תבדוק טוב שלוח האם הוא לפחות בטכנולוגית-DDR2 המומלצת בגלל ש DDR3 מאוד אבל מאוד יקרה אבל שייצאו החלקים שדורשים DDR3 אז כמובן הכל יוזל.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.07.2007
    עיר
    חולון
    אני כבר מת למחשב חדש לא יכול לחכות נו נו נו!

אני משחק במשחקים שדורשים את מלוא התפקוד של כל מערכות המחשב ואת הביצעויים הטובים,אני משחק במשחקי רשת כמו XIAH,ROSE,ZH,GUNZ בזמן שאני שומע מוסיקה בדרך כלל שאני מחדיר למשחק על ידי שינוי ההגדרות שלו ודיבור בו זמניתת בתוכנות דיבור כגון הוונטרילו.

אמ.. וכרגע המחשב שלי תומך רק DDR ולוח אם די ישן (אבל במצב כאילו עכשיו יצא מהמפעל ויש לי עדיין את הקופסא הדיסק של זה הכל...) p4v800d-X
    3GHz 512Mb of ram
    ובכונן יש לי 37.7GB

כרטיס מסך nivadia5200 ...
    וחרא של אינטרנט
    C&C-IDF GUILD
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    לול לי יש את אותו הכרטיס כמו שלך יש חח אני לא סובל אותו וגם אני מחליף את המחשב דחוף...
    אבל רק בינואר שייצאו החלקים החדשים וההזלות של החלקים החדשים והם לא אמורים להיות יקרים אז אני יקנה את המחשב החדש שלי..

שתף ב-Google+

הרשמה