תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 10 מ 10
    הצטרף בתאריך
    06.08.2007
    הקדמה: אני לא ממש שייך לקהילה הזאת ואני לא מגיב פה הרבה, אבל ראיתי שהמנהל בקש סיקורים, אז למה לא לעזור ?
    החלטתי לבחור את אחד המשחקים שלי ל-PS2 ולעשות עליו סיקור, אז בחרתי במשחק שלא ממש שמו אליו לב כמו בחו"ל- Guitar Hero.

בסיס המשחק: לכל מי שלא שיחק באחד משחקי הסדרה המשחקים בנויים כך:

יש את מסלול התווים הזה שעליו רואים את התווים שעליך ללחוץ, בהתחלה ברמה הקלה צריכים להשתמש בשלושת הצבעים הראשונים- ירוק, אדום וצהוב.
    כשמגיע תו לסוף המסלול צריך ללחוץ אותו בכך שמחזיקים את אותו הצבע ביד שמאל ולוחצים על הכפתור הלבן, וכמו בגיטרה אמיתית אפשר ללחוץ מתי שרוצים ביד שמאל כי מה שמתזמן את הצליל הוא יד ימין.
    חוץ מתווים בודדים רגילים יש גם תווים ארוכים, שבעצם מחזיקים את האצבע הלוחצת ביד שמאל, אבל לא צריך להחזיק את יד ימין.
    עוד סוג של תווים הם אקורדים (מספר תווים במכה), וגם ברמה יותר קשה תשתמשו בשיטות נגינה Pull Up ו-Hummer שבעצם בלחיצה אחת על הכפתור הלבן אפשר לנגן מספר תווים סמוכים.
    אם תהיתם מהו המקל על הגיטרה זהו ה-Whammy Bar, ומשתמשים בו על מנת לעוות את הצליל, הוא שימושי רק שרוצים להשיג Star Power.

המדים במסך: כפי שאתם רואים בתמונה יש מספר מדים, הראשון הוא זה עם שלושת הצבעים- ירוק, צהוב ואדום והוא
    הוא מראה את רמת הנגינה- אם תפספסו הרבה תווים תגיעו לאיזור האדום, אם תפספסו עוד יותר תגיעו למד האדום מהבהב, ולבסוף תפסלו, המד הצהוב הוא בעצם שתצליחו פחות או יותר חצי מהתווים, כלומר רמת הבסדר, ואם תעשו נכון את רוב התווים אז תהיו באיזור הירוק.
    התיבה מצד שמאל למעטה מראה את הניקוד שלך שעולה ככל שתנגן יותר תווים נכונים, וגם יש את עשרת הנקודות מעליו שמתמלאות מתווים נכונים שאתם מנגנים ברצף, ואם תעשו 10 תווים נכונים יהיה לכם X2 ניקוד על כל תו, תעשו עוד 10 תווים נכונים תקבלו X3 ניקוד על כל תו, ועוד 10 תווים תקבלו את הכי גבוה X4.
    המד שמעליו הוא מד ה-Star Power, ממלאים אותו על ידי כך שעושים נכון תווים מיוחדים בצורת כוכב וזוהרים, וגם אם יש תווים ארוכים מסוג זה משתמשים ב-Whammy Bar בכך שמרימים אותו כלפי מעלה ומטה מהירות.
    כשהמד יתמלא לפחות עד למחציתו אז תוכלו להפעיל אותו על ידי כך שתרימו אותה, שהיא ממש תעמוד, ואז המשחק יהפוך לכחול תקבלו תוספת של X2 ניקוד לכל תו, ואם כבר היה לכם הכפלת נקודות מרצף של תווים נכונים אז הוא גם יהיה פי 2, כלומר אם היה לכם X4 אז לאחר שתפעילו את ה-Star Power יהיה לכם X8 ניקוד!

מצבי משחק ורמות הקושי: במשחק יש מספר מצבים של משחק, מצב קריירה, מצב משחק מהיר, מצב ריבוי משתתפים ומצב אימון.
    במשחק יש מספר רמות קושי, ההבדל בינהם הוא מהירות הנגינה, תווים יותר מסובכים (למשל אקורדים קשים, שימוש בכפתורים הכחול והכתום).
    נתחיל במצב הקריירה- במצב הקריירה שהוא המצב העיקרי אתם בוחרים לכם דמות וגיטרה, שניתן להחיף אותם בכל זמן שתרצו הם סתם ליופי, ותתחילו לנגן שירים, יש 8 שלבים של שירים, שבכל שלב יש 4 שירים ובסיומו שיר הדרן, ברמה הקלה תצטרכו לסיים רק 7 שלבים.

