תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 9 מ 9
    הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    אוקיי אז ככה את נושא זה אני יחלק לחנויות ואזורים שזה ייצא למסודר יותר.(ובקשר לפרקים לא זה לא ספר של 100 עמודים זה פשוט הסבר מפורט על החנויות ומה יש להם להציע+משהו שלמדתי מכל הטיול הזה של כמה מחנויות המחשבים בארץ).

מבוא

אז ככה קמתי היום והתחלתי לחשוב:אני קונה מחשב חדש,אבל איפה כדאי לי לעשות את זה?,באינטרנט או בחנות?,ואם כבר מחשב אז באיזה מחיר?
    החלטתי לצאת ל"מסע" בחנויות המחשבים ולבחון את החנויות מקרוב.

פרק 1:הסביבה הקרובה

יצאתי מהבית ולקחתי את מכשיר הMP4 שלי לדרך.בגלל שקודם התחלתי לבדוק את החנויות שבסביבתי החלטתי לעשות זאת ברגל.יצאתי מהבית והחנות הראשונה שעצרתי בה היא-מגהבייט.

ביקורת על החנות "מגהבייט מחשבים בע"מ" והתרשמות ראשונית

שאני עמדתי מאחורי הדלת זה היה נראה לי כמו דירה.אני נכנסתי אל החנות וראיתי כמה אנשים יושבים על מחשב,זהו אני חושב לעצמי הגעתי.אני ניגש אל השולחן האחרון(הראשי)
    ואז שואל אותי האיש:איך אני יכול לעזור לך?
    ואני עונה:אני צריך שתרכיב לי מחשב לגיימרים
    (אני מראש לא אמרתי את החלקים שאני צריך כדי לבדוק אם הוא בעצמו מבין בהרכבת מחשבים),
    ואז כעבור שניות ספורות הוא מביא לי דף שבו נמצאים חלקי המחשב שברשותם,הדף מחולק לקטגוריות כגון:לוח אם,מעבד,כרטיס מסך וכו'.הוא מתחיל לסמן את החלקים שאני צריך כדי להרכיב מחשב טוב לגיימרים,הוא מביא לי את הדף ואז יש לו שיחת טלפון,בזמן שהוא מדבר בטלפון אני בודק את החלקים שהוא סימן לי בדף,ושאני רואה שאצלם כרטיס מסך GeForce 8800 GTS 320MB עולה 1900 ש''ח אני המום ואז אני שומע אותו אומר משהו בקשר לזה שהם לא מוכרים הרבה מוצרים אז ישר הבנתי וסימנתי על חנות זאת איקס ,וקטעתי אותו ואמרתי:תודה אדוני אני אחשוב על ההצעה ויחזור בקרוב.(שקר לבן ) אבל אם רציתם לדעת את כל החלקים שהוא סימן לי ואת מחירם אז זה כתוב בסוף הכתבה.

הסבר ומיקום:חנות קטנה בעיר רחובות,כתובת:אחד העם 23,טלפון:08-9461212

ציון החנות

שירות:4.5 מתוך 5 הסבר:השירות היה מצויין(אולי זה כי החנות הייתה ריקה) המוכר הקשיב לי והבין טוב את דרישותיי.

מוצרים:3.5 מתוך 5 הסבר:בהתחשב שבתחום כרטיסי המסך אצלם המקסימום זה
    ה-GeForce 8800 GTS 320MB אז זה לא ממש מלהיב אותי+אצלם לא מוכרים את
    ה-X1950XT Radeon אז זה לא "החנות" למחשבי גיימרים מפלצתיים.

מחירים:3 מתוך 5 הסבר:בחנות מגהבייט מעבד Q6600 עולה 1800 ש''ח וכל המוצרים אצלה עולים יותר מהחנויות האחרות אז זה גם לא "החנות" לאנשים חסכנים.

סיכום:4 מתוך 5 הסבר:החנות לא מרשימה ממבט ראשוני זה לא יראה כמו חנות אלא יותר כמו דירה קטנטנה של סלון אחד.יכול להיות שאפילו תפספסו אותה אם לא תסתכלו טוב.

ציון סופי:14 מתוך 20

המשך המסע

אחרי שסגרתי את הדלת והמשכתי ללכת הבנתי שמגהבייט היא לא חנות החלומות עליה חשבתי... אבל לא התיאשתי כי זה היה רק 10 בבוקר ויש עוד חנויות לבקר בהם המשכתי ללכת ושמעתי מוזיקה עד שאני קולט משמאל לוח ראווה עם מחשב פצצה(או לפחות המארז) אני נכנס לחנות ושמה החנות היא...

