תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 34
    הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    גבעתיים
    הקטע הבא תורגם (באישור) מתוך אתר WOTC:

כוונו את השעון למאי 2004!

כבר אז ידענו שמהדורה 4 נמצאת בתכנון, גם אם עבודה רשמית עליה תתחיל רק בעוד שנה. באותה תקופה צוות הפיתוח של מו"ד נפגש באופן קבוע, והתחלנו לדבר על השאלה מכמה "חתיכות" אמורה דמות להיות מורכבת, ומה צריך להיות גודל כל חתיכה. במו"ד 3, מקצוע וחפצי קסם היוו חלק גדול ממה שמרכיב דמות. לגזע הייתה חשיבות בדרגה ראשונה, אבל כשהגעת לדרגה 20, כבר קשה היה למצוא הבדלים בין לוחם גמד ללוחם חצי אורק. ההבדלים בין +2 כזה או אחר טושטשו בים התוספים מחפצי קסם ודרגות.
    רצינו שגזע יהיה חשוב לכל אורך הקריירה של הדמות. רצינו שכן יהיה הבדל בין שתי דמויות מגזעים שונים, הזהות בכל שאר הנתונים. התנסינו קצת במשחק עם גזעים ב-Unearthed Arcanaובתחליפי הגזע בסדרת Races of, ואהבנו את התוצאות.
    במאי 2004 התחלנו לשחק עם רעיונות כמו "גזע דרגה 20". הרעיון אומר שבכל דרגה שהדמות מתקדמת היא זוכה לא רק במאפייני מקצוע חדשים, אלא גם ביתרונות גזע. הגזע שלך יכול להשפיע על התוצאות שלך בדרגות מסוימות, כך למשל החוסן של הגמד תמיד ייתן לו יתרון לעומת גזעים אחרים. הדבר יעניק לך יכולות חדשות בכל דרגה, בהתאם להתקדמות הדמות.
    יתרון רציני לדעתנו בשיטה זו הוא שהיא מאפשרת מקום לגזעים חדשים בלי אילוצים מכאניים משונים ותיאומי דרגות מסורבלים. אם למשל נפזר את היכולות המאגיות של הדרו לאורך סולם הדרגות, הם יוכלו להתחיל ברמה שווה לדמויות מגזעים אחרים. גזעים כמו הגית'יאנקי כבר נוצרו בצורה דומה כך שהם זכו ליכולות דמויות לחש חדשות בדרגות גבוהות יותר.
    במשך השנים מאז דברים השתנו, כפי שהם תמיד משתנים. הרחבנו את המשחק ל-30 דרגות, אבל הכנסו את בחירות הגזע המשמעויות ביותר ב-10 הראשונות. מעבר לזה, אפשרויות נוספות השתלבו ביכולות מיוחדות הנובעות מגזע.
    בגרסה הסופית של מו"ד 4, מרבית תכונות הגזע באות לידי ביטוי על ההתחלה – העמידות הגמדית, החמיקה האלפית, נוכחותו מלאת ההשראה של חצי האלף וכן הלאה. ככל שהדמות מתקדמת, ניתן לבחור כישורי גזע אשר יהפכו יתרונות אלו לחשובים יותר ויעניקו יכולות הקשורות לגזע. ניתן לבחור גם כוחות ייחודים לפי גזע המהווים חלק ממקצוע הדמות. לוחם גדמי עם הכוח ידיד האדמה יכול לעשות דברים שלוחם אחר בדרגה 10 פשוט לא יכול לעשות.
    החוקים השתנו רבות מאז עלה הרעיון לגזע דרגה 20 אבל הם עדיין משרתים אותה מטרה: לוודא שהגזע נשאר לא רק ענייני, אלא גם חשוב ביותר כל הדרך עד ל-30 דרגות של הרפתקאות.
    כוכבי כסף הוצאה לאור
    www.silverstars.co.il
    המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
    המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    נחמד מאוד, למרות שאני לא בטוח שזה יוצא הגיוני משהו, אבל קשה לי להסביר למה. תמיד עיצבן אותי החצי-עלף במו"ד 3, מקווה שזה ישתנה עכשיו. הם הזכירו משהו בקשר לחצאי גזעים, אגב?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    07.12.2006
    עיר
    גבעתיים
    בפירוש מוזכר כאן החצי אלף. לא נראה לי שמוותרים על החצאים. חוץ מזה, הדמות הראשונה שלי הייתה חצי אלף סייר בעל פיצול אישיות, כך שאני לא מוכן שיוותרו עליו!
    כוכבי כסף הוצאה לאור
    www.silverstars.co.il
    המקור השלם לפנטסיה בישראל - מגוון משחקי תפקידים, לוח, קלפים, מיניאטורות וספרי קריאה !
    המוציאה לאור הגדולה בישראל של משחקי תפקידים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.01.2007
    כן, הדמות הראשונה שלך הייתה חצי אלף?! הם נוצרו רק במהדורה 3, לא? במהדורות הקודמות אלף היה מקצוע, לא גזע...
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    16.12.2006
    עיר
    קבוצת יבנה
    נכתב במקור על ידי nahal14
    כן, הדמות הראשונה שלך הייתה חצי אלף?! הם נוצרו רק במהדורה 3, לא? במהדורות הקודמות אלף היה מקצוע, לא גזע...
    לא, רק במהדורה ראשונה הם היו מקצוע...
    במוד"מ הם היו כבר גזע....

