תפריט ראשי

123 ... אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 20 מ 132
 1. #1
  הצטרף בתאריך
  09.06.2007
  עיר
  רחובות
  הודעות
  4,627

  *יש אישור*


  *את כל המידע בדיון מלבד מדריכים עם קרדיט כתבתי בעצמי, אם אתם לוקחים אותו אך ורק לשימושים בעתיד לפתיחת דיונים ראשיים על אובליביון, תתנו קרדיט =]*

  חלקים:
  אובליביון - הסבר
  תמונות
  מדריכים
  הרחבות  אז יאללה, בוא נתחיל =]

  אובליביון - הסבר
  אובליביון (Oblivion) הוא המשחק הרביעי בסדרה הפופולארית Elder Scrolls (המגילות העתיקות). המשחק פותח ע"י Bethesda. המשחקים הקודמים בסדרה הם Arena, לאחר מכן

  Daggerfall, לאחריו Morrowind וההרחבות ואז אובליביון.
  תמונות
  אובליביון הוא משחק מרהיב ביופיו, הנה כמה תמונות:

  http://img201.imageshack.us/img201/5...shot175kg1.png
  http://img57.imageshack.us/img57/408...shot165dc5.jpg
  http://img201.imageshack.us/img201/1...shot139ma3.jpg  זה תמונות גיימפלי שצילמתי =]
  אני אוסיף עוד בהמשך.  מדריכים:
  המדריך לגניבה
  המדריך לעשיית כסף
  טיפים ועצות
  Umbra – החרב והאישה
  גילדות
  המדריך המלא לשחקן המתחיל (Zakk)


  המדריך לגניבה:
  קודם כל תוודאו שאתם במקום שאף שומר או אדם לא יכול לראות אתכם. אם עובר שומר או מישהו תחכו. אח"כ תיכנסו למצב התגנבות (Ctrl) ותשמרו את המשחק. אח"כ היכנסו לאיפה שאתם רוצים, רק תוודאו שאתם יכולים לפתוח את המנעול (לכל מנעול יש גם קסמים, אפשר ליצור באוניברסיטה ובארמון הקוסמים (בknights of the nine) קסם לפתוח Very Hard. אחרי שנכנסתם, אם יש לכם קסם בלתי נראה תטילו אותו מיד, ואם אין לכם תוודאו שאין אף אחד בבית או שהוא לא רואה אתכם. אם יש מישהו בבית, תיכנסו אחרי כמה שעות.
  גניבה מאנשים – פשוט מאוד, אם יש לכם קסם בלתי נראה זה יעזור מאוד (ל2 דקות עולה משהו כמו 150 אם אני זוכר נכון), תלכו מאחורי האיש ותוודאו שהוא לא מזיז את הראש שלו לכיוון שלכם, כי אם כן הוא ראה אתכם. עכשיו תיכנסו לסניק ותגנבו, שוב, לשמור לפני, ואז תטילו שוב את הקסם של הבלתי נראה.


  המדריך לעשיית כסף קל:
  אני אישית ממליץ לעשות את הדבר הבא:
  להצטרף לגילדת הקוסמים+הגנבים (הסבר בהמשך איך לעשות את זה), אח"כ תוכלו למכור לאנשים דברים גנובים. עכשיו תלכו ותרוקנו חנויות, כלומר תפרצו בלילה ותיקחו את כל מה שאתם רואים, אח"כ לכו לאיש שהוא גם גנב (תמצאו כאלה בגילדת הגנבים) ותמכרו לו את הכל, והופה – יש לכם כסף.
  למה גילדת הקוסמים? פשוט כי יש שם קסם בלתי-נראה שיעזור לכם.
  עוד אפשרות היא להמר על משחקים בארנה, אבל יש בזה סיכון.


  טיפים ועצות:
  או.קיי, אז ככה: אם אתם רוצים לוחמים אז תקחו נורדים (Nords), הם לוחמים מעולים והם כמו בני אדם רק יותר חזקים.
  אם אתם רוצים להצליח בקווסט הראשי ובכלל להיות חזקים, תרוקנו חנויות, תרוויחו כסף ותלכו לגילדת הקוסמים. תקנו שם קסמים שעוזרים, כמו בלתי-נראה שיעזור לכם מאוד בשערי אובליביון כי המפלצות לא יראו אתכם. אפשר לקנות גם כדורי אש והתקפה, אבל הבעיה היא שצריך להיות די טובים בשביל לא לאבד הרבה מג'יקה, אבל אם אתם קוסמים אז יש לכם עוד מג'יקה.
  כמו כן אם יש לכם את Knights of the Nine, תוכלו למצוא את הארמון של הקוסמים וממנו גם אם אין לכם גישה לאוניברסיטה (להשיג את כל ההמלצות בגילדת הקוסמים) תוכלו ליצור קסמים בעצמכם, להוסיף אפקטים לנשק ולקרוא מלא ספרים על קסמים שימושיים.
  רק אחרי זה תעשו את הקווסט הראשי, אבל אם אתם רוצים שבכל זאת יהיה קל ואין לכם קסמים כמו בלתי-נראה, תסיימו אותו לפני רמות גבוהות כמו 15-20, כי אז יש מפלצות חדשות ויותר חזקות.
  אני סיימתי את הקווסט הראשי אחרי שקודם כל שיחקתי 25-30 שעות בערך, אז אל תמהרו כי סתם יהיה לכם קשה בהתחלה.


  אומברה – החרב והאישה:
  למי שלא יודע, אומברה זו החרב הכי חזקה במשחק והיא מוחזקת אצל אישה אחת. בקיצור, אם אתם רמה 20+ ואתם רוצים אומברה, אבל מקווסט, אז קצת דרום-מערב לווטפרונט באימפריאל סיטי (אם אני לא טועה, זה שם) יש מקום שנקרא Vindasel, לכו לשם, תצאו קצת מהמקום ותגיעו לshrine שיבקש מכם להשיג לו את החרב. אחרי שתעשו את הקווסט תוכלו לשמור את החרב אצלכם כפרס או להביא אותה ולקבל קסדה במקום.
  אם אתם עוד לא רמה 20, לכו תחרשו!
  סתם, אפשר להשיג את אומברה גם בלי קווסט, פשוט לכו למקום הזה בVindasel, מין מערה כזאת, יהיו שם כמה מלכודות אז תזהרו. אחרי כמה שיטוטים תמצאו את האישה, אבל היא ממש חזקה, אז תזהרו. יש דרך לנצח שהיא לא יכולה להגיע אליכם, אבל לא משנה כרגע, אם ניצחתם את האישה אז יש לה גם שריון מגניב שדומה לdragon Armor וגם את החרב. לחרב יש גם Soul Trap, אז תהנו =]


  גילדות:
  בכדי להצטרף לגילדות יש לעשות את הדברים הבאים (מדובר בגילדות הראשיות בלבד):
  • גילדת הרוצחים (Dark Brotherhood) – תרצחו מישהו ותוודאו שלא רואים אתכם, ואז תלכו לישון בבית מלון או משהו ומשם כבר תראו.
  • גילדת הלוחמים – פשוט תלכו לאחד מהסניפים שיש בכל עיר חוץ מהאימפריאל סיטי וקוואץ'. זה הגילדה ליד הקוסמים עם הסמל של החרבות. לא יודעים? לא מוצאים? תדברו עם שומר על כיוונים ותשאלו איפה הגילדות.
  • גילדת הקוסמים – אותו דבר כמו הלוחמים, זה דווקא לא בניין כ"כ מפואר אבל זה ליד הבניין של הלוחמים.
  • גילדת הגנבים – תגנבו משהו ותלכו לכלא, והם יתקשרו איתכם, או שתשאלו הומלסים על הגריי פוקס, תשחדו אותם, ואז הם יגידו לכם, ואם אין לכם כוח -
  לכו לווטרפרונט באימפריאל סיטי ומשם לגן קטן שליד הבתים של האנשים משמאל,
  תהיו שם ב12 בלילה ויהיה שם איש שיקבל אתכם.

