תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 29
    הצטרף בתאריך
    07.05.2007
    עיר
    ניר בנים
    תקשיבו לי נשאר 500 נקודות בwii point שלי ורציתי שתמליצו לי על איזה משחק כדאי לקנות.

אני חשבתי על איזה מריו או מטרויד.

מה אתם אומרים?
    גם השעה הארוכה ביותר היא רק 60 דקות...
    היי , גם אני ישראלי !
    אם גם אתם , העתיקו זאת לחתימתכם בכדי שנדע כמה ישראלים נותרו בערוץ קונסולות !
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.03.2007
    עוד לא קניתי wii points. קנית מחנות או באינטרנט?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.05.2007
    עיר
    ניר בנים
    קניתי מהwii עצמו אם זה מה שאתה שואל.
    wii connect24.
    היי , גם אני ישראלי !
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.03.2007
    עיר
    שוהם
    תמיד רציתי לקנות את הסופר מריו ברוס הראשון אבל מאוד עיצבן אותי שחייבים לקנות כמות קבועה מראש של נקודות
    כי אני כל הזמן מנסה לחשב איך יכנסו לשם משחקים שאני רוצה וזה תמיד יוצא שחסר נקודות או שנשארות לי איזה 300 נקודות שאין לי מה לעשות איתן בכלל
    בקיצור זה ממש טיפשי, גורמים לך להפסיד כמה דולרים בודדים בשביל עוד רווח קטן לנינטנדו, כאילו הם לא מרוויחים מספיק וכאילו ש-6 דולר למשחק עתיק זה גרושים [זה לא.]

בקשר למשחקים, קנה מריו או סוניק או זלדה או משו
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    הרצליה
    אם אף פעם לא שיחקת ב-Super Mario Bros המקורי או בשני ההמשכים שלו, אז הם מומלצים מאוד. השלישי הכי מוצלח, אבל כולם משחקי חובה בעיני. לגבי מטרויד וזלדה, המשחקים המקוריים ל-NES הם טובים, אבל שניהם התיישנו הרבה פחות טוב ממריו, וההמשכים שלהם ל-SNES זמינים גם להורדה ב-Virtual Console, והם הרבה יותר מוצלחים, גם בסטנדרטים של היום. אני הייתי מוותר על גרסאות ה-NES וקונה אותם ל-SNES כשיהיו לך יותר נקודות. לגבי משחקים אחרים ל-NES שאתה יכול לקנות ב-500 נקודות (אם לא בא לך מריו), אתה יכול לנסות את Punch Out, Kirby's Adventure, Castlevania או Ninja Gaiden. כולם טובים, אם כי קסטלווניה ונינג'ה גיידן קשים במיוחד. אם מדובר רק על משחק אחד, ללא ספק הייתי הולך על Super Mario Bros. 3. אין כאן בכלל תחרות.
    ---------
    דניאל מאיר
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    מריו הוא תמיד מומלץ, במיוחד סופר מריו וורלד 3 או סופר מריו 64 (תלוי איזה ממד מדבר אליך יותר)

בקשר למטרויד, לא הייתי בונה על זה. אני לא בטוח שהוא עומד במבחן הזמן, והוא יותר מומלץ לאלה ששיחקו בו לפני המון שנים, מטעמים נוסטלגיים. ובשבילך, הייתי ממליץ "להסתפק" במטרויד פריים 3. כל מה שהיה בסופר מטרויד יש גם בו, והרבה יותר מכך.

אתה אוהב מכות רחוב? יש לך את פיינל פייט וסטריט אוף רייג' 2. שני אלה מעולים לאוהבי הז'אנר.

אתה אוהב פלטפורמה? בחר מסדרת מריו או דונקי קונג קאונטרי. שניהם מדהימים, אבל גם סדרת סוניק היא איכותית ומהנה מאוד כפלטפורמה מהירה.

אתה אוהב מירוצים? לך על וויב רייס 64! מדהים כמה שהוא מהנה ואיכותי, גם כיום.

