תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 11 מ 11
    הצטרף בתאריך
    24.12.2006
    אני מאוד אוהב לשחק משחקי תפקידים, למרות שבשנים האחרונות הכמות הייתה מצומצמת מאוד. ההנאה שלי לא נובעת מסט חוקים מסוים או מעולם ספציפי, אלא מגילום הדמות. בגלל זה קורה לי הרבה שעולים לי לראש כל מיני דמויות, חלקם אני מצליח ללחדד ולהביא לרמת פירוט גבוהה, חלקם לא עוברים את השלב הראשוני. למרות זאת אני עדיין רוצה לשחק אותם. הבעיה שלי היא שרוב הפעמים הדמויות הם לא דמויות קלאסיות או אפילו דמויות שאי אפשר להכניס לקטגורית מקצוע מסוימת.
    בגלל זה, קשה לי לדמיין איך לשלב אותם במשחק או איך לשחק אותם מעשית בעצמי. הרי לכם כמה דוגמאות:

The Buddy Holly Samurai - דמות לעולם מודרני/פוסט אפוקליפטי. בשנות ה50 (האמיתיות) היה זמר/נגן רוקנרול בשם באדי הולי. הוא התאפיין בלבישת חליפה וזוג משקפיים גדולות ועבות מסגרת. מעיין חנון שנהיה כוכב רוק (תסלחו לי אם העובדות שלי לא מדויקות, זה איך שאני רואה את הדמות). הדמות היא למעשה בחור ששני גורמים השפיעו עליו כשגדל. באדי הולי (או מוזיקת רוקנרול) ותרבות הסמוראים. מעיין סמוראי מודרני, הדמות הזו לא עברה ליטוש רב כמו שאפשר לראות. חוץ מהמראה שלה והעובדה שהוא מסתובב עם גיטרה שמסתירה חרב סמוראית אין לי כלום עליו...

The Con Man - הרמאי, הנוכל. זו בין הדמויות הבודדות שיכולות להכנס לקטגוריה מסוימת אבל הרצון שלי הוא לקחת אותם לכיוון אחר. גנב שמעבר לכיוס, מבלה את זמנו ברמאויות שונות. אם במשחקי "מזל" או התחזות לשומר וגביית מס מעבר על גשר קטן. דברים בסגנון הזה. בדמות הזו, אני די יודע איך לשחק אותו אבל לא יודע איך לשלב אותו במשחק "קלאסי".

The Fallen Paladin - עוד דמות שמבחינת המידע הקר עליו, הוא למעשה פאלאדין קלאסי אבל אני משחק אותו בצורה שונה. פאלאדין שסרח, לא לצד האפל אלא לצד ה"אפאתי". הוא איבד את האמונה באל ושמירה על ערכים גבוהים. זו אולי הדמות היחידה שלי שלא קשה לשחק או לשלב אותה.

גולת הכותרת שלי, הדמות שהכי ליטשתי וחידדתי ואני עדיין ממתין לשחק אותה:
    The Immortal. קוסם שבצעירותו חשק בחיי נצח. הוא בילה את רוב חייו בלימודים, במעבדות ובנסיונות וצבר נסיון תיאורטי רב בקסמי חיים (גילה קסם, ניסה, לא הצליח, זרק לפח). לבסוף, בתנאים שהוא מעולם לא הצליח לשחזר, הוא קיבל את מבוקשו ועכשיו הוא לא יכול למות. אחרי כמאתיים שנים של חיי נצח, תקוע בגיל 30, אחרי שראה את משפחתו מתה ממחלות ומזקנה, אחרי שראה גם המשפחה הבאה שהוא הקים מתה וכולי, הוא מבין שחיי הנצח שחשק בהם הם קללה וכעת הוא מנסה למות. שוב הוא חוזר ללימודים ולמעבדות, הפעם בנסיון להרוג את עצמו. כמו מקודם, הוא צובר נסיון תיאורטי רב בקסמי מוות אחרי שניסה את הדרכים הרגילות (הגוף ממשיך לתפקד בלי קשר לפציעות, פצעים מחלימים במהרה וכן, הוא ניסה לערוף לעצמו את הראש. הגוף שרד וגם הראש. כשהוא הבין שזה לא עזר, הוא לקח את הראש, שם על הצוואר והכל תחבר חזרה אחרי מספר ימים).
    זוהי דמות שניתן להתאים אותה לחוקי משחק רבים, כי למעשה הוא קוסם בעל ידע רב אך נסיון מעשי מועט. החלק המורכב הוא איך לשלב דמות שכזו בקבוצה ?