  אובליביון - המדריך המלא לשחקן המתחיל (קרדיט לZakk!)
  הקדמה והערות: לכל אחד חדש שמתחיל לשחק במשחק רב המכר Oblivion, הנה המדריך לבסיס של המשחק, כולל בתוכו בניית הדמות והעבודה, חפצים, קסמים, פריצת מנעולים, תיקון חפצים ועוד הרבה...
  אני כנראה אשחרר מדריך זה עוד לפני סיום כדי שתוכלו להשתמש בו בהקדם האפשרי.

  תוכן עניינים (במצב חיפוש כתוב בתיבת החיפוש את האות והמספר של הקטע והוא יוביל אותך אליו):
  A1) גזעים
  A2) סקילים ותכונות
  A3) התאמת התכונות לכל עבודה
  A4) סקילים
  A5) התאמת הגזע לעבודה
  A6) קסם מיוחד

  אז מתחילים: עוד לפני שמתחלים צריכים לבחור בסיס לדמות בשביל שתוכל לקחת גזע וסקיל מיוחד שיתאימו לה, מפני שלכל גזע יש התמחות בעבודות שונות, לדוגמא- לוחם, קוסם, גנב, לוחם קוסם, גנב קוסם, לוחם גנב...

  A1 גזעים: הגזעים הניתנים לבחירה ב-Oblivion הם-
  Argonian (איש לטאה)
  Orc (יצור חזק ומפלצתי כמו שרק)
  Nord (בן אדם חזק)
  Redguard (גם בן אדם שמתאים לקרב)
  Dark Elf (אלף אפל)
  Wood Elf (אלף רגיל)
  High Elf (אלף גבוה)
  Breton (בן אדם שמתמחה בקסמים)
  Khajiit (אדם אריה)
  Imperial (בן אדם פשוט, אזרח...)

  A2 סקילים ותכונות: לכל דמות יש שתי דברים עיקריים שהם הסקילים והתכונות שלו, התכונות הם מה שמחזק את הדמות בכל תחום, התכונות שלכל דמות יש הם: Strength (כוח), Endurance (כוח סבל), Intelligence (אינטליגנציה\חוכמה), Willpower (כוח קסם), Personality (אישיות),
  Speed (מהירות), Luck (מזל), Agillity (זריזות), על הסקילים אפרט בהמשך.

  A3 התאמת התכונות לכל עבודה: לכל עבודה יש תכונות שמתאימים לה, תכונות שאפשר להוסיף להם קצת ותכונות שמיותרים לה, הנה התאמה לכל סוג של עבודה איזה תכונות היא צריכה:

  קוסם: לקוסם צריכים להעלות את רוב הנקודות לתכונות אינטליגנציה וכוח קסם, קצת במזל, קצת באישיות (יעזור לכם במסחר, ושאנשים יאהבו אותכם), וממש קצת במהירות וזריזות שיעשה אותכם יותר מהירים וייתן לכם יותר הגנה כשתילבשו שריון קל.
  כוח הוא מיותר לקוסם אלא אם כן אתם רוצים קצת להשתמש בנשק אז תעלו קצת, וכוח סבל גם די מיותר אלא אם כן אתם רוצים להאריך קצת את מד החיים שלכם ומד העייפות (fatigue, מד שצריך אותו לקפיצות, ומכות נשק חזקות).

  לוחם: ללוחם צריך להעלות את רוב הנקודות בכוח וכוח סבל, לשים קצת פחות במהירות וזריזות (אלא אם כן אתם לוחם עם שיריון קל אז צריך להשקיע עוד יותר בשני אלה), קצת באישיות, כוח קסם, חוכמה ומזל הם די מיותרים אלא אם כן תרצו להשתמש קצת בקסמים אז תעלו קצת נקודות.

  גנב: לגנב צריך להעלות את רוב הנקודות במהירות וזריזות, קצת פחות מהם לאישיות ומזל, קצת כוח סבל וכוח בשביל יכולת הקרב שלכם, וחוכמה וכוח קסם הם מיותרים, אבל תרצו לעשות קסמים אתם יכולים לשים בהם כמה נקודות.

  לוחם קוסם: ללוחם קוסם צריך להעלות את רוב הנקודות בכוח קסם, חוכמה וכוח, קצת פחות מזה לכוח סבל, זריזות ומהירות (אלא אם כן אתם עם שיריון קל אז תצטרכו להוסיף יותר נקודות לזריזות ומהירות), וקצת לאישיות ומזל.

  שאר העבודות (גנב קוסם, לוחם גנב...): אם אתם עושים עבודה בסגנון הזה אז תעלו הרבה לתכונות החשובות של שני העבודות המרכיבות את העבודה, לדוגמא לגנב קוסם צריך להעלות את רוב הנקודות למהירות, זריזות, חוכמה, כוח קסם ומזל (התכונות החשובות של שני העבודות), וקצת פחות בדברים הפחות חשובים כמו אישיות, וממש ממש קצת לכוח וכוח סבל (התכונות הפחות מועדפות).
  בדר"כ בעבודות מסוג זה אין סקילים מיותרים.

  A4 סקילים: סקילים הם המיומניות שלך בדברים שונים לדוגמא שימוש בחרב, שיריון קל, קסמי הרס, תיקון חפצים, ואתה משפר אותם בכך שאתה משתמש או עושה את הדבר הרבה, לדוגמא להעלות סקיל של חרב צריך להילחם עם חרב, להעלות סקיל של תיקון צריך לתקן חפצים רבים...
  אם אתה מאמן את אותו הסקיל הרבה אתה עולה דרגה בשימוש באותו סקיל ואתה יכול לעשות דברים שקשורים אליו שלא יכלת לעשות בעבר, יש ארבע דרגות- Novice (טירון) 0-20 נקודות בסקיל או אם יש לך עבודה שקשורה לסקיל זה יהיה 0-50 נקודות בסקיל, Journeyman (בקיע במקצוע) 20-70 או 50-70 אם יש לכם עבודה שקשורה לסקיל, Expert (מתקדם) 70-99 נקודות בסקיל, Master (מומחה) ב-100 נקודות בסקיל.
  הנה פירוט על כל סקיל ולאיזה סוג עבודות הוא חשוב (עפ"י סדר abc):

  Acrobatics (אקרובטיקה): סקיל שמשפיע על יכולת הקפיצה שלך- כמה רחוק וגבוהה אתה קופץ, מתאים לגנב וללוחם.

  Alchemy (הכנת שיקויים): הסקיל משפיע על רמת השיקויים שאתה יכול להכין, שעולים דרגה אפשר להכין שיקויים יותר מסובכים, מתאים לקוסם.

  Alteration (קסמי תיקון): קסמים כמו פריצת מנעולים (אני קצת פחות מכיר), ככל שתשתפר בסקיל הוא יגזול ממך פחות Magicka, ושתעלה בדרגה תוכל לעשות קסמים בעלי יותר עוצמה שקשורים לסקיל, מתאים לקוסם.
  יעודכן בהמשך

  Armorer (תיקון נשקים): סקיל זה קשור ל-Repair Hammer (פטישי תיקון) שאיתו מתקנים חפצים, ככל שסקיל זה יותר גבוה אז תוכל לתקן יותר חפצים עם פחות פטישי תיקון, וכשתעלה רמה תוכל לתקן חפצים קסומים, וברמה ממש גבוהה תוכל לשפר את רמת החפצים (החפץ יוכל לתוקן עד 110 חיים, כש-100 זה המקסימום שלו), מתאים ללוחם בגלל שחפציו נפגעים הרבה.