אני מצפה מאוד לפיילוט ווינס 64, לביטל אדוונצ'ר רסינג, מיקי מנייה, טוי סטורי, ארת'-וורם ג'ם ועוד. יש גם דיבורים על משחקי Rare ישנים שיופיעו ב-VC (מישהו קרא זאת ב-IGN?). זה יהיה מדהים!

רונן.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    הרצליה
    נכתב במקור על ידי רונן
    מריו הוא תמיד מומלץ, במיוחד סופר מריו וורלד 3 או סופר מריו 64 (תלוי איזה ממד מדבר אליך יותר)

בקשר למטרויד, לא הייתי בונה על זה. אני לא בטוח שהוא עומד במבחן הזמן, והוא יותר מומלץ לאלה ששיחקו בו לפני המון שנים, מטעמים נוסטלגיים. ובשבילך, הייתי ממליץ "להסתפק" במטרויד פריים 3. כל מה שהיה בסופר מטרויד יש גם בו, והרבה יותר מכך.

אתה אוהב מכות רחוב? יש לך את פיינל פייט וסטריט אוף רייג' 2. שני אלה מעולים לאוהבי הז'אנר.

אתה אוהב פלטפורמה? בחר מסדרת מריו או דונקי קונג קאונטרי. שניהם מדהימים, אבל גם סדרת סוניק היא איכותית ומהנה מאוד כפלטפורמה מהירה.

אתה אוהב מירוצים? לך על וויב רייס 64! מדהים כמה שהוא מהנה ואיכותי, גם כיום.

אני מצפה מאוד לפיילוט ווינס 64, לביטל אדוונצ'ר רסינג, מיקי מנייה, טוי סטורי, ארת'-וורם ג'ם ועוד. יש גם דיבורים על משחקי Rare ישנים שיופיעו ב-VC (מישהו קרא זאת ב-IGN?). זה יהיה מדהים!

רונן.
    רונן, הבחור ספציפית ביקש המלצה למשחק שאפשר לקנות ב-500 נקודות, אז למה אתה סתם מבלבל אותו?

ולגבי סופר מטרויד, אם אני לא טועה אמרת כמה פעמים שלא שיחקת בו, לא? אז למה אתה סתם אומר שאפשר לוותר עליו? לדעתי כל אחד צריך לשחק בו, גם אם הוא כבר שיחק בסדרת Prime, מהסיבה הפשוטה שהוא דו מימדי ולא תלת מימדי, מה שהופך אותו למשחק שונה לחלוטין, וטוב בצורה שונה לגמרי, גם אם יש בו הרבה מאותם אלמנטים.
    ---------
    דניאל מאיר
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.12.2006
    יש לך שלט קלאסי? או רק ווימוט?
    בתכל'ס משחקים לווימוט שעולים 500 נק' זה משחקי NES. יש שמה SMB 1&2, Punch out , contra ויש גם פינבול וטניס נחמדים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    11.08.2007
    תלוי איזה משחקים כבר יש לך , אם אין אז אני ממש ממליץ לקחת את הקירבי

תאמין לי אתה לא תתחרט
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.05.2007
    עיר
    רחובות
    נכתב במקור על ידי DMaster
    יש לך שלט קלאסי? או רק ווימוט?
    בתכל'ס משחקים לווימוט שעולים 500 נק' זה משחקי NES. יש שמה SMB 1&2, Punch out , contra ויש גם פינבול וטניס נחמדים.
    מריו ברוס לNES יעבוד על הווי-מוט בלי בעיות?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.12.2006
    נכתב במקור על ידי DrTeo
    מריו ברוס לNES יעבוד על הווי-מוט בלי בעיות?
    כן, אני חושב.. לפני שאתה מוריד כתוב לך.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.05.2007
    עיר
    ניר בנים
    יש לי גם wii mote וגם של גיימקיוב.
    היי , גם אני ישראלי !
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.12.2006
    נכתב במקור על ידי sxs777
    יש לי גם wii mote וגם של גיימקיוב.
    זה לא משנה.. בכל מקרה היחידים שעולים 500 נק' הם של NES.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    נכתב על ידי no kidding: "רונן, הבחור ספציפית ביקש המלצה למשחק שאפשר לקנות ב-500 נקודות, אז למה אתה סתם מבלבל אותו?"

