תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 21
    הצטרף בתאריך
    05.07.2007
    במחקר פסיכולוגי שקראתי לאחרונה, נטען שהתמכרות למשחקים המוניים זהה להתמכרות לסמים ואלכוהול, גם הסיפטומים ושיטות הטיפול בהתמכרות הזו זהות כמעט.

מה שהמחקר הזה גם טוען, שחברות המשחקים שמפתחות את המשחקים ההמוניים יוצרות את אפקט ההתמכרות בצורה פסיכולוגית של "השגת מטרות".
    כלומר, כאשר רק מתחילים לשחק, המטרות (המיידיות) הם קלות מאוד להשגה (לדוגמא, לעלות מרמה 1 לרמה שתיים), וזה כדי ליצור הרגשה ראשונית של הצלחה והתקדמות.
    לאחר מכן, המטרות ממשיכות להיות להיות מוצבות בפנינו, אבל דורשות יותר מאמץ וזמן כדי להשיג אותן.
    זה נקרא בפסיכולוגיה "נקודה מתוקה".
    הנקודה המתוקה היא הגשמת המטרה, ואחד התוצאות בהגעה לנקודה מתוקה היא שהמוח נותן "פרס" לאדם שהגיע אליה בצורת אנדורפינים, שהם "סמים טבעיים" שהמוח מייצר שגורמים לתחושת אופוריה.

מבינים למה זה דומה להתמכרות לסמים?

אם נדבר במושגים של המשחק:
    ברמה 10 מאוד קל לעלות רמה, אבל ככול שהרמה עולה, לוקח יותר זמן לעבור בין רמה לרמה, ללמוד סקילים חדשים, ולהתקדם.

זה דומה גם לזה ברמה 70, מאוד קל לעשות 5 man כדי להשיג ציוד כחול, אבל כדי להגיע לציוד יותר טוב, צריך להשקיע יותר שעות בריידים או PVP, וככל שהציוד (שהופך להיות המטרה ברמה הסופית) משתפר, צריך להשקיע יותר מאמצים בשיפור שלהם.

המטרה של הדיון היא לשאול אתכם, הקהילה, שמשקיעה הרבה זמן במשחק, האם אתם מרגישים את כל הדברים שתוארו את זה? האם אתם מרגישים שאתם מציבים לעצמכם מטרות ומשיגים אותם במשחק? אם אתם לא משחקים כמה ימים, האם אתם מרגישים הרגשת חוסר נוחות? געגועים למשחק?

אם כן, אולי אתם מכורים.

הצטרף בתאריך
    09.02.2007
    עיר
    מודיעין
    אני לא מרגיש כלום כי אני לא משחק.

אבל יש עולם שלם של הבדל בין סמים, אלכוהול וכל החרא הזה לבין משחקים.

סמים אלכוהול והחרא הזה משפיע עליך גופנית, זה משנה כימית את מערכת הגוף ויוצר כימית תגובה של אופוריה, ע"י הפרעה למערכות הגוף.

משחקים יוצרים מצד שני תגובה של אופוריה בגלל שהם מאתגרים אותך.
    אתה מרוצה מזה שהצלחת להשיג את המטרה שהצבת לעצמך, בדיוק כמו שאתה מרוצה כשאר אתה בונה משהו בעצמך.
    אז עכשיו נגיד שגם נגרות-חובבים זה התמכרות?
    משחקי מחשב עובדים כמו כל פעולה מהנה אחרת. אתה מרוצה מזה שהצלחת באתגר, לרוב בידיעה (המגדילה את ההנאה) שאנשים אחרים לא הצליחו באותו אתגר, ונותן לך תחושב "עליונות" עליהם.

כל מה ששונאי המחשבים אומרים זה שטויות.
    והגיע הזמן שאנשים יקלטו את זה ולא יאמינו לכל זיבול שכל שיוצא מהפה שלהם בגלל שהם מבוגרים יותר...
    הדרקון מת מסיבה לא ידועה

הצטרף בתאריך
    05.07.2007
    נכתב במקור על ידי boomwolf
    אני לא מרגיש כלום כי אני לא משחק.

אבל יש עולם שלם של הבדל בין סמים, אלכוהול וכל החרא הזה לבין משחקים.