ביקורת על החנות "ניורון סטור" והתרשמות ראשונית:

LOL לא ידעתי שיש גם ניורון ברחובות,כך או כך שנכנסתי אני התרשמתי לטובה החנות הייתה מקושטת יפה בצדדים אני רואה מארזים פצצתיים ואז אני ניגש למוכר והוא שואל:שלום,איך אני יכול לעזור לך?
    הנה פה מתחילה הבדיקה,אני עונה:שלום,אני צריך מחשב לגיימרים.
    אוקיי נראה לי שהוא הבין הוא מוציא את הדף שבו מסומנים המוצרים שלהם ומתחיל לסמן,הוא לא שואל אותי הוא מסמן לבד(לרגע שכחתי בשביל מי הוא מרכיב את המפרט) עד שהוא מגיש לי את הדף.
    אני מסתכל טוב טוב...
    מה אני רואה?אתם לא תנחשו בחיים,בשביל זה אני פה,
    הכרטיס הכי חזק אצלם בחנות זה:GeForce 8600 GTS שעולה אצלם 1500 ש''ח,כן מה ששמעתם.ואז אני מסתכל על המוכר בעיניים כאלה: ואומר:היה נעים להכיר אני אחזור אליך בקרוב.
    בזמן שאני יוצא אני חושב לעצמי: חחח עכשיו אני מבין למה החנות הייתה ריקה...

טלפון: 09-7729778 (זה טלפון של הסניף שלהם ברעננה).

ניורון סטור הסניף השני

זהו עכשיו אני מיואש היה אז 11 בבוקר וחם לי מוות,אבל אני ממשיך לחפש בסביבתי הקרובה,אני ממשיך עד שאני קולט עוד סניף של ניורון ואני: LOL... עוד סניף? טוב חשבתי לעצמי אני יכנס בכל מקרה יש לי עוד מלא זמן... אני נכנס ל"חנות" הזאת שהיא בגודל של חדר שינה ממוצע ,ואז אני מתקרב עד שאני מגיע למוכר:שלום,אני צריך מחשב לגיימרים.
    הוא עונה לי:איזה?
    לגיימרים אדוני.
    והוא:אהההה יעאני שחקנים...
    אני:כן,כן...שחקנים..
    המוכר:תגיד לי בדיוק.
    אני:אממ..מחשב לגיימרים כבדים.
    המוכר:חחח..כבדים...
    אני: WTF?
    המוכר:תגיד ילד איפה ההורים שלך?
    אני:בעבודה.
    המוכר:למה?
    אני:כדי שתשאל....(טמבל)
    המוכר:חחחחחח.
    בקיצור את המוכר עניין יותר חיי הפרטיים הוא אפילו הגיע לשאלה עם יש לי חברה? בקיצור המוכר הרכיב לי את המפרט,אני הסתכלתי על המפרט ומה הוא הרכיב?
    אני יביא דוגמא:4 ג'יגהבייט של RAM כרטיס מסך GTX ו...שנייה..איפה המעבד?? שיט אני לא רואה כאן מעבד..טוב אני יצאתי מהחנות אחרי 30 דקות שהוא שאל שאלות על חיי הפרטיים .לצערי את כל המפרט אני לא זוכר כי התעצבנתי אז קרעתי את הדף הזה ושמתי לו בכניסה .

סיכום הציון של שני סניפי ניורון ברחובות

שרות: 1 מתוך 5 הסבר:אם אני הייתי מגיע לפסיכולוג הוא היה מקבל ציון של 5 אבל בתור מוכר מחשבים... נראה לי שזה הציון המושלם בשבילו.

מוצרים:2.5 מתוך 5 הסבר:אולי יש משהו אבל השכל הקטן של המוכר הורס הכל.

מחירים:3 מתוך 5 הסבר:אני זוכר שהמחירים היו גבוהים וגם אם למוכר היה שכל לא הייתי קונה.חח.

סיכום:3 מתוך 5 הסבר:המקום קטן ברמות מפחידות,ההתרשמות הייתה לצד הרע והמוכר היה דומה להיטמן .