טעות שלי, אבל לא נורא, הוא תמיד יכול לשמור את ההמלצות לזמנים אחרים, יותר רלוונטיים. בסה"כ גם הבעתי את דעתי הכללית על הנושא, ואפילו אם לא עניתי על שאלתו בצורה ישירה.

"ולגבי סופר מטרויד, אם אני לא טועה אמרת כמה פעמים שלא שיחקת בו, לא? אז למה אתה סתם אומר שאפשר לוותר עליו?"

כמובן שהכל הוא דעתי האישית, ואם לא היה מעוניין בה, אז לא היה פותח את הת'רד.

כתבתי שאני לא בטוח שהוא עומד במבחן הזמן, לפי התרשמותי. תראה, גם ב-DCK המקורי לא שיחקתי, אבל בזכות התרשמותי, החלטתי שהוא עומד במבחן הזמן והורדתי אותו. דעתך יכולה להיות שונה, וגם זה על הכייפק.

רונן.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    הרצליה
    נכתב במקור על ידי רונן

"ולגבי סופר מטרויד, אם אני לא טועה אמרת כמה פעמים שלא שיחקת בו, לא? אז למה אתה סתם אומר שאפשר לוותר עליו?"

כמובן שהכל הוא דעתי האישית, ואם לא היה מעוניין בה, אז לא היה פותח את הת'רד.

כתבתי שאני לא בטוח שהוא עומד במבחן הזמן, לפי התרשמותי. תראה, גם ב-DCK המקורי לא שיחקתי, אבל בזכות התרשמותי, החלטתי שהוא עומד במבחן הזמן והורדתי אותו. דעתך יכולה להיות שונה, וגם זה על הכייפק.

רונן.
    אני אישית מעדיף לא להביע דעה על משחקים שלא שיחקתי בהם. ככה כשאני כן מביע דעה, אנשים יודעים שאפשר לקחת אותה ברצינות. דעות שיש לך בנוגע למשחקים שלא ניסית בעצמך עדיף שתשמור לעצמך, בגלל שהן לא באמת נוגעות למישהו חוץ ממך. הרי כל אחד יכול לגבש מסקנות לגבי משחק מתמונות, סרטים וכד'. המלצות זהירות לחיוב אפשר לתת לפעמים גם למשחקים שלא שיחקת בהם, אם אתה יודע שהם נחשבים ממש טובים (או לשלילה, אם הם נחשבים ממש גרועים), אבל להגיד למישהו שמחפש המלצה למשחק VC טוב שאפשר לוותר על סופר מטרויד רק בגלל שמשום מה, ובלי שאי פעם שיחקת בו, החלטת שהוא מיושן מדי (עדיין לא ממש הבנתי על סמך מה הגעת למסקנה הזו, אבל זו זכותך), זה מוזר, ולא ממש במקום.

וכבר הסברתי למה הטיעון ש"מטרויד פריים מספיק" הוא לא תקף.
    ---------
    דניאל מאיר
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    no name, בא לך לריב אתי או מה?

הבעתי את דעתי לא על סמך ניסיון, אלא על סמך התרשמות, שגם היא לגיטמית. אנשים רבים לא קונים משחקים שלא ניסו, ועל סמך התרשמות בלבד. גם זה קורה לפעמים, אתה יודע, אתה לא צריך להיות מופתע.

כמובן שאם אשחק במשחק אז דעתי יכולה להשתנות, אבל עדיין היא לא תהיה רלוונטית לשואל בהכרח, כי גם הניסיון שלי הוא לא ביטחון בשום דבר, הוא לאו דווקא יהיה תקף לגביו כאשר יתנסה גם הוא. אז מה הוכחת?

ואני יודע בדיוק מה הסברת, אז אני אסביר לך שכל מה שתקף לגביך, אינו תקף לגבי, ואת הדעה שלי אני מביע כאן. לא שלך.