אז מה בעצם זה משנה כמה טוב ניגנתי את השירים?
    במצב הקריירה ברמות הבינונית, הקשה והמתקדמת תקבלו כסף על כל שיר שתסיימו שאיתם תוכלו לקנות דברים בחנות, שעליה אסביר בהמשך.
    כל שיר במצב קריירה תוכלו לסיים ב-3 כוכבים, 4 כוכבים או 5 כוכבים, בעצם בשביל להשיג יותר כוכבים אז תצטרכו לעשות כמה שיותר ניקוד ואחוז גבוה של תווים נכונים.
    כך יראה הדף בסיום כל שיר שתעשו שמראה נתונים על איך עשיתם בשיר, ואפשר לבחור גם באפשרות שמפרטת לך כמה אחוזים של תווים נכונים עשית בכל קטע של השיר-

החנות: בחנות תוכלו לקנות דברים שונים עם הכסף שהשגתם ממצב הקריירה כמו דמויות, חליפות, שירים נוספים, גיטרות ועוד...
    יש גם הבדלי מחירים בין דמויות שעולות 5000-9000 לבין שירים שעולים כל אחד בסביבות 250, אז אתם רוצים לקנות כמה שיותר כדי שתתחילו להתאמן

מצב ריבוי המשתתפים: במצב זה תוכלו לשחק עם עוד חבר, המצב הראשון לנגן שניכם ביחד, שבמצב זה אחד ינגן את תפקיד הגיטרה והשני ינגן מנגינה שונה שהיא של הבס או של גיטרה ליווי, כך תשתפו פעולה בשביל להשיג גיטרות בס נוספות, חוץ מגיטרות הבס אי אפשר להשיג עוד משהו במצב ריבוי משתתפים.
    המצב השני הוא שתתחרו בינכם שמישהו אחד ינגן בס או גיטרה ליווי ואחד גיטרה מובילה, וכל אחד ינסה לעשות ניקוד גבוה יותר משל השני, ובגלל שלכל אחד יש את הניקוד שלו אז יופיעו שתי תיבות ניקוד, שני מסלולי תווים ושני מדים של Star Power.
    המצב השלישי שתצטרכו להשיג, הוא גם תחרות של אחד נגד השני אבל ההבדל הוא ששניכם תנגנו את אותה המנגינה.

קצת על השירים, הסאונד והגרפיקה:
    נתחיל בגרפיקה שהיא לא הצד החזק של המשחק, המראה של הבמה והקהל והנגנים המשתוללים נראה סביר ולא יותר מזה, אבל זה פחות משנה כי בזמן נגינה פחות תשימו לב לדמויות והקהל אלא יותר למסלול התווים.
    השירים במשחק נהדרים, חברת Harmonix לקחה את מיטב שירי הרוק הטובים בכל הזמנים ועשתה להם covers נהדרים.
    השירים במשחק הם מכל תקופות וסגנונות הרוק, כך שאתם תזכו לשמוע שירים מסגנונות שונים של רוק ואני בטוח שתמצאו שירים שתאהבו.
    הסאונד מצוין ושומעים כל שיר באיכות נהדרת, וגם שטועים בתווים יש מן צליל כזה מוזר, ופשוט תענוג לשמוע את שירי המשחק.
    כמה מהשירים הנהדרים במשחק:
    Police- Messege in a Bottle
    Kansas- Carry on My Wayward Son
    Megadeth- Hanger 18
    Cheap Trick- Surrender
    Rage Against The Machine- Killing in The Name
    Black Sabbath- War Pigs
    Dick Dale- Misirlou (הנעימה המפורסמת מהסרט "ספרות זולה")
    Guns N' Roses- Sweet Child O'Mine
    Nirvana- Heart Shaped Box
    Primus- John The Fisherman
    ועוד רבים נהדרים...

על הגיטרות והדמויות במשחק:
    במשחק יש מבחר גדול של גיטרות מבית Gibson, בצורות וצבעים שונים, וגם אפשר לקנות להם צבעים מיוחדים, אז בקיצור אני בטוח שתמצאו לכם גיטרה שתאהבו.
    במשחק יש מבחר דמויות שמייצגות סגנונות של להקות שונות, וחלקן מזכירות נגנים מפורסמים, ואם זה לא מספיק תוכלו לקנות להם חליפות מיוחדות, אז תהיו בטוחים שתעשו לכם גיטריסט מגניב עם גיטרה מגניבה

מצב האימון ומצב המשחק המהיר:
    על מצב המשחק המהיר אין מה לפרט יותר מדי, זה מצב שבוחרים רק שיר ורמת קושי ומתחילים לנגן,
    מצב האימון הוא מצב חדש שלא היה במשחק הקודם, מצב זה יאפשר לכם להתאמן על שיר מסוים, תפקיד הגיטרה המובילה או המלווה, את בוחרים שיר ורמת קושי, ואז אתם בוחרים קטע מסויים בשיר שאתם רוצים להתאמן עליו, ותוכלו להאט אותו יותר ויותר כדי שתשפרו בו.
    מצב זה שימושי מאוד כשמגיעים לשיר קשה במיוחד שאתם רוצים לעבור או אם אתה רוצים לעשות 5 כוכבים באיזשהו שיר.

