תפריט ראשי

12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 22
    הצטרף בתאריך
    04.08.2007
    עיר
    יוטבתה
    אני משהם חבורה של שני שחקנים אבל לדעתי חסר קצת רגש במשחק. אני לא מצליח להכניס את החברה למצב שבו הן מתרגשים ממש. אפשר עזרה? עצות?

Make No Mystake Kyle, before this is all over, you Will s**k my b**ls
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    אתה יכול לעשות קרב מסיבי, זה תמיד מכניס את השחקנים לאקשן, או שאתה יכול להפחיד אותם, תחשוב מה יכול להפחיד אותם.
    יש גם אפשרות לעשות עלילה מסובכת מאוד שעל כל פיתרון שהם מוצאים יש עוד 3 חידות, כך שהם תמיד יהיו סקרנים.
    כדורגל זה ספורט ללבנים, כדורסל זה ספורט לשחורים.
    גולף זה ספורט לאנשים לבנים שלבושים כמו סרסורים שחורים.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    09.02.2007
    עיר
    מודיעין
    תנסה לשם דברים שלא לגמרי ברור למה הם קרו ומה הם...
    וכמובן תעשה שיהיה דרך לחקור ולגלות למה הם קרו (מבחינת עלילה)
    זה דיי עוזר...
    הדרקון מת מסיבה לא ידועה
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    טוב אני עצלן, אבל נמאס לי מלימודי רמזורים אז אני אגיב.

קודם כל כמה שאלות.
    1)למה אתה מתכוון בהתרגשות, האם כמו אנשים שכתבו לפניי אתה רוצה שהם יתרגשו מתעלומות, מאימה ומקרב או שאתה רוצה שהם יתרגשו במשחק תפקידים ויפגינו את הרגש של הדמויות שלהם.
    2) לפי טענתך אתה לא מצליח לגרום להם להתרגש. מה השיטות שבהן ניסית? למה אתה חושב שהן לא עבדו?
    אחרי שתענה על השאלות האלה אני אוכל למקם את הבעיה ולעזור לך לפתור את המצב הפרטי שלך (אני מקווה).

וכדי שאני לא אצא שקרן
    "רוב בני האדם אינם מוכנים להודות במגרעותיהם: אני, לעומת זאת, מוכן - אילו היו לי..."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    13.10.2006
    עיר
    המבוך של זאנדור
    כדי לגרום לרגשות, צריך תחילה ליצור קשרים רגשיים.

אולי הפונדקאית הצעירה (מה? לא כולם פונדאקים שמנים ומשופמים) נותנת הנחה לדמויות כי אביר-הקודש מוצא חן בעיניה, והיא מסדרת לו לחמניה נוספת למרק הדלעת ודואגת שהמצעים שלו יהיו הנקיים ביותר. אבל הסיפור לא נגמר כאן, כי הדמויות חוזרות לפונדק גם בהמשך, ועם הזמן הקשר בין הפונדקאית לאביר-הקודש מתהדק. (שחקנים מאוד אוהבים כשמחמיאים להם)

אבל מה יקרה אם לאחר שלושה-ארבעה ביקורים בפונדק...
    1. יגיע מכשף רב-עוצמה מארץ רחוקה, וידרוש את הפונדקאית להיות אחת מאלף נשותיו?
    2. עדר גובלינים יפשוט על הפונדק וירצח את הפונדקאית?
    3. הפונדקאית לפתע תהיה מאוד קרה ומרוחקת לאביר-הקודש, ובלילה אפילו תתנפל עליו במיטתו בשביל למצוץ את דמו? (כי היא הפכה לערפד מאז הפעם האחרונה שהם נפגשו). ואז אביר-הקודש יאלץ להרוג אותה במו ידיו - האם לא ירצה לחפש את הערפד שהתקיף אותה, כנקמה על כך שהפך אותה לזוועה האל-מתה הזאת?