רונן.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    הרצליה
    נכתב במקור על ידי רונן
    no name, בא לך לריב אתי או מה?
    no name? אם אתה לא מצליח לזכור את הכינוי שלי (רמז: הוא נמצא מעל האוואטר שלי, ליד ההודעה), אתה יכול לקרוא לי דניאל. (אלא אם כן זה סוג של ירידה עלי, במקרה זה, מה?) לא אכפת לי לריב איתך, אבל לא נראה לי שזה ישיג משהו.

הבעתי את דעתי לא על סמך ניסיון, אלא על סמך התרשמות, שגם היא לגיטמית. אנשים רבים לא קונים משחקים שלא ניסו, ועל סמך התרשמות בלבד. גם זה קורה לפעמים, אתה יודע, אתה לא צריך להיות מופתע.
    בדיוק. הם קונים או לא קונים את המשחק על סמך התרשמות שלהם. שלהם, לא של מישהו אחר שכמוהם, לא שיחק במשחק. או זה, או על סמך ידע ודעה של אנשים שכן שיחקו בו. אתה לא יודע הרבה על המשחק, וגם לא שיחקת בו, כך שהדעה שלך עליו לא ממש משנה במקרה הזה. תחשוב רגע על הבחור שפתח את הדיון. הוא ביקש המלצה למשחק. כשאתה אמרת את מה שאמרת בנוגע למטרויד, לא היתה לו דרך לדעת שמדובר ברשמים שטחיים שלך שאינם מבוססים על התנסות במשחק. אני ידעתי את זה רק במקרה, כי זכרתי שאמרת משהו בנושא בדיון אחר. אתה הצגת את דבריך כאילו מדובר בהמלצה מפי מישהו שמבין על מה הוא מדבר:

בקשר למטרויד, לא הייתי בונה על זה. אמנם מעולם לא שיחקתי בו, אבל אני לא בטוח שהוא עומד במבחן הזמן, והוא יותר מומלץ לאלה ששיחקו בו לפני המון שנים, מטעמים נוסטלגיים. ובשבילך, הייתי ממליץ "להסתפק" במטרויד פריים 3. כל מה שהיה בסופר מטרויד יש גם בו, והרבה יותר מכך.
    שים לב שאת החלק המודגש אני הוספתי. נכון שאיתו זה נראה יותר נורמלי?
    הייתי מצפה ממנהל קהילה שיחשוב על כאלה דברים.

כמובן שאם אשחק במשחק אז דעתי יכולה להשתנות, אבל עדיין היא לא תהיה רלוונטית לשואל בהכרח, כי גם הניסיון שלי הוא לא ביטחון בשום דבר, הוא לאו דווקא יהיה תקף לגביו כאשר יתנסה גם הוא. אז מה הוכחת?
    בכל זאת, דעה של מישהו שמכיר את המשחק תהיה יותר רלוונטית מזו של מישהו שלא, שהיא לא רלוונטית בכלל.

ואני יודע בדיוק מה הסברת, אז אני אסביר לך שכל מה שתקף לגביך, אינו תקף לגבי, ואת הדעה שלי אני מביע כאן. לא שלך.
    הטיעון שלי נשען על העובדה (שים לב) שמשחקים דו-מימדיים הם שונים מהותית ממשחקים תלת-מימדיים. אתה טוען שזה לא נכון? זה שבן אדם יכול להסתפק בתלת-מימדיים, לא אומר שהוא יקבל את אותה חוויה כמו בדו-מימדיים.