הסיבה לפוסט הארוך הזה שלי הוא פשוט. אם אני לא יכול לתת להם חיים, אולי למישהו אחר תהיה ההזדמנות. אני אשמח גם לשמוע רעיונות והצעות. במיוחד אקווה לשמוע אם כן לקחתם את אחד מהדמויות שלי ושיחקתם אותה.

תהנו, אני יודע שאצלי בראש אלה דמויות שאפשר לקחת רחוק.
    יונתן
    שתף ב-Google+

נכתב במקור על ידי Jack of Hearts
    The Buddy Holly Samurai - דמות לעולם מודרני/פוסט אפוקליפטי. בשנות ה50 (האמיתיות) היה זמר/נגן רוקנרול בשם באדי הולי. הוא התאפיין בלבישת חליפה וזוג משקפיים גדולות ועבות מסגרת. מעיין חנון שנהיה כוכב רוק (תסלחו לי אם העובדות שלי לא מדויקות, זה איך שאני רואה את הדמות). הדמות היא למעשה בחור ששני גורמים השפיעו עליו כשגדל. באדי הולי (או מוזיקת רוקנרול) ותרבות הסמוראים. מעיין סמוראי מודרני, הדמות הזו לא עברה ליטוש רב כמו שאפשר לראות. חוץ מהמראה שלה והעובדה שהוא מסתובב עם גיטרה שמסתירה חרב סמוראית אין לי כלום עליו...
    מישהו פה ראה SIX STRING SAMURAI אהה? איזה סרט אדיר? אגב, אם אתה עטושה דמות שמבוססת עליו לחלוטין, אז הוא בכלל לא סמוראי, הוא סתם למד קצת טאי צ'י, ונלחם בחרב, הרוקנ'רול זה פן הבה יותר חזק באישיות שלו, והוא ממש לא חנון, ממש ממש לא חנון.

The Fallen Paladin - עוד דמות שמבחינת המידע הקר עליו, הוא למעשה פאלאדין קלאסי אבל אני משחק אותו בצורה שונה. פאלאדין שסרח, לא לצד האפל אלא לצד ה"אפאתי". הוא איבד את האמונה באל ושמירה על ערכים גבוהים. זו אולי הדמות היחידה שלי שלא קשה לשחק או לשלב אותה.
    שכיר חרב ממורמר במיוחד? אדיש להכול, במיוחד לטוב, אפשר לשחק אותו כשהוא ממש רוצה לחזור לחיו הקודמים אסל לא יודע איך/לא רוצה להודות בזה בפני עצמו, ואפשר לשחק אותו כמישהו שפשוט רוצה להראות לכולם שזהו! הוא גנמר איתם! עם יפי הנפש בשיריון הזהוב! הוא יעשה מה שבא לו איך שבא לו! הוא יביא את הטוב, הוא יביא את החזון הפאלדיני, אבל הוא לא בוחל באמצעים! המטרה מקדשת את האמצעים וגם את הקורבנות!

גולת הכותרת שלי, הדמות שהכי ליטשתי וחידדתי ואני עדיין ממתין לשחק אותה:
    The Immortal. קוסם שבצעירותו חשק בחיי נצח. הוא בילה את רוב חייו בלימודים, במעבדות ובנסיונות וצבר נסיון תיאורטי רב בקסמי חיים (גילה קסם, ניסה, לא הצליח, זרק לפח). לבסוף, בתנאים שהוא מעולם לא הצליח לשחזר, הוא קיבל את מבוקשו ועכשיו הוא לא יכול למות. אחרי כמאתיים שנים של חיי נצח, תקוע בגיל 30, אחרי שראה את משפחתו מתה ממחלות ומזקנה, אחרי שראה גם המשפחה הבאה שהוא הקים מתה וכולי, הוא מבין שחיי הנצח שחשק בהם הם קללה וכעת הוא מנסה למות. שוב הוא חוזר ללימודים ולמעבדות, הפעם בנסיון להרוג את עצמו. כמו מקודם, הוא צובר נסיון תיאורטי רב בקסמי מוות אחרי שניסה את הדרכים הרגילות (הגוף ממשיך לתפקד בלי קשר לפציעות, פצעים מחלימים במהרה וכן, הוא ניסה לערוף לעצמו את הראש. הגוף שרד וגם הראש. כשהוא הבין שזה לא עזר, הוא לקח את הראש, שם על הצוואר והכל תחבר חזרה אחרי מספר ימים).
    זוהי דמות שניתן להתאים אותה לחוקי משחק רבים, כי למעשה הוא קוסם בעל ידע רב אך נסיון מעשי מועט. החלק המורכב הוא איך לשלב דמות שכזו בקבוצה ?
    אם אתה משחק מו"ד אז בפונדק יש מקצוע בדיוק בשביל זה, "חסר הלב", למרות שמו"ד זה קשה לא למות...
    בלארפ שהייתי היתה כזאת דמות, שלא יכלה למות וניסתה כול המשחק לעשות זאת... בסוף היא מתה בגלל היתגשמות אלוהית של אופל טהור שהוחדרה לתוך פגיון שרצח 10,000 נשמות טהורות, ושפך את דמם אל השאול למען שד הקרניים של המדור ה16 הוו ספוקי

