תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 7 מ 7
    הצטרף בתאריך
    04.07.2007
    אוקיי, זה עוד משהו שרשמתי מהתקופה של השרת הרולפליי הראשון ולא פרסמתי אז בגלל הסיבה הפשוטה שהוא לא החזיק מספיק זמן באוויר, אני מקווה שזה יעזור לכמה אנשים להבין את העניין, אז בכל מקרה:

La Cosa Nostra

הקדמה

במשך השנים, יצא לא לתהות לא מעט אשר לסיבה שבגללה אנשים מתעניינים בפשע מאורגן, או "במאפיה". ואומנם, לא בכל סוג של מאפיה, אלא במאפיה האיטלקית.
    ואומנם, מה מושך את עניינים של אנשים לנושא הזה? האם אלה החליפות המעוצבות? האם בשביל להראות "קשוחים" בעיני בחורות? או שאולי חיים של הפרת החוק מדליקים בהם ניצוץ של התרגשות?

כולם רוצים לדעת

ימים, ואף שבועות עוברים, והשאלה הכי נפוצה ששואלים אותי היא "מר' מאיפיאוסו, איך אני מצטרף לLa Cosa Nostra?". לרוב אני מתעלם - מי ששואל את זה, בטח שלא ראוי להתקבל.
    אך מסתבר כי גם קוראים עם אינטיליגנציה סבירה פלוס מוצאים עניין בנושא, אז למען כל הבורים בנושא, אני אנסה להסביר את דרכיה של La Cosa Nostra, משלב הקבלה, ועד ההפיכה ל"סנדק"(Godfather), ומעבר בין כל דרגות הייחוס למשפחה, מ-שותף, חייל ועד קָפּוֹ.

כמובן, אין כאן עניין שניתן לסכם בפסקה וחצי, ולכן, כיום נדון בLa Cosa Nostra, באוֹמֵרְטָה, קודים של כבוד, ועל מטרת הארגון.
    בפעם הבאה, אני אלמד על מבנה ארגון הפשיעה האיטלקי, העבודות והתפקידים השונים של האנשים בהיררכיה, ובאיך הכל התחיל.

החשיבו את זה בתור אבחון כללי של הנושא, ולא בתור מדריך "צעד-אחד-צעד" - קפיש? אני לא אבזבז את זמני על פרטים, כי ממילא אף אחד מכם לא יכנס למשפחה. חוץ מזה, למה לי להרשיע את עצמי בפרטים? בכל מקום שבו חסר איזה פרט, השתמשו בדימיון הדפוק שלכם, אוקי?
    ממילא לכל משפחה יש את הפרטים שלה: שינויים קלים במבנה, בתנאים וכו'; מה שיכול לעבוד בקנזס סיטי, עלול לא לעבוד בשיקגו, מובן? אין תכלית להעסקת מוחכם המבריקים בפרטים - כל מה שצריך להעריך זה את הקושי להגיע לפסגה.

לא איטלקי? הסתלק!

ראשית כל, אם אתה לא ממוצא איטלקי, כלומר, שאמא ואבא שלך לא ממוצא איטלקי, אין לך מה לחפש כאן - אתה לא יכול להכנס לLa Cosa nostra. אם אתה רק 95% איטלקי, אולי ניתן לך לחמוק עם זה, בתנאי שאף אחד לא יגלה איזה שורשים אסקימואים במשפחה שלך.
    אם אתה מתנהג, נושם, ישן, מדבר, אוכל, ונוהג בצורה מסוכנת כמו איטלקי, אבל ההורים שלך הם שמשווילי או מהטמה. אם יש בך איזה קמצוץ של איטלקיות, כלשהו, זה עדיין לא מספיק בשביל להכנס. אני מקווה שקלטת את התמונה עד כה.

La Cosa Nostra

La Cosa Nostra מתרגם בערך לאנגלית ל"That thing of ours"( ועוד יותר בערך מתרגם לעברית ל"העניין שלנו") - זוהי הגרסא האמריקאית של המאפיה הסיציליאנית. לעניין הזה יש גם מספר כינויים באנגלית, כולל "The Mob," "The Outfit," "The Shop Front," "The Arm," "The Syndicate," "The Organization" - לבחירתכם.

המשפחה, או ה"הפַמִילְיָה" מורכבת מקבוצה של גברים, בין 20 ל300 איש, ובראש כל קבוצה כזאת יש בוס. בכל משפחה יש היררכה של תפקידים, ולכל גבר יש כל מיני "עבודות" לעשות, עסקים שהוא אחראי אחראי עליהם, ואדם אחר שהוא מעליו בדרגה.
    במשפחה, ניתן לומר, מתקיים עיקרון הליברליות האמריקנית, כשכל אדם מגיע למעמדו לפי שוויו: הצלחתך במשפחה תלויה במידת השקעתך בתור מי שמרוויח, ומי שאוכף את החוקים של המשפחה. ככל שתטיב באלה, כך החשיבות שלך תעלה, ואם תעשה את כל אלה במצוינות, מצפה לך עתיד זוהר.

ככל שתקדם בדרגה, כך תקבל חלק יותר גדול ברווחים מה"פעילויות" שאתה מעורב בעולם, ותיהיה מעורב בעוד פעולות כאלה. זהו מהאינטרס של כל גבר במשפחה להיות גם אוכף וגם עובד - כלומר, גם לנהל פעילות של אנשים אחרים, וגם להיות בפעולות בעצמו - לצורך יצירת סגנון חיים נוח ובטוח למשפחתו הפרטית (הפעם הכוונה לזאת עם האישה והילדים המעצבנים).