אתה לא חייב לאהוב את סופר מטרויד, או אפילו לרצות לשחק בו, אבל לפחות אל תדבר עליו כאילו לדעתך יש משקל כלשהו בנושא. ולפני שאתה מתלהם, אני לא בא להעליב. גם לדעה שלי אין משקל בנוגע למשחקים שלא ניסיתי (אלא אם כן מדובר במשחק שעוד לא יצא. ספקולציות פראיות תמיד מותר לעשות).
    ---------
    דניאל מאיר
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    28.11.2006
    עיר
    גן שורק
    את מטרויד המקורי לא הייתי ממליץ לקנות, יחסית למשחקים של היום הוא נראה מסורבל ומבלבל. שלא לדבר על זה שאתה יכול להשיג אותו כבונוס למשחקי אחרים טובים בהרבה לקיוב או לאדבנס.
    בשביל 500 נקודות הייתי ממליץ על הקלאסיקות: קירבי, זלדה 1, מריו 1, או בשביל קצת יותר אתגר גראדיוס או נינג'ה גיידן.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.10.2006
    נכתב על ידי no kidding: אם אתה לא מצליח לזכור את הכינוי שלי (רמז: הוא נמצא מעל האוואטר שלי, ליד ההודעה), אתה יכול לקרוא לי דניאל. (אלא אם כן זה סוג של ירידה עלי, במקרה זה, מה?) לא אכפת לי לריב איתך, אבל לא נראה לי שזה ישיג משהו".

חלילה, לא ניסיתי לרדת עליך (למה האנשים הולכים כל כך רחוק). הטעות קרתה בתום לב.

"בדיוק. הם קונים או לא קונים את המשחק על סמך התרשמות שלהם. שלהם, לא של מישהו אחר שכמוהם, לא שיחק במשחק".

אם על סמך ההתרשמות שלו בלבד, אז שיגיע לחנות הקרובה וינסה אותו בעצמו. הוא יכול לקבל תשובה של מנוסים, אבל היא יכולה להיות לא תקפה עבורו באותה המידה.

ואני חושב, דניאל, שהוא היחיד כאן שצריך להעיר לי הערה כזאת, וזה לא תפקידך, בדיוק כפי שאתה טוען שזה לא תפקידי להמליץ לו.

"כשאתה אמרת את מה שאמרת בנוגע למטרויד, לא היתה לו דרך לדעת שמדובר ברשמים שטחיים שלך שאינם מבוססים על התנסות במשחק".

כתבתי לו את הסיבות לדעה שלי, ובאף אחד מהן לא השתמע ששיחקתי במשחק. הנה, זה מה שכתבתי לו: "בקשר למטרויד, לא הייתי בונה על זה. אני לא בטוח שהוא עומד במבחן הזמן, והוא יותר מומלץ לאלה ששיחקו בו לפני המון שנים, מטעמים נוסטלגיים. ובשבילך, הייתי ממליץ "להסתפק" במטרויד פריים 3. כל מה שהיה בסופר מטרויד יש גם בו, והרבה יותר מכך".

כתבתי שאני לא בטוח, מכאן השתמע שאין לי ניסיון, והרי לא הצבתי עובדה וציינתי שכל מה שיש במטרויד פריים 3 יש גם בו, והרבה יותר מכך. למרות שלא שיחקתי, אני חושב שזה נכון, לפי התרשמותי מגיימרים שניסו או כתבות ברשת שקראתי.

ואל תהיה קטנוני כמו גולמר שמחפש אותי בזכוכית מגדלת על כל מילה שהחסרתי. אז לא כתבתי "לפי התרשמותי", תהרוג אותי. גם אחרי שהבהרתי את עצמי נדמה שזה לא סיפק אותך.

ויותר מכך, מדוע אינך מחפש מילים חסרות בהודעה הראשונה של פותח הת'רד? הרי הוא פספס בכך שלא ביקש רק ממנוסים לענות לו. לפעמים יש לאנשים בעיה עם הנימה המזלזלת שלי, אבל צר לי, באמת שהיא לא באה משום מקום.

אם לשואל זה רלוונטי, אז ישאל אותי בעצמו על מה אני מבסס את דעתי. צר לי, אבל נדמה לי שמשהו גירד לך. קפצת בראש ולמרבה האירוניה טענת שאני זה שעושה את זה.

"שים לב שאת החלק המודגש אני הוספתי. נכון שאיתו זה נראה יותר נורמלי? הייתי מצפה ממנהל קהילה שיחשוב על כאלה דברים".

