תפריט ראשי

תוצאות 1 עד 6 מ 6
    לכל המעוניינים לדעת,
    אף אחד לא מרויח מהליגות.
    לוגיטק תורמת 6000שח,
    וירטואל מפרסמת בעלות של 8700שח, ומפעילה את המקום בעלויות כאלה, ש20ש"ח (גם 40ש"ח) לא יכסו!!! מי שהיה בוירטואל פארק אפילו פעם אחת יודע על מה אני מדבר. שעות מקרנים, בלאי של ציוד יקר, מדריכים, חשמל, מיסים וכו' וכו...
    אז אם אף אחד לא מרוויח , למה לטרוח?
    פשוט - יש כאן נסיון לעודד תמיכה של חברות בבניית ליגות. זהו כדור שלג ראשון, שאנו מקווים שיתגלגל לכיוון הנכון. מהו הכיוון הנכון? ליגות מקצועיות , שבהן הפרסים יוכלו לספסד שחקנים מקצועיים לאורך כל השנה. בניגוד לטורנירים, אנחנו מנסים להקים ליגות שבהם המפגשים ידועים מראש, ולא צריך לפרסם ולטרוח לגבי כל פגישה מחדש. זהו גרעין שלא נותן פרות, שזקוק להשקעה רבה. התחלה בלבד. ניצן ראשון.
    בניגוד לטורניר פה ושם, המטרה היא ליגה שתסוקר בעיתונים המקומיים, תחת מדור הספורט. ליגה שהטובים בה יהיו סליברטאים, כמו שחקני כדורגל רגילים. נכון, החזון רחוק. אבל בלי חלוצים גם המדינה לא היתה קמה.
    מה שאנו זקוקים כרגע הוא לחלוצים! לכאלו שירשמו בדפי ההסטוריה כשחקנים ראשונים בליגה המתהווה. כאלו שיוכלו להגיד "אנחנו תרמנו להקמת הליגות הראשונות".
    נכון, השתתפות בליגה היא לא ריווחית, אבל כמו בכל דבר - אפשר לקנות בירה ב3.5שח בסופרמרקט, או להגיע לפאב ולשלם 15שח על בירה. זה לא אומר שאין זכות קיום לפאבים. פאבים זה חוויה. כנ"ל ליגות. מי שמרגיש שהחוויה להשתתף בליגות שווה את ה 20שח למפגש, שיגיע. אנחנו נשמח לראותו.
    מי שחושב שהליגות עדיין לא מניבות פרסים מספיק גדולים, אני מכבד את החלטתו, אבל ניראה לי שגם מי שחושב שאין מספיק כסף לפרסים, יכול לתמוך בנסיון. אנחנו פה כולם לאותה מטרה.

שלכם, משה גפן, מנהל ה- Virtual Park.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.11.2006
    נכתב במקור על ידי וירטואל
    לכל המעוניינים לדעת,
    אף אחד לא מרויח מהליגות.
    לוגיטק תורמת 6000שח,
    וירטואל מפרסמת בעלות של 8700שח, ומפעילה את המקום בעלויות כאלה, ש20ש"ח (גם 40ש"ח) לא יכסו!!! מי שהיה בוירטואל פארק אפילו פעם אחת יודע על מה אני מדבר. שעות מקרנים, בלאי של ציוד יקר, מדריכים, חשמל, מיסים וכו' וכו...
    אז אם אף אחד לא מרוויח , למה לטרוח?
    פשוט - יש כאן נסיון לעודד תמיכה של חברות בבניית ליגות. זהו כדור שלג ראשון, שאנו מקווים שיתגלגל לכיוון הנכון. מהו הכיוון הנכון? ליגות מקצועיות , שבהן הפרסים יוכלו לספסד שחקנים מקצועיים לאורך כל השנה. בניגוד לטורנירים, אנחנו מנסים להקים ליגות שבהם המפגשים ידועים מראש, ולא צריך לפרסם ולטרוח לגבי כל פגישה מחדש. זהו גרעין שלא נותן פרות, שזקוק להשקעה רבה. התחלה בלבד. ניצן ראשון.
    בניגוד לטורניר פה ושם, המטרה היא ליגה שתסוקר בעיתונים המקומיים, תחת מדור הספורט. ליגה שהטובים בה יהיו סליברטאים, כמו שחקני כדורגל רגילים. נכון, החזון רחוק. אבל בלי חלוצים גם המדינה לא היתה קמה.
    מה שאנו זקוקים כרגע הוא לחלוצים! לכאלו שירשמו בדפי ההסטוריה כשחקנים ראשונים בליגה המתהווה. כאלו שיוכלו להגיד "אנחנו תרמנו להקמת הליגות הראשונות".
    נכון, השתתפות בליגה היא לא ריווחית, אבל כמו בכל דבר - אפשר לקנות בירה ב3.5שח בסופרמרקט, או להגיע לפאב ולשלם 15שח על בירה. זה לא אומר שאין זכות קיום לפאבים. פאבים זה חוויה. כנ"ל ליגות. מי שמרגיש שהחוויה להשתתף בליגות שווה את ה 20שח למפגש, שיגיע. אנחנו נשמח לראותו.
    מי שחושב שהליגות עדיין לא מניבות פרסים מספיק גדולים, אני מכבד את החלטתו, אבל ניראה לי שגם מי שחושב שאין מספיק כסף לפרסים, יכול לתמוך בנסיון. אנחנו פה כולם לאותה מטרה.