סמים אלכוהול והחרא הזה משפיע עליך גופנית, זה משנה כימית את מערכת הגוף ויוצר כימית תגובה של אופוריה, ע"י הפרעה למערכות הגוף.

משחקים יוצרים מצד שני תגובה של אופוריה בגלל שהם מאתגרים אותך.
    אתה מרוצה מזה שהצלחת להשיג את המטרה שהצבת לעצמך, בדיוק כמו שאתה מרוצה כשאר אתה בונה משהו בעצמך.
    אז עכשיו נגיד שגם נגרות-חובבים זה התמכרות?
    משחקי מחשב עובדים כמו כל פעולה מהנה אחרת. אתה מרוצה מזה שהצלחת באתגר, לרוב בידיעה (המגדילה את ההנאה) שאנשים אחרים לא הצליחו באותו אתגר, ונותן לך תחושב "עליונות" עליהם.

כל מה ששונאי המחשבים אומרים זה שטויות.
    והגיע הזמן שאנשים יקלטו את זה ולא יאמינו לכל זיבול שכל שיוצא מהפה שלהם בגלל שהם מבוגרים יותר...
    בגלל שאתה לא משחק במשחק, קשה להסביר את זה.

אם לא דרך התיאוריה הזאת, איך עוד תסביר אנשים מבוגרים, עם משפחה וילדים, שכל היום מסתגרים ומשחקים במשחק מחשב...

או אנשים שפורשים מלימודים, או שמחכים על היום לחזור מעבודה כדי לשחק...
    יש פיתוי מאוד גדול במשחק הזה שגוורם לך לשקוע בו, ולשכוח מהכל.

הצטרף בתאריך
    15.05.2007
    עיר
    תל-אביב
    כשאני מציב מטרות במשחק ומשיג אותן זה יוצר הרגשה של סיפוק. אני לא מרגיש קושי להפסיק לשחק כשצריך. כשאני בודק את כל הבילויים שלי - אני מגיע למסקנה ש-WOW הכי כיף. זה לא פוגע לי בלימודים.

מה שכן מפריע לי מאוד, ואמרתי את זה לא פעם, שההרחבה הבאה תהרוס את המטרה המוחלטת שבה אפשר להגיד שהדמות השיגה כל מה שרצתה. לא נראה לי שאני אהנה מהמשחק אחרי שלא תהיה לי מטרה מוחלטת לשאוף אליה.
    אתה אמרת שתוותר בקלות על הציוד החזק ביותר שהשגת בשביל מטרה חדשה עם הדמות הקיימת, אז כנראה בני-אדם שונים מאוד זה מזה - גם בנושא ההתמכרות.

הצטרף בתאריך
    16.08.2007
    לדעתי כל הקטע הזה כל ההיתמכרויות זה דבר די מעניין, לא פלא שפסיכולוגים מוצאים עניין שאפילו במשחק מחשב תופעה כזאות יכולה להופיע, אני מכיר המון שחקנים שמכורים לשמחק (אנשים שהולכים לישון מאוחר בלילה וקמים מוקדם בבוקר לשחק שוב) מהאנשים האלה שתמיד נימצאים מחוברים ברשימת החברים.

בקשר אלי, אני לא חושב שאני מכור לזה יכול להיות שבמידה חלקית בעבר אבל זה תלוי בתפיסה של המילה מכור. הקטע שלהגיע לרמה 60 כמה שיותר מהר וליראות מה יש שם פשוט הכניס לי אש לעניינים שתוך 5 וחצי שבועות היה לי ה-60 הראשון שלי
    אבל שוב זה תלוי בהגדרה

הצטרף בתאריך
    10.12.2006
    עיר
    חיפה
    גם לנשום זה ממכר
    אבל ההבדל הוא שפה, ההשפעה רק פסיכולוגית, בהתמכרות לאלכוהול וסמים ההשפעה היא פסיכולוגית ו-פיזית, שזאת הבעיה.