משום שאני מנהל קהילה אני צריך לעשות מאמצים כדי לא להיות ראוי להערות קטנוניות של קטנוניים? גם כאן אתה מזכיר את גולמר שמשרבב את עצם היותי מנהל לצורך הוויכוח. טוב, נכנעתי, בשבילכם אני גם מבטיח לענוב עניבה, כמנהל הקהילה

מה אני אגיד לך, דניאל, הצלת את המולדת, אבל זכור את מה שאמרתי, שזה לא היה מתפקידך, למרות שבמקרה של סופר מטרויד אני מספיק התעניינתי כדי להחליט עבורי. גם אני נמצאתי באותה דילמה כמו שלו, ולכן אני משתף אותו בהתרשמות שנוצרה אצלי על כדאיות רכישת המשחק.

"בכל זאת, דעה של מישהו שמכיר את המשחק תהיה יותר רלוונטית מזו של מישהו שלא, שהיא לא רלוונטית בכלל".

גם דעתך הזו בכלל לא רלוונטית, אז? אתה בכלל לוקח זאת בחשבון? כולנו חווים דעה בקהילות הפתוחות האלה, ועל פותח הת'רד להחליט מה רלוונטי עבורו ומה לא, ולא על איזה משתתף חצוף שמתנהג בגסות רוח.

"הטיעון שלי נשען על העובדה (שים לב) שמשחקים דו-מימדיים הם שונים מהותית ממשחקים תלת-מימדיים. אתה טוען שזה לא נכון? זה שבן אדם יכול להסתפק בתלת-מימדיים, לא אומר שהוא יקבל את אותה חוויה כמו בדו-מימדיים".

סבבה, אנחנו יכולים להתווכח על זה, אבל זה בדיוק העניין, זה בר ויכוח, אז כבד את דעתי ואכבד את דעתך. דווקא אחד הדברים שמאוד אהבו במטרויד פריים, זה העתק המדויק של העולם הדו ממדי לעולם התלת ממדי. השאלה היחידה שצריכה להישאל היא האם פותח הת'רד מעדיף משחק בדו ממד או בתלת ממד. אם הוא מעדיף דו ממד, אז בבקשה, אני ממליץ לו בחום לקנות את סופר מטרויד. אם הוא מעדיף תלת, אז המסקנה היא ברורה, ורק השואל יגיד לי אם הוא מסכים אתי או לאו, אם עזרתי לו או לאו.

"גם לדעה שלי אין משקל בנוגע למשחקים שלא ניסיתי"

לא צריך להיות כמו בול עץ. אין לך דעה בקשר ל"בוגי" הגרוע שיצא לאחרונה לווי? אולי גם תרצה לשחק ב"סופרמן 64" לנינטנדו 64 כדי שתבין עד כמה הוא גרוע? בכוונה הבאתי דוגמה קיצונית. אנחנו אנשים חושבים, אנחנו קוראים, שומעים, יודעים הכי טוב מה מתאים לנו, וגם אם תתנסה ותאהב את המשחק, לא בטוח שכך גם יחשוב פותח הת'רד. ועל זה אני מדבר.

נכתב על ידי וויזל: "את מטרויד המקורי לא הייתי ממליץ לקנות, יחסית למשחקים של היום הוא נראה מסורבל ומבלבל. שלא לדבר על זה שאתה יכול להשיג אותו כבונוס למשחקי אחרים טובים בהרבה לקיוב או לאדבנס. בשביל 500 נקודות הייתי ממליץ על הקלאסיקות: קירבי, זלדה 1, מריו 1, או בשביל קצת יותר אתגר גראדיוס או נינג'ה גיידן".

באמת? וויזל, ידידי, אתה שיחקת במטרויד המקורי? <_<

רונן.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    הרצליה
    נכתב במקור על ידי רונן

אם לשואל זה רלוונטי, אז ישאל אותי בעצמו על מה אני מבסס את דעתי. צר לי, אבל נדמה לי שמשהו גירד לך. קפצת בראש ולמרבה האירוניה טענת שאני זה שעושה את זה.
    לא הבנתי את האמירה הזו. נראה לי שערבבת מטאפורות או משהו.