נכתב במקור על ידי נחל
    ניצחתי אותך בואנגולושפריץ
    או איך שלא קוראים לזה
    הזה עם הטוטם

אני:
    ג'אנגל ספיד?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    אם כבר עושים גזעים שהם חצי אז שיעשו גם אחרים ושיעשו גם תוספים שונים, ובאמת שיעשו תוסף לדרגה גם לגזעים
    כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
    גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.07.2007
    בכלליות,אחד הדברים שאני חושב שכן ישתפר במהדורה הבאה זה זה. זה ממש מגניב והגיוני שככל שיהיה למישהו יותר ניסיון הוא גם יחקור יותר יכולותיו הגזעיות.(ונראה שהם הולכות להיות "גזעיות" )
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    05.02.2007
    עיר
    תיל אביב
    זה אחד מהמארים הראשונים על גרסה 4 בוויזרדס. עכשיו חייבים להרשם ל-DND INSIDER המפגר הזה כדי לקרוא אותם!<_<
    ריצ'ארד חביב הקהל- פרקים ראשון, שני , שלישי
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    למה? אתה חושב זה לא יופיע בספרים? אני חושב שזה מהלך מטומטם לחלוטין העמוד אינטרנט הזה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    24.07.2007
    נכתב במקור על ידי rpgeek
    זה אחד מהמארים הראשונים על גרסה 4 בוויזרדס. עכשיו חייבים להרשם ל-DND INSIDER המפגר הזה כדי לקרוא אותם!<_<
    ה-DND Insider הנוכחי הוא חינמי.אתה לא צריך לשלם כסף בשביל לראות את זה...

יש הרבה אתרים שמכריחים אותך להירשם אליהם לפני גישה למידע.אני לא מוצא את זה שונה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.02.2007
    עיר
    מצפה הושעיה
    ה-DND INSIDER זה אותו משתמש כמו הפורומים,
    כך שזה לא שונה מלהרשם ב-VGAMES נגיד.
    מה?! אורק זה עם c? אופס...
    May The ORS Be With You
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    22.08.2007
    אגב, אני לא בטוח עד כמה זה יחזק את האמינות המשחקים. כלומר - אלא אם היכולות יהיו תלויות גם במקצוע. אחרי הכל, אם כל הגמדים יפתחו בדיוק את אותן היכולות, ללא קשר למסלול שהן בחרו בחייהן, אז זה יגרום לכל גזע הגמדים להראות נורא אחיד.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    אני הבנתי שכל רמה יש לך כמה אפשרויות שאפשר לבחור מתוכן. ככה שכן, כל גמד יכול לקחת את אותו מסלול, אבל זאת עדיין תיהיה הבחירה שלו.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    29.07.2007
    אם יש כמה אפשרויות אז זה יותר הגיוני כי כך יש יותר מסלולים וזה לא יהיה מקובע.
    אהבתי את הרעיון ונראה לי שהוא יהפוך את המשחק למעניין יותר.
    עכשיו שמעלים את מה שאמרתם זה נראה לי כל כך נכון, כלומר, עד עכשיו לא הייתה חשיבות כמעט לגזע ואם זה ישתנה אני אשמח מאוד.

שאלה נוספת בקשר לגזעים: יבטלו סוף סוף את מתאם הדרגה המציק הזה?
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    25.01.2007
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    היכולות הגזעיות האלה נשמעות נורא דומות לפיטים (אני לא בקיא במונחים העבריים) עם דרישות לגזע מסויים. יש כבר פיטים שדורשים שהדמות תהיה מגזע מסויים - עכשיו פשוט יש יותר מהם והם לא תקועים באיזה ספר נידח, אם נתעלם מהעובדה שספרי מהדורה 4 עדיין לא יצאו, כמובן.
    אני אוהב את הרעיון. זה יוצר הרבה יותר הבדלים בין הדמויות.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    מסכים, מתאם גזע+מקצוע+דרגה יכול להפוך את המשחק למגוון הרבה יותר
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    10.12.2006
    עיר
    חיפה
    נהדר. עכשיו כולם יתחילו לשחק לי פיות וגובלינים בקמפיין.

שישלחו את "איזון הגזעים" שלהם לבעאטור, כי עכשיו לשחק דרו יהיה בדיוק אותו הדבר כמו לשחק אלף רגיל מבחינת המשחק.
    Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    למה אתה חושב? אני בטוח שיהיו דברים שונים, וגם לא כל גזע מתאים לאותו מקצוע, רוב הדרו הופכים להיות כהנים של לולת', ורוב האלפים מגים, זה שונה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    26.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    חשוב לזכור שאלפים אפלים בד"כ שנואים ע"י רוב הגזעים. טוב, כל הגזעים. זה שוני אחד. אני מאמין שיוחלט גם על הבדלים גם בין סוגי אלפים - דבר שיהיה די נחוץ מבחינת האלפים האפלים, מאחר והם חיים בצורה שונה לגמרי.
    אני מבין את הנקודה שלך. עד עכשיו לקיחת אלף אפל כגזע הייתה מלווה בסיכון של הפסדת דרגות, אבל עכשיו הם לא שונים בהרבה מכל גזע אחר, מלבד צורת החיים שלהם, והמאנצ'קינים יכולים לחגוג.
    עם זאת, אני גם לא מוצא בזה משהו ממש רע. אם אתה משחק עם אנשים רציניים, אני לא מאמין שכולם יקפצו על ההזדמנות לקחת את כל הגזעים שהתחילו בדרגות נמוכות יותר עד עכשיו, רק בגלל שאפשר.
    שתף ב-Google+

הרשמה