אגב, לגבי התמכרויות
    כל פעם שאתה "מכור" למשהו, אין דבר כזה להיות נקי, אפשר רק להפסיק
    למה ?
    כשאתה מכניס סם כשלהוא [WOW לא נחשב, כי זה לא התמכרות בכל מקרה] לגוף שלך, במח מתפתח מן RESEPTOR של החומר הזה. עכשיו, ה"מקבל" ]RESEPTOR] הזה כל החיים יהיה שם, אז רק אפשר להפסיק להשתמש, ולגרום לו לרצות פחות את החומר.
    אבל, הנה משהו מעניין, אם אחרי המון זמן שאתה נקי המקבל יקבל את החומר שמגרה אותו, הוא ירצה עוווווווווווד ועודדדדדד בכמות של כ300% אני חושב [נוסה על חולדות]

אגב יש גם "מקבלים" לאנדרופינים ואדרנלין, שמתקבלים ממאמץ גופני וריצה והרואין וכו'

די מעניין כל הנושא

Winners don't quit, losers don't win.

הצטרף בתאריך
    05.07.2007
    נכתב במקור על ידי RazieL
    גם לנשום זה ממכר
    אבל ההבדל הוא שפה, ההשפעה רק פסיכולוגית, בהתמכרות לאלכוהול וסמים ההשפעה היא פסיכולוגית ו-פיזית, שזאת הבעיה.

אגב, לגבי התמכרויות
    כל פעם שאתה "מכור" למשהו, אין דבר כזה להיות נקי, אפשר רק להפסיק
    למה ?
    כשאתה מכניס סם כשלהוא [WOW לא נחשב, כי זה לא התמכרות בכל מקרה] לגוף שלך, במח מתפתח מן RESEPTOR של החומר הזה. עכשיו, ה"מקבל" ]RESEPTOR] הזה כל החיים יהיה שם, אז רק אפשר להפסיק להשתמש, ולגרום לו לרצות פחות את החומר.
    אבל, הנה משהו מעניין, אם אחרי המון זמן שאתה נקי המקבל יקבל את החומר שמגרה אותו, הוא ירצה עוווווווווווד ועודדדדדד בכמות של כ300% אני חושב [נוסה על חולדות]

אגב יש גם "מקבלים" לאנדרופינים ואדרנלין, שמתקבלים ממאמץ גופני וריצה והרואין וכו'

די מעניין כל הנושא
    כל התמכרות, גם פסיכולוגית משפיעה על הפיזיולוגיה שלנו.

ואגב, תיקון קטן, אין אפשרות ליצור receptor במוח, הם כבר נמצאים שם, מה שסמים ואלכוהול עושים הוא לעבוד על מה שקיים.
    לדוגמא, מטאמפינים (שנחשבים לסמים מאוד ממכרים) עובדים על הגברת קצב האנדורפינים במוח.

הצטרף בתאריך
    15.05.2007
    עיר
    תל-אביב
    guaiacol rulz!!!!1

הצטרף בתאריך
    09.02.2007
    עיר
    מודיעין
    נכתב במקור על ידי Namaste

אם לא דרך התיאוריה הזאת, איך עוד תסביר אנשים מבוגרים, עם משפחה וילדים, שכל היום מסתגרים ומשחקים במשחק מחשב...

א-שיחקתי בזה לזמן מה, אח שלי (וחברה שלו) משחקים, ויש עוד המוני משחקים לשחק בהם...

ב-לאנשים כאלו יש בעיות גם לפני. WOW לא יוצא אותם, רק נותן להם להתרחק מהבעיות...

ג-כנ"ל, הם מראש רצו לצאת, פשוט לא היה להם משהו אחר לעשות במקומו...

כל המקרים שאנשים נוטשים הכול בשביל משחק הם אנשים שממילא שנאו את החיים שלהם וחיפשו דרך החוצה, חלקם מתאבדים, וחלקם משחקים הרבה (מדי) במחשב, פשוט כי ה"חיים" שלהם שם טובים, ובמציאות הם חרא.
    הדרקון מת מסיבה לא ידועה

הצטרף בתאריך
    05.07.2007
    נכתב במקור על ידי boomwolf
    א-שיחקתי בזה לזמן מה, אח שלי (וחברה שלו) משחקים, ויש עוד המוני משחקים לשחק בהם...

ב-לאנשים כאלו יש בעיות גם לפני. WOW לא יוצא אותם, רק נותן להם להתרחק מהבעיות...