משום שאני מנהל קהילה אני צריך לעשות מאמצים כדי לא להיות ראוי להערות קטנוניות של קטנוניים? גם כאן אתה מזכיר את גולמר שמשרבב את עצם היותי מנהל לצורך הוויכוח. טוב, נכנעתי, בשבילכם אני גם מבטיח לענוב עניבה, כמנהל הקהילה

אתה צודק. זה באמת קצת קטנוני מצידי, אבל זה מרגיז אותי כשאנשים מדברים בכזו נחישות על דברים שאין להם בהם מושג. לומר משפט כמו "ובשבילך, הייתי ממליץ "להסתפק" במטרויד פריים 3. כל מה שהיה בסופר מטרויד יש גם בו, והרבה יותר מכך", מצד מישהו שלא שיחק לא בסופר מטרויד ולא בפריים 3, זה מרגיז, וכמו שאמרתי, לא במקום. יש לך אינטרס מסויים לכך שהבחור המסכן לא ישחק בסופר מטרויד (לא משנה כרגע שהוא עולה יותר מ-500 נקודות)? אני לא מבין.

סבבה, אנחנו יכולים להתווכח על זה, אבל זה בדיוק העניין, זה בר ויכוח, אז כבד את דעתי ואכבד את דעתך. דווקא אחד הדברים שמאוד אהבו במטרויד פריים, זה העתק המדויק של העולם הדו ממדי לעולם התלת ממדי. השאלה היחידה שצריכה להישאל היא האם פותח הת'רד מעדיף משחק בדו ממד או בתלת ממד. אם הוא מעדיף דו ממד, אז בבקשה, אני ממליץ לו בחום לקנות את סופר מטרויד. אם הוא מעדיף תלת, אז המסקנה היא ברורה, ורק השואל יגיד לי אם הוא מסכים אתי או לאו, אם עזרתי לו או לאו.
    אבל זה בכלל לא עניין של העדפה. אלא אם כן הוא ממש שונא דו-מימד (וכנראה שהוא לא. אחרת הוא לא היה קונה משחקים מה-VC), אז הוא צריך לשחק מתישהו בסופר מטרויד, שהוא אחד המשחקים האהובים בכל הזמנים, ולא סתם. ופריים 3 לא אמור לבוא במקום, בגלל ההבדל העצום שציינתי בין דו-מימד לתלת-מימד.

לא צריך להיות כמו בול עץ. אין לך דעה בקשר ל"בוגי" הגרוע שיצא לאחרונה לווי? אולי גם תרצה לשחק ב"סופרמן 64" לנינטנדו 64 כדי שתבין עד כמה הוא גרוע? בכוונה הבאתי דוגמה קיצונית. אנחנו אנשים חושבים, אנחנו קוראים, שומעים, יודעים הכי טוב מה מתאים לנו, וגם אם תתנסה ותאהב את המשחק, לא בטוח שכך גם יחשוב פותח הת'רד. ועל זה אני מדבר.
    על זה בדיוק גם אני מדבר. אני בחיים לא אקרא לסופרמן 64 משחק גרוע. אם מישהו ישאל אותי ספציפית לגביו, אני אגיד שממה ששמעתי, הוא משחק ממש גרוע. זו לא הבעת דעה. זו הצגת עובדה. אם מישהו בפורום ישאל עליו, אני אתן לאנשים אחרים לענות - כאלו שאולי שיחקו בו (למרות שאני בספק אם יש כאן כאלה). אני יודע רק שהקונצנזוס לגבי סופרמן 64 הוא שהוא ממש גרוע. הדעה שיש לי בנוגע אליו נובעת ישירות, ואך ורק מהקונצנזוס הזה, ולכן היא נוגעת רק אלי, ואני לא יכול לבסס עליה שום המלצה לאף אחד חוץ ממני. אני אמנם ממליץ לעצמי לא לשחק בו לעולם, אבל אני לא אומר חד משמעית שהוא גרוע, בגלל שתמיד קיים הסיכוי שיום אחד אני אשחק בו, ואמצא שהוא המשחק שאני הכי אוהב בעולם.
    ---------
    דניאל מאיר
    שתף ב-Google+

הרשמה