--------------

חידון הטריוויה הגדול של משחקי התפקידים-
    37 נק'!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.11.2006
    לגבי אימורטל (חי לנצח)
    כולם ישנאו אותו, נשבע לך. אתה משחק בקבוצה, והקוסם במקום לחשוב על החידה, מחפש דרך
    להתאבד. זה יכול להיות ממש ממש ממש מציק, באמת.

God gave you 2 kidneys, one to keep and one for video games
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    זה באמת קשה לשחק אימורטל במו"ד, אבל בנשגבים זה יכול להיות מגניב, אחלה סיפור ואחלה רקע, אולי אפילו מצוד הפראא רודף אחריו או משהו כזה, זה יכול להיות ממש כייף לשחק את זה.

לגבי הפולן פאלאדין, הוא ממשיך להיות פאלאדין או שגם האלים נטשו אותו, וכמו מקודם, גם את זה אפשר להמיר לנשגבים, אבל במו"ד אפשר לעשות פאלאדין עם פיצול אישיות ממש ממש קל כך שלפעמים, כל מיני דברים מזכירים לו למה הוא פאלאדין ולפעמים כל מיני דברים גורמים לו להיזזכר למה הוא מתחרט על היותו פאלאדין
    כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
    גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.12.2006
    "מישהו פה ראה SIX STRING SAMURAI אהה? איזה סרט אדיר? אגב, אם אתה עטושה דמות שמבוססת עליו לחלוטין, אז הוא בכלל לא סמוראי, הוא סתם למד קצת טאי צ'י, ונלחם בחרב, הרוקנ'רול זה פן הבה יותר חזק באישיות שלו, והוא ממש לא חנון, ממש ממש לא חנון."

א. כן. אחלה סרט.
    ב. ה"חנוניות" לא הייתה הכוונה לדמות, אלא למראה הכללי. מעיין דרו קארי רזה.
    ג. הדמות במראה מבוססת עליו, אבל לא ברקע או ההתנהגות.

"לגבי אימורטל (חי לנצח)
    כולם ישנאו אותו, נשבע לך. אתה משחק בקבוצה, והקוסם במקום לחשוב על החידה, מחפש דרך
    להתאבד. זה יכול להיות ממש ממש ממש מציק, באמת."

זו לא הכוונה. הוא רוצה למות אבל הוא כבר ניסה את כל הדרכים שהוא מצא. הוא לא יזנק לקרב סתם, כי הוא יודע שהוא לא ימות מזה והכאב של ההחלמה סתם יכאב. וגם לא בניתי אותו כדמות למשחק בודד שבסופו הוא ימצא דרך למות. בניתי אותו לקמפיין ארוך שלא ידוע אם הוא ימות או לא. בכל מקרה, חשבתי שאחת הדרכים שיהיה הגיוני שהוא יסתובב עם חבורה זה אם הם הוא יחשוב שהם כלי להשגת המטרה. אם מגדת עתידות אמרה לו שהגנב יהרוג אותו או משהו כזה, אז הוא ירצה לעזור להם במחשבה שהם יצליחו במסעם להרוג אותו.
    מעבר לכך, ברור לי שאם אני משחק אותו, הוא לא יספר על החיי נצח שלו לאחרים או לאף אחד. הוא סיפר על זה למישהו בעבר ורק רע יצא מזה.