תחרות ה-Be A Guitar Hero:
    לפני כל משחק Guitar Hero עורכים תחרות שירים של להקות צעירות או לא ממש ידועות, בתחרות שעשו לכבוד משחק זה, והכל השירים שהתחרו נכנסים למשחק (בגלל זה Yes We Can נכנס למשחק... יצחיק את מי שמבין), השנה זכה השיר הנהדר Raw Dog של הלהקה Last Vegas.

"נספחים": תוכלו לראות באינטרנט אנשים שעושים חמש כוכבים בשירי ה-Expert בשביל להשיג גיטרות מיוחדות, הם משתמשים בקוד העלאת מהירות שעוזר מאוד.
    צפו בקרוב גם ל-Rock Band שהולך להיות גם מוצלח מאוד עם להקה שלמה ועוד... הוא כבר לקח פרסים ב-E3

וסוף כל סוף - הציונים:
    משחקיות- 9
    משחק מיוחד ומקורי ומהנה ביותר, ממקר מאוד וכיפי

גרפיקה- 7
    הגרפיקה לא איכותית וברמה גבוה, אבל חביבה- דמויות מצוירות מצחיקות, עיצוב מוזר ומצחיק של התפריטים...

סאונד- 10
    למשחק סאונד מעולה, שירים שנשמעים מצוין, צלילים חדים ויפים, פשוט תענוג

טכני- 8
    תפריטים ממוצעים, לא פעם שנתקלתי בבאג, אבל יחסית סביר...

אורך חיים- 10
    חלק יאמרו שאני טועה פה, אבל אני חושב שמי שיזמין חברים לשחק איתו ביחד, ישתפר במשחק ישקיע במצב קריירה... יתמכר למשחק ויוכל להינות ממנו לאורך זמן רב מאוד.

ריבוי משתתפים- 9
    ריבוי משתתפים אחד הטובים ששיחקתי בו, הבעיה היחידה היא שאין מצב קריירה מעסיק מספיק לשניים, אבל עדיין כל פעם שיבואו אליכם חברים תעשו חגיגת Guitar Hero, תחרויות... פשוט כיף אדיר

תוצאה סופית- 9
    אחד המשחקים המוצלחים והמובילים שיש בשוק בשנים האחרונות, חובה לכל גיימר, מגוון מקורי ואפשר לסכם במילה כיף

מילים לסיום: תודה לאלוהים שברא את ה-Guitar hero !
    חובה!

הצטרף בתאריך
    26.01.2007
    עיר
    תל אביב
    כל הכבוד על ההיענות.
    גיא Series, חבר צוות

הצטרף בתאריך
    06.08.2007
    נכתב במקור על ידי Series
    כל הכבוד על ההיענות.
    תודה, אני אשמח לקבל הארות והערות בונות, זה הסיקור הראשון שלי, והם יעזור לי לשפר את הסיקורים שלי בעתיד.

הצטרף בתאריך
    26.07.2007
    יופי של סיקור אחי

הצטרף בתאריך
    30.12.2006
    עיר
    קדומים
    נכתב במקור על ידי Zakk
    תודה, אני אשמח לקבל הארות והערות בונות, זה הסיקור הראשון שלי, והם יעזור לי לשפר את הסיקורים שלי בעתיד.
    אחלה סיקור, באמת!

הצטרף בתאריך
    25.12.2006
    עיר
    באר שבע
    סיקור יפה, ומשחק מצויין וגם ממכר!
    רק היה נחמד אם הייתה מוסיף שירים שנכללים בפלייליסט

הצטרף בתאריך
    06.08.2007
    נכתב במקור על ידי SmokeN
    סיקור יפה, ומשחק מצויין וגם ממכר!
    רק היה נחמד אם הייתה מוסיף שירים שנכללים בפלייליסט
    אתה יודע מה, זה רעיון לא רע, אני עורך עכשיו אני אוסיף, ותודה לכולכם!
    אהה כן, הוספתי גם קצת על התחרות של ה-Be A Guitar Hero.

הצטרף בתאריך
    15.10.2006
    עיר
    הרצליה
    נכתב במקור על ידי Zakk
    סיקור טוב, אבל טיפה יבש. נסה לתאר מה המשחק גורם לך להרגיש, ולמה בדיוק הוא כזה טוב.

למי שמעוניין, הנה ביקורת שכתבתי בזמנו לויגיימס על המשחק הראשון.
    ---------
    דניאל מאיר

הצטרף בתאריך
    25.12.2006
    עיר
    באר שבע
    נכתב במקור על ידי Zakk
    אתה יודע מה, זה רעיון לא רע, אני עורך עכשיו אני אוסיף, ותודה לכולכם!
    אהה כן, הוספתי גם קצת על התחרות של ה-Be A Guitar Hero.
    אחי
    kansas - carry on wayward son התבלבלתה שמה

הצטרף בתאריך
    06.08.2007
    נכתב במקור על ידי SmokeN
    אחי
    kansas - carry on wayward son התבלבלתה שמה
    אוי! אני מתקן

הרשמה