  Athletics (אתלטיקה): ככל שסקיל זה גבוהה יותר אז תוכלו לרוץ מהר יותר ולשחות זמן רב יותר, מתאים לגנב וללוחם.

  Blade (חרב): סקיל כמה נזק אתה עושה שאתה מתקיף עם חרב, אם אתה עולה בדרגה את יכול
  לתת מכה עם סיבוב כשאתה עושה טעינה של המכה, ויש לך סיכוי להפיל את יריבך לרצפה, מתאים לכל מי שרוצה להשתמש בחרב , אבל מתאים בעיקר ללוחם.

  Block (חסימה): כמה נזק יעשו לך אם תשתמש במגן, אם עולים לדרגה גבוהה בסקיל אתה לא נפגע כשאתה משתמש במגן והמגן לא נפגע בעת הגנה, מתאים ללוחם שמשתמש במגן (ונשק ליד אחת).

  Blunt (נשק קהה): הנזק שאתה עושה בשימוש בגרזנים, פטישים ונבוטים, ואם אותה עולה דרגה אתה יכול לתת מכה שתפיל את היריב או מכה סיבובית כשתעשה טעינת מכה, זהה לחרב- מתאים בעיקר ללוחמים אבל אם תרצו להשתמש בו בעבודה אחרת, לא הייתי ממליץ אבל תעשו כרצונכם.

  Conjuration (קסמי זימון): סקיל זה קשור לזימון מפלצות וחפצים קסומים, ככל שהוא יהיה יותר גבוה הוא יקח לכם פחות Magicka, וככל שעולים בו דרגות אפשר לזמן מפלצות חזקות יותר וחפצים חזקים יותר.

  Destruction (קסמי הרס): הקסמים המוכרים לכולנו, שאיתם בדר"כ קוסמים נלחמים- קסמי אש, קרח וחשמל.
  לקסמים אלה יש שני סוגים- קסם מגע שאפשר לפגוע ביריב רק שאתה ממש קרוב עליו (מרחק נגיעה) שהוא יותר חזק, וקסם מרחוק שמגיע עד למרחקים ארוכים והוא יותר חלש.
  ככל שסקיל זה יותר גבוה אפשר לעשות קסמים חזקים יותר מסוגו, והקסמים האלה יקחו לך פחות magicka, קשור לקוסמים.

  Hand to Hand (קרב מגע\ידיים): הסקיל שמחזק אותך באגרופים, מומלץ ללוחמים מפני שאם יש מקרה שהנשק שלך נהרס ויריב רודף אחריך ואתה לא יכול לתקן את הנשק שלך לחכות להרוג אותו באגרופים.

  Heavy Armor (שיריון כבד): סקיל שקשור לשיריונות כבדים, השריונות שמגנים יותר ועושים אותך איטי, בדר"כ לוחמים משתמשים בו.
  ככל שסקיל זה גבוהה יותר אז השיריון הכבד שלך יגן עלייך יותר.

  Illusion (קסמי אשליה): יעודכן בהמשך .

  Light Armor (שריון קל): השריון הנפוץ יותר, שריון זה מתאים לכל העבודות, הוא שוקל קצת ובכך הוא מתאים מאוד לעבודות כמו Barbarien (ברברי, לוחם זריז עם שריון קל), Thief, Mage
  שצריכים להיות מהירים, אבל החיסרון הוא ששריון זה מגן פחות משריון כבד.
  ככל שסקיל זה גבוהה יותר אז כשתלבשו שריון קל אז הוא יגן עליכם יותר.

  Marksman (קשת): סקיל הקשור לשימוש בחץ וקשת, נשק שיורה לתווך הארוך אבל חלש יותר מנשק שתוקפים איתו מתווך קצר כמו חרב.
  ככל שסקיל זה יהיה יותר גבוה הנזק שתעשה בעת שימוש בקשת יהיה גדול יותר, וכשתעלה דרגות בסקיל תקבל ראייה יותר טובה כשתכוון את הקשת, תוכל לשתק את יריבך למספר שניות, לירות למרחק רב יותר ולהפיל את יריבך לריצפה.
  מתאים בעיקר לגנבים.

  Meracentile (סוחר): ככל שסקיל זה יהיה יותר גבוה ככל תוכל למכור ביותר כסף ולקנות בפחות מהמחיר הרגיל באמצעות מקש ה-Haggle שיש לכל סוחר.
  מומלץ לגנבים, אבל מתאים לכל אחד, הרי מי לא היה רוצה יותר כסף?

  Mysticism (מיסטיקה): אני פחות טוב בענייני הקסמים, יעודכן בהמשך...

  Restoration (קסמי שחזור): קסמים בסגנון ריפוי, העלאת סקילים שירדו ועוד...
  כמו שאר הקסמים, ככל שסקיל זה יותר גבוה אז תוכלו לעשות קסמים יותר חזקים מסוגו, וכל קסם ייקח לכם פחות Magicka.

  Security (פריצת מנעולים): במשך המשחק תצטרכו לפרוץ מנעולים רבים, בעיקר גנבים, ואתם עוד תראו שזה דבר מתסכל, ואני אלמד אותכם לעשות זאת בהמשך המדריך.
  כשתעלו דרגות בסקיל אז כשתפרצו מנעולים קשים, כשיפלו הברזלים במנעול שצריכים להרים אז מספר ברזלים לא יפלו ולא תצטרכו להרים אותם שנית, ובדרגה ממש גבוה שקרובה ל-Master אז תוכלו להשתמש יותר ב-Auto Attempt (נסה פריצה אוטומטי) ואולי המנעול יפרץ בלי שתצטרכו לפרוץ אותו.

  Sneak (התגנבות): ככל שסקיל זה יהיה גבוהה יותר אז כשתכנסו למצב התגנבות תהיו פחות ופחות ניתנים לראייה עד שבדרגה גבוה תוכלו להתגנב גם באור.
  סקיל גם משמש לכיוס, ושתעלו דרגות תוכלו לשדוד אנשים ברמות גבוהות יותר ויותר.
  סקיל חובה של גנבים, פחות מתאים לעבודות אחרות.

  Speechcraft (שיחה): במשחק אתה יכול לגרום לכל אחד לאהוב אותך יותר עד רמה מסוימת במצב שיחה, שאיך משתמשים בו אסביר בהמשך, אז ככל שסקיל זה יהיה גבוהה יותר יהיה לך קל לגרום לאנשים לאהוב אותך יותר, וגם מהתחלה בלי שתדבר איתם הם יאהבו אותך.


  A5 התאמת הגזע לעבודה:


  Argonian- גזע זה מתאים לעבודות בסגנון של קוסם או גנב, יש לו תוספת נקודות לסקילים של פריצת מנעולים (10 נקודות), הכנת שיקויים (5 נקודות), אתלטיקה (10 נקודות), חרב (5 נקודות), קרב ידים (5 נקודות), קסמי אשליה (5 נקודות) ומיסטיקה (5 נקודות).
  לגזע זה יכולות מיוחדות והם נשימה אניסופית במים, התנגדות אוטומטית למחלה (75 נקודות), והתנגדות אוטומטית לרעל (100 נקודות).