לאחר שנוצר קשר רגשי אפשר לנצל אותו בדרכים רבות מאוד, אבל קודם כל חייבים ליצור אותו. והוא לא חייב להיות רק רומנטי. סתם דוגמא, לקשר חצי-משפחתי אבהי:
    אולי הדמויות הצילו את ריצ'ארד הקטן, הילד היחיד ששרד מההתקפה על הכפר, והוא ילדון חביב (לא מרגיז, לא קומי - אלא באמת חביב) שממש התרשם מהנוכל של החבורה ואיך שהוא אקרובטי ומגניב ויודע לשמור על עצמו: אם גם ריצ'ארד היה ערמומי כמוהו, אולי הוא היה יכול להציל את המשפחה שלו! עם הזמן הדמות פורסת את חסותה על ריצ'ארד, לא מתוך איזו כפיה עלילתית, אלא בגלל שהשחקן באמת התרגש קצת, באמת רואה את עצמו קצת כגיבור, ומזהה הזדמנות להעביר הלאה את הניסיון שלו ולפתח לעצמו מורשת. שים לב שריצ'ארד לא צריך לבוא עם הדמויות להרפתקאות בשביל זה, אפשר בהחלט לפתח את הקשר גם בין ההרפתקאות.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.08.2007
    עיר
    יוטבתה
    ניסיתי לתת להם את הסופר אויב שלהם את הנמסיס אחד שחשבתי שהם באמת ישנאו אבל החברה פשוט לא נהנו ממנו וזה הכניס ההפך מהתרגשותץ לנסות הפוך אתה אומר? שיהיה לבם חבר\ה טוב? לא ניסיתי הנחתי שהם החברים של אחד והשני ושהם יתרגשו עם הם יצטרכו להיות כל הזמן תלויים אחד בשני ולפתח בין הדמויות שלהם סוג של קשר אבל זה לא עובד וגם ככה אני מצרף לחבורה הרבה דב"שים למה שעוד אחד יעבוד.
    קרבות מסיביים זה הדבר שהכי מרגש אותם אבל זה ברור כי אלו הם בדרך כלל רגעי השיא, בדיוק ברגע השיא של הקרב שלכם מצטרף משום מקום יציר סודו של המכשף לקרב. בו בזמן נשמע רעש גדול והר הגעש שאתם עליו מתחיל לרעוד. אלו הם הרגעים המרגשים שלהם אבל אני מנסה ליצור התרגשות ממושכת במשחק שירגישו כאילו הם דמויות מספרי הפנטזיה.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    הרפתקה אפית שמותחת אותם תמיד עוזרת, יחד עם דב"ש מסתורי במיוחד, זה עובד מצוין
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.08.2007
    עיר
    יוטבתה
    גם אם זה נכון אני חושב שהרפתקה אפית זה משעמם, אל תבינו אותי לא נכון זה יכול להיות טוב ומהנה אבל לא קצת משעם להיות בלתי מנוצח לא?

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    אפי זה לא בלתי מנוצח, אפי זה יותר גדול ומרשים. תלוי מה שמתאים לקבוצה. אני חושב שמה שננסק כתב יכול מאוד לעזור : הבעיה עם זה היא שעם שחקנים ילדותיים זה יכול ליצור קנאה, וכל אחד ירצה שיהיה איזה מישהו שיעריץ אותו, או לכיוון השני: שאף אחד לא ירצה מישהו כזה כי זה תמיד מכניס אותם לצרות.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.08.2007
    עיר
    יוטבתה
    החבורה שלי זה בדיוק ההפך ממה שתיארת. הם גדולים ולא ילדותיים וזאת הסיבה לדעתי שהם מאבדים את הרגש ואני חייב להחזיר להם אותו זאת חובותי כשה"ם וכאחראי ל ההנאה במשחק