שלכם, משה גפן, מנהל ה- Virtual Park.
    התגובה הזאת באה מפי בנאדם שכבר כמה שנים מתעסק באיך אפשר לקדם את העסק הזה בארץ:
    אם היית נציג של איזו חברה גדולה או איזה מליונר היית יכול לזרוק כסף חופשי בכדי לקדם משהו בארץ ובסופו של דבר ההשקעה היתה משתלמת תוך כמה שנים, וזה מה שחברות גדולות אכן עושות כשהן מביאות מותג חדש לארץ ומקדמות אותו. אבל אני מניח שאתה לא כזה בעל אמצעים וגם הגיימרים עליהם אתה מנסה לזרוק את העלות הם לא בעלי אמצעים.
    אז החזון יפה מאוד והרצון מבורך אבל הדרך שבה נקטתם לא מותאמת למצב הקיים.
    הקטע עם הפאבים דומה לבתי קפה ודומה לבתי קולנוע. אנשים משלמים כסף בשביל להיות בחדר מלא אנשים אחרים כמוהם, שגם הם שם לאותה מטרה.
    גם במשחקים זה לא שונה, ובגלל זה הארקיידים ביפן עדיין מצליחים, כי שם לקחו אותם ברצינות והשקיעו בהם במקום להזניח אותם מבחינת רמה ואיכות כמו שעשו בשאר העולם.
    כן, גיימרים ישלמו כסף בשביל להפגש במקום ציבורי עם עוד גיימרים כמוהם ולשחק איתם, אבל לא בצורה שהוצגה כאן.

עד שלא נמצא איזה מנהל ביגשוט שממונה על תקציב ענק ונשכנע אותו שיש סיבה לקדם את הגיימינג בארץ, זה לא יקרה בכזאת סקלה של פירסום ובלה בלה בלה.

בתור אנשים קטנים, הגיימרים בשטח, הדרך היחידה המתאפשרת היא לעבוד בסקלה קטנה יותר ובצורה אלטרנטיבית.
    כשקהילת גיימרים מחליטה לערוך איזה מפגש או טורניר, נפגשים בבית של מישהו כל אחד מביא קונסולות וטלויזיות במידת האפשר, וכולם יודעים על זה רק מפרסום בפורומים באינטרנט.
    העלות? כמעט אפסית.

זה צריך להיות המודל לאירועים במצב הקיים- כמה תכל'ס גיימינג אתה יכול להשיג (יעני בלי מקרנים ופאנסי שמאנסי) בכמה שפחות עלות.