  Nord- גזע של בן אדם המתאים ללוחם, יש לו תוספת נקודות לסקילים של תיקון נשקים (5 נקודות), חרב (10 נקודות), חסימה (5 נקודות), נשק קהה (10 נקודות), שיריון כבד (10 נקודות) וקסמי שחזור (5 נקודות).
  יש לו יכולת מיוחדת בשם Nordic Frost (מגע מקפיא נורדי) שעושה נזק של 50 נקודות (נזק חזק), אבל ניתן להשתמש בכוח זה פעם ביום.
  לנורד יש עוד כוח מיוחד בשם Shield שמוסיפה לך 30% הגנה (תוספת אדירה)
  ל-60 שניות, אבל גם כוח זה ניתן לשימוש פעם ביום.
  הכוח השלישי והאחרון של הנורד הוא חסינות לקור (50 נקודות, בערך חצי מהנזק של התקפת קרח יורד) וזה פועל כל הזמן.
  אני אישית הכי אוהב את הגזע הזה והכי הייתי ממליץ עליו למי שבונה לוחם.

  Orc- היצור הירוק והמוכר ממשחקי התפקידים וסיפורי המבוכים והדרקונים, וכמו בסיפורים אלה הגזע במשחק הוא הגזע בעל הכי הרבה כוח אבל גרוע בהתגנבות וקסמים.
  הייתי ממליץ על אורק למי שאוהב להיות עם איזה פטיש ענק ומאיים ושריון כבד שקשה לפגוע בך.
  לאורק יש תוספת נקודות לסקילים של תיקון נשקים (10 נקודות), חסימה
  (10 נקודות), נשקים קהים (10 נקודות), קרב ידים (5 נקודות) ושיריון כבד (10 נקודות).
  לאורק יש את אחת היכולות המיוחדות האהובות עליי- Berserk, ניתן לעשות יכולת זאת בפעם ביום, הוא מוסיפה לך 20 נקודות למד חיים, 200 נקודות למד תשישות, 50 נקודות לכוח (הופך אותך לחזק רצח), התנגדות לקסם (25 נקודות) אבל זה מוריד לך 100 נקודות ממד הזריזות, מה שאומר שיריבך יוכל במספר מכות טעינה להפיל אותך אל הריצפה ויקח לך המון זמן לקום, וגם תהיה יותר איטי.

  Khajiit- יצור בעל מראה של אריה שהולך על 2 (ויש לו זנב), הגזע האולטימטיבי לגנב, וגם ללוחם עם שריון קל.
  הבעיה היחידה שהייתה לי עם הקהג'ייט הייתה בעיית התספורת שלו, אין לו תספורת שנראת נורמלית, אבל אם המראה פחות משנה לכם ובא לכם גנב טוב אז זו הבחירה הנכונה.
  לקהג'ייט יש תוספת נקודות לסקילים אקרובטיקה (10 נקודות), אתלטיקה
  (5 נקודות), חרב (5 נקודות), קרב ידיים (10 נקודות), שיריון קל (5 נקודות),
  פריצת מנעולים (5 נקודות) והתגנבות (5 נקודות).
  לקהג'ייט יש שתי יכולות מיוחדות, הראשונה מצוינת להתגנבות- ראיית לילה ל-30 שניות (אפשר לעשות כמה פעמים שרוצים) והשנייה לא ממש שווה-
  הורדת המורל\לבאס מישהו (100 נקודות).

  Imperial- הגזע הממוצע והפשוט, בני העם אזרחים, במה הם טובים?
  במה שבני אדם רגילים טובים להתמקח על המחיר, ללכת מכות, לדבר, וקצת שימוש בנשק ושיריון.
  אני לא אוהב את הגזע הזה בגלל שאין לו משהו שבאמת מועיל יותר מדי, גם היכולות "המיוחדות" שלו לא משהו.
  הם מתאימים בעיקר לעבודות כמו Bard שהם מין סוג של לוחם עם תוספות של דברים כמו קצת יכולת קסם או התגנבות.
  לאימפריאל יש תוספת נקודות לסקילים חרב (5 נקודות), נשק קהה (5 נקודות),
  קרב ידיים (5 נקודות), שיריון כבד (5 נקודות), סוחר (10 נקודות) ושיחה
  (10 נקודות).
  הכוחות המיוחדים של האימפריאל הם העלאת מד התשישות במאה נקודות פעם ביום (אני לא מצאתי בזה שימוש טוב), ו-Charm שהוא קסם שגורם למי שאתה מפעיל את הקסם עליו לאהוב אותך יותר (ב-30 נקודות) זה הייתה יכולה להיות יכולת טובה אם היא לא הייתה פעם ביום.

  Dark Elf- אם רציתם להראות כמו אחד החברה הרעים, אפל, אז הנה גזע טוב בשבילכם, ה-Dark Elf הוא הגזע הכי מתאים ללוחם קוסם, יש לו תוספת נקודות לסקילים שמתאימים לשניהם.
  אני ממליץ עליו, אם תשקיעו בו הוא יכול להיות דמות חזקה ביותר, ועצה קטנה-
  כשתעצבו לו מראה אז תעשו לו את הצבע עור יותר בהיר שיראה כחול, זה
  נראה הרבה יותר טוב.
  לאלף האפל יש תוספת נקודות לסקילים אתלטיקה (5 נקודות), חרב (10 נקודות),
  נשק קהה (5 נקודות), קסמי הרס (10 נקודות), שריון קל (5 נקודות),
  קשת (5 נקודות) ומיסטיקה (5 נקודות).
  היכולות המיוחדות שלו שימושיות ביותר- יש לו זימון רוח ל-60 שניות (פעם ביום)
  לשעת הצורך, ויש לו התנגדות אוטומטית לאש (75 נקודות, שלושה רבעים
  מנזק התקפת האש שיפעילו עליכם תבוטל) והיא פועלת כל הזמן.

  High Elf- הדמות הכי חזקה בשביל קוסם, הבעיה שלו היא חולשה לאש, קרח וחשמל (25 נקודות כל אחד, כלומר 125% נזק מכל התקפה כזו במקום 100%)
  אבל אם לא משנה לכם חולשה זו אז דמות זו מומלצת.
  כמו בשמו האלף הגבוה יהיה גבוה יותר מכל אדם ממוצע ואתם תשימו לב אל זה כשתדברו עם אנשים.
  לאלף הגבוה יש תוספת נקודות לסקילים הכנת שיקויים (5 נקודות),
  קסמי תיקון (10 נקודות), קסמי זימון (5 נקודות), קסמי הרס (10 נקודות),
  קסמי אשליה (5 נקודות) ומיסטיקה (10 נקודות).
  היכולת המיוחדת של האלף הגבוה היא תוספת תמידית של 100 נקודות למד
  הקסם (Magicka, וזה המון נקודות תוכלו להשתמש ביותר קסמים במד קסם אחד,
  אז זה יחסוך לכם הרבה שיקויים).

  Redguard: אני לא בטוח, אבל אני חושב שגזע שזה נקרה כך מפני צבא עורם
  החום אדמדם וכנראה הם נוהגים לשמש כשומרים.
  הם דמות נחמדה ללוחם עם שריון כבד, כמו Knight או Warrior,
  ויש לו יכולות מיוחדות טובות מאוד- היכולת הראשונה היא יכולת אדירה (לא מצאתי את השם שלה, אני אוסיף בעתיד) שמוסיפה 50 נקודות לזריזות, 50 נקודות למהירות,
  50 נקודות לכוח, 50 נקודות למד התשישות ו-25 נקודות נוספת למד החיים הכלל ל-60 שניות (כל זה יהפוך אותכם לחזקים מאוד, מהרים מאוד וגם פגיעה בכם תהיה פחות קריטית), וכמובן אפשר להשתמש ביכולת זו פעם ביום.
  היכולת השנייה והשלישית שלו הם התנגדות לרעל אוטומטי (75 נקודות) והתנגדות
  למחלה אוטומטית (75 נקודות) ושניהם פועלים תמיד.
  הרדגארד (או השומר האדום אם אתם מעדיפים) מקבל תוספת נקודת לסקילים
  אתלטיקה (10 נקודות), חרב (10 נקודות), נשקים קהים (10 נקודות),
  קרב ידיים (5 נקודות) ושריון כבד (10 נקודות).