ג-כנ"ל, הם מראש רצו לצאת, פשוט לא היה להם משהו אחר לעשות במקומו...

כל המקרים שאנשים נוטשים הכול בשביל משחק הם אנשים שממילא שנאו את החיים שלהם וחיפשו דרך החוצה, חלקם מתאבדים, וחלקם משחקים הרבה (מדי) במחשב, פשוט כי ה"חיים" שלהם שם טובים, ובמציאות הם חרא.
    זה גם נכון...
    בכל מקרה, מחקרים הראו שאנשים שנוטים להתמכר הם אנשים דכאוניים, שמושפעים בקלות.

הצטרף בתאריך
    22.02.2007
    עיר
    תל אביב
    אני בהפסקה של איזה חודש... משחק פעם בשבוע בערך כדי לעשות קרבות ארנה, כשעושים הפסקות ארוכות אז ממש כייף לחזור.

הצטרף בתאריך
    02.07.2007
    אני מאמין שכולם משחקים בדרך של להציב מטרות להשיג אותם להיות שמח להגיע למטרה הבא להיות שמח וחוזר חלילה...
    המשחק יכול למשוך בקלות להתמכרות,המשחק מאוד כיפי ותמיד שאתה מסיים מטרה אחת מגיעה הבא וזה יכול בקלות לגרור להתמכרות,העניין הוא לדעת איפה הגבול ההבדל בין לאהוב משחק לבין התמכרות הוא מאוד דק,אפשר מאוד בקלות להתמכר. אני אישית לא הייתי מגדיר את עצמי כמכור מהסיבה שמתי שצריך אני יוצא מהמשחק ואם יש לך משהו אחר לעשות אני אעשה אותו. למרות שכל מכור יגיד "אם אני רוצה מחר אני מפסיק" משחקי מחשב יכולים להיות ממכרים כמו כל דבר אחר זה רק דורש משמעת עצמית

הצטרף בתאריך
    24.02.2007
    עיר
    תל אביב
    אני יודע דבר אחד שאם א בא שלי לוקח לי את המשב שלי אין לי מה לעשות?!! תחליטו אתם מכור או לא?

הצטרף בתאריך
    30.12.2006
    לדעתי, זה תלוי בעיקר באדם (ובספריית המשחקים שלו למען האמת), wow זה משחק של המון מטרות וזה נכון, את חלקן אתה רוצה להשיג מהר כדי להשתוות לחברים שלך (למשל כמו arena שלכולם צריך להיות ציוד מסוים כדי להיות טובים בזה) ואת חלק מהן אתה משיג עם חברים (כמו לסיים kara, מי לא שמח שהוא מסיים kara פעם ראשונה?). הבעיה שכשהמשחק בנוי ממטרות, ויש כל כך הרבה דברים שאתה רוצה וצריך להשיג אז אתה יכול "להתמכר" בקלות, ואז יוצא שאתה משחק המון בשביל honor, עושה mechanar בשביל drop שאף פעם לא נופל וכו', בשביל כל זה צריך להשקיע הרבה זמן- זה לא קל להשיג את זה, ולכן נראה לפעמים שגם אדם שהוא לא מכור (למשל אני) לא יכול לקום מהמחשב (כשהוא למשל-בקבוצה או רייד כי יש מחוייבות לקבוצה ואני לא יכול לכבות את המחשב באמצע boss fight. )
    בזמן האחרון אני מרגיש חוסר רצון מוחלט לשחק על ה -warrior שלי, אני משחק על הצייד החדש שלי (60), אני חושב שזאת הפעם הראשונה שיוצא לי להרגיש את זה, בגלל wotlk. כשהייתי רמה 60 והודיעו על ההרחבה BC הציוד שלי לא היה משהו אולי 2 epics והכל כחול, אבל עכשיו יש לי ציוד די טוב שהשקעתי זמן בהשגתו, וזה מתסכל אותי שבעוד כמה חודשים זה יהיה ציוד לא שווה בכלל ושעד רמה 73 אני מחליף כמעט את הכל בירוקים. זה מאוד מעצבן ובגלל זה חלק מהשחקנים מתנגדים לחבילת ההרחבה הבאה, אני אישית מרגיש כאילו אם אני אקנה את זה זה רק בשביל רמה 80 והיבשת החדשה ואם לא אז אני פשוט אפסיק לשחק. (זה דווקא מניע אותי לא לשחק בכלל)
    דובר כאן הרבה על הרגשת "סיפוק" מהשגת מטרות, אוקי הרגת את illidan לא תהיה שמח? זה בדיוק אותו דבר כמו שאני אציב לעצמי מטרה לקבל מעל 90 בבגרות ואז אני אהיה מאוד שמח (או לחלופין שמישהו מקבל יותר ממני במבחן- משתגע לחלוטין), זה משהו שאתה משיג בעצמך בעבודה קשה, וספורטאי ששם לעצמו למטרה לשבור שיא עולמי לא מרגיש סיפוק עם עצמו?.
    אני חושב שאלה שמשחקים wow ממש מעט הם אלה שיש להם יותר משחקים על המחשב ויש להם יותר במה לבחור לשחק כשהם רוצים (אבל זאת רק דעתי), ושוב זה די תלוי בבן אדם ובגבולות שהוא שם, ולדעתי אתה מכור ל- WOW רק אם המשחק מונע ממך לעשות פעולה שגרתית שהיית עושה באותו זמן - כמו לוותר על ארוחות או על מקלחת או על שינה בזמן או למידה למבחן וכו'.

