תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 7 מ 7
    הצטרף בתאריך
    23.04.2007
    עיר
    קדומים
    הוא עומד שם, מלוכלך ונפוח, נוטף זיעה,
    פניו
    מוארות באש התנור.
    מדי פעם פולט קולות של מאמץ, מדי פעם עושה
    הפסקה.
    פרצופו כבר כולו מפויח, הכפפות על
    הידיים כבר בלות
    וקשות.
    אבל הוא ממשיך. הברזל חורק תחת ידיו, חם אך לא חם
    מספיק,
    מחליק
    מדי פעם מאחיזתו. פצעים ישנים נפתחים וחדשים נוצרים. הוא לא
    עוצר, וחש
    שגם אם הוא חלש,
    והידיים פצועות,
    הוא יצליח בסוף
    להפיק
    ניצוצות.

נמאס לי לא לפרסם כאן יצירות כי הן דתיות.
    מצאתי את עצמי בזמן האחרון מאוד ממוקד, אני יכול לכתוב שירים בצורה הכי טובה שלי רק בעניינים דתיים. רק. כל השאר יוצא לי מאוד בנאלי. כתבתי עוד איזה חמש יצירות מאז הפעם האחרונה שפרסמתי כאן יצירה, ולא פרסמתי אותן כי הן היו דתיות, הרגשתי שלא תתחברו אליהן. ונמאס לי מזה. אז, מצטער.

באטל הורן, כ"ץ.
    "כי לא ספנו ברעב ובמחסור, כי אם בחרנו במוות מחיי עבדות"
    -אלעזר בן יאיר, ראש מתאבדי מצדה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    31.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    למען האמת, אני ממש מתקשר ליצירה הזאת ללא קשר לאמונה הדתית שלי...
    הצגת פה בצורה יפה מאוד מאבק של אדם שמתמודד עם הקשיים שלו בדרך למטרה מסויימת ולא מוותר.
    תמיד אהבתי ירידות באמצע משפט, נהנתי מאוד לקרוא.
    יצירה נהדרת, רק חבל שלא יכולתי להבין אותה מנקודת המבט של הכותב (אתה...). אבל עדיין.

this is HEALTHY cough blood
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    20.01.2007
    אני לא יודע מה זה אומר עליך ככותב, אבל אני בדור חילוני לא מצליח לראות כאן פן דתי. מלבד זאת, אני מסכים אם tepik: שיר מצויין, ומעביר את הרגש הזה חזק מאוד.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    31.10.2006
    עיר
    הוד השרון
    אני קיבלתי הסבר אישי, כי אני חשוב יותר ממך.
    D:
    בכל מקרה, ניצוצות זה מונח דתי. הסבר מפורט ממש אולי תקבל מנתנאל.

this is HEALTHY cough blood
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    11.04.2007
    עיר
    גשר
    תכלס [איזו פתיחה עממית]- לי נמאס שנמאס לך. כאילו, יש אפילו משהו שמעצבן אותי בעצם העובדה שלא פרסמת אותן כאן רק כי חשבת...
    בימי קדם [יענו, יצורשת] הייתי מפרסמת ביצוריה את כל הזבל שאצבעותי רק יכלו להקליד, כי ידעתי שגם אם זה זבל שלא יסבלו אותו, אף אחד לא ישפוט אותי על פיו. ובבלוג שלי הייתי מפרסמת רק את מה שמצאתי לטוב ביותר, וגם זה הרבה פעמים, בהתבסס על חוות דעת שקיבלתי [או לא קיבלתי] ביצורשת.
    היום אני פשוט לא מפרסמת יותר דברים בבלוג שלי, וכשאני רואה משהו שאני חושבת שהוא עלול להיות זבל אני נוטה למחוק אותו. פעולה, דרך אגב, שאני מאוד לא אוהבת בי. אז אם אני הייתי מסוגלת לפרסם דברים שהם.. תחתית יכולותיי, אתה יכול.. לא, לא יכול, אתה חייב לפרסם את הדברים שלך כאן. בשביל עצמך. כי ביני ובינך- אין באמת דבר כזה כותב למגירה.

כמו קודמי אני גם לא ממש מצליחה לראות את הנקודה הדתית, אבל זה כן העלה בי זיקה למיתולוגיה היוונית, וכל עניין האלוהות ואל האש וכל מני דברים כאלה.
    המקצב מושלם, ואני אומרת לך מנסיון אישי, שכדי לשלב פסיחות בשיר צריך להיות ממש חזק בזה בשביל שזה לא יצא.. מונוטוני. ואצלך זה יצא מושלם.
    אהבתי מאוד את המבנה הלא קונוונציונלי, דמוי הפרוזה. זה מאוד מצא חן בעיני. מאוד.
    את עצבת ראשי המקריח,
    את ייגון ציפורניי הגדולות.
    את, שמעיני בנפץ הטיח,
    בחרוק הריצפה בלילות.

[החולד/ נתן אלתרמן]
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    23.04.2007
    עיר
    קדומים
    את מבינה, זו בדיוק הנקודה. מה שהפריע לי לא היה שאני כותב למגירה, כי אני לא. מה שהפריע לי הוא שאני כן מפרסם את היצירות האלה, באתר דתי [ביכורים], ואני בעצם תוקע לכם סכין בגב, כי פה אני לא מפרסם את זה. זה היה כאילו שזלזלתי ביכולת שלכם להתחבר לשירים.
    על זה אני מצטער, כי זלזול זה הדבר המנטלי הרע ביותר שאפשר לעשות לאדם, לדעתי.

בנוגע לשיר.
    זה הנסיון הראשון שלי בבנייה מהסוג הזה, אני שמח שזה מצא חן בעיניכם. זה התחיל מקטע, הראשון שהראיתי לו את זה אמר לי שכדאי לנסות לעשות מזה שיר, ואמרתי יאללה, ננסה ככה. אז שוב, אני שמח שאהבתם ושמצאתם משמעות משלכם.
    ניצוצות זה אכן מושג דתי. הוא מופיע הרבה בכתבי חסידות, כי הם מדברים לרוב על היהדות שבאה מבפנים. זה סוג של "עליית דרגה" באמונה, סוג של התגלות, סוג של הארה יהודית.

באטל הורן, כ"ץ.
    "כי לא ספנו ברעב ובמחסור, כי אם בחרנו במוות מחיי עבדות"
    -אלעזר בן יאיר, ראש מתאבדי מצדה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    21.04.2007
    עיר
    חיפה
    אני לא אגיב בושא הפרסום וכו' , כי ג'ואנה כיסתה בקלות ובמיומנות את כל מה שיש להגיד בנושא.
    למרות זאת אני רוצה להדגיש שדאני מסכים איתה , ושמאוד הייתי רוצה לראות כאן עוד יצירות שלך. במיוחד כאלה מוצלחות.

ולמה זה היה מוצלח בעיני?
    כי כבר מהשורה הראשונה , נשאבתי לתוך דימיון מפותח מידי , מודרך על ידי השיר שלך.
    בעיני רוחי עלו שווקים עתיקים , דפיקות פטיש על סדן , קסם , מאגיה , אבל לא מהסוג הכה ממוצע , מסוג.. בהעדר מילה יותר טובה , כנעני.

בקיצור , ח"ח (חתול חברמן) וישר כוח.
    שתף ב-Google+

הרשמה