  Wood Elf: אלף יערות, גזע נהדר לקוסם או גנב, ואם אתם רוצים גם יכול להיות
  נהדר כקוסם גנב.
  אלף היערות הוא גזע די נמוך, ותתאכזבו אם תנסו לעשות ממנו סוג של לוחם,
  הוא מקבל תוספת נקודות לסקילים אקרובטיקה (5 נקודות), הכנת שיקויים
  (10 נקודות), קסמי תיקון (5 נקודות), שריון קל (5 נקודות), קשת (10 נקודות)
  והתגנבות (10 נקודות).
  היכולות המיוחדת של אלף היערות הם השתלטות על יצור (20 נקודות)
  ל-60 שניות פעם ביום, והתנגדות אוטומטית למחלות (75 נקודות) שפועלת תמיד.

  Breton: לאלה שמחפשים גזע של בן אדם שטוב בקוסמות זה הפיתרון המתאים,
  הברטון מתמחה אך ורק בקסמים.
  הברטון מקבל תוספת נקודות לסקילים הכנת שיקויים (5 נקודות),
  קסמי תיקון (5 נקודות), קסמי זימון (10 נקודות), קסמי אשליה (5 נקודות),
  מיסטיקה (10 נקודות) וקסמי שחזור (10 נקודות).
  היכולות של הברטון נהדרות בשביל קוסם- תוספת של 50 נקודות למד הקסם,
  התנגדות לקסמים (50 נקודות), ויכולת אדירה בשם Shield שנותנת לכם
  50% הגנה (תוספת אדירה להגנה) ל-60 שניות, וניתנת לשימוש פעם ביום.

  מדריך ענקי ומושקע למשחק, קרדיט לXombie!

  1. סקילים:

  עמודת הCombat:

  Block - לחסום ולהדוף מתקפות באמצעות מגן ונשק (לחסום ולהדוף אך ורק מתקפות Melee - גם מפני חצים ונשקים נזרקים אחרים).
  חסימה/הדיפה מוצלחת מורידה את כמות הנזק שאתה מקבל.

  Atrribute מחזק: Endurance

  Armorer - תיחזוק שריונות ונשקים ביעילותם הכי גבוהה.
  שריונות ונשקים שחוקים פחות יעילים.

  Atrribute מחזק: Endurance

  Heavy Armor - שימוש ביעילות בשריונות כבדים: Iron, Steel, Dwarven, Orcish, Ebony, Daedric

  Atrribute מחזק: Endurance

  Blunt - שחרר מכות מחץ ביעילות בעזרת גרזנים, אלות ושרביטים.

  Atrribute מחזק: Strength

  Blade - שחרר מכות שיסוע ביעילות בעזרת חרבות ופגיונות.

  Atrribute מחזק: Strength

  Athletics - לרוץ ,לשחות וגם לשחזר נקודות Fatigue מהר יותר.

  Atrribute מחזק: Speed

  Hand to Hand - לתקוף באמצעות האגרופים על מנת לפגוע ביריב ולהתיש אותו.

  Atrribute מחזק: Strength

  עמודת הMagic:

  Destruction - להטיל קסמים על מנת להסב נזק של: Magic, Fire, Frost, Shock. או להוריד את רמת החסינות מפני מתקפות קמסים.

  Atrribute מחזק: Willpower

  Alteration - להטיל קסמים על מנת לנשום מתחת למים, ללכת על המים, לפתוח מנעולים (בעזרת קסם), ליצור מגן מפני מתקפות Melee וMagic וגם לשנות את המעמסה (כמות הדברים שאתה יכול לסחוב).

  Atrribute מחזק: Willpower

  Illusion - להטיל קסמים על מנת להקסים, להסוות, ליצור אור, להשתיק ולשתק אויבים, לפקד ולהשפיע על מורל ואגרסיביות.

  Atrribute מחזק: Personality

  Conjuration - להטיל קסמים על מנת לזמן יצורים שאינם מהמישור הזה, לזמן נשקים ושריונות.

  Atrribute מחזק: Intelligence

  Mysticism - להטיל קסמים על מנת לספוג, להחזיר, ולהפיג קסמים של אויב, להזיז אובייקטים, להרגיש חיים, ולקשר נשמות.

  Atrribute מחזק: Intelligence

  Restoration - להטיל קסמים על מנת לשחזר נקודות חיים, לחזק, לספוג התקפות Melee וMagic, לרפא מחלות, ולספוג קסמים.

  Atrribute מחזק:Willpower.

  Alchemy - ליצור שיקויים ולהרויח יותר בזמן שימוש במרכיבים אלכימיים.

  Atrribute מחזק: Intelligence

  עמודת הStealth:

  Security - שימוש בLockpicks על מנת לפתוח דלתות ותיבות נעולות.

  Atrribute מחזק: Agility

  Sneak - לגנוב, ולנוע בלתי נראה ובלתי נשמע.

  Atrribute מחזק: Agility

  Acrobatics - לקפוץ למחרקים ארוכים, ולמנוע נזק בעת נפילה ממקומות גבוהים.

  Atrribute מחזק: Speed

  Light Armor - שימוש ביעילות בשריונות קלים: Fur, Leather, Chainmail, Mithril, Elven, Glass

  Atrribute מחזק: Speed

  Marksman - לשחרר נזק קטלני בעת שימוש בקשתות ובחצים.

  Atrribute מחזק: Agility

  Mercantile - להשיג מחירים יותר טובים בעת קניה או מכירה.

  Atrribute מחזק: Personality

  Speechcraft - שימוש במלל ביעילות על מנת לשכנע את המאזינים שיבטחו או יחבבו אותך.

  Atrribute מחזק: Personality

  2. סקירה כללית:

  The Elder Scrolls IV: Oblivion זמין לבעלי Microsoft Windows ולבעלי הXBox 360. יש שני גרסאות של המשחק, גרסא רגילה וגרסת האספנים, שניהם זמינים גם לPC וגם לXBox 360. גרסת האספנים מכילה: המדריך לאימפריה - ספרון קטן המכיל את האירועים, המקומות והאישיים החשובים בהיסטוריית העולם של Tamriel. דיסק DVD מאחורי הקלעים - וידיאו שאורכו כ45 דקות שמסביר על תהליך ההפקה של המשחק עם בונוסים מיוחדים. ומטבע - מטבע מעולם המשחק העשוי ממתכת. הערה: גרסת האספנים מוגבלת, כל הקודם זוכה.
  כל הדיאולוגים במשחק הוקלטו, ככה שלא יהיה מצב שתצטרכו לדבר עם דמות ולקרוא טקסטים שלמים ולהשתעמם (למעט ספרים, חפצים וכו'...). המשחק מכיל את הקולות המפורסמים של: Patrick Stewart, Lynda Carter, Sean Bean וTerence Stamp ונמצא בפיתוח משנת 2002.
  בעלי גרסת המחשב האישי יכולים להוריד בחינם את ערכת הבניה שנקראת The Elder Scrolls: Construction Set (לא זמין לXBox 360). זהו מן טולסט (Toolset) שמאפשר לבצע שינויים במשחק.
  התוכנה מאפשרת לבעלי גרסת המחשב האישי לבנות מודים חדשים למשחק, כגון: קווסטים, עלילה, נשקים, גזעים, ערים, מבוכים וכמעט כל דבר העולה על רוחכם ולאחר שסיימתם את המלאכה תוכלו לפרסם את המוד שיצרתם באינטרנט ולתת לאנשים אחרים להוריד לשחק בו.