הצטרף בתאריך
    28.08.2007
    שלום לכולם,

חפשו ב You Tube את שלושת הפרקים של סאות' פארק שמבוססים על המשחק.
    South park World of Warcraft (Full) Part 2/3 - לדוגמא..

הפרקים פשוט קורעים מצחוק לאלו מאיתנו שנמצאים בתוך עולם המשחק ומבינים את המושגים שמדובר עליהם.

המשחק עצמו ממכר ברמה יוצאת דופן, מי שראה את התוכנית "על סם" עם אושרת קוטלר המשודרת ביס דוקו ( התוכנית הראשונה ) היה מבין את כל המושג של האנדורפינים וההתמכרות.
    תחושת הרוגע והשלווה ששוררת עלינו כשאנו משחקים זהה לתחושת הרוגע כשבן אדם מעשן סמים, זו דרך לקחת טיים אוף מהמירוץ המטורף של חיי היום יום ופשוט להתרכז במשהו אחד כמו לשחק במשחק ולא להביט ימינה או שמאלה.

שיחקתי במשחק מהיום הראשון שהוא יצא לקהל הרחב, הגעתי לרמות הגבוהות במהירות והייתי בגילדה שהייתה לה גישה לכל הבוסים הגדולים באותה תקופה ובאמת שהיינו מאורגנים ומסודרים והיה כיף לא נורמלי לשחק עם אותם חבר'ה.... עד ששמתי לב שכל תשומת ליבי מופנית למשחק כי מי כמוכם יודע שלצאת עם 40 שחקנים לרייד זה לא פיקניק, המון עבודה ובכלל כל השלבים שלפני הבוסים דורשים ריכוז ושעות של ניקיון יסודי...
    אם תרצו או לא צריך להקדיש המון שעות משחק על ההכנות לרייד ( אביזרים נלווים כגון שיקויים וכו' וכו' ) והתחייבות להישאר עד שאחרון הבוסים נופל כדי לא לפגוע בסיכויי שאר השחקנים.

אני כבר שנה ו 10 חודשים לא משחק ( שנה לא הייתי בארץ ) ובכל פעם שאני רואה תמונה מהמשחק או נכנס לאתר של החברה להתעדכן מפעם לפעם אני מרגיש שזה מחזיר אותי חזרה ברמה היסטרית, כי מי לא אוהב לחיות בעולם של פנטזיה? לא משנה בני כמה אנחנו, כולנו ילדים וכולנו אוהבים להפליג במרחבי הדימיון.

