תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 7 מ 7
    הצטרף בתאריך
    11.03.2007

משפט מפורסם אחד אומר שרומא לא נבנת ביום אחד, אבל רק שחקני המשחק ROME TOTAL WAR יוכלו להתווכח עם זה.
    המשחק ROME TOTAL WAR או בקיצור RTW הוא משחק אסטרטגיה-ניהול אמפריות השלישי בקוטר של TOTAL WARשמתרחש לפני הספירה באירופה, עליכם יהיה לכבוש את כל אירופה או רובה כדי לנצח.

על המשחק:

בתחילת המשחק יהיה עליכם לבחור צבא משלושת צבאות שיתנו לכם שהם בעצם משפחות אצולה השולטות ברומא, הדבר היחידי שיבדיל כל משפחה מהאחרת היא רצף משימות שונה שתקבלו מהסנט למשל: משפחת ברוטי (משפחת אצולה) תפקידה העיקרי יהיה לחסל את כל תרבות יוון אז המשימות שלה יהיו קשורות לחיסול יוון. ככל שאתם תתחזקו ותשלטו ביותר שטח תפרוץ מלחמת אזרחים ולפי זה יקבע קיסר רומא שישלוט בסנט ובאימפריה כולה.
    בתחילת המשחק אתם תתחילו משתי ערים וצבא ולפי זה תמטרכו להתפתח ולהתחזק כדי לכבוש ערים.
    ברוב המקרים תצטרכו פשוט להחזיק את עיר האויב במצור לכמה זמן ואחרי זה להשאיר שם צבא כדי שישמור על השקט בעיר ורק אחרי כל זה העיר תיהיה שלכם.
    לכל עיר יש אכלוסיה משלה כלומר כמות אנשים כשהאכלוסיה באותה עיר תגיע לשלב מסויים יפתחו בפניכם דברים חדשים כמו מערכת ביוב ואמבטיות ציבוריות לרווחת התושבים יחד עם זאת
    גם מבני צבא כמו אורוות לכלבי מלחמה פילים ואפילו חזירים. אבל בשביל לראות את כל זה תצטרכו לחכות, כמו בכל משחק אסטרטגיה יש עץ טכנולוגי שמאלץ תחילה לבנות מבנים פשוטים ולפי המבנים האלה תצטרכו להתפתח ליותר ויותר מפוארים וחזקים.
    מבנים מסוימים ייתנו לכם לייצר יחידות מיוחדות כמו דיפלומטים, מרגלים, סוחרים, יועצים ומתנקשים.

דיפלומט- הדיפלומט יכול לשמש כמרגל, הוא יכול לנסות לשחד צבאות ועריםשלמות כדי שיעברו לצדכם או יוותרו על הלחימה בכם, אך תפקידו העיקרי הוא להקמת בריתות, העלאת דרישות ואיום על היריב.
    מרגל- תפקידו הוא לספק לכם מידע על האויב וכוחו המרגי אף יכול לפתוח לכם את שער עיר האויב שעליה את צרים בתנאי שהוא הצליח להתגנב לעיר.
    סוחר- יוכלו לעשות מסחר בין המדינות אני אישת לא השתמשתי בו כי לא היה לי צורך.
    יועץ- מעייץ לך מה לעשות גם בנושא הצבאי וגם הכלכלי
    מתנקש- יוכלו להתנקש בחייו של הגנרל/מנהיג או לחבל בערי האויב אך לצערינו לרוב המזימות לא יצליחו (לפחות לי זה לא הצליח)
    אבל אם כן מעשיהם יתקבל בברכה.

רק בני משפחה יכולים להיות גנרלים ומושלים. עיר ללא מושל תנוהל על ידי המחשב (עד לכניסתו של בן משפחה אחר מטעמכם), אבל צבא ללא גנרל עדיין יישלט על ידכם. הוא פשוט יאבד בונוסים של מורל.
    לכל בן משפחה יש תכונה עיקרית משלושת תכונות עיקריות: מתפקד טוב, מנהל טוב או אם יש לו השפעה טובה מנהל טוב יוכל לנהל עיר בצורה טובה מאשר מי שמתפקד טוב שבאחריותו לנהל צבא ולהיות גנרל ותוכלו גם לשפר את התכונות הללו במהלך המשחק. אך כידוע גנרלים לא חיים לנצח וכשיוולד יורש חדש תצטרכו לאמן אותו כדי שיהיה כקודמו, במהלך המשחק תהיו עדים ללידות, פטירות ואפילו נישואים.