  3. עלילה:

  לאחר המוות המסתורי של הקיסר Uriel Septim VII, כס המלכות של Tamriel נשאר ריק לאחר שבניו נרצחים ע"י קבוצה מסתורית.
  בזמן שהאימפריה מתחילה להתפורר נפתחים שערי האבדון (Oblivion) ושדים פולשים על אדמת האימפריה - מחריבים והורגים כל דבר העומד בדרכם. על מנת לעצור את האופל הפושט מעבר לשערי האבדון, אתם צריכים למצוא את היורש האבוד של המלך ולהחזירו לכס המלכות וגם לגלות את האמת מאחורי האירועים המזוויעים שרוצים להשמיד את כל העולם של Tamriel. אתם מתחילים בבית הכלא בעיר האימפריאלית כגיבור אלמוני (שאותו אתם יוצרים משלל הגזעים הקיימים במשחק) בזמן שהמלך מנסה להימלט מהעיר ובמקרה נתיב הבריחה הסודי עובר בתא הכלא שלכם.

  4. משחקיות:

  Oblivion הינו משחק פתוח. לאחר יצירת הדמות לפי רצונכם (גנב, קוסם, לוחם, מתנקש או כל שילוב אחר) אתם יוצאים לעולם הרחב של Cyrodiil ויכולים לחקור אותו כעוות נפשכם, בין אם להילחם במפלצות שונות בשביל להעלות רמות או לכייס מכיסים של דמויות ממוחשבות, או אפילו לשחק מתנקש שרוצח אנשים לפי חוזים. הכל פתוח, אתם לא כפופים לקווסט הראשי, אם תרצו תוכלו להניח את הקווסט הראשי בצד וללכת לעשות משימות צדדיות של דמויות שאתם פוגשים או לבצע משימות בשביל הגילדות הקיימות במשחק, לשוחח עם NPCs (דמויות ממוחשבות), לסחור, להינות מרכיבה על סוס או כל דבר אחר, המשחק לא ישאיר אתכם לרגע אחד משעמם.
  במשחק יש מצפן, שיכוון אתכם ככה שלא תילכו לאיבוד בעולם הרחב של Tamriel, הוא יסמן לכם מקומות חשובים כשתגיעו אליהם ויכוון אתכם לכיוון של קווסט מסויים שאליו אתם צריכים להגיע. כמו כן, כמו בMorrowind הפעם גם יהיה לכם יומן, מסודר לפי אירועים, שיחות, וקווסטים שהושלמו או לא הושלמו. בנוסף במשחק אפשר לשחק בשני גופים (גוף ראשון ושלישי) וניתן לשנותם בכל עת במהלך המשחק.

  5. תחבורה:

  במשחק תוכלו לנוע ברגל, על גבי סוס (יש כמה סוגי סוסים, כל אחד עם המהירות שלו והמחיר שלו), או דרך מערכת הFast Travel Map, שבה אתם מציינים מקום שאתם רוצים לעבור אליו במפה ואתם ישר עוברים לשם ללא צורך בללכת או לרכב לשם (אבל על מנת לעשות זאת, תצטרכו כבר לבקר באותו המקום ברגל או על גבי סוס לפני שתוכלו "לשגר" את עצמכם לשם), למרות שהזמן במשחק יעבור מהר יותר, ככה שאם עברתם מעיר א' כשעוד היה אור יום, כשתגיעו לעיר ב' כבר יהיה חושך מוחלט.

  6. פסקול:

  הפסקול במשחק הולחן ע"י המלחין האמריקאי הידוע Jeremy Soule שהלחין בעבר מוסיקה למשחקים ידועים כמו: Guild Wars, Morrowind, Icewind Dale, Dungeon Siege, Neverwinter Nights ורבים אחרים.
  למשחק יצא פסקול מדהים, שניתן להוריד אותו בלעדי דרך האתר DirectSong.com במחיר של 10$.

  הרחבות
  Knights of the Nine - הרחבה של מודים רשמיים מהחברה. היא מוסיפה בערך 8 קווסטים, כאשר חלק מהם זה אביזרים כמו שריון לסוס, וחלק קווסטים מהנים שבסופם מקבלים סכין או נשק חזק. בנוסף, ההרחבה מוסיפה מקומות חדשים כמו ארמון הקוסמים, בניין מדהים שניתן שם ליצור קסמים בעצמך, להוסיף אפקטים ולעשות בערך כל מה שאתה רוצה שקשור לקסם, ספינת פיראטים מגניבה ועוד.

  כמובן, הקווסט הראשי של ההרחבה הוא Knights of the Nine ויקח לכם משהו כמו שעתיים-שלוש או יותר לסיים אותו, קווסט מעולה, ארוך ובסופו מקבלים חליפה מעולה.

  Shivering Isles - הרחבה שמוסיפה רבע מהעולם של סירודיל, אי חדש הכולל מקומות חדשים, נשקים חדשים והרבה קווסטים חדשים. פרטים בהמשך.  אני אוסיף עוד ועוד מדריכים בהמשך, כנראה
  =].
  אפשר לדבר על המשחק ולבקש עזרה כאן.

  תהנו.
  שתף ב-Google+

 2. #2
  הצטרף בתאריך
  15.10.2006
  הודעות
  11,581
  דיון טוב מאוד, עם מדריכים מצויינים וכל הפרטים הדרושים. עבודה טובה!
  (ד"א הפכתי את התמונות לקישורים, הם היו כבדות מדי)

  שתף ב-Google+

 3. #3
  הצטרף בתאריך
  20.06.2007
  הודעות
  1,309
  יפה מאוד
  סחטיין על ההשקעה
  משחק מצויין מומלץ מאוד למי שעוד לא שיחק

  שתף ב-Google+

 4. #4
  הצטרף בתאריך
  06.08.2007
  הודעות
  1,903
  מצוין, טיפים נחמדים מאוד, סחתיין על ההשקעה.
  אתה יכול להוסיף את המדריך שלי, חבל שהוא סתם ישקע במעמקי הפורום
  http://forum.vgames.co.il/showthread.php?t=1035854
  שתף ב-Google+

 5. #5
  הצטרף בתאריך
  09.06.2007
  עיר
  רחובות
  הודעות
  4,627
  Zakk הוספתי את המדריך, עם קרדיט, עכשיו הדיון באמת מלא מידע =]
  שתף ב-Google+

 6. #6
  הצטרף בתאריך
  06.08.2007
  הודעות
  1,903
  נכתב במקור על ידי BiA
  Zakk הוספתי את המדריך, עם קרדיט, עכשיו הדיון באמת מלא מידע =]
  יאי
  נראה אולי אני אכתוב עוד דברים, אולי על התפריטים שהרבה אנשים מסתבכים איתם... או אולי עזרה בקווסטים...
  ד"א אולי כדי שרק תיתן קישור למדריך שלי, מההודעה המקורית, אין כ"כ צריך לדחוס הכל כאן, זה סתם תופס המון מקום שאפשר לחסוך...
  שתף ב-Google+

