תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 9 מ 9
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  23.06.2007
  הודעות
  2,442
  EMPIRE AT WAR
  ביקורת
  לפני כחצי שנה רכשתי את המשחק ביחד עם עוד 4 משחקים של מלחמת הכוכבים (חבילת "מלחמת הכוכבים המיטב במחשב") לא ציפיתי להרבה בגלל העובדה שהמשחק נראה ממותג מאד וגם ניסיון אישי רע עם המשחק "שדות הקרב הגלקטיים" אך אחרי מספר שבועות משחק, המשחק התגלה כממתק אמיתי לחובב הסדרה (כמוני) וגם לשחקני קז'ואל ומקצוענים. אם לא בא לכם לקרוא את כל הביקורת , הנה לכם הסיכום:המשחק אימפריה במלחמה הוא מוצלח מאד שאמנם לא מגיע לרמת תחכום של משחקים אחרים בשוק אבל לו בעצמו יש יחודיות מפתיעה ומרעננת.
  משחקיות
  המשחקיות של המשחק טובה מאד בעיקר בגלל ריבוי אופציות. אפשרות משחק ראשונה היא הקמפיין שבו ניתן לבחור בין האימפריה והמרד. הקמפיין עשוי היטב ומוצלח בעיקר בגלל האפשרות לשחק בכל הצדדים כמו גם משימות מגוונות אך הוא נגמר במהרה. אחרי הקמפיין יש את "הכיבוש הגלקטי" שהוא באמת פנינה במשחקיות. הוא מזכיר את הקמפיין אך הרבה יותר מהנה וריבוי האפשרויות לבחירה במצב זה הופכות אותו לטוב מאד: ניתן לבחור במפה בלי סיפור או עם סיפור, לבחור את הגודל ואת הצד המשוחק.כמו כן גם בקמפיין וגם בכיבוש הגלקטי כל היחידות נוצרות לפני הקרב ואין שום אסיפת משאבים, רק קרב, דבר אשר יקרוץ לאחדים וירתיעה אחרים.המצב האחרון הוא מצב ה-"קטטה" שנודע בשם סקירמיש. במצב זה יש יותר בניה ויש יותר צורך באסיפת משאבים אבל אסיפת המשאבים יותר התקפית כי צריך להשתלט על נקודות איסוף מסוימות. כמו כן בכל קרב יש נקודות ששליטה בהם נותנת את היכולת להביא גיבוי לקרב מה שנותן עוד פן התקפי ואנטי הגנתי למשחק. כמו כן ישנו מצב מקורי במשחק: קרב בחלל! ניתן וצריך להילחם בכל המצבים בקרבות חלליים שנראים תואמים לאלה של הסרטים בדיוק רב! ההבדל בין המצב היבשתי והחללי הוא שבמצב החללי ניתן להביא גיבוי לכל מקום נקי מאויבים ולא רק לנקודות מסוימות וגם יש שדות של דברים שונים בחלל שמשפיעים על החלליות בצורה אחרת כל אחד : מבטל את מחוללי המגן זמנית ומחביא מרדאר או גורם נזק. דבר אחרון: ניתן לקנות יחידות בצורת הגיבורים והנבלים מהסרטים והם יכולים לשנות את איזון הקרב בצורה ניכרת (הם לא עולים דרגות למי שמתעניין): הגיבורים\נבלים המתקדמים יותר במשחק (דארת' ויידר, הקיסר פלפטין ואחרים יקרים יותר) יכולים להוות כלי כל כך עוצמתי שלא תצטרכו שום יחידה אחרת!! זה מעט לא הוגן שכן גיבורי באימפריה הרבה יותר חזקים מאלה של המרד ובכלל זה שובר איזון. בקרבות היותר מתקדמים, גם תחת טיפול מתאים הגיבורים האלו חלשים יותר והוגנים יותר.
  והערה אחרונה בהחלט : הצד של המרד מאתגר יותר לשיחוק בעיקר בגלל מחסור בכסף ויחידות ומומלץ לשחחקנים מתקדמים יותר.
  גרפיקה
  כיאה למשחק ממותג בו התקציב לגרפיקה ניתן על ידי חברה אחרת ( לוקאס ארטס במקרה הזה) הגרפיקה יפה מאד. אפקטי תאורה והצללה, צללים רכים וכל מיני אפקטים נגרמים על ידי מנוע המשחק במחשבים יותר מתקדמים. הגרפיקה מספקת גם בשביל מישהו שגרפיקה היא הגורם שמשפיעה הכי הרבה מבין הגורמים האחרים. ראו תמונות.
  טכני
  המשחק יציב מאד. לא נראו קפיצות רציניות בפריימים על המכונה המפעילה. עובדה מצערת שחייבים להזכיר היא ירידה ניכרת בפריימים בקרבות עם הרבה יחידות. לא נראתה שום בעיה טכנית או באג על העותק המקורי וכל בעיה אמורה להיפתר בעזרת טלאי.
  משחק ברשת
  המשחק ברשת לא עקב בעיות במכונה ( לא היו שום באגים בקוד הרשת של המשחק אבל היו בעיות בחיבור האינטרנט של המחשב שהפעיל את המשחק)
  פסקול אפקטי קול ודברים דומים
  הפסקול הוא כמובן הפסקול המקורי של מלחמת הכוכבים ולתוך זה מוכנסים מספר מועט של פסקולים מקוריים. התזמון של הפסקול האלה מאד טוב ( אין כמו להשמיד כוכב עם כוכב המוות ולשמוע את הפסקול האימפיריאלי,). אפקטי הקול נשמעים בדיוק כמו הלייזרים המקוריים בסרט וכל הפיצוצים עשויים היטב.
  לסיכום
  אחרי בדיקה ממושכת של המשחק מכל כיווניו השונים מסקנותי אחרי המשחק הם כך: המשחק לא ייכנס לרשימה של משחקי אסטרטגיה שהזמן לא פועל עליהם והם קלאסיקות ארוכות שנים. המשחק גם לא ייכנס לרשימה של משחקים פורצי דרך שאם לא היו יוצאים התעשייה הייתה נשארת בעבר, אבל המשחק כן ייכנס לרשימה החשובה מכולם: רשימת הכיף: זה פשוט כיף לשלוט על מהלכים אימפיריאליים , זה פשוט כיף לנהל קרבות בחלל, זה פשוט כיף לפוצץ כוכבים עם כוכב המוות וזה פשוט כיף להשתלט על הגלקסיה. שחקנים שמעדיפים משחקים יותר מורכבים יתאכזבו.אבל את מאותם אנשים שמלחמת הכוכבים וכיף עושים להם את ,זה המשחק בשבילכם!!!
  89 מתוך 100