כמו שהבטחתי הנה המפרטים שהחנות הרכיבו לי:

מגהבייט מחשבים בע''מ

המחירים בשקלים חדשים

לוח אם:Gigabyte p35-S3L 1333-400
    מעבד:Intel C2D 6550 1333 4m-1110
    מערכת הפעלה 530-XP HOME EDITION
    דיסק קשיח:420- WD 250GB WD SATA 2 16 MB
    כרטיס מסך 1900-GeForce 8800 GTS 320MB
    זיכרון רם 520-RAM 2GB 667 MHZ
    פרק 2:בדיקות חנויות נוספות ועכשיו:באינטרנט...

אני חוזר הביתה גמור ומזיע כמו סוס..אני רץ לחדרי מדליק את המזגן ואז בודק את החנויות ברשת שעליהם אני יספר עכשיו... ובפרק 3 שיגיע בעוד שבוע בערך אני מגיע אל המוכרים לחנות ונותן ביקורת על החנות וסוף סוף נדע מה היא החנות שהכי מומלצת לקניית מחשב ואיך כדאי לקנות דרך האינטרנט או בתוך החנות?....אבל עד אז יש זמן...

קודם כל אני נכנס לאתר:WWW.skypc.co.il

התרשמות ראשונית וביקורת

אני נכנס לאתר ולפניי מתגלה עולם ענק!! של מחשבים,מסכים,מארזים,ציוד היקפי וכו'
    אני מתרשם כרגע מ"החנות" לטובה הכל נראה מצוין עכשיו הגיע הזמן לבדוק אם החנות עומדת בקריטריונים של המחיר,המוצרים ועוד נושאים שעל פי הם אני אבדוק את האתר.
    אז ככה דבר ראשון אני נכנס לאפשרות של הרכבת מחשב כדי לבדוק את המוצרים שברשותם ומחירם.
    התרשמות ראשונית הצליחה לאתר הזה בזה שאצלם המעבד INTEL CORE DUO E6850 ו INTEL CORE 2 QUAD 6600 הם באותו מחיר ועומדים על 1506 ש''ח זה מרשים .
    אחרי בדיקה מעמיקה של האתר הוא עדיין נראה מרשים למדי...

ציון האתר

עיצוב:4 מתוך 5 הסבר:האתר נראה מצויין ושנכנסים אליו יש חשק לסרוק אותו עד הסוף וזה הופך אותו ליותר מרשים ומושך צרכנים.

מחירים:3.5 מתוך 5 הסבר:המחירים עומדים על הממוצע אולי יש הנחה של איזה 10 שקל אבל המחירים עומדים על הממוצע ובזה זה מזכה אותו בציון שווה למחירים.

מוצרים:5 מתוך 5 הסבר:לא התאכזבתי יש הכל כולל הכל אפילו GEFORCE 8800 ULTRA שנמצא במספר מצומצם של חנויות כיום.

סיכום:4.5 מתוך 5 הסבר:אני מאוד מרוצה מהביקור באתר האתר מאוד מושקע ונראה כי יש בו את כל המוצרים המעודכנים שקימים כיום בשוק.

ציון סופי:17 מתוך 20

אתר זה הרשים אותי ואני יעבור לאתר הרשת האחרון שהיום אני סוקר

שם האתר:www.TMS.co.il

שנכנסתי לאתר זה אני פחות התלהבתי בגלל העיצוב וגם כשמסתכלים על העמוד הראשי רואים מספר מצומצם של מוצרים למחשב.אבל אני עדיין לא בדקתי אותו לעומק.
    אחרי בדיקה עמוקה של האתר הגעתי למסקנה שלאתר יש מה להציע וגם המחירים יותר נמוכים והציון בפניכם.

ציון האתר

עיצוב:3.5 מתוך 5 הסבר:שנכנסתי לאתר לא ממש התלהבתי מהעיצוב אבל בגלל שיש לאתר בחירת שפה זה טוב אנגלית או עברית וזה תורם קצת לציון וחבל שבעמוד הראשי שם האתר מעט מוצרים כי העמוד הראשי משמש כ"חלון ראווה".

מחירים:4 מתוך 5 הסבר:לאתר המחירים קצת יותר נמוכים וחוסכים בערך על כל מוצר 50 ש''ח שבערך אחרי קניית המפרט אתם חוסכים 200 ש''ח שיכולים ללכת לציוד היקפי.

מוצרים:5 מתוך 5 הסבר:גם אתר זה מציע כמות גדולה של מוצרים מעודכנים בשוק ועם מחיק יותר נמוך בקצת.