 7. #7
  הצטרף בתאריך
  09.06.2007
  עיר
  רחובות
  הודעות
  4,627
  נכתב במקור על ידי Zakk
  יאי
  נראה אולי אני אכתוב עוד דברים, אולי על התפריטים שהרבה אנשים מסתבכים איתם... או אולי עזרה בקווסטים...
  ד"א אולי כדי שרק תיתן קישור למדריך שלי, מההודעה המקורית, אין כ"כ צריך לדחוס הכל כאן, זה סתם תופס המון מקום שאפשר לחסוך...
  אני מעדיף לרכז הכל, כולה עוד שלוש-ארבע שניות של טעינה =]
  אממ, יש לי בעיה בSI:
  הגעתי לPasswall ואני לא מוצא את הGatekepper. חלק מהמדריכים אומרים שאני צריך ללכת למקום הזה עם המופרעת שיודעת הרבה, ולמצוא מכתב כזה על השולחן שלה שהיא כתבה (אבל אין שם כלום). חלק אומרים שצריך לדבר עם מישהו והוא יאמר לי להביא אותו לאיזה מקום, אבל דיברתי איתו והוא לא אמר כלום. אומרים שזה בהתחלה של הגבעה אבל ניסיתי הכל, כולל noclip אפילו ולא מצאתי. אני משתגע כבר
  שתף ב-Google+

 8. #8
  הצטרף בתאריך
  20.06.2007
  הודעות
  1,309
  נכתב במקור על ידי BiA
  אני מעדיף לרכז הכל, כולה עוד שלוש-ארבע שניות של טעינה =]
  אממ, יש לי בעיה בSI:
  הגעתי לPasswall ואני לא מוצא את הGatekepper. חלק מהמדריכים אומרים שאני צריך ללכת למקום הזה עם המופרעת שיודעת הרבה, ולמצוא מכתב כזה על השולחן שלה שהיא כתבה (אבל אין שם כלום). חלק אומרים שצריך לדבר עם מישהו והוא יאמר לי להביא אותו לאיזה מקום, אבל דיברתי איתו והוא לא אמר כלום. אומרים שזה בהתחלה של הגבעה אבל ניסיתי הכל, כולל noclip אפילו ולא מצאתי. אני משתגע כבר
  איך אפשר לא למצוא את הגייטקיפר? :ם
  הוא ענק!
  רגע כבר עשית תקטע שמדברים עם הנורד הזה שם? הצייד הזה
  אם לא אז תדבר איתו

  שתף ב-Google+

 9. #9
  הצטרף בתאריך
  09.06.2007
  עיר
  רחובות
  הודעות
  4,627
  נכתב במקור על ידי chaosman
  איך אפשר לא למצוא את הגייטקיפר? :ם
  הוא ענק!
  רגע כבר עשית תקטע שמדברים עם הנורד הזה שם? הצייד הזה
  אם לא אז תדבר איתו
  אממ לא יודע, דיברתי עם Jayerd-Ice משהו נראה לי, והוא לא אמר כלום..
  שתף ב-Google+

 10. #10
  הצטרף בתאריך
  20.08.2007
  עיר
  חיפה
  הודעות
  263
  דיון בהחלט מושקע, כל הכבוד! לפני קצת יותר מחצי שנה פתחתי גם דיון גדול על Oblivion עוד באתר גיימר, ויש שם עוד כמה חלקי מידע שאני רואה שחסר. בנוסף, תירגמתי וסידרתי את עמודות הסקילים על מנת שיהיה יותר נוח, התגרום עצמו הוא תרגום המקור ללא הסברים מיוחדים, פשוט ומועיל, יש חלקים שאני בכוונה לא מתרגם מילים באנגלית כי זה לא נחוץ ממש - אם בנאדם שמשחק בOblivion חייב לפחות לדעת אנגלית בסיסית +, ככה הוא לא יבין הרבה במתרחש במשחק. בכל מקרה, תרגיש חופשי להוסיף את המדריכים שלי להודעה הראשית של הדיון.

  עריכה: המדריכים התווספו להודעה הראשית.
  שתף ב-Google+

 11. #11
  הצטרף בתאריך
  09.06.2007
  עיר
  רחובות
  הודעות
  4,627
  מדריך מושקע בהחלט! אם אתה רוצה, אני יכול להוסיף אותו לתגובה הראשית, אבל אז יקח 70 שנה לגלול את הדף, מכיוון שיש גם את המדריך בתגובה שלך. אם אתה רוצה, אני אעתיק ואז תערוך את התגובה. כמובן עם קרדיט =]
  שתף ב-Google+

 12. #12
  הצטרף בתאריך
  20.08.2007
  עיר
  חיפה
  הודעות
  263
  נכתב במקור על ידי BiA
  מדריך מושקע בהחלט! אם אתה רוצה, אני יכול להוסיף אותו לתגובה הראשית, אבל אז יקח 70 שנה לגלול את הדף, מכיוון שיש גם את המדריך בתגובה שלך. אם אתה רוצה, אני אעתיק ואז תערוך את התגובה. כמובן עם קרדיט =]
  אני חושב שלהעתיק לתגובה הראשית יהיה יותר מסודר. אז תרגיש חופשי. אערוך את התגובה שלי זמן קצר לאחר מכן.
  שתף ב-Google+

 13. #13
  הצטרף בתאריך
  09.06.2007
  עיר
  רחובות
  הודעות
  4,627
  עדכנתי. עכשיו הדיון באמת מכיל הרבה מידע =]
  מקווה להמשיך לעדכן, ושנמשיך לייצר מדריכים.
  אגב, הדיון בעיקרון נועד בשביל לעזור, אז במקום לפתוח נושאים על 'שאלה בOblivion' עדיף שתעשו את זה כאן.
  שתף ב-Google+

 14. #14
  הצטרף בתאריך
  06.08.2007
  הודעות
  1,903
  יפה, רואים שהשקעת כמה זמן המשך כך, אולי בסופו של דבר יהיה לנו Walkthought מלא וענק... טוב בשביל זה נצטרך עוד חברה כמוך

  טוב הנה מדריכון שימושי למחלת הערפדות:
  קרא לכם שלאחר שינה טובה במשחק התעוררתם ונהייתם חיוורים ופגיעים לשמש? הנה מדריך קטן שיעזור לכם להתרפות, יתן לכם מידע על המחלה ועוד...

  תוכן עניינים (כתבו בחיפוש את מספר והאות של הפרק שברצונכם להגיע אליו):
  A1 קודם כל- איך חוטפים את המחלה, ואיך אפשר להימנע מחיפוש הנוגדן הנדיר?
  A2 אני רוצה להיות ערפד, מה היתרונות ואיפה אוכל למצוא אחד?
  A3 למה המחלה גורמת, הרמות שלה, ומתי היא מחמירה?


  A1 קודם כל- איך חוטפים את המחלה, ואיך אפשר להימנע מחיפוש הנוגדן הנדיר?
  את מחלת הערפדות מקבלים ע"י מגע עם ערפד, כלומר אם ערפד יתקיף אותך יש סיכוי שיהיה כתוב לכם בחלק השמאלי-עליון של המסך שאתם נגועים באיזה מחלה, אם אתם לא מעוניינים להתחיל להסתבך עם המשימה אז יש לכם 24 שעות למצוא שיקוי Ressiset Desiese (שיקוי נגד מחלה), אבל לאחר 24 שעות אז אתם נגועים, והמחלה תתחיל כשתלכו לישון.