"לגבי הפולן פאלאדין, הוא ממשיך להיות פאלאדין או שגם האלים נטשו אותו, וכמו מקודם, גם את זה אפשר להמיר לנשגבים, אבל במו"ד אפשר לעשות פאלאדין עם פיצול אישיות ממש ממש קל כך שלפעמים, כל מיני דברים מזכירים לו למה הוא פאלאדין ולפעמים כל מיני דברים גורמים לו להיזזכר למה הוא מתחרט על היותו פאלאדין"

הכוונה המקורית שלי עם הפאלאדין היא ליצור לוחם שראה את האמת במלחמה (או משהו פלצני בסגנון) והחליט לנטוש את דרכי הטוהר והצדק. הוא לא הופך לרשע. אם לחשוב על זה במונחים של מו"ד 2 (שזה האחרון ששיחקתי בו) אז הוא פאלאדין Chaotic Good או ניטרלי. לגבי האלים שלו, זה כבר להחלטת השה"מ. ה"פאלאדיניות" שבו היא לא העיקר. הוא היה לוחם למען מה שהוא חשב שהוא טוב וצודק והפסיק. אם הוא פאלאדין או לוחם זה לא משנה.

לגבי כל ההתייחסויות לגבי הנשגבים. למרות שהשיטה מעניינת ודוחפת למשחק עם יותר דגש על משחק מאשר נתונים, כל הדמויות שלי הם מאוד אנושיות (לפחות אצלי בראש). לתת להם כוחות על של נשגב או דם-דרקון נראה לי שיוציא את ה"איזון" הזה. אבל זה יכול להיות בגלל החוסר הבנה/נסיון שלי בנשגבים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.01.2007
    קודם כל, למה לך לצטט עם גרשיים כשיש אפשרות ציטוט?
    לגבי כל ההתייחסויות לגבי הנשגבים. למרות שהשיטה מעניינת ודוחפת למשחק עם יותר דגש על משחק מאשר נתונים, כל הדמויות שלי הם מאוד אנושיות (לפחות אצלי בראש). לתת להם כוחות על של נשגב או דם-דרקון נראה לי שיוציא את ה"איזון" הזה. אבל זה יכול להיות בגלל החוסר הבנה/נסיון שלי בנשגבים.
    הנה, ציטוט מין המוכן.
    חוצמזה, אני חושב שזה די יתאים לנשגבים, ואם אתה לא רואה את זה ככה, אתה תמיד יכול לשחק נשגבים עם כמה שינויים, שיתנו לך לשחק את הדמויות האלה כפי שאתה רואה אותם.
    חוצמזה SIX STRING SAMURAI באמת סרט נחמד, למרות שיש קטעים שלא אהבתי. והילד די עיצבן אותי...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    גם שנים רבות לפני שהומצא מו"ד אפילו לפני משחקי המלחמה הגדולים שיצרו אותו הייתה החופשיטה. שיטה כלכך חסרת חוקים שיכלת לשחק בה מה שבא לך. כי בעצם, טוב אין בה חוקים. לפי איך שאתה כותב קשה לי לא לקבל את ההרגשה שהקבוצה הנוכחית שלך מעקבת אותך. יש עוד משחקי תפקידים חוץ ממ"וד קלאסי. קודם כל אני מציע לך לחפש קבוצות מנוסות באזור שלך ולבקש להצטרף אליהן, אפילו לסשן או שניים.

עכשיו דעתי בקשר לדמויות:

1)הסמוראי באמת מאגניב ונחמד ומתאים לשחק במשחק מודרני לו דווקא פוסט אפוקליפטי . גם אם רק הבית שלו נהרס תיווצר אותה התוצאה. בקיצור דמות יחסית עם קונספט מאגניב ואפשר לשחק אותה בקלות.

2) טוב הנוכל/ זומם מזימות הזה פשוט לא נראה לי כדמות שחקן. זה הפירוט שאני אישית נותן כפירוט התחלתי לדמות מנחה. אם לא תפתח אותו לכיוונים נוספים אני לא רואה איך תשחק איתו.

3) הפאלאדין הזה הוא דווקא הדמות היחידה שלא הייתי מציע לך להתחיל לשחק אלא אם אתה יודע בבירור לאן אתה מתכוון להמשיך איתה. משום שדמות סבילה כזאת פשוט לא כיפית למשחק. ראיתי הרבה שחקנים טובים נופלים בדמויות כאלה וחבל.