סיכום:4.5 מתוך 5 הסבר:אתר זה מציע שתי שפות לבחירתכם וזה תורם לאתר למרות עיצובו הפחות מושקע האתר עדיין כולל בו מוצרים טובים ובירידת מחירים קטנה.

סיכום להיום

להיום סקרתי 2 חנויות פחות מפורסמות(ובצדק) ושתי חנויות ברשת שמפורסמים הרבה יותר(וגם בצדק) ועד עכשיו החנויות הוירטואליות מובילות 0-1 מול החנויות האמיתיות.

בשבוע הבא אני אבדוק שתי חנויות מפורסמות אמיתיות ושתי חנויות באינטרנט שהן פחות מפורסמות ונראה אם עדיין האינטרנט יוביל.. עד השבוע הבא ביי

ואשמח אם למישהו יש רעיונות להצעות בחנויות בהן אבקר אז שיכתוב כאן..
    חנות אמיתית הצפויה להבקר היא:החנות המפורסמת IVORY שקיימת מאז 1990 והחנות האמיתית השנייה עדיין בסימן שאלה...

וחנות אחת וירטואלית בה אבקר היא VGAMES SHOP והחנות הבאה בסימן שאלה
    אם למישהו יש הצעות שיכתוב פה.
    אני עבדתי על נושא זה זמן מכובד ואני מצפה לתגובות.

דרך אגב:החנות המנצחת של היום היא:TMS והחנות האמיתית המנצחת היא:אין כזאת... שתי החנויות שבהן ביקרתי היו גרועות. למרות שמגהבייט הייתה יחסית בסדר אבל לא מגיע לרמה של חנות מכובדת.

מקווה שעזרתי.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.06.2007
    עיר
    רחובות
    WOW, א-ח-ל-ה השקעה!
    אני אישית יכול להגיד על IQPC שהם ממש מעולים. גם בSkypc ביקרתי והם טובים מאוד.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    כן הם באמת טובים אבל אתה ביקרת בחנות או באתר?

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.06.2007
    עיר
    רחובות
    נכתב במקור על ידי Ic+E
    כן הם באמת טובים אבל אתה ביקרת בחנות או באתר?
    ביקרתי בSkypc ובIQPC בחנויות.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    30.05.2007
    עיר
    ראשון לציון
    WOW, קבל חח"א(חיובי חזק אחושרמוטה) כל הכבוד

קרדיט לזאוס D:
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    תודה על המחמאות...

אני מצפה לעוד תגובות חלק 2 יגיע בשבוע הבא אם יש הצעות תיקונים מחמאות תגובות אז תכתבו אשמח לתגובות ואני מקווה שעזרתי.

אה ודרך אגב אני צריך שתציעו לי חנויות מחשבים ואתרי מחשבים של מכירות כי לי ביינתיים הם בסימן שאלה אין לי אז אני צריך שאתם תביאו לי תודה מראש לכל העוזרים

1 חנות אמיתית
    1 חנות וירטואלית

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.12.2006
    עיר
    אילת
    אהבתי, ממש יפה.
    אחלה השקעה!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.03.2007
    בתור מישהו שעומד לקנות מחשב בחצי שנה הקרובה, זה עזר לי מאוד, אשמח אם תוציא פרק 2. תודה!
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.08.2007
    תודה אני שמח לדעת שעזרתי ופרק 2 ייצא בשבוע הבא:יום ראשון ב-23 בספטמר שבו אני אכתוב כמה בונוסים ואני גם יוסיף טיפים לקוני המחשבים שבינינו דרך אגב אני אומר לך מראש שבערך בנובמבר ייצאו הכרטיסים החדשים של NVIDIA שייתמכו בDIRECTX 10 בצורה מלאה וזה אומר שהכרטיסים של סדרת 8 יוזלו במחירם.

את המידע הזה אני משיג ממלא אתרים שבהם אני מבקר יום-יום כדי להתעדכן בקיצור החלק ה-2 יהיה הרבה יותר מעניין ועוזר כי בו אני אבקר בחנויות מפורסמות שבהן רוב האנשים מבקרים אבל השאלה אם כל הקניות שלהם שם מוצדקות=האם המחיר שווה(אם לא עובדים עליכם)...
    בקיצור יש למה לחכות אני מקווה שעזרתי .

שתף ב-Google+

הרשמה