על הקרבות:

תמיד חשבתם איך צבא קטן יכול לגבור על צבא גדול הפעם לא רק תוכלו לראות איך זה קורה אלה גם לעשות זאת!
    תמרונים טקטיים הם המפתח להצלחה, ובניגוד למשחקי אסטרטגיה כה רבים, ב- Rome, כמובקודמיו, ממש צריך לחשוב, להניע את הכוחות בהתאם לתנועות היריב, ולא סתם לזרוק את כל החיילים לקרב ולקוות לטוב זאת לא הדרך לנצח אלה יותר להפסיד.
    במשחק יש שני מצבים מצב אוטומטי שלפיו לא תוכלו לראות את הקרב (תעשו זאת אם אתם בטוחים שתינצחו) או קרב רגיל כלומר אתה נגד האויב פנים מול פנים בשטח, כדאי לשחק במצב הזה כי המחשב יכול לפעמים לאבד המון מהצבא שלכם ואתם פשוט תחסכו זאת.
    במשחק הקרבות נערכים בתלת-ממד, עם מאות ולפעמים אלפי חיילים מכל צד. כמקובל במשחקי אסטרטגיה, לכל יחידה יש יתרון מול יחידות מסויימות, וחסרון מול אחרות. תוכלו לנסות את הטקטיקה שלכם ולסדר את החיילים כרצונכם ממש כמו באמיתי. למשחק יש גם מגוון רחב של מפות שעליהן יתרחשו הקרבות ולכל מפה יש את היתרונות והחסרונות שלה למשל מפה עם יער תשמש לכם יתרון למארב או מחסה או מפות של שלג שיוכלו להאט את הצבא שלכם.
    המשחק מאוד יפה בנושא הזה של הקרבות החיילים מתנהגים כמעט כמו בני אדם אז אם תצליחו לשבור את רוח חיילי האויב, עשיתם שמונים אחוז מהעבודה. כמובן, צבא של מאה חיילים לא ירוץ לתקוף צבא שגדול ממנו פי חמישה. סביר להניח שבמקרה כזה החיילים ייקחו את הרגליים שלהם ויברחו מהמקום. אבל בהחלט
    אפשר לנצח צבא שגדול מהצבא שלכם פי 2 או 3.

מצור על עיר, אם תעשו מצור על עיר האויב תצטרכו להשתמש בכלי המצור שהיו באותה תקופה מסולמות טיפוס עד לקטפולטות כשהצלחתם לפרוץ את השער/חומה יהיה עליכם להגיע למרכז העיר ולנסות להחזיק בה מעמד למשך לכמה זמן שינתן לכם אבל לפעמים זה לא יהיה קל, רחובות העיר מסובכות ויהיה בעיה לנסות ולהחזיק את הצבא ברחוב ראשי יחסית צר לצבא שלכם במיוחד כשהאויב עדיין שם אז גם שם תצטכו להשתמש בטקטיקה.
    אחרי שכבשתם את עיר האויב סופית תצטרכו להחליט מה לעשות אם התושבים להרוג את הרוב, לפזר ברחבי הערים שלכם או להשאיר כמו שהיא אבל יש סיכון גדול לכך שיפרוץ מרד.
    אחרי שהשמדתם-הכחדתם את מדינת האויב כולה תינתן לכם אפשרות אחרי זה לשחק בה.

על המשימות:
    אם חשבתם שאתם תיצטרכו רק להילחם אז טעיתם או יותר נכון טעיתם חלקית כי הרוב זה כן להילחם אבל גם לעשות ברית ועוד דברים
    למשל תיצטרכו ללכת עם הדיפלומט שלכם לעיר אחרת לכרות ברית וינתן לכם זמן לעשות זאת אם לא הצלחתם אז אין ברית והיחסים לא במצב טוב.

לסיכום

לא הסברתי עוד מלא דברים וזה נכון כמו המגפות שיש בל עיר ועוד ועוד אבל אם יש משהו להוסיף אז זה יהיה לעונג.
    המשחק הוא פשוט חוויה אחת גדולה במשחק אפילו תוכלו להילחם בעשרת קרבות היסטורים שזה ממש מרתק אז תנו לו כבוד כי לא כל שנה יוצא משחק מרתק כזה.

Smart_Bullet

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.06.2007
    ממש מושקע! אני מקווה שיוסיפו ללינקיה. הביקורת כתובה היטב, ותוספת התמונה של הקופסא ממש מוסיפה! מהאיכות המעורבבת של הסקרינשוטים שלך אני מבין שחיפשת את התמונות בגוגל, אבל זה לא נורא.

קבל ח"ח גדול ועצבני עם חנית מחודדת!
    All that is gold does not glitter,
    Not all those who wander are lost
    ;
    The old that is strong does not wither,
    Deep roots are not reached by the frost.
    From the ashes a fire shall be woken,
    A light from the shadows shall spring;
    Renewed shall be blade that was broken,
    The crownless again shall be king.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    ניראה לי זה יות רמושקע אפילו ממה שאני כתבתי חח
    תוסיף שאם "משמידים" עם כלשהו, אז אחר כך אפשר לשחק גם איתו
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    11.03.2007
    תודה!
    את התמונות ברור שלקחתי מגוגל כי לא שיחקתי במשחק הרבה זמן ואין לי תמונות מהימים טובים
    אסף הוספתי!

ושוב תודה
    Smart_Bullet

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    01.02.2007
    עיר
    ראשון לציון
    קראתי הכל תודה אחי אני חושב לקנות את המשחק

Shut The Fuck Up
    Bitch

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    11.03.2007
    תודה! משחק באמת מרתק שווה קנייה
    דרך אגב אסף אתה יכול להביא את הביקורת שלך על המשחק?
    Smart_Bullet

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.03.2007
    אסף...
    צצו במוחי כל מיני אפשרויות.....
    אני חושב שלא כל עם שמושמד ניתנת האפשרות לשחק בו.
    Do, or do not. There is no try
    שתף ב-Google+

הרשמה