  אני מבקש לא לצרף את זה לשום תחרות אבל בבקשה כן תוסיפו ללינקיה!
  All that is gold does not glitter,
  Not all those who wander are lost
  ;
  The old that is strong does not wither,
  Deep roots are not reached by the frost.
  From the ashes a fire shall be woken,
  A light from the shadows shall spring;
  Renewed shall be blade that was broken,
  The crownless again shall be king.

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  06.03.2007
  הודעות
  381
  ביקורת מרשימה. ח"ח לך.
  ישנם 10 סוגי אנשים בעולם:
  אלו שיודעים לספור בבינארית, ואלו שלא.
  -מתכנת.

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  23.06.2007
  הודעות
  2,442
  תודה על התגובה, לפחות מישהו מעריך שכתבתי את זה, כי מנהל הערוץ מקפיד להתעלם מכל חומר מקורי שאני כותב,וחבל.
  All that is gold does not glitter,
  Not all those who wander are lost
  ;
  The old that is strong does not wither,
  Deep roots are not reached by the frost.
  From the ashes a fire shall be woken,
  A light from the shadows shall spring;
  Renewed shall be blade that was broken,
  The crownless again shall be king.

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  16.12.2006
  הודעות
  18,132
  כל הכבוד!
  ביקורת מעולה!
  אני גם מעריץ של STAR WARS, משחק ענק

 5. #5
  הצטרף בתאריך
  26.08.2007
  הודעות
  327
  כל הכבוד

 6. #6
  הצטרף בתאריך
  01.03.2007
  עיר
  כפר סבא
  הודעות
  2,540
  יוסף ללינקיה שבקרוב תהייה
  כל הכבוד

 7. #7
  הצטרף בתאריך
  26.03.2007
  הודעות
  4,415
  הביקרות רשומה היטב ומושקעת.
  כאחד הצעריצים הגדולים של STAR WARS אני איתך.
  יש לי עוד משהו להגיד אבל הוא לא קשור לפורום.
  אתן לך הודעה.
  Do, or do not. There is no try

 8. #8
  הצטרף בתאריך
  23.10.2006
  עיר
  אחירטחדרט
  הודעות
  6,180
  ביקורת טובה....יפה...

 9. #9
  הצטרף בתאריך
  21.11.2006
  הודעות
  12,174
  אחלה ביקורת. כדאי גם רק להזכיר שהסטודיו שפיתח את המשחק מורכב מפורשים של Westwood שעבדו בזמנו על C&C לפני שהחברה פשטה את הרגל - ככה שהם יודעים קצת מה הם עושים...

הרשמה