הצטרף בתאריך
    09.04.2007
    נכתב במקור על ידי Namaste

אנשים מבוגרים עם משפחה וילדים מסתגרים כל היום במחשב? התבלבלת ידידי. יש ילדים שזה כל מה שהם עושים (נגיד בצפר > וואו > לישון, וכך חוזר עליו היום) או נגיד סטודנטים ותלמידי קולג', אבל לא תמצא אדם מבוגר בן 30 שצריך להאכיל משפחה משחק כל היום במחשב, המשפחה שלו תעזוב אותו במוקדם או במאוחר, חשבת על זה? :\

ואני לא מבין מה רע בלחכות לחזור מהעבודה כדי לשחק. הרבה אנשים לא בדיוק נהנהים מהעבודה...והמשחק גורם להם לאושר, אז מה רע בלרצות לחזור כדי לשחק ולראות תמשפחה?

הצטרף בתאריך
    30.12.2006
    נכתב במקור על ידי Blackbeard
    אנשים מבוגרים עם משפחה וילדים מסתגרים כל היום במחשב? התבלבלת ידידי. יש ילדים שזה כל מה שהם עושים (נגיד בצפר > וואו > לישון, וכך חוזר עליו היום) או נגיד סטודנטים ותלמידי קולג', אבל לא תמצא אדם מבוגר בן 30 שצריך להאכיל משפחה משחק כל היום במחשב, המשפחה שלו תעזוב אותו במוקדם או במאוחר, חשבת על זה? :\

ואני לא מבין מה רע בלחכות לחזור מהעבודה כדי לשחק. הרבה אנשים לא בדיוק נהנהים מהעבודה...והמשחק גורם להם לאושר, אז מה רע בלרצות לחזור כדי לשחק ולראות תמשפחה?

זה הופך לרע כשהמשחק בא במקום המשפחה והילדים והחברים, ואז המשפחה מתפרקת- ואז נהרסים לבן אדם הזה החיים- ואז יש שתי אפשרויות,, או שהוא ממשיך לשחק, או שיש לו שכל והוא עושה חושבים ומגלה שהוא הרס לעצמו את החיים ואת המשפחה- דברים הרבה יותר חשובים ממשחק מחשב

הצטרף בתאריך
    09.04.2007
    לא אמרתי במקום, אמרתי גם וגם.

הצטרף בתאריך
    09.02.2007
    עיר
    מודיעין
    נכתב במקור על ידי oridion
    [/u]

זה הופך לרע כשהמשחק בא במקום המשפחה והילדים והחברים, ואז המשפחה מתפרקת- ואז נהרסים לבן אדם הזה החיים- ואז יש שתי אפשרויות,, או שהוא ממשיך לשחק, או שיש לו שכל והוא עושה חושבים ומגלה שהוא הרס לעצמו את החיים ואת המשפחה- דברים הרבה יותר חשובים ממשחק מחשב

המקצינאומטי!
    יהפוך כל דבר למצב של "או" ועניין של חיים ומוות!
    תקנו היום ותקבלו סט סכינים חינם!

עכשיו ברצינות.
    מי שנוטש את המשפחה\חברים בשביל המשחק, סימן שהמשחק טוב יותר אליו מאשר המשפחה והחברים, כבר הרבה זמן, והוא פשוט קופץ על ההזדמנות לחיות חיים אחרים. (ברמה מסויימת...)
    סמוך עלי-כל מי שמוצא את עצמו ממוקד במשהו אחד ולא מסוגל לעזוב אותו-סימן ששאר החיים שלו פשוט לא שווים משהו בעינייו...(ידע אישי...אבל התקופה ההיא עברה...)
    הדרקון מת מסיבה לא ידועה

הצטרף בתאריך
    25.04.2007
    כשאתה משיג איזה מטרה שיש לך אתה באמת מגיע לתחושה של אופוריה במיוחד אם זה כמו להשיג sonic spear אחרי 13 ריצות של SL כש50% נכשלו לפני murmur

אבל זה לא כמו סמים או אלכוהול שבעצם גורמים לתגובות כימיות לא טיבעיות במוח (למשל כשאנשים חושבים שהם דולפינים)

((הייתי חייב לעשות הרצאה על זה שנה שעברה...))

לפי דעתי blizz לא באמת חשבה על כל הקטע של "לגרום לשחקן להיות מרוצה על ידי השלמת גולים קלים ואז לדחוף אותו לנסות להשלים דברים שצורכים הרבה זמן"

ונ.ב..... חזרתי
    You're pro or you're noob.
    That's life.

הרשמה