אם יש הבנה לגבי החוקים האלה, ולגבי עקרון ההתקדמות במשפחה, כעת אתה יכול להפוך לחלק אינטגרלי בתוך המשפחה.

Omerta

אחד מהחוקים הראשונים והחשובים ביותר בLa Cosa Nostra זו האוֹמֶרְטָה - קוד השתיקה שכל גבר חייב להתחייב אליו כשהוא נכנס למשפחה. במהותו, המשמעות של האומרטה היא שאין לדון באף מקרה על עסקי המשפחה עם אף אדם מחוץ למשפחה, למעט שותפים. חשיפת סודות המשפחה הופכת אותך לבוגד (או "rat" - "עכברוש" בטרמינולוגיה המקורית), ועל בגידה אתה משלם בחייך - מכך אין מסתור; אם יש צורך, נמצא אותך גם בטימבקטו.

זוהי האומרטה ששומרת על La Cosa nostra מוגנת ומבטוחת מפני כוחות חיצוניים, בין אם אלה "וואנבי כנופיות" אחרות או רשויות אכיפת החוק. מעבר לזאת, זהו חלק מקוד הכבוד הכולל שבועה לכיבוד חוקי הארגון, ההירכיה, דרכי ניהול, והעונשים לשבירת כל אחד מהחוקים האלה. מעל לכל, קוד הכבוד מחייב כל גבר במשפחה לא לשים שום דבר מעל למשפחה שלו - אפילו לא "המשפחה האחרת".

בתמורה, המשפחה תומכת ומגנה עלייך, ובמקרה של מוות, תומכת במשפחה שלך; אתה נשען ונעזר במשפחה שלך בזמנים קשים באותה מידה כמו בזמנים הטובים. התמיכה הזאת היא תמיד נמצאת שם בתנאי שאתה נאמן, פורדקטיבי או אדם במשפחה עם השפעה גדולה.

נאמנות, ציות, נאמנות - האם מצטייר לכם כאן דפוס כלשהו? את הציבור מטעים בתקשורת לחשוב שאנו לא יותר מקבוצה של עבריינים. למעשה, אנו מעל הכל גברים מכובדים, משכילים ומושכלים עסקית - אל תשכחו זאת.

הצהרת מטרות

למען היתר ספק, רצוי להזכיר מה המטרה האמיתית של La Cosa Nostra: רווח כספי. נקודה.
    אין מדובר כאן על ההֲוָיָה האיטלקית, התרבות, כדורגל, האוכל, חֲבֵרוּת עם גברים שמנים עם כינויים מוזרים, או משחק בקלפים. העניין הוא רווח כספי, ותו לו: האומנות של יצירת רווח כספי, והסתרתו.

לשם יצירת הרווח בשיטה שאנו עושים זאת, אנו צריכים לשמר על מבנה הLa Cosa Nostra והאומרטה; דיפלומטיה איננה תמיד עובדת - האם כוונתי מובנת? לכן עושים את כל מה שצריך לעשות על מנת להגן על המשפחה. אם אדם מנסה למנוע ממכם רווח כספי, קודם כל אתה תנסה לפתור את זה כמו גבר עם כבוד. כששיטה זאת אינה עובדת, שמים את המילים בצד, ובוחרים נשק אלטרנטיבי (תרתי משמע) - קפיש?

La Cosa Nostra אינה מוגבלת בתחומי עניין, והיא שולחת יד בתעשיות שונות בתחומים שונים. אתה כמובן יכולים לנחש מה הם אותם התחומים. תזרים המזומנים שנוצר מהפעולות ה"מלוכלכות" עוזרות לממן פעילויות כלכליות גדולות. אלה בסופו של דבר ממנים את העסקים שהם "לגיטימיים", ע"פ רשויות אכיפת החוק. אין טעם לציין שזו הגדרה מטומטמת, אך אני אסתפק בזה לפני שאני אגרר להשמצות ארוכות על ההגדרות הזאת של של "עסקים לגיטימיים" או על פוליטיקיים.

העסקים "המקובלים" הם לרוב מכובדים ע"י אלה שלא נמצאים בארגון. בסופו של דבר, הדבר מביא לLa Cosa Nostra כוח מחוץ לעולם בפנימי שלהם, לצד השפעה וקשרים, הן פוליטיים והן עסקיים.

ואומנם, איך נכנסים לLa Cosa nostra, מה היא ההירככיה, ומה צריך לעשות בשביל להגיע לראשה? כל זאת, בכתבה הבאה.
    Everytime I close my eyes! I wake up feeling so horny!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.02.2007
    nice
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.04.2007
    יא ווא אתה צריך להיות כתב של RPD:
    תום אני מתפלא מהשפה הגבוהה שלי XDD חח סתם
    קראתי הכל נהנתי והבנתי את הכוונות ואת החוקים של LCN יותר,
    תודה.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.07.2007
    נחמד, אהבתי וזה לימד אותי עוד דברים.
    בפעם הבאה גם תכתוב על כל הקטע של הGetting made?
    Kang_Mao (Boss of the Triads)\Julian_Sacramoni\Xian_Sun (Underboss of Bing Di Guo) in LSRP
    http://forum.vgames.co.il/showthread...t=%E4%F9%EC%ED
    המדריך השלם לRole Play, במיוחד למי שרוצה ללמוד לעשות RP.
    http://forum.vgames.co.il/showthread.php?t=1046699
    האשכול שאמור להסביר לכם על La Cosa Nostra
    שם במשחק:
    Leo_DeMedici
    "די לחכימא ברימזא....ולשטיא בחורמיזא"
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    01.08.2007
    עיר
    ראשון לציון
    יו איזה השקעה כל
    הכבוד איך בא להיות חלק מזה