4) לדעתי הקוסם מוות הזה הוא הדמות הכי בנאלית שלך ואני לא מבין איך פירסמת אותה בין דמויות כל כך הרבה יותר מגניבות. אבל בכל זאת, לשלב במשחק זה אחד החלקים היותר קלים אבל מניסיוני לא טוב שהוא יבוא ממישהו מבחוץ או אפילו ממנחה המשחק (חוץ מבסוגי משחקים מיוחדים כמובן). תשב עם הקבוצה שלך ותסביר להם את המצב, אני בטוח שהם בני אדם בוגרים ויגיעו איתך להסכמה.

אם קראתם עד לפה, אתם אפילו יותר משועממים ממני.
    "רוב בני האדם אינם מוכנים להודות במגרעותיהם: אני, לעומת זאת, מוכן - אילו היו לי..."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.12.2006
    נכתב במקור על ידי thog
    גם שנים רבות לפני שהומצא מו"ד אפילו לפני משחקי המלחמה הגדולים שיצרו אותו הייתה החופשיטה. שיטה כלכך חסרת חוקים שיכלת לשחק בה מה שבא לך. כי בעצם, טוב אין בה חוקים. לפי איך שאתה כותב קשה לי לא לקבל את ההרגשה שהקבוצה הנוכחית שלך מעקבת אותך. יש עוד משחקי תפקידים חוץ ממ"וד קלאסי. קודם כל אני מציע לך לחפש קבוצות מנוסות באזור שלך ולבקש להצטרף אליהן, אפילו לסשן או שניים.
    הנה... ציטוט. (פשוט לא הייתי בטוח איך לצטט מכמה הודעות נפרדות...)

אך... אם רק הייתה לי בכלל קבוצה. הפעם האחרונה ששיחקתי מו"ד הייתה לפני...... 6 שנים בערך. יצא לי לשחק קצת נשגבים לפני שנה אבל לא הרבה ובטח לא קמפיין ארוך.

והוא לא קוסם מוות. או שיש לך טעות דפוס, או שאני לא מבין אותך, או שאתה לא מבין אותי.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    05.02.2007
    עיר
    תיל אביב
    האימורטאל אולי לא מתאים לדמות שחקן, אך ההרפתקאה שמתמקדת בדב"ש שכזה יכולה להיות מעניינת. נראה לי שהשחקנים שלי הולכים לפגוש אותו בקרוב .
    ריצ'ארד חביב הקהל- פרקים ראשון, שני , שלישי
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.08.2007
    אני גם מציע לך לנסות להשתלב במשחקי פורום למיניהם. לרוב הם מתנהליםפ בחופשיטה, והם נותנים לך הרבה מקום לפתח את הדמות שלך.

אממ, וסליחה על הקטנוניות, אבל בנוגע לזה עם הרוקנרול. להגיד "הושפע מתרבות הסמוראים" זו אמירה מאוד מאוד כללית, וגם מאוד בעייתית. אם אתה מתכוון לבושידו (דרך הלוחם), אז זה אומר שהוא גם לא צריך להסתיר את החרב שלו (ואפילו אסור לו), ושאם מישהו לא יקוד לו הוא יצוד אותו וירצח אותו... אני לא רוה איך זה יסתדר לך במערכה מודרנית, וגם אל במערכה שהיא לא אוריאנטאלית....
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.12.2006
    נכתב במקור על ידי anthema
    אממ, וסליחה על הקטנוניות, אבל בנוגע לזה עם הרוקנרול. להגיד "הושפע מתרבות הסמוראים" זו אמירה מאוד מאוד כללית, וגם מאוד בעייתית. אם אתה מתכוון לבושידו (דרך הלוחם), אז זה אומר שהוא גם לא צריך להסתיר את החרב שלו (ואפילו אסור לו), ושאם מישהו לא יקוד לו הוא יצוד אותו וירצח אותו... אני לא רוה איך זה יסתדר לך במערכה מודרנית, וגם אל במערכה שהיא לא אוריאנטאלית....

אין בעיה, אלה סוג ההערות שקיוויתי לקבל. מכיוון שאני אישית לא יודע המון על סמוראים וכולי, חוץ מזה שהם מגניבים, אז לא ממש חשבתי על העניין המסוים הזה לעומק. בגדול, רציתי שתהיה לו גיטרה ו/או חרב. אני לא אומר שהוא סמוראי או בושידו (מתנצל על הבורות) אלא פשוט רציתי סיבה שתהיה לו חרב ושהוא ידע להשתמש בה. אפשר באותה מידה להגיד שהוא מצא את החרב ולמד להשתמש בה מסרטי קולנוע וטלוויזיה.
    שתף ב-Google+

הרשמה