  A2 אני רוצה להיות ערפד, מה היתרונות ואיפה אוכל למצוא אחד?
  לאלה ממכם שרוצים להיות ערפדים, מה שלא הייתי ממליץ, צריכים לשקול את כך שהם יהיו פעילים רק בלילות מה שיחסום אותם מלעשות משימות מסויימות ובעיה להגיע לחנויות.
  המחלה תתן לכם יכולות קסם, שעליהם יפורט בהמשך המדריך.
  לפניכם יש פירוט של מקומות שבהן ניתן למצוא ערפדים, אז אתם יכולים לצאת למסע חיפושים באיזור כלשהו ולמצוא מבצר עם ערפדים, או שתמצאו ערפדים במשימות במהלך המשחק, מה שאני ממליץ.
  ניתן למצוא ערפדים ב:
  Fort Hastrel (מבצר הסטרל) בצפון העיר קוואץ'
  Fort Vlastarius (מבצר ולסטריוס) במזרח העיר סקינגרד
  Memorial Cave (מערת זיכרון) מזרחית לאוניברסיטת הארקיין (Arcane University), מגיעים לשם כחלק מהמשימה Virtuous Blood.
  Crowhaven Castle (טירת קרווהיבן) צפונית מערבית לעיר אנוויל, מגיעים לשם כחלק מהמשימה Origin of The Gray Prince (המשימה שמחפשים עדות להוריו של אלוף הזירה, הנסיך האפור).
  Fort Carmala (מבצר קרמלה) דרומית לעיר קורול, ליד HackDirt.
  מתחת לזירה שבאימפרייל סיטי
  במרתף גילדת הרוצחים, ינתן לכם אפשרות לקבל את הערפדות כמתנה במשימה Special Gift, שהיא חלק מסדרת המשימות של גילדת הרוצחים.
  Redwater Slough (ביצת רדווטר\המים האדומים) מזרחית לעיר בראביל (Bravil) מגיעים לשם בשביל להשיג את אחד המרכיבים לנוגדן לערפדות, במשימת ההתרפאות מן הערפדות.
  Bloodcrust Cavern (מערת בלודקרסט) דרום מזרחית לעיר סקינגרד, ממש קרוב לחומות העיר, מגיעים כחלק המשימה Information at a Price של גילדת הקוסמים.
  Gutted Mine (מכרה שדוד) בדיוק צפונית לעיר צ'אידינהאל (Cheydinhal), יש מרחק לא קטן בין השניים.
  Fort Redman (מבצר רדמן), בגדה המזרחית של Lower Niben (אגם), צפונית לעיר ליולין.
  Barren Cave (מערת שוממת) בין הערים צ'אידינהול ואימפריאל סיטי.


  A3 למה המחלה גורמת, הרמות שלה, ומתי היא מחמירה?
  אם אתם נגועים במחלה אז כשתלכו לישון אז פניכם יהפכו מקומטות, ויהיו לכם עיניים אדומות.
  למחלה יש רמות החמרה, והיא מחמירה כשהולכים לישון.
  בהתחלה המחלה לא תשפיע כל כך ותקבל כמה קסמים נחמדים, לאט לאט תהיה יותר ויותר רגיש לשמש, ואנשים יפחדו ממך ולא תוכל לדבר איתם, אבל הצד החיובי הוא שתקבל קסמים נחמדים.
  פירוט מלא על כל שלבי המחלה בקרוב (פשוט אין לי כ"כ זמן עכשיו)

  זהו לעכשיו, אני עייף, אני אוסיף בימים הקרובים הסבר על המשימה בה מוצאים נוגדן למחלה, איך עושים כמה כסף שאתה רוצה מהמשימה, ועוד...
  שתף ב-Google+

 15. #15
  הצטרף בתאריך
  15.10.2006
  הודעות
  11,581
  כל הכבוד לשניכם על ההשקעה המטורפת

  שתף ב-Google+

 16. #16
  הצטרף בתאריך
  09.06.2007
  עיר
  רחובות
  הודעות
  4,627
  זה בסדר מצדך אם אוסיף אותו?
  יש לכם רעיונות למדריכים?
  אגב, היום אני אכתוב את הביקורת לאובליביון ולKnights of The Nine ועוד מעט אני מסיים את SI.
  יש לי ביקורת שכתבתי, אבל היא באנגלית...
  ובקשר לWalkthrough, זה יקח המון זמן, גם צריך לכתוב אותם תוך כדי הקווסט... אבל אפשר לתרגם תמיד (אני משער שהתכוונת לקווסט הראשי). מי יודע, אולי נתחיל לעבוד על זה וזה יתאפשר =]
  שתף ב-Google+

 17. #17
  הצטרף בתאריך
  06.08.2007
  הודעות
  1,903
  נכתב במקור על ידי BiA
  זה בסדר מצדך אם אוסיף אותו?
  יש לכם רעיונות למדריכים?
  אגב, היום אני אכתוב את הביקורת לאובליביון ולKnights of The Nine ועוד מעט אני מסיים את SI.
  יש לי ביקורת שכתבתי, אבל היא באנגלית...
  ובקשר לWalkthrough, זה יקח המון זמן, גם צריך לכתוב אותם תוך כדי הקווסט... אבל אפשר לתרגם תמיד (אני משער שהתכוונת לקווסט הראשי). מי יודע, אולי נתחיל לעבוד על זה וזה יתאפשר =]
  אני מעדיף שתוסיף אותו כשאסיים, עכשיו לא ממש יכול לעזור למישהו כרגע...
  שתף ב-Google+

 18. #18
  הצטרף בתאריך
  09.06.2007
  עיר
  רחובות
  הודעות
  4,627
  נכתב במקור על ידי Zakk
  אני מעדיף שתוסיף אותו כשאסיים, עכשיו לא ממש יכול לעזור למישהו כרגע...
  אשמח להוסיף אותו ולעדכן. בינתיים זה יתן מידע כללי. אבל אם אתה לא רוצה, אין בעיות, אם אתה רוצה נוסיף אותו אח"כ
  אגב, הקווסט אמור להיות ממש ממש ארוך...
  שתף ב-Google+

 19. #19
  הצטרף בתאריך
  06.08.2007
  הודעות
  1,903
  נכתב במקור על ידי BiA
  אשמח להוסיף אותו ולעדכן. בינתיים זה יתן מידע כללי. אבל אם אתה לא רוצה, אין בעיות, אם אתה רוצה נוסיף אותו אח"כ
  אגב, הקווסט אמור להיות ממש ממש ארוך...
  בפעם הראשונה הסתבכתי והוא באמת לקח לי המון זמן וסבל...
  אבל בדמויות שעשיתי אחרי הדמות הראשונה שלי שכבר ידעתי מה לעשות אז סיימתי את המשימה תוך חצי שעה, וגם אני אוסיף בסיום המדריך דבר מגניב שאולי לא גילתם שיש בסיום המשימה, אני בטוח שתאהבו אותו צפו לעדכון הבא
  שתף ב-Google+

 20. #20
  הצטרף בתאריך
  09.06.2007
  עיר
  רחובות
  הודעות
  4,627
  נכתב במקור על ידי Zakk
  בפעם הראשונה הסתבכתי והוא באמת לקח לי המון זמן וסבל...
  אבל בדמויות שעשיתי אחרי הדמות הראשונה שלי שכבר ידעתי מה לעשות אז סיימתי את המשימה תוך חצי שעה, וגם אני אוסיף בסיום המדריך דבר מגניב שאולי לא גילתם שיש בסיום המשימה, אני בטוח שתאהבו אותו צפו לעדכון הבא
  למי שאין בכלל כוח, שישתמש בפקודת קונסולה ויוסיף את זה, אבל הכי טוב זה פשוט ללכת לכנסיה או משהו ולרפא את זה לפני שעברו שלושה ימים...
  שתף ב-Google+

הרשמה