דבר נוסף שבעלי עסק בארץ מתעלמים ממנו זה לרצות את שחקני ההארדקור- הם הקהל הכי נאמן. הם אלו שישקיעו זמן מאמץ וכסף בכדי לשחק מול שחקנים טובים מהם. שחקני קאז'ואל? מועכי כפתורים? הם לא יזוזו מטר מהבית שלהם כשהם יכולים לשחק מול המחשב כל היום ולהיות מרוצים. אולי לאירוע אחד הם יבואו בשביל החוויה החד פעמית, אבל לאחר מכן לא תראה אותם יותר.
    ולכן בנאדם שרוצה לקדם סצנה צריך להיות קודם קשוב לסצנה, אולי יותר טוב- חלק מהסצנה בעצמו.
    האירועים המוצלחים ביותר מבחינת הפידבק מהקהל הם כאלו שעל התוכן שלהם היו ממונים שחקנים ולא אנשי עסקים מטעם חברות, שרק רואים את הכסף בעיניים מבלי להתחשב באיכות שזה דורש מהם להציג.
    אולי אם ישפאר היתה מטפלת בטקן כמו שצריך ולא כמו שהיא טיפלה עד עכשיו (שאנחנו השחקנים בעצמנו היינו צריכים לבוא לטורניר עם כרטיס זיכרון עם כל הדמויות ולהתווכח עם המארגנים כדי שהטורניר יקויים בתנאים הולמים לטורניר 60 הרץ, אפשרות לשלטים מהבית וכו' בעוד שהם היו רק בקטע של "בואו שלמו שחקו ותעופו מפה") אז המצב שלה היום היה נראה שונה (הם נטשו את טקן לגמרי ונשארו רק עם PES).
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.10.2006
    עיר
    חיפה
    בגלל אותו צורך "לשפוך כסף", לקחנו ספונסרים. לא היינו יכולים לממן בעצמנו גם את הפרסום וגם את הפרסים.
    מדובר על ליגה ראשונה מסוגה, ולכן ברור שהקונספט עדיין לא מוכר וקורץ מיידית לכולם. לאט לאט, בשקט בשקט, הדבר יהפוך לסטטוס-קוו. תסכים איתנו שאל המטרה אליה אנחנו מכוונים, אין דרך אחרת להגיע, חוץ מפשוט להתחיל.
    ברגע שהשחקן הכי טוב בחיפה ב-PES יראה כתבה בעיתון על הזוכה המאושר של הליגה (וזה לא הוא, כי הוא לא רצה להוציא את הכסף), לא יעניינו אותו שום 20 שקל בשבוע. בעונה הבאה הוא יהיה בפנים.
    Im not on a holy war, I just want to kill this bitch.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.11.2006
    נכתב במקור על ידי Av!shee
    בגלל אותו צורך "לשפוך כסף", לקחנו ספונסרים. לא היינו יכולים לממן בעצמנו גם את הפרסום וגם את הפרסים.
    מדובר על ליגה ראשונה מסוגה, ולכן ברור שהקונספט עדיין לא מוכר וקורץ מיידית לכולם. לאט לאט, בשקט בשקט, הדבר יהפוך לסטטוס-קוו. תסכים איתנו שאל המטרה אליה אנחנו מכוונים, אין דרך אחרת להגיע, חוץ מפשוט להתחיל.
    ברגע שהשחקן הכי טוב בחיפה ב-PES יראה כתבה בעיתון על הזוכה המאושר של הליגה (וזה לא הוא, כי הוא לא רצה להוציא את הכסף), לא יעניינו אותו שום 20 שקל בשבוע. בעונה הבאה הוא יהיה בפנים.
    פירסום? זה מזכיר לי את התקופה שתנובה השקיעה כסף בקמפיין פרסומי שאומר "שוקו שוק יותר טעים משוקו יטבתה". האם זה עזר למכירות שלהם? לא. הצרכנים בשטח חשבו "עם כל הכבוד לפירסום אנחנו יודעים מה אנחנו אוהבים ורוצים". מתי המכירות כן השתנו לטובה? כשתנובה אשכרה ישבו על התחת ושיפרו את הטעם של השוקו שלהם.
    אפילו אם תשפכו פי 10 יותר כסף על פרסום זה לא יעזור כשכל בנאדם שתמשכו יגלה שהוא ישלם על כל העסק 350 שקל בלי תמורה הולמת למחיר הזה. ושום אידיאלים וחזון לא יעזרו כאן. עם אידיאלים וחזון לא קונים במכולת.
    אתה מציג את זה כאילו הליגה הזאת זו הדרך היחידה לקדם את הגיימינג, אבל מאיפה הבאת את זה? תראה לי מקומות אחרים בעולם שפועלים ככה והראו הצלחה.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    17.10.2006
    עיר
    חיפה
    תתפלא, אבל הסלידה מהמחיר הגבוה הגיע רק פה, באינטרנט. כמעט כל האנשים ששומעים על המחירים פה, במקום, אחרים שהם מבינים על איזה מקום מדובר, מסכימים לו בהחלט.

אני לא מבין את הנוקדה שלך עם הפרסום - הכסף לפרסום הולך כדי להגביר מודעות לליגות כאלה (PES ו- Tekken) בקרב אותם אנשים שמשחקים שנים בבית או עם חברים, ולא קושרים ישירות לעולם האינטרנט והגיימינג. אין זה פירסום לצורך שיווק ודחיפת מוצר, אלא פירסום לצורך ידוע. תבדיל בין השניים.

בכל מקרה, בעוד הליגה לא מדבר אל אנשים שחושבים רק על רווח כספי, היא כן מדברת אל אנשים שמחפשים את חוות המשחק. למזלינו - יש גם כאלה.

בעתיד, כשהליגות יתבססו יותר, ויכנסו ספונסים גדולים יותר ויותר, העניין גם יהפך רווחי.
    Im not on a holy war, I just want to kill this bitch.
    שתף ב-Google+

הצטרף בתאריך
    08.11.2006
    טוב אם אתם כל כך בטוחים בעצמכם אז רוצו עם זה.

אני אישית חושב שהקונספט הזה לא טוב בכלל ואני אמשיך לתרום זמן מאמץ וגם כסף לקידום העסק הזה בארץ בדרכים שאני רואה לנכון.
    שתף ב-Google+

הרשמה