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    תל אביב
    מדבריך נשמע שצריכה להיות התרגשות גם לאורך הדרך, ולא רק בקרבות מפתח. השה"מ שלנו (אני חושבת שאולי אתם מכירים, "ננסק" משהו) תמיד דואג לתבל לנו את ההתקדמות עם התקלויות מעניינות: לא רק מפלצות משוטטות by the book, אלא גם ארועים שנובעים מקו העלילה, פגישה עם דמויות שיעזרו/יתקילו אותנו וכו'. במערכה הנוכחית של WoW שהוא מריץ לנו, למשל, יש מגפה רצינית באזור, ולאורך המסע שלנו דרומה בשביל לחפש את המקור אנחנו נתקלים בבעלי חיים נגועים, מפלצות שנסות על חייהן, ארועים קטנים אבל מעניינים ששומרים על ערנות ומחזקים את תחושת הסכנה.
    עם וואקום גדול באה אחריות גדולה.
    http://blogs.vgames.co.il/comics
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.08.2007
    עיר
    יוטבתה
    אני מבין למה את מתכוונת וזה רעיון טוב אבל בסיסי מאוד שכבר מוצא לפועל אתלי בהרפתקאות כדבר קבע

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    טוב, לפי מה שאתה כותב לא נראה שהשחקנים שלך נהנים כל כך מהרגש שאתה מנסה להכניס להם בכוח. כשאני רק התחלתי להריץ נתקלתי בבעיה דומה, השחקנים שלי פשוט פשוט לא התחברו לדברים שהכנסתי. מה שעשיתי במצב ההוא היה להכין רשימה של כל מצב שיכולתי לחשוב עליו אליו הם יוכלו להכנס ונתתי להם לבחור. למה תתחברו יותר, שאלתי. אני לא בטוח שזה יעזור לך אבל לי זה עבד.

שנית הפתרון שלי כיום לדברים כאלו הוא די חסר אחריות. בגלל שאני מאלתר כמעט את כל המשחקים שלי אני יכול לשנות אותם ברגע שאני רואה ביצבוץ של שיעמום או אי התחברות. אני שם לב שמישהו משחק עם הקובייה ואיש זקן מופיע מבין השיחים ומספר לדמויות שהחתול שהם ראו הוא אל עתיק. למה הוא עשה את זה? מי יודע, אני אפילו לא ידעתי שהחתול הוא אל. כל עוד זה מעניין ועובד אפשר לשחק עם זה.

שלישית. מה לא כל הפונדקאים שמנים ומשופמים, כל חיי התבססו על שקר.
    "רוב בני האדם אינם מוכנים להודות במגרעותיהם: אני, לעומת זאת, מוכן - אילו היו לי..."
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.08.2007
    עיר
    יוטבתה
    תגידו גם אצלכם לכל הפונדקאים יש חור בצורת מטבע במצח שכאשר מכניסים מטבע הוא מתחיל לדבר?

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.05.2007
    לא, אבל יש להם קפיץ שצריך למתוח
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    04.08.2007
    עיר
    יוטבתה
    צריך לעשות על פונדקאים קלף של מנצ'קינים.
    אתה צועד לפונדק ואיש שמן ומפושם יש פונה אליך אתה פותח את הפה אבל מיד נכבש בקסם הפונדקאי שסוחט אותך תמורת מידע עד האגורה האחרונה
    בתמונה אדם שמן ומפושם עם חור להכנסת מטבעות פנימה פותח את הפה ובאוויר עפות מלא מטבעות לכיוונו.

שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.02.2007
    עיר
    תקוע
    תפחיד אותם. קח סרט אימה, ותעבד אותו בתור הרפתקה.
    קח לדוגמה את ה"זומביגדון" שמופיע בשרשור הזה (אנגלית) בפורומים של וויזארדס. נראה לי שהשחקנים שלך קצת מנותקים מהדמויות, אחרת החוסר ברגש לא היה כל כך... מורגש. קצת פחד אולי יחבר אותם יותר לדמויות שלהם.

דרך אגב, השרשור שהוזכר לעיל מומלץ בחום לכל מי שמשה"מ, חושב להיות שה"מ, או שסתם משה"ממ לו.

אזהרה: השרשור ארוך מאוד!
    שאלה: למה זומבים לא מוכנים לבוא לישראל?
    תשובה: בגלל בריחת המוחות
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    התחלתי לכתוב תגובה ארוכה על הסיבות למה העצות וההסברים של הבחור בפורומים בwotc לא נכונים לרוב סוגי המשחקים. אבל נמאס לי באמצע והחלטתי לתת לכם לקרוא בעצמכם תוך כדי אזהרה למנחים צעירים (אם הייתי כותב הטקסט הייתי קורא להם שופטים) להתייחס ברצינות לקטע אם הם רוצים להריץ משחק שרובו עוסק במכניקה והתגברות על אתגרים, אחרת ההסבר שלו פשוט חסר ערך. טוב אולי הרעיון של שאלת השחקנים הוא טוב, אבל הביצוע גרוע.

לא הגעתי עד הקטע בו הוא מדבר על משחק אימה, אם תוכל לתת שורה ומספר תגובה זה יעזור. כי באמת אין לי כוח לקרוא את כל השטויות שלו (או אפילו לרפרף עליהן)
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    18.02.2007
    עיר
    תקוע
    נכתב במקור על ידי thog
    לא הגעתי עד הקטע בו הוא מדבר על משחק אימה, אם תוכל לתת שורה ומספר תגובה זה יעזור. כי באמת אין לי כוח לקרוא את כל השטויות שלו (או אפילו לרפרף עליהן)
    אישית אני חושב שאתה קצת נחפז בשיפוטך, ולדעת מספר מהסיבות שלך היה עוזר. מצאתי שהוא נותן לי הרבה חומר למחשבה על איך לראות את עצמי כשה"מ. הרעיון שהשה"מ הוא לא "נגד" השחקנים הוא לא מובן מאליו.

הזומביגדון מתחיל בפוסט 103.
    שאלה: למה זומבים לא מוכנים לבוא לישראל?
    תשובה: בגלל בריחת המוחות
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    19.12.2006
    עיר
    t
    מצטער שלא הגבתי, הייתי ב"מסיבת המשחקים", אם אפשר לקרוא לה ככה שהייתה אתמול והיום. טוב אני אתן שתי סיבות שאני זוכר (בגלל שאין לי כוח לקרוא שוב). הראשונה היא קריאה למנחה "שופט" והסברה שתפקידו הוא לא לשחק אלא לשפוט את החוקים, יש סיבה למה כשאני מדבר על אנשים שמריצים משחק אני קורא להם "מנחים". כי מטרתם להנחות את המשחק להוביל את העלילה, אולי לשפוט חוקים הוא חלק מהמשחק אבל הוא בטח לא רובו. אמרה שנייה שהרגיזה אותי הייתה שהאישה שדובר עליה בחרה לשחק role play בגלל שזה דורש פחות התעסקות עם חוקים וזה הכי קל, האם הוא חשב שיש שחקנים שאוהבים להיכנס לדמות? אוהבים לשחק משחק תפקידים? לא נראה לי.

לדעתי הרעיון ששה"מ לא משחק נגד השחקנים הוא הכלל הבסיסי ביותר ולפיכך הוא מובן מאליו. אנחנו לא משחקים משחק מחשב. כל מי שמשחק משחק תפקידים יודע את זה. אם הוא לא יודע אז כנראה שהוא לא משחק משחק תפקידים. כמובן יש משחקים שהמנחה משחק "נגד" השחקנים אבל הם נדירים מאוד.

עכשיו בקשר לזומביגדון, הוא כמעט לא נותן טיפים למשחר אימה זהו רק משחק מו"ד שיש בו זומבים ומנסה לחקות סרט בצורה גרועה.

אני מקווה שנהינתם מהביקורת, אני יודע שלכתוב אותה היה די ביזבוז זמן.
    שתף